Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 4 минута, cloudking рече

NI najmanju dilemu nemam kome da verujem. U ovom slucaju cak nema potrebe da se ista "dodatno istrazuje". Pojavila se nekolicina lekara sa argumentacijom od koje je jedna od stavki "izuzetno visok broj mrtvih od posledica vakcinacije"... nemasta dalje da se zamajavam. Osim toga, i za te lekare vazi ista stvar. Izovlte, pisite naucne radove sabmitujte na peer review i obarajte nauku. Gde se nauka obara peticijom osim kod budala i sarlatana...

 

Pa nemas ti koji si malo pametniji. Ali se seti da je prosecan iq 100. 
Medjutim koliki god da je iku, brojke lako razaume. 
 

Цитат

Saglasan. To je stvar koja me nervira kod nezavisnih medija, sto s vremena na vreme i oni padnu pod tu caroliju... ALI, reci da je Danas koji ponekad napise pristrasan NASLOV i informera koji od naslova pravi kletve i koji nema NI JEDAN nautralan clanak od kad postoji, je  u najmanju ruku neinformisano a u najvecu zlonamerno...

Nije zlonamerno, svi oni to rade samo na druge nacine. Znas ono.. mogu da te vredjam sa "je*em ti sve po .. " itd.. a mogu i da te vredjam na suptilne i fine nacine.
Isto tako, mogu da sirim propagandu i lazem direktno, a mogu i da radim to na fine, prefinjenje i krajnje manipulativne nacine


Zao mi je sto se oko toga ne slazemo ali se makar oko prvog dela slazemo. DA je naslov los. 

Znas sta je najtuznije... vecina njih stvarno veurje u to sto pise. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Poprilično si siguran da nema studija na temu posledica kovida kod dece i da nema studija koje se bave posledicma vakcina kod dece?

Ili si hteo da kažeš da ne postoji jedna studija u kojoj je to objedinjeno?

Nema studija u kojoj je objedinjeno pa se porede rizici itd... na osnovu kojih moze da se tvrdi tvrdnja tipa:

Цитат

– Neuporedivo je veći rizik da dete ima ozbiljne komplikacije nakon zaražavanja kovidom nego nakon primanja vakcine. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, haveaniceday рече

Pa nemas ti koji si malo pametniji. Ali se seti da je prosecan iq 100. 
Medjutim koliki god da je iku, brojke lako razaume. 

Pa o tome ti pricam, budale zamajavaju narod i prave ogromnu stetu. I sad umesto da se "mejnstrim" bavi problemom, mora da trosi energiju i vreme na gluposti i da objasnjava glupom narodu nesto sto NEMA SANSE da objasni. Drugim recima steta je ucinjena i to nepovratno.

Razlog za to je taj sto se nasa vlast dozivljava kao vakcerska (a zapravo je suprotno) i svako ko ja na strani vakcina je "Vucicev"... a posto je vucic vec uredio da su sve institucije njegove i pod njegovom licnom vlascu, ko ce jos da poveruje jednom drzavnom fakultetu? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, haveaniceday рече

Nema studija u kojoj je objedinjeno pa se porede rizici itd... na osnovu kojih moze da se tvrdi tvrdnja tipa:

A ako je rizik za jedno utvrđen u jednoj studiji, a rizik za drugo u drugoj studiji i drugi rizik je neuporedivo manji, onda ne sme da se kaže da je drugi neuporedivo manji i to je "причају и износе тврдње напамет, из гузице"???

Ako neko sutra odradi studiju i utvrdi da jedenje prženih krompirića predstavlja 0% rizika za rak pluća, onda ne sme da se kaže da je pušenje neuporedivo veći rizik za rak pluća od krompirića, sve dok se to ne napiše u jednoj studiji?  Jel sam dobro razumeo tvoj stav?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Pa o tome ti pricam, budale zamajavaju narod i prave ogromnu stetu. I sad umesto da se "mejnstrim" bavi problemom, mora da trosi energiju i vreme na gluposti i da objasnjava glupom narodu nesto sto NEMA SANSE da objasni. Drugim recima steta je ucinjena i to nepovratno.

 

Ima sanse da se objasni. A i ti si je sam primetio zato i najvise volis ad authority. Nacin da se objasni jeste da se izgrade institucije (ne mislim na drzavne nego drustvene) u koje velika kolicina naroda ima poverenja. 

Ali ne moze naprimer u americi velika vecina naroda da ima poverenja u Faucija (navodim njega kao primer jer je dosta izlozen medijima) koji prvo prica maske ne valjaju ne stite vas nista nemojte da ih kroistite, pa onda prica maske su super.. pa onda izadju njegovi mejlovi gde iznosi upitnost o efektivnosti maski da li uopste da guraju i dalje taj narativ... i u kojima pise gde ga brine sto su finasirali kineze koji su mozda radili "gain of function research" pa mu se tresu ruke kada ga rand paul u kongresu dribla za to.

Sve ovo sto sam ti rekao o njemu je lako proverljivo, imas i te mejlove, i njegove izjave sa pocetka i sada ... imas i kompilacije izjava. 

A on sve vreme koristi situaciju da gradi sebi imidz i status, brze bolje je napisao knjigu da je rasproda u sto vecoj kolicini a naivne budale ga slave kao nekog heroja i naucnika, lik je birokrata celog zivota... jedino sto ima PhD 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Avocado рече

A ako je rizik za jedno utvrđen u jednoj studiji, a rizik za drugo u drugoj studiji i drugi rizik je neuporedivo manji, onda ne sme da se kaže da je drugi neuporedivo manji i to je "причају и износе тврдње напамет, из гузице"???

 

Ako bi postojala neka univerzalna formula rizika koja bi svodila rizik na jednu brojku onda bi imalo smisla da govorimo o takvom argumentu ali to ne postoji. 

Ne postoji neka studija koja svodi sve kompletne rizike od kovida niti od vakcina pa da mozemo da poredimo to kao sto mozemo da poredimo brzinu dva automobila i da kazemo "ferari je neuporedivo brzi od juga" 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, haveaniceday рече

Ima sanse da se objasni. A i ti si je sam primetio zato i najvise volis ad authority. Nacin da se objasni jeste da se izgrade institucije (ne mislim na drzavne nego drustvene) u koje velika kolicina naroda ima poverenja. 

Izmisljas toplu vodu sad, pa to vec imamo...

 

пре 4 минута, haveaniceday рече

Ali ne moze naprimer u americi velika vecina naroda da ima poverenja u Faucija (navodim njega kao primer jer je dosta izlozen medijima) koji prvo prica maske ne valjaju ne stite vas nista nemojte da ih kroistite, pa onda prica maske su super.. pa onda izadju njegovi mejlovi gde iznosi upitnost o efektivnosti maski da li uopste da guraju i dalje taj narativ... i u kojima pise gde ga brine sto su finasirali kineze koji su mozda radili "gain of function research" pa mu se tresu ruke kada ga rand paul u kongresu dribla za to.

Sve ovo sto sam ti rekao o njemu je lako proverljivo, imas i te mejlove, i njegove izjave sa pocetka i sada ... imas i kompilacije izjava. 

A on sve vreme koristi situaciju da gradi sebi imidz i status, brze bolje je napisao knjigu da je rasproda u sto vecoj kolicini a naivne budale ga slave kao nekog heroja i naucnika, lik je birokrata celog zivota... jedino sto ima PhD 

Verovatno mi neces verovati ali ja uopste nisam pratio SAD od kad je korona, veze nemam ko je Fauci i sta je pricao i radio. Najozbiljnije.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, haveaniceday рече

Ako bi postojala neka univerzalna formula rizika koja bi svodila rizik na jednu brojku onda bi imalo smisla da govorimo o takvom argumentu ali to ne postoji.

:dobro: 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

:dobro: 

A da ne pricamo o individualnim rizicima koji se znacjano razlikuju od sume globalnih.
Evo moja drugarica je imala kovid nije osetila, posle toga se vakcinisala da ne bi imala problema dok putuje, imala je gore simptome nego ikada sa kovidom.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

On zaključuje i da „ova peticija, kao i postojanje lekara koji su protivnici vakcinacije uopšte, kao i onih koji su pristalice teorija zavere, govori o ozbiljnim propustima u selekciji i edukaciji budućih i radno aktivnih lekara“.

– Ona govori i o nedelotvornoj stručnoj kontroli i spoljašnjem nadzoru, kao i o slabosti stručnih udruženja i, posebno, Lekarske komore Srbije i njenih Etičkog odbora i Suda časti, da osujete javnu promociju naučno neutemeljenih stavova u medicine – zaključuje dr Đurić.

Бинго! Ако 50 лекара, укључујући и два професора медицинског факултета, ставе потпис на петицију у којој се између осталог тврди да смртност од ковида није већа од оне од грипа, то значи да струка има неке врло гадне и опасне интерне проблеме којима би под хитно требало да се позабаве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, GeniusAtWork рече

Бинго! Ако 50 лекара, укључујући и два професора медицинског факултета, ставе потпис на петицију у којој се између осталог тврди да смртност од ковида није већа од оне од грипа, то значи да струка има неке врло гадне и опасне интерне проблеме којима би под хитно требало да се позабаве.

Па и није баш. ЦФР (кејс фаталити рејт) вероватно није већи како полако излазе подаци.
Зато је битно да утврдимо о којој смртности се прича.

Тотална смртност на годину дана јесте већа. 

Али опет зависи и то јер може да поредимо шта хоћемо. Например грип постоји већ дуго времена. Имамо много третмана за грип, упознати су лекари доста. Ковид је нова болест.

Даље питање је (већ сам више пута то напоменуо) како уопште броје смрти од ковида како од грипа. 

Окачио сам и научни рад који се бави тим проблемом 

LINK.SPRINGER.COM

The ratio of COVID-19-attributable deaths versus “true” COVID-19 deaths depends on the synchronicity of the epidemic wave with population mortality; duration of test positivity, diagnostic time...


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, haveaniceday рече

Па и није баш. ЦФР (кејс фаталити рејт) вероватно није већи како полако излазе подаци.

"Samo" je po podacima oko 20 puta veći i to kada se gledaju samo simptomatično bolesni od gripa... ko zna koliko bi bio veći da je neko procenjivao CFR i za one koji imaju grip asimptomatično...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RS.N1INFO.COM

Član vladinog Kriznog štaba za suzbijanje epidemije koronavirusa Branislav Tiodorović rekao je da, uprkos povećanju broja obolelih od kovida-19, neće biti uveden policijski čas ili ograničeno kretanje.

 

"Tiodorović je za televiziju Prva rekao i da više od 92 odsto hospitalizovanih nije vakcinisano protv koronavirusa, te ponovo apelovao na sve da se vakcinišu.

On je naveo i da je sinoć od posledica kronavirusa umro mladić (22) koji nije bio vakcinisan."

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...