Jump to content

Jermenija proglasila ratno stanje

Оцени ову тему


Препоручена порука

Prema snimcima koje su objavljivali Azeri i Jermeni vidi se jasna distinkcija u pogledu ratovanja. Azeri sve snimke koje su pustili su odozgo, znači nekonvencijalno ratovanje modernim naoružanjem, i dronovima, dok su Jermeni puštali sve snimke sa zemlje, dakle konvecionalno ratovanje sa pješadijom i artiljerijom. Jedan od razloga zašto granice nisu možda još uvijek probijene je to što su se Azeri odlučili na ovakav pristup u nadi da će što više uzrokovati štete stradanjem vojnika i borbenih vozila gdje će možda i da ih demorališu i dovedu u paniku, nakon čega će onda probijanje biti samo stvar formalnosti. 

Ukoliko se to desi i Jermeni ne nađu neku taktiku brzo i podršku neke veće sile, oni bi tamo molgi doživjeti pravu tragediju. Sve i jedan Jermenin će biti istjeran, i srce Jermenije će ostati u neprijateljsim rukama. Koliko je to tragično za njih možemo samo da zamislimo na primjeru Srbije i Kosova. Iako su Albanci i Srbi ratovali, na Kosmetu je još uvijek prisutno 20.000 Srba, i Srbi još uvijek na neki način i pored teškoća mogu putovati dolje i obilaziti svetinje. Ako pak Arcakh padne u ruke Azerima, to će biti zbogom svim jermenskim svetinjama tamo, i onda će se naći ispred u kliještima Azera i Turaka, gdje će sa zapada da tuguju na Ararat, a sa istoka na Arcakh. 

Za njiih je ovo dan D, sudnji dan, gdje se brani sve identitet, kultura, narod, i budućnost postojanja i zato se nadam da će izaći kao pobjednici, jer je tragično da protiv nih radi jebeni Izrael koji ovim učešćem pomaže konačno zatiranje jednog naroda koji je preživio genocid i po čijem stradanju je ta riječ i izmišljena. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 604
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 16 минута, Justin Waters рече

tragično da protiv nih radi jebeni Izrael koji ovim učešćem pomaže konačno zatiranje jednog naroda koji je preživio genocid i po čijem stradanju je ta riječ i izmišljena

Ovo nikad ne moze dovoljno da se naglasi.

Nekad izabrani narod, koji je i sam bio zrtva, danas je ostao samo brljava poruga sebe samog.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Azerbedan je bogat, toliko bogat da Alijevu dižemo spomenik u Beogradu!

https://live.staticflickr.com/3897/15112947850_9b00031faa_b.jpg

I ima podršku Turske a možda i Izraela, a ovim onda i Amerike. Turska otvoreno preti Jermeniji i odbija svako primirje dok se ne otera "poslednji okupatur" - ovim je Turska učesnik rata. Jedna ratoborna Turska, u Siriji, Iraku, sad i Azerbedžanu. Jedna Turska koja pravi avione, tenkove, helikoptere. Jedna Turska koja samo u Istanbulu ima petnaest miliona Turaka. Jedna Turska koja bi mogla da nas pregazi sve do Beča. Jedino Grčka nas još čuva, koliko toliko, kao Vizantija jedno vreme, u 12., možda 13. veku. Dok su Srbiju slomili, glavni bedem protiv nekad turske ekspanzije u Evropu. Mislim, nisu valjda obnovili osmansko carstvo samo zbog Rusije sa jedne i Arapa (vs. Izrael) sa druge strane?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Dragi рече

Jedna Turska koja bi mogla da nas pregazi sve do Beča.

`Ajde ne mlati, zivota ti. :smeh1:

"Boj ne bije svijetlo oruzje" - svi hitleri su padali i padace na ovom Kamenu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, obi-wan рече

`Ajde ne mlati, zivota ti. :smeh1:

"Boj ne bije svijetlo oruzje" - svi hitleri su padali i padace na ovom Kamenu.

Ja sam Bečlija. Turci su kod Beča stali :coolio:

I papa mi je dražiji od sultana. Iako smo bili u sukobu sa Rimokatolicima, ali oni su nas i spasli, kod njih smo našli zaklon da smo mogli da se obnovimo. Ovo često zaboravljamo. Važi i za Jevreje koji isto kukaju na papu, a bez pape i jednako bez Protestanta ne bi bilo jevrejske emancipacije i nacionalne obnove, ne bi bilo Izraela nego jevrejskih podanika kao danas u Maroku i slično. Grcima je možda turski turban bio dražiji od latinske mitre; ali Grci su se isto poturčili i bili su navernije sluga Osmanlijama.

Turska trenutno ima preko 80 miliona stanovnika. Turanizam (panturski nacionalizam) je ceo vek jedan zvanični državni odn. nacionalni program, a u poslednje vreme dolazi i islamizam i to neko osmansko nasledstvo. Agresija ima je upisana u program - pitanje gde na koju stranu će da je ispovedaju.

A Srbija nije Jugoslavija. Mi još mislimo da smo Jugoslavija koja je imala 24 miliona stanovnika, kad je Turska imala 50 miliona stanovnika, pa smo još mogli da se merimo sa Turcima. Danas nas je u Srbiji skupa 7 miliona (bez KosMeta), a Turaka 82 miliona. 

Sve u svemu, Tursku bi tačno pratio... i razmišljati o programu i za najapsurdniju situaciju. Ne da bude kasno kao sa Jugoslavijom.

A ni brkatog vraga nisu pobedili partizani ni četnici; ovi su bili samo gerilci u dalekoj provinciji:

 

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Dragi рече

Sve u svemu

Sve u svemu - ti nisi uopste ukapirao sta sam napisao.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Прво што су трагови утицаја Изреала очигледни. Затим Азерска нафта је у рукама Западњака и Изреалског лобија. Притискање Ирана, опет западњачки и израелски интерес.
Турска је ту извођач радова, са укомбинованим интересом.
Са друге стране Пашињин дошао на власт западњачком обојеном револуцијом. Поставио је и официрски и обавештајни кадар који одговара онима који су га и довели на власт.
Поента моје приче: итекако је западно-израелски интерес умешан у овај сукоб."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedan pita: "Kolike su šanse da su Izraelske posade za komandama njihovih dronova ?"

Drugi kaze: "Šanse su 100%."

Treci dodaje: "Uze mi riječ iz usta."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

...

Koliko da vidite da ljudi iz vojne materije uopste nimalo ne sumnjaju ko u stvari stoji iza sukoba.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

No samo nemojmo u antisemitizam, naročito što ni Jemreni nisu bolji (ili koliko smo se tukli samo u Jerusalimu^^), i da nam ne uzvrate da smo nacisti ;) 

Ja sam im pisao onomad u Jerusalem Post da mogu da nas žrtvuju, ali svaki mir koji postignu sa Arapima je samo privremenan. Dok ih svi novi prijatelji i saveznici ubijaju. Ili koliko je terorističkih akcija neprijatelja Srba ili Rusa a koliko ih je od njihovih prijatelja i saveznika Muslimana i Albanaca? Za Turke a kamoli Arape da ne govorimo. Ajatola u Iranu, Al-kajida, Taliban, a vala i ISIL, sve jednom njihovi prijatelji i saveznici. 

Još pre dve godine sam primetio da prave političku ofansivu za Albance kada se odjednom iz ničega pojavljuju četiri ili pet albanskih superzvezdica sa Kosova. A smejali ste se meni, o čemu ja ovde govorim... No ovako nešto nisu uspevali ni Englezi onomad u britanskoj invaziji sa Beatles'ima, Rolling Stones itd., a Albancima sa Kosova uspeva, prosto iz ničega, pa da.

Evo i Raabi tvrdi da od Albananije žele da naprave glavnu regionalnu silu. Hvala im. Hrvati ih ubijaju, ali postaju regionalna sila. Albanci ih ubijaju (30.000 Jevreja u konc logore), ali postaju regionalna sila.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Dragi рече

No samo nemojmo u antisemitizam, naročito što ni Jemreni nisu bolji (ili koliko smo se tukli samo u Jerusalimu^^), i da nam ne uzvrate da smo nacisti ;) 

Mnogo me zabole sta ce oni da mi uzvrate, oni su se u vise navrata do sad de facto svrstali na stranu koljaca i zlocinaca, pri cemu se niko otud nije ni jotom od toga ogradio, i tu se oko toga svaka dalja prica zavrsava.

I mahni me demagogije, o`tog mi se obicno pris...re.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Dragi рече

Ja sam Bečlija. Turci su kod Beča stali :coolio:

I papa mi je dražiji od sultana. Iako smo bili u sukobu sa Rimokatolicima, ali oni su nas i spasli, kod njih smo našli zaklon da smo mogli da se obnovimo. Ovo često zaboravljamo. Važi i za Jevreje koji isto kukaju na papu, a bez pape i jednako bez Protestanta ne bi bilo jevrejske emancipacije i nacionalne obnove, ne bi bilo Izraela nego jevrejskih podanika kao danas u Maroku i slično. Grcima je možda turski turban bio dražiji od latinske mitre; ali Grci su se isto poturčili i bili su navernije sluga Osmanlijama.

Turska trenutno ima preko 80 miliona stanovnika. Turanizam (panturski nacionalizam) je ceo vek jedan zvanični državni odn. nacionalni program, a u poslednje vreme dolazi i islamizam i to neko osmansko nasledstvo. Agresija ima je upisana u program - pitanje gde na koju stranu će da je ispovedaju.

A Srbija nije Jugoslavija. Mi još mislimo da smo Jugoslavija koja je imala 24 miliona stanovnika, kad je Turska imala 50 miliona stanovnika, pa smo još mogli da se merimo sa Turcima. Danas nas je u Srbiji skupa 7 miliona (bez KosMeta), a Turaka 82 miliona. 

Sve u svemu, Tursku bi tačno pratio... i razmišljati o programu i za najapsurdniju situaciju. Ne da bude kasno kao sa Jugoslavijom.

A ni brkatog vraga nisu pobedili partizani ni četnici; ovi su bili samo gerilci u dalekoj provinciji:

 

 

Грци кажу да би их Турци прегазили за два дана, имају јако озбиљну армију, за нас би им требао који дан више, ми уз то имамо муслиманско становништво и ЗЕТРУ, наравно нису Турци једина сила, овде се још укрштају други вектори, те епске фантазије се разбију први дан на ратишту, зато држим да је @obi-wan   оби-чан наложењак. Мито-ман.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Грци кажу да би их Турци прегазили за два дана, имају јако озбиљну армију, за нас би им требао који дан више, ми уз то имамо муслимансо становништво и ЗЕТРУ, наравно нису Турци једина сила, овде се још укрштају други вектори, те епске фантазије се разбију први дан на ратшту, зато држим да је @obi-wan   оби-чан наложењак. Мито-ман.

A sve samo zbog Rusije, i da se udvore Arapima što ali nikad neće uspeti. Arapi su primili za nacionalnu i versku agendu da Izrael mora da nestane - sve ovo sad je samo privremeno primirje.

Mi Srbi smo im barem pružali ruku. Sami smo okusili kad te svi mrze. A koliko Arapa ili Turaka, Muslimana i Albanaca će da se identifikuju sa Jevrejima i da brane Jevreje? Ama nijedan! Svi oni znaju da su za sve krivi Jevreji...

Malo sam razočaren.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...