Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Држаа је, у суштини, увек сила, лаж, принуда, манипулација масовна, то није само од марта 2020. тако је од постанка.

Таква је природа тога, није то никаква завера...

Држава дословно "држи" све у рукама. Светска здравствена организација , па локалне испоставе (Томице, Конови)...

Погледај шта се дешава часним појединцима кад иступе са супротним ставом.

 

И из тог врлог института, у свој време,  мало пре рођњења мама Ангеле,  добар део научника имао срамну улогу.

Шта мислиш. шта данас раде (част изузецима) ? Ко те плаћа, за њега радиш.

Дал мислиш да тај завод, запослени, може да се одметне, може да напише, објави нешто у време

проглашене пандемије на светском нивоу, што није "на фону" државног становишта, политике владе ?

Не бива то, или врло ретко.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

KOMPLETAN VODIČ ZA TREĆU DOZU! Naš imunolog iz Amerike Janko Nikolić Žugić za Kurir objašnjava KAKO DA KOMBINUJETE VAKCINE

WWW.KURIR.RS

Naš čuveni imunolog prof. dr Janko Nikolić Žugić, šef katedre za imunologiju Univerziteta Arizona u Tusonu u intervjuu za Kurir objasnio je i kako bi trebalo kombinovati ...

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, haveaniceday рече

И ја када тебе када питам да ти поткрепиш оно што тврдиш, ти ми дајеш линкове ка калкулаторима и причаш како је компликовано... 

Jok... kad si me pitao da potkrepim svoju tvrdnju o tome da je poresko opterećenje oko 61% dao sam ti (nakon što si implicirao da izmišljam) izjavu ministra nadležnog za poreze kako se hvali da je spustio sa 62% na 61%... čime smatram da je moja tvrdnja sasvim dovoljno potkrepljena... jer dalje je nisi osporavao... iako se naravno nisi zahvalio na tome što sam najvećeg smarača o smanjenju poreza podučio tome koliko je poresko opterećenje niti se izvinio za impliciranje da izmišljam, ono što si me nakon toga pitao je kako ti dobiješ 40 i nešto posto kada gledaš svoj platni listić i u vezi sa tim sam ti rekao da me mrzi da ti detaljno objasnim... i dao ti par šturih informacija i način kako da to utvrdiš sam...

 

пре 12 часа, haveaniceday рече

Ваљда ти није битно да људи у Србији знају како да рачунају порез и колико им држава узима.... нека сами истражују. Шта знам... 

Jok, nije mi bitno da tebi držim besplatno detaljne lekcije iz poreskog prava i računovodstva...

 

пре 12 часа, haveaniceday рече

Али видиш, ја сам човек, нисам хтео да те малтретирам и развлачим јер то ниси објаснио и аргументоавао до краја (као што ти радиш другима)

Divan si Đuro...  :D

Nemoj da budeš toliko divan, hajde molim te probaj da me maltretiraš i razvlačiš zato što neću da velikom borcu za smanjenje poreza držim besplatno detaljne lekcije iz poreskog prava i računovodstva, da mu detaljno objasnim kako da tačno da obračuna poreze... živ nisam dok ne vidim kako ćeš da izvedeš to maltretiranje i razvlačenje... :D

 

пре 12 часа, haveaniceday рече

него сам уважио да је вероватно истина то што причаш и да постоји нека рачуница по којој је порез 61 %, ако урачунаш и неопорезиве делове и  свашта нешто. Иако сам могао.  Јер сам разумео месо твог аргумента. Ђилас се води том рачуницом да је 61.% и планира да макне 11 % са тих 61 %. И то је то што је битно у целој причи. То је месо. А не да ли авокадо може да ми аргументује тачно да је баш 61 и да рачунамо сваку могућу дедукцију, и по сваком могућем обрачуну да нађемо на шта је Ђилас тачно мислио.

Ne mogu da ti argumentujem da je baš 61% jer nisam to ni tvrdio... napisao sam ti da je oko 61% i da je par procenata niže ili više zavisno od visine plate... što je niža plata to je i poresko opterećenje niže jer je iznos oslobođenja isti za sve... uostalom, dao sam ti tačan iznos poreskog opterećenja za netu zaradu od 100.000 i malo je iznad 63%... 

Dakle, tom slučaju nema argumenta... u pitanju je jedna obična činjenična tvrdnja (to nije dovoljno da se nazove argumentom)... pa nema ni "mesa"... ta tvrdnja nije bila nepoktrepljena...

 

пре 12 часа, haveaniceday рече

Још када би ти тог луфта некада дао другима... 

Apsolutno svima dajem taj luft da uopšte ne moraju da mi drže detaljne časove iz neke oblasti i računaju za mene procente nečega...

To što ti tako nešto pokušavaš da izjednačiš sa situacijom kada neko iznosi neku tvrdnju bez ikakvog osnova... (vrati se pa vidi na koju moju rečenicu ti ovde odgovaraš) je samo tvoj problem...

 

пре 12 часа, haveaniceday рече

Исто као што ти знаш да тестови нису поуздани, да немају само фалс позитиве него и фалс негативе и развлачиш овде човека око терминилогије. 

Ne razvlačim nikog zbog terminologije... objašnjavam gde je pogrešio... i naravno da testovi imaju i lažno pozitivne i lažno negativne... "meso" argumenta je bilo kako u situaciji sa izuzetno malim brojem obolelih, zbog senzitivnosti testa od 95%, većina pozitivnih su lažno pozitivini... objasnio sam da senzitivnost nema veze sa lažno pozitivnim, već specifičnost, a da je specifičnost blizu 100%...

Zaista ne znam zašto si ti zamislio da je to nebitno i da je "meso" argumenta to da veliki broj umrlih od kovida zapravo čine lažno pozitivni...

Jasno mi je da si po starom dobrom običaju krenuo u meta-raspravu (raspravu o raspravi) zato što nemaš argumente niti način da pobiješ ono što sam napisao... samo ti se ne dopada, pa želiš da tupiš...

 

пре 12 часа, haveaniceday рече

Исто као што си мене развлачио око семантике при поређењју са грипом око тотално бесмислених ствари.

:D

I opet stara tvoja taktika... objasnim ti gde grešiš, ti podviješ repić i onda se posle nekog vremena javiš sa ludačkom interpretacijom našeg razgovora... i za poresko opterećenje, evo i za poređenje s gripom... ako misliš da sam propustio neku "smislenu" stvar ili da je nešto samo stvar semantike, slobodno se vrati na te poruke pa repliciraj...

Tako i ovde, ako misliš da sam propustio neki argument i dokaz, slobodno navedi koji... znači lepo kaži: to što je on fantazirao da bi testiranjem celokupne populacije dobio svakako 300 M pozitivnih samo zbog lažno pozitivnih jer je pogrešno uzeo procenat za senzitivnost i primenio ga na lažno pozitivne nije bitno, niti je bitno to što nije iznet ni jedan argument ili dokaz da je veći broj umrlih od korone pogrešno pripisan koroni... bitno je .... šta? Samo repliciraj na nešto što sam ja napisao, a ne da ti interpretiraš o tome šta sam ja pisao, pa da se raspravljaš sa svojim interpretacijama... Jer u ovim tvojim butthurt meta-raspravama (rasprava o raspravi) stvarno ne želim da učestvujem i mrzi me da po hiljaditi put dekonstruišem tvoje fantazije...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, fsa рече

Novo istraživanje pokazalo: Nevakcinisani čine čak 98,5 odsto žrtava korone

Nemački Institut "Robert Koh" prvi put je objavio podatke koji ukazuju da masovna vakcinacija štiti i od novih varijanti korone.

Do sada je u Nemačkoj potpuno vakcinisano blizu šezdeset odsto stanovništva.

Od početka februara, kada je vakcinacija u Nemačkoj uzela maha, u vezu sa koronom se dovodi smrt 335 osoba koje su bile potpuno vakcinisane. To je svega 1,5 odsto svih smrtnih slučajeva u vezi sa koronom, saopštio je u petak Institut "Robert Koh". Ostalih 98,5 odsto smrtnih slučajeva pogodili su nevakcinisane.

Istraživače posebno raduje što je u poslednjih šest meseci jedna jedina osoba mlađa od šezdeset godina umrla od korone, a da je bila vakcinisana.

"Brojke nedvosmisleno potvrđuju da vakcine dobro štite - posebno od teškog protoka bolesti", rekao je Karsten Valc, generalni sekretar Nemačkog društva za imunologiju, za magazin Špigel. To važi i kada je u pitanju delta soj virusa, iako se njime i vakcinisani lakše mogu zaraziti.

U poslednjih mesec dana 15 odsto simptomatskih zaraza otpada na cepljene, dok je 85 odsto zaraženih sa simptomima nevakcinisano. Kod onih koji završe na bolničkom lečenju nevakcinisani čine oko 92 odsto, a na stanicama intenzivne nege i respiratorima čak 99,2 odsto od februara do danas.

Institut "Robert Koh" zvanično računa sa 58,5 odsto vakcinisanih u stanovništvu do sada. Nezvanično, ta brojka bi mogla da bude i viša zbog neurednog vođenja statistike ili mogućnosti da se neko vakcinisao u inostranstvu.

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=08&dd=21&nav_category=12&nav_id=1910354

 

Tek od februara? Proširi do februara prošle godine, i biće ih 100 % !

Naime, vakcinisanje je tek počelo u proleće. No, treba pogledati aktualno stanje a ne ono od februara. I ono je, tamo gde ne kriju (Izrael, Singapur itd.), da većinu novo inficiranih čine vakcinisani! Kao sami su krivi, jer, dobivši punu vakcinu (2 x), nisu se dalje držali svih kovid-mera, i onda je dovoljan jedan đavo poput mene i svi se oni zaraze - ne nevakcinisani nego vakcinisani 

Pre nedelju, dve, bilo je sedamnaest ljudi na respiratoru u Srbiji - nije rečeno da li svi zbog korona virusa. Sedamnaest ljudi od osam miliona naroda - koji se ne menjaju svakodnevno, jer na intenzivnoj stanici ostaješ par nedelje do mesec dana i duže - 17 od 8,000.000. To su 0,000002 %. Pet nule posle kome (zapete). I nije da su svi oni umruli. A koliko ljudi umiru samo od gladi? Da ne pominjemo ostale bolesti i nevolje. 

U Austriji je istovremenom bilo njih 32 na intenzivnoj stanici zbog korona virusa. 24 nije bilo vakcinisano, 8 je bilo vakcinisano, tako ministar zdravlja u ono vreme. 32 od 8,500.000. Isto pet nule posle kome. 

Brojevi su stvarno minorni. Ali zbog ovih brojeva dobili smo totalnu kontrolu. Imamo totalitarizam. I zabranu svega i svačega da smo prihvatili da - primera radi: ni u ckrvu ne idemo, i niko se nije bunio (zato i rekoh ono i antihristu kao virusu; ili kada ćemo i novac da zabranimo? - samo sa karticom, sa "žigom"...).

Manipulaciju demokratskog javnog mnenja imamo davno, uvek smo je i imali. A ja sam ubeđeni demokrat, stari demokratski partizan^^ No, ja nisam zaboravio demonizaciju nas Srba u 1990-ima ovde na zapadu. Kada su nas proglasili da smo virus a ne ljudi i da nas treba istrebiti, još pre rata, u leto 1991 - za mene tada, na pragu punoletnosti i da krenem u svet, mali "šok": Ja sam virus, samo što sam Srbin, i u ime ljudskosti i ljudskih prava mene treba istrebiti. Rekoh: Rata još nije bilo. Ali ovo je bila manipulacija demokratskog javnog mnenja. I ovo, za moj pojam, imamo i danas - okej, manje u Srbiji, Srbija samo preuzima^^ - sada u ime jedne pandemije biblijskih razmera!! (17 od 8 miliona), i da svi prihvatimo jedno autoriterno starateljstvo i totalnu kontrolu. Najbolji su mi ovi iz modernog antifa, oni su najglasniji borci takozvanog modernog prosvećenog apsolutizma. Lepo je rekao italijanski socijalista i stari antifa-borac Ignazio Silone 1945. godine: The Fascism of tomorrow will never say: I am Fascism. It will say: I am anti-Fascism! - fašizam sutra kada se vrati neće da kaže: Ja sam fašizam, nego kazaće: Ja sam antifašizam! Crna Gora je danas najbolji dokaz za ovu teoriju - sve fašo i pevaju naci-himne ali su svi, kao, antifa i SUBNOR (a nisu ni bili rođeni onomad) protiv nas Srba...

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Stameni рече

Пропаганда је толика ефективнсот вакцине против сарс-ков-2.

Jok, to je rezultat relevantnih studija... naravno, moguće je i da su rezultati istih falsifikovani, ali studije se teško debunkuju samo tako što ih neko proglasi propagandom...

Takođe, pored studija, lekari iz raznih zemalja koji baš rade sa pacijentima kovida u bolnicama uporno ponavljaju da im ogromnu većinu teških pacijenata i umrlih čine nevakcinisani...

 

пре 3 часа, Stameni рече

Гледај, у истом периоду је умрло преко 550.000 људи од свих узрока у Немачкој, пола милиона.

Нисам ја никакав релативизатор смрти толиког броја људи, таман посла. То је нечовечно.

Шта ти говори тај податак од 35.000 преминулих "од короне" ? (Један део сигурно јесте преминуо од короне!)

Сваки 15-ти човек који је у том периоду умро у Немачкој, имао је позитиван тест на сарс-ков-2 неко време

пре смрти (не зна се колико /месес. два. три). Неки су умрли од последица вируса, то не спорим.

Ideja da se tu računaju svi koji su umrli a imali su pozitivan test u nekom nepoznatom periodu pre smrti podrazumeva da lekari pored svog školovanja i prakse nisu sposobni da odrede uzrok smrti na umrlici ili da im je neko naredio da pišu kovid i onda kada pacijent nije imao simptome kovida i kada je očigledno da je umro od nečeg drugog. Nisam siguran šta od ta dva impliciraš... ako je ovo drugo, odakle ti ideja da je neko tako nešto naredio i da lekari to poštuju?

 

пре 3 часа, Stameni рече

Осталих 515.000 хиљада, да тако религиозно и ревносно  тестираш неко време пре њихове смрти,

на само 10-ак најчешћих репс. вируса(бактерије и да не уводим у причу, резистентне, инфекције стечене

у болници (у САД ово је реда 90.000 годишње) )  добар део би имао позитиван налаз и могао би (користећи ову ретардирану

методологију ЦДЦ-ја) прогласити трећину или пола пола Немаца преминулих у једној години да су жртве респ. патогена, неког.

То је цртани филм.

Koju retardiranu metodologiju CDC?

Kakve veze metodologija CDC ima sa Nemačkom?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitam se da li su antifa danas i nacisti? Ovo pitam zato, jer u Nemce imamo one autonomaše, crni blok, koji nisu jedino levičari nego znaju da budu i desničari, a svi su oni antifa... A neki iz RAF (npr. Horst Mahler, vidi wikipedia) su takođe prešli u nacizam. Hm.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Авокадо мој, то што сам ја фантазирао то се зове мисаони експеримент, врло је плодотворан.

И даље паметујеш око мог лапсуса, постајеш досадан. Рекао сам да се из контекста јасно

види на шта ту имплицирам, мало се правиш ти слоу...Свако отвореног ума види шта сам хтео да кажем.

Атачовао сам и документ произвођача у коме су јасно наведене неспецифичне интерференције,

наведено више врло честих вируса, 2-3 грипа који врло често доминирају у некој сезони,

читај постове до краја и не бирај само оно воће које ти се свиђа.

Твоја специфичност од 100 % је толика глупост, да почињеш да будеш смешан, брукаш се.

Правио си се паметан и за сензитивност када сам писао и јасно означио клиничку, реалну,

навео и услове који утичу на исту, драмио си да грешим  па си на крају и ти дошао до исте вредности, много њашке.

Још си ми то лепо објаснио, а ја већ коментарисао и писао о томе.

 

И преваленцију инфекције у општој популацији упорно покушаваш да означиш као мање важну, а кључна је.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, cloudking рече

Ova zena bi verovatno trebalo da se hospitalizuje

 

Pa vakcinisanje i ne može biti obavezno sa eksperimentalnom vakcinom koja ima samo privremenu dozvolu. Ovo po samom ustavu ne ide.

Još jednom: Vakcine proptiv korona virusa su eksperimentalne i imaju samo privremenu dozvolu, kao hitni slučaj:

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/hr/qanda_20_2390

Privremena dozvola (uvjetno odobrenje po Hrvatima gore) znači da se polazi od toga da je dobit vakcine veći od rizika vakcine, ali da u toku godinu dana moraju da se donesu dokazi o bezbednosti vakcine! Ovo znači da je sama tvrdnja da su vakcine sigurne, bezbedne itd., jedna gnusna laž i desinformacija. A baš ovo tvrde od samog početka, još kad se nema dokaz, i nagovaraju narod da se vakciniše, jer navodno sve je sigurno. 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Dragi рече

Pa vakcinisanje i ne može biti obavezno sa eksperimentalnom vakcinom koja ima samo privremenu dozvolu. Ovo po samom ustavu ne ide.

Još jednom: Vakcine proptiv korona virusa su eksperimentalne i imaju samo privremenu dozvolu, kao hitni slučaj:

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/hr/qanda_20_2390

Privremena dozvola (uvjetno odobrenje po Hrvatima gore) znači da se polazi od toga da je dobit vakcine veći od rizika vakcine, ali da u toku godinu dana moraju da se donesu dokazi o bezbednosti vakcine! Ovo znači da je sama tvrdnja da su vakcine sigurne, bezbedne itd., jedna gnusna laž i desinformacija. A baš ovo tvrde od samog početka, još kad se nema dokaz, i nagovaraju narod da se vakciniše, jer navodno sve je sigurno. 

Nije tacno.

Prespavao su celu ovu temu. Bukvalno ljudi ovde dzaba pisu...

  • Не свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Dragi рече

Tek od februara? Proširi do februara prošle godine, i biće ih 100 % !

Naime, vakcinisanje je tek počelo u proleće. No, treba pogledati aktualno stanje a ne ono od februara. I ono je, tamo gde ne kriju (Izrael, Singapur itd.), da većinu novo inficiranih čine vakcinisani! Kao sami su krivi, jer, dobivši punu vakcinu (2 x), nisu se dalje držali svih kovid-mera, i onda je dovoljan jedan đavo poput mene i svi se oni zaraze - ne nevakcinisani nego vakcinisani 

Ovde si delimično u pravu. Samo 1,5% preminulih od kovida u Nemačkoj bilo je vakcinisano ( računajući od februara ), ali pošto je tada tek počela vakcinacija realna efikasnost tih vakcina ( u sprečavanju smrtnog ishoda ) je sigurno manja od 98,5%. Međutim, to ne menja suštinu. Ovo su podaci iz Izraela:

Image

 

untitled image

пре 1 сат, Dragi рече

Pre nedelju, dve, bilo je sedamnaest ljudi na respiratoru u Srbiji - nije rečeno da li svi zbog korona virusa. Sedamnaest ljudi od osam miliona naroda - koji se ne menjaju svakodnevno, jer na intenzivnoj stanici ostaješ par nedelje do mesec dana i duže - 17 od 8,000.000. To su 0,000002 %. Pet nule posle kome (zapete). I nije da su svi oni umruli. A koliko ljudi umiru samo od gladi? Da ne pominjemo ostale bolesti i nevolje. 

U Austriji je istovremenom bilo njih 32 na intenzivnoj stanici zbog korona virusa. 24 nije bilo vakcinisano, 8 je bilo vakcinisano, tako ministar zdravlja u ono vreme. 32 od 8,500.000. Isto pet nule posle kome. 

Brojevi su stvarno minorni. Ali zbog ovih brojeva dobili smo totalnu kontrolu. Imamo totalitarizam. I zabranu svega i svačega da smo prihvatili da - primera radi: ni u ckrvu ne idemo, i niko se nije bunio (zato i rekoh ono i antihristu kao virusu; ili kada ćemo i novac da zabranimo? - samo sa karticom, sa "žigom"...).

Tokom epidemije bolnice se pune i ljudi umiru u talasima, a ti ovde navidiš podatke iz perioda kada je vladalo zatišje. Sem toga procenti se ne računaju tako, jer 17 od 8000000 nije 0.000002% već 0.0002% tj. sto puta više od tvoje računice... ali sve to je ovde manje bitno. Možemo da se igramo procentima do mile volje, ali podaci Zavoda za statistiku nedvosmisleno pokazuju da je u toku 2020. i u prvih 6 meseci 2021. u Srbiji zabeleženo preko 28000 više umrlih u odnosu na period pre epidemije, a to nikako nisu "minorni brojevi".

https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211017.pdf?fbclid=IwAR0KcSA3P882RFE4cAFOBTI-la-93P8gqYHUvPJFpLvsR_DY95RYR8BJbfg

https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211203.pdf?fbclid=IwAR3D0Q9HTn1C1rCWhZxR8iIM2viVmUuQGmZDFRwCVK5qo5pFziTLR17gyeI

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Stameni рече

Брате Авокадо мој, то што сам ја фантазирао то се зове мисаони експеримент, врло је плодотворан.

И даље паметујеш око мог лапсуса, постајеш досадан. Рекао сам да се из контекста јасно

види на шта ту имплицирам, мало се правиш ти слоу...Свако отвореног ума види шта сам хтео да кажем.

Ma ja vidim šta si hteo da kažeš... i objasnio sam ti zašto to što si hteo da kažeš nije tačno... ako postoji nešto sporno u objašnjenju slobodan si da izneseš...

 

пре 59 минута, Stameni рече

Атачовао сам и документ произвођача у коме су јасно наведене неспецифичне интерференције,

наведено више врло честих вируса, 2-3 грипа који врло често доминирају у некој сезони,

читај постове до краја и не бирај само оно воће које ти се свиђа.

Jesi... samo što okolnost da u izuzetno retkom broju slučajeva postoje navedene nespecifične interferencije ne menja podatak da je specifičnost i dalje blizu 100%...

 

пре 59 минута, Stameni рече

Твоја специфичност од 100 % је толика глупост, да почињеш да будеш смешан, брукаш се.

Time što ćeš podatke koji ti se ne dopadaju da nazoveš nekim imenima svakako ne obara te podatke... šta više, to samo govori o tebi, a ne o podacima...

 

пре 59 минута, Stameni рече

Правио си се паметан и за сензитивност када сам писао и јасно означио клиничку, реалну,

навео и услове који утичу на исту, драмио си да грешим  па си на крају и ти дошао до исте вредности, много њашке.

Још си ми то лепо објаснио, а ја већ коментарисао и писао о томе.

Aha, samo sam naglasio stvari koje si ti propustio - da to nije do manjkavosti testa, već do problematike uzimanja uzorka i da to nema veze sa lažno pozitivnima, što je bila suština tvoje teze...

 

пре 59 минута, Stameni рече

И преваленцију инфекције у општој популацији упорно покушаваш да означиш као мање важну, а кључна је.

Apsolutno je ključna... zato sam te i pitao zašto se bavimo državom sa izuzetno malom prevalencijom poput Australije, kada je cela ta priča potpuno irelevantna za razmatranje ovih pitanja u odnosu na države sa očigledno većom prevalencijom...

Nego, jel bi ova poruka trebalo da predstavlja odgovor na pitanja postavljena u mojoj prethodnoj ili će zaista biti nekog odgovora na ta konkretna pitanja?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...