Jump to content

Štajnfeld otkrila da je silovao Branislav Lečić


Препоручена порука

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Нема говора о поређењима одговорности, или о неким олакшавајућим околностима Лечића - наравно ако је све истина.

Ја говорим о оном што нико неће да говори. Ајде овако, за жене кад су толико брижне: кој аби волела да са мужем има децу, да је муж згодан и познат и да он "пријатељује" са младим, лепим женама само тако. Шта значи то бити пријатељ са младом лепом женом за ожењенпог, пордичниг човека? И обруто. Ја говорим да су попуцале све границе.

На крају крајева, ако жена много "пријатељује" са пжењеним мушкарцем, она и ментално, ако не духовно, краде тог човека његовој жени. Но то није проблем за те људе, јер они немају хришчански морал као темељ, него неки свој. Зато се ово и дешава. Друга ствар је Мика и она деца или девојице мало зрелије.

Баш бих волео да видим ту жену која воли да њен муж вода около своје пријатељице, младе, лепе, зогодне.

Teшко да женско и мушко могу да буду пријатељи. Још је Толкин своме сину говорио како је то немогуће.

WWW.INTELLECTUALTAKEOUT.ORG

J.R.R. Tolkien's wisdom extends beyond Middle Earth and into the realm of real-life romance.

A friendship between a man and a woman is virtually impossible – only the elderly, saints, and very rare ordinary couples may achieve it.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 237
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 14 минута, Просечан србенда рече

Много си духовит, просто до бола односно умобола.

_Tebi je normalno da uleces u zenske svlacionice? 

Ti si kao cvetak zanovetak izgleda ... zrtva sopstvenog neznanja ... 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Jokic Z. Значи свети оци су против уметности ? 

Сама Литургија има у себи елементе позоришне уметности,некада подсећа на мјузикл,када чујемо неки од познатих хорова,изгледа као мултимедијални догађај.Наравно,говорим о елементима Литургије,начину представљања неке реалности ,присуство Духа Светог управо је разликује од позоришта или мјузикла,али садрже неке елементе свега тога, и све то је чини иконом Царства Божјег.

Сећам се једног коментара млађег епископа који разуме потребу да Црква своје учење представи и путем медија најширој популацији,рекао је да они који презентују истине Цркве,њен етос и поглед на живот,на првом месту треба да имају у виду да се обраћају и људима који нису у Цркви,и да њима треба да презентују неке вредности,а да би их на прави начин разумели.

Када прочитам овакве коментаре,увек ми падне прво на памет,како ће неко ко нема афирмативан тав о Цркви закључити како је црквени поглед на свет и живот ограничен.Уметност може презентовати вредности које су блиске црквеном погледу на свет,зашто би уметност а приори била нешто негативно. Треба видети како су тада изгледале позоришне представе па су неки свети оци изнели такав став.

Мислим да је уметност леп начин да се изразе неке вредности.

Тема која је овде отворена није афирмативна за позоришну и филмску уметност,но људи су склони да заузму навијачке позиције,а у ствари и немају увид у ту тему.Увек је битан контекст,пласиран је неки снимак који је део ко зна ког контекста.Људи тако лако узимају камење и бацају се на неког,чак и када скоро ништа не знају о некој ситуацији.

Глума је интересантно занимање,али ни у глуми ипак није све дозвољено, и треба препознати границу која глуму дели од реалности,и то важи за обе стране у овој актуелној причи.Живимо у времену у коме ако те нема у медијима,не постојиш.Две одрасле особе,поготово када се познају, имају обострану одговорност за начин комуникације,степен толеранције и блискости,морају поставити границу између професионалног и личног,и онда неће бити простора за погрешну перцепцију, неспоразуме,трауме и сл.

 

 

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Нифада рече

 

Сама Литургија има у себи елементе позоришне уметности,некада подсећа на мјузикл,

 

Od sada pre odlaska u pozoriste sedam dana suhojedenje i ispovest na biletarnici pre ulaska ... lici ako cemo posteno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Bilbija рече

Epitimija je da nauce cemu sluzi svlacionica

interesuje me da li bi se ovako "šalio" i da je neko tvoj u pitanju...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bilbija рече

Ja "nekog mog" bih naucio da nema sta da trazi u muskoj svlacionici, sama sa muskarcem.

Pametno 

 

  • Хахаха 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Bilbija рече

Od sada pre odlaska u pozoriste sedam dana suhojedenje i ispovest na biletarnici pre ulaska ... lici ako cemo posteno

A изнад билетарнице да стоји целивајућа икона са твојим ликом и бројем телефона за духовне савете

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Bilbija рече

Ne samo sto je pametno vec je i jedino pristojno i normalno... 

Tako je

Dugo nisam uspevao da shvatim gde je rešenje priče

Kad ono.... 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Просечан србенда рече

A изнад билетарнице да стоји целивајућа икона са твојим ликом и бројем телефона за духовне савете

Ne treba moja ikona, dosta je poster za predstavu sa glumcima ... oni drze sluzbu vernicima..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Марек рече

Ovaj thread pršti od najodvratnije mizoginije. Ovo što pišu pojedini prosvetljeni je za zatvor.

Mile nemoj tako ostro ...12:smeha:

Nisi i ti valjda od onih koji zalaze u zenske svlacionice kao da su muske? Ili obrnuto, da ne bude da sam sovinista pa da pravim razliku musko moze a zensko ne moze ... neki od vas su rodjeni pre vremena, jos nisu poceli da instaliraju unisex toalete ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Драшко рече

Tako je

Dugo nisam uspevao da shvatim gde je rešenje priče

Kad ono.... 

Ne znam sta da ti kazem , vidim da vec sve znas. Domace vaspitanje se oseca, garant ni u svojoj kuci ne upadas u toalet bez kucanja. A ova zrtva ulazi i ne pita moze li i ima li koga..., 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...