Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 46 минута, fsa рече

Ovde si delimično u pravu. Samo 1,5% preminulih od kovida u Nemačkoj bilo je vakcinisano ( računajući od februara ), ali pošto je tada tek počela vakcinacija realna efikasnost tih vakcina ( u sprečavanju smrtnog ishoda ) je sigurno manja od 98,5%. Međutim, to ne menja suštinu. Ovo su podaci iz Izraela:

Image

 

untitled image

Tokom epidemije bolnice se pune i ljudi umiru u talasima, a ti ovde navidiš podatke iz perioda kada je vladalo zatišje. Sem toga procenti se ne računaju tako, jer 17 od 8000000 nije 0.000002% već 0.0002% tj. sto puta više od tvoje računice... ali sve to je ovde manje bitno. Možemo da se igramo procentima do mile volje, ali podaci Zavoda za statistiku nedvosmisleno pokazuju da je u toku 2020. i u prvih 6 meseci 2021. u Srbiji zabeleženo preko 28000 više umrlih u odnosu na period pre epidemije, a to nikako nisu "minorni brojevi".

https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211017.pdf?fbclid=IwAR0KcSA3P882RFE4cAFOBTI-la-93P8gqYHUvPJFpLvsR_DY95RYR8BJbfg

https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211203.pdf?fbclid=IwAR3D0Q9HTn1C1rCWhZxR8iIM2viVmUuQGmZDFRwCVK5qo5pFziTLR17gyeI

 

 

Da, ali u kojoj periodi, u kom vremenskom roku.. Ja govorim o sada, aktualnom stanju, a ne što je bilo pre hiljadu godina. Normalno da kada nije bilo vakcine da je broj nevakcionisanih bio veći. Ali kako je stanje od kada je većina vakcinisana? E to je zanimljivo. I u Izraelu, npr., 60 % novo inficiranih je potpuno vakcinisano!! U Singapuru, koji je inače jako strog (tamo dobiješ batine ako baciš pikavac cigare ili pljuneš žvaku na ulicu), čak 75% !!!

Ili zašto drže tajno koliko je od novo inficiranih sad vakcinisano a koliko nije, aktualno stanje, molim, ne ono pre hiljadu gopdina?! Što je bilo u 2020 me ne zanima. Ja isto živim od moje plate danas a ne od one iz 2020 ;)

U Austriji vele, kao, ne žele da dele narod, pa zbog toga ne objavljuju ove podatke. Aha! Ali kada zabranjuju nevakcinisane, onda ne dele narod? Kako su mi pametni, i oni koji im veruju...

Neki, kao, poznati virolog iz Srbije objašnjava ove ili prošle nedelje, barem pokušava, kako je broj vakcinisanih u Izraelu zato velik jesu ono uglavnom stariji ljudi, pa zato, kao, ispada da je 60 % vakcinisano.. Okej, znači, ne vakcinisani matorci se manje inficiraju od vakcinisanih? Ovo bi bio logični zaključaj za moj pojam, ako je 60 % inficiranih u Izraelu zato jesu oni uglavnom stariji ljudi.

Možda se varam, ali trenuto imam utisak da vakcinisani višu umiru od nevakcinisanih, ne od korona virusa, nego od vakcina i njenih posledica. Ili recite sami: Koliko poznajete onih koi su umruli od korona virusa, a koliko znate one koji su umruli.. nakon što su primili vakcinu? Normalno, nisu umruli zbog vakcine nego zbog svašta drugog - kod kovid-19 je obrnuto: Umro je od korona virusa i da je skočio sa Brankovog mosta! 

Pazite, ja nisam antivakser. Ali sumnjam u ove vakcine. I pošto su mi u 2019 našli nešto u glavi što obično imaju oni sa multiple skleroze - trenutno nemam ms, ali Bog znade šta može biti za deset, dvadeset, trideset godina, meni - da mi gospoda oprosti izraz - to sran*e ne treba! I odbijam ovo natrpavanje, manipulisanje, sugerisanje da se vakcinišemo pre svega genetskom vakcinom (mRNA) koja se prvi put koristi u istoriji i koja nije dovoljno proučena i isprobirana. Toliko se bolesti imaju, pogledajmo samo rak, ili nervne ili krvne bolesti, reuma itd. - ne trebamo još dodatno da fućkamo!

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Dragi Ovde je sve lepo objašnjeno:

WWW.COVID-DATASCIENCE.COM

A surge involving the rapidly-transmitting Delta variant in heavily vaccinated countries has led to much hand-wringing that the vaccines are not effective against Delta, or vaccine efficacy wanes after 4-6...

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, fsa рече

@Dragi Ovde je sve lepo objašnjeno:

WWW.COVID-DATASCIENCE.COM

A surge involving the rapidly-transmitting Delta variant in heavily vaccinated countries has led to much hand-wringing that the vaccines are not effective against Delta, or vaccine efficacy wanes after 4-6...

 

Da! Znači zbog nevakcinisane dece (62 %) je statistika iskrivljena. Pa da.. Krivi su deca od 12-15 (62 %) i mlađi (do 20 %) koji nisu vakcinisani. A pošto je broj nevakcinisanih čak 85 % kod onih ispod 50 godina, krive su i same bebe!! Ovo govori ova vaša statistika. Naime, 90 % stariji od 50 godina su vakcinisani, 85 % mlađi od 50 godina nisu vakcinisani, a glavni deo ovih 85 % nevakcinisanih (crvenoslovo % Not Vax) čine... deca!

Okej... A koliko je dece među novo inficiranima? Jer procenat vakcinisanih i nevakcinisanih odnosi se na broj inficiranih a ne na broj stanovnišiva! I gle, baš ovde nemamo podatke!! Dakle, još jednom: 60 % inficiranih je vakcinisano - nije 60 % stanovništva inficirano. Neka bude da je negde pola-pola ako izjednačimo sve inficirane po godinama. Šta onda pomaže vakcina?

https://www.covid-datascience.com/post/israeli-data-how-can-efficacy-vs-severe-disease-be-strong-when-60-of-hospitalized-are-vaccinated

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

TREĆA DOZA JE ZNAČAJNO POBOLJŠALA ZAŠTITU: Izrael objavio prve studije nakon davanja buster doze

 

TREĆA doza Fajzerove vakcine protiv kovida-19 značajno je poboljšala zaštitu od infekcije korona virusom i ozbiljnih pratećih oboljenja kod ljudi starijih od 60 godina, pokazuju rezultati istraživanja koje je danas objavilo Ministarstvo zdravlja Izraela.

TREĆA doza Fajzerove vakcine protiv kovida-19 značajno je poboljšala zaštitu od infekcije korona virusom i ozbiljnih pratećih oboljenja kod ljudi starijih od 60 godina, pokazuju rezultati istraživanja koje je danas objavilo Ministarstvo zdravlja Izraela.

 

Rezultati su predstavljeni na panel diskusiji stručnjaka za imunizaciju i postavljeni na veb stranicu ministarstva, iako nisu objavljeni svi detalji studije, preneo je Rojters.

Ovi nalazi se podudaraju sa podacima koje je prošle nedelje objavila kuća za zdravstveno osiguranje ''Makabi'', jedna od organizacija koje sprovode vakcinaciju i bore se da obuzdaju širenje delta varijante korone.

Izrael je 30. jula počeo da administrira treću dozu vakcine za građane starije od 60 godina, a pre nekoliko dana starosna granica za dobijanje treće doze pomerena je na one starosti 40 godina i više, uključujući trudnice, nastavnike i zdravstvene radnike.

Treća doza vakcine se daju samo onima koji su primili drugu dozu pre najmanje pet meseci.

Deset dana nakon prijema treće doze vakcine stvara se pet do šest puta veća zaštita od komplikacija i teške kliničke slike kod starijih od 60 godina, navodi se u studiji.

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1029468/treca-doza-znacajno-poboljsala-zastitu-izrael-objavio-prve-studije-nakon-davanja-buster-doze

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 19.8.2021. at 11:42, Avocado рече

Minorna i zanemarljiva u odnosu na šta???

 

U odnosu na smrtnost koja bi opravdala ovoliko teror, diskriminaciju, paniku, uništavanje ekonomije i uskraćivanje osnovnih ljudskih prava i sloboda.

On 19.8.2021. at 11:42, Avocado рече

Da, male su šanse da ćeš umreti od kovida kad imaš 25 godina, ali male su šanse da ćeš umreti od bilo čega kad imaš 25 godina.... jer kao što si video i u redovnim okolnostima, od svih uzroka smrti, u toj grupi umire oko 130 na 100.000 godišnje.

 

99.980 ljudi od 100.000 ljudi u toj starosnoj dobi ljudi NEĆE umreti od kovida ali svih 100.000 treba da se vakcinišu pod pretnjom diskriminacije????

Pa samo sa ekonomske tačke gledišta kupovina 100.000 x2 doze u takvoj situaciji jeste kriminalno oštećenje budžeta države.

On 19.8.2021. at 11:42, Avocado рече

Gde si našao te podatke?

 

Screenshot_20210823-112636.thumb.png.d8dafbcd5b29ebe63a6d1b87970ab031.png

Underlying conditions can include lung disease, asthma, heart disease, a weakened immune system, obesity, diabetes, kidney disease, liver disease and cancer.

-------------

Dakle, na današnji dan je još gore po kovid-manijake: 199 umrlih je sa boleštinama (plućne i srčane bolesti, astma, kancer, dijabetes, slab imuni sistem, bolesni bubrezi) a 5 je bez registrovanih boleština.

To znači da je oko 97.5% umrlih imalo već neku bolest.

Za rasu samo klikni na race/ethnicity i videćeš da je broj 20,42 dobijen kao prosek jer belci i azijati umiru između 8 i 9 na 100.000.

On 19.8.2021. at 11:42, Avocado рече

A kad je opravdano? Koliko ljudi treba da umre da bi bilo opravdano da te neko toliko šikanira da moraš da nosiš masku u zatvorenom?

Pošto 7.000 mrtvih u Srbiji nije dovoljno, koliko bi bilo dovoljno? 30.000? 50.000? Milion?

Kad na jedan tas na vagi staviš tvoju nelagodnost da nosiš masku, testiraš se i vakcinišeš se, koliko mrtvih mora da bude na drugom tasu da bi se poravnali?

Umiru stari ljudi i ljudi sa ozbiljnim boleštinama (zato sam ja zimus savetovao svojoj kevi da se vakciniše, mada danas nisam 100% siguran da bih isto postupio).

Da svetom ne vladaju Zloćinci protiv čovečnosti, te grupe bi bile podstaknute nepaničarskom medijskom kampanjom da se vakcinišu dok bi se sve ostalo vratilo u normalu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Potrebno je diskriminisati nevakcinisane za njihovo dobro".

Narod je uvek bio idiot, ali u međuvremenu IQ ljudi se izravnao sa njihovim brojem cipela.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"3G"

Savezna država i nemačke pokrajine su donele zajedničku odluku da od danas građani neće moći u kafanu ili bioskop ako nemaju dokaz o vakcinaciji, negativnom testu ili o preležanom kovidu. Prema dogovoru savezne države i pokrajina, ova pravila važe za klinike, domove za stare osobe, teretane, bazene, frizerske salone, hotele, restorane i razne priredbe, piše DW. Ovo pravilo se zove „3G“ pošto na nemačkom sve tri reči - vakcinisan, testiran i ozdravio - počinju slovom „g“ (geimpft, getestet, genesen).
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Tumaralo. рече

Da svetom ne vladaju Zloćinci protiv čovečnosti, te grupe bi bile podstaknute nepaničarskom medijskom kampanjom da se vakcinišu dok bi se sve ostalo vratilo u normalu.

Ne bi moglo da se vrati u normalu jer ja vise ne znam kako vama ljudima da se objasni da vakcine nisu 100% efikasne. Ne postoji fazon "primio si vakcinu sad si miran" nego "primio si vakcinu sad si najverovatnije miran". I niko ne zna odakle vam ta mantra kad je to nesto sto niko nikad nije govorio.

Ako svi ugrozeni (matori, bolesni i ostali) prime vakcine, ne znam tacno koliki je procenat ali bar 5% mozes da racunes da nemaju zastitu ( u zavisnosti koju vakcinu su primili). JEl bi se ti kockao sa zivotom svoje majke u tom slucaju? Jel bi bio u fazonu "jbg kevo, primila si vakcinu, sad cekamo da vidimo dal nisi ti u tih 5%"... ili ces ipak insistirati na tome da svi prime vakcinu i da sanse za prezivljavanje onih bez imuniteta povecas na 99,9%?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Tumaralo. рече

"3G"

Savezna država i nemačke pokrajine su donele zajedničku odluku da od danas građani neće moći u kafanu ili bioskop ako nemaju dokaz o vakcinaciji, negativnom testu ili o preležanom kovidu. Prema dogovoru savezne države i pokrajina, ova pravila važe za klinike, domove za stare osobe, teretane, bazene, frizerske salone, hotele, restorane i razne priredbe, piše DW. Ovo pravilo se zove „3G“ pošto na nemačkom sve tri reči - vakcinisan, testiran i ozdravio - počinju slovom „g“ (geimpft, getestet, genesen).

Bez licne karte ne smes  ni iz stana da izviris napolje. Prisiljen si da uvek uza sebe nosis parce plastike sa cipom na sebi ( a znas sta pricjau o tim cipovima). Kako ti taj "digitalni gulag" ne smeta?

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Tumaralo. рече

"3G"

Savezna država i nemačke pokrajine su donele zajedničku odluku da od danas građani neće moći u kafanu ili bioskop ako nemaju dokaz o vakcinaciji, negativnom testu ili o preležanom kovidu. Prema dogovoru savezne države i pokrajina, ova pravila važe za klinike, domove za stare osobe, teretane, bazene, frizerske salone, hotele, restorane i razne priredbe, piše DW. Ovo pravilo se zove „3G“ pošto na nemačkom sve tri reči - vakcinisan, testiran i ozdravio - počinju slovom „g“ (geimpft, getestet, genesen).

Zar nemamo srpski jezik, nego moramo austrijski 3G - Geimpft (vakcinisan), Genesen (ozdravio), Getestet (negativni test) : 3G-Regel..?

Osim toga, Austrija i Nemačka su zadnje koje ove mere upražnjavaju! Norveška, ili Danska (vlada socijalista), su sve mere ukinule, Velika Britanija takođe, itd. 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nevakcinisani čine čak 98,5 odsto žrtava korone

Nemački Institut „Robert Koh“ prvi put je objavio podatke koji ukazuju da masovna vakcinacija štiti i od novih varijanti korone. Do sada je u Nemačkoj potpuno vakcinisano blizu šezdeset odsto stanovništva.

WWW.DW.COM

Nemački Institut „Robert Koh“ prvi put je objavio podatke koji ukazuju da masovna vakcinacija štiti i od novih varijanti korone. Do sada je u Nemačkoj potpuno vakcinisano blizu šezdeset odsto stanovništva.
  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

U odnosu na smrtnost koja bi opravdala ovoliko teror, diskriminaciju, paniku, uništavanje ekonomije i uskraćivanje osnovnih ljudskih prava i sloboda.

Ne reče kolika ja to smrtnost koja bi opravdala ovoliki "teror"?

 

Пре сат времена, Tumaralo. рече

99.980 ljudi od 100.000 ljudi u toj starosnoj dobi ljudi NEĆE umreti od kovida ali svih 100.000 treba da se vakcinišu pod pretnjom diskriminacije????

Smrt nije jedina posledica.

Još manje ljudi NEĆE umreti u saobraćajnoj nesreći, pa opet svih 100.000 mora da položi vožnju pod pretnjom "diskriminacije"...

 

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Screenshot_20210823-112636.thumb.png.d8dafbcd5b29ebe63a6d1b87970ab031.png

Underlying conditions can include lung disease, asthma, heart disease, a weakened immune system, obesity, diabetes, kidney disease, liver disease and cancer.

-------------

Dakle, na današnji dan je još gore po kovid-manijake: 199 umrlih je sa boleštinama (plućne i srčane bolesti, astma, kancer, dijabetes, slab imuni sistem, bolesni bubrezi) a 5 je bez registrovanih boleština.

Pa ne baš kad uporediš sa najstarijom grupom... ispada da je za mlade underlying condition mnogo manji faktor rizika... 5 od 199 naspram, 7 od 12008... 

Takođe, to nije nužno "boleština"... ono gore ti nije kompletan spisak ("can include") i nema veze sa težinom bolesti... 22% ljudi u Njujorku je "obese"...

 

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Umiru stari ljudi i ljudi sa ozbiljnim boleštinama (zato sam ja zimus savetovao svojoj kevi da se vakciniše, mada danas nisam 100% siguran da bih isto postupio).

Umiru i mladi ljudi... i bez boleština... a naravno da umiru u manjem procentu nego stari i bolesni...

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Dragi рече

Pa vakcinisanje i ne može biti obavezno sa eksperimentalnom vakcinom koja ima samo privremenu dozvolu. Ovo po samom ustavu ne ide.

Još jednom: Vakcine proptiv korona virusa su eksperimentalne i imaju samo privremenu dozvolu, kao hitni slučaj:

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/hr/qanda_20_2390

Privremena dozvola (uvjetno odobrenje po Hrvatima gore) znači da se polazi od toga da je dobit vakcine veći od rizika vakcine, ali da u toku godinu dana moraju da se donesu dokazi o bezbednosti vakcine! Ovo znači da je sama tvrdnja da su vakcine sigurne, bezbedne itd., jedna gnusna laž i desinformacija. A baš ovo tvrde od samog početka, još kad se nema dokaz, i nagovaraju narod da se vakciniše, jer navodno sve je sigurno. 

Privremena dozvola ne znači da "se polazi" od toga da je dobit veći od rizika, kao da je u pitanju nekakva pretpostavka... već da je dokazano da je poznata dobit veća od poznatog rizika, ali da nisu još urađena sva ispitivanja koja se inače zahtevaju, a koja traju nekoliko godina... drugim rečima, takva vakcina ili lek je testirana manje (samo vremenski) od ostalih vakcina ili lekova, a višestruko više od bilo kog drugog proizvoda kojeg možeš da zamisliš...

To nema nikakve veze sa medicinskim ogledima koji su bez pristanka pacijenta zabranjeni po Ustavu... u tom smislu ove vakcine svakako nisu "eksperimentalne"...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Dragi рече

Da! Znači zbog nevakcinisane dece (62 %) je statistika iskrivljena. Pa da.. Krivi su deca od 12-15 (62 %) i mlađi (do 20 %) koji nisu vakcinisani. A pošto je broj nevakcinisanih čak 85 % kod onih ispod 50 godina, krive su i same bebe!! Ovo govori ova vaša statistika. Naime, 90 % stariji od 50 godina su vakcinisani, 85 % mlađi od 50 godina nisu vakcinisani, a glavni deo ovih 85 % nevakcinisanih (crvenoslovo % Not Vax) čine... deca!

Okej... A koliko je dece među novo inficiranima? Jer procenat vakcinisanih i nevakcinisanih odnosi se na broj inficiranih a ne na broj stanovnišiva! I gle, baš ovde nemamo podatke!! Dakle, još jednom: 60 % inficiranih je vakcinisano - nije 60 % stanovništva inficirano. Neka bude da je negde pola-pola ako izjednačimo sve inficirane po godinama. Šta onda pomaže vakcina?

https://www.covid-datascience.com/post/israeli-data-how-can-efficacy-vs-severe-disease-be-strong-when-60-of-hospitalized-are-vaccinated

Nisi baš shvatio tekst... da probamo sa jednostavnijim primerom... imaš 100 jabuka od kojih je 80 zelenih i 20 crvenih jabuka... posle nekog vremena shvatiš da je 10 počelo da truli od kojih su 60% zelene... dakle, 6 zelenih i 4 crvene...

Koje jabuke su sklonije truljenju? Šta je veći procenat: 6 od 80 ili 4 od 20 ? 

Jel više 7,5% ili 20%?

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...