Jump to content

Опрема и софтвери за Youtube канал


Препоручена порука

Нисам знао где да сместим тему, па сам то урадио овде. 

Занима ме, која опрема и који алати и софтвери ми требају за Youtube канал? Идеја ми је да клипови буду тог типа да се снима екран, у коме се поступно исписује решење задатка и да решавање прати глас. Како то иде? Шта ми све треба? Која опрема ми треба да исписујем решења на екрану? Који софтвер би ми требао да поред снимања екрана снимим и глас?

Имам осмаке, иде матура, јесте да радимо припремну наставу од првог полугодишта, али волео бих да им и овако помогнем, под условом да не превазилази моје могућности. 

Сваки савет и предлог је и више него добродошао!

 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако хоћеш да снимаш само екран и твој глас са микрофона (мсм да се то зове screencasting), можеш да пробаш рецимо OBS Studio. Бесплатан је и користе га гејмери за стримовање игара (снимају свој екран и шта причају док играју). Ја га користим повремено кад снимам нешто, сасвим сам задовољан.

Наравно, све можеш да подешаваш (резолуцију, frame rate, аудио, тип фајла који желиш да сачуваш, јачину звука микрофона, итд, итд) док не добијеш квалитет и перформансе којима си задовољан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@GeniusAtWork Хвала! Пробао сам и ја некад OBS. Нешто ми није легао. Главно ми је да могу некако да исписујем решења. Не знам како то могу и са чим? 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...