Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 минута, haveaniceday рече

Није научница него је научни консултат који помаже научницима да организују и дизјанирају свој комплетан научни рад, да би био исправан, квалитетан и ваљан...

Aha... i programeri im pišu softver koji pomaže naučnicima da odrade naučni rad da bi bio ispravan, kvalitetan i valjan, pa opet ti programeri nisu naučnici...

Mene konsultuju rudarske kompanije kako da vrše svoje poslove, pa opet nisam rudar... :)

 

пре 2 минута, haveaniceday рече

и то значи да је будалетина коју неко снима мобилним телефоном у емисији теше тешановића?

Ne, to samo znači da nije naučnica.

A to što lupeta gluposti u emisiji koja je po produkciji slabija od Tešinih znači da je budaletina koju neko snima u emisiji lošije produciranoj od Tešine...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Елем, била научница или не, ево шта је конкретно спорно у њеним изјавама:

Линк

Линк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, GeniusAtWork рече

Елем, била научница или не, ево шта је конкретно спорно у њеним изјавама:

Линк

Линк

Notably, a preprint study by Elgazzar et al., used in Lawrie’s meta-analysis, was withdrawn in July 2021 after numerous issues with the study were detected. Among these issues were plagiarism, potential data fabrication, and data that was inconsistent with the study’s protocol. These issues were uncovered by student Jack Lawrence, who analyzed the preprint for a class assignment.

 

Vrhunska "naučnica"... malo lošija od studenta...

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, haveaniceday рече

ипак сте "исто пелеме", а циљ је наравно нападати строго и искључиво мишљења и ст авове другог племена. :)

NI meni ni gosn advokatu nisam primetio da je potrebna bilo kakva odbrana... molim te da te tvoje plemensko desnicarske fantazije ne projektujes na sve ljude oko sebe. To sto vi desnjaci volite da se ponasate i razmisljate u tom plemesnko tribalistickom stilu je samo vas problem pa nek tako i ostane.

 

пре 54 минута, haveaniceday рече

РЕкао сам да је 10 пута већа научница од бабића, али то није тешко, јер бабић баш и није неки претерано добар научник... добар је за по фејсбуку да праве култ од њега. 

A be ko ti je taj Babic sto mi ga vec nekoliko puta stavljas u diskurs iz neke tvoje desnicarske predrasude da ja valjda pripadam nekoj nizoj rasi koja po automatizmu obozava tu osobu? 

 

пре 35 минута, haveaniceday рече

Није научница него је научни консултат који помаже научницима да организују и дизјанирају свој комплетан научни рад, да би био исправан, квалитетан и ваљан...

Hehe, ti bese sebe smatras jako pametnim i intelignentim momkom koji pritom jedini vidi pravu istinu pa pokusava svima oko sebe da otvori oci?  :) 

Jer ovo sto si opisao bukvalno zvuci kao lektor u pisanoj umetnosti.... Tipa, napises knjigu, das lektoru da proveri jel sa jezikom sve ok i onda posle taj lektor ide naokolo i prica svima kako je on veliki pisac "deset puta veci od Babica" zato sto piscima proverava tekstove i vodi racuna da budu ispravni, kvalitetni i valjani :)) 

Nego batali ove komike i neozbiljnosti, ono sto mene ozbiljno zanima je- kako si izmerio red uvecanosti od deset puta? Brojis na prstima ili koristis formule? Jel ima tablica neka? :)  

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Замолио бих те да постанеш за једну јоту интелектуално искрен па објасниш овој будали, твом племенском саборцу, да су све то кредибилни научници а не неке будалетине. 

Zelim da ti tuzim avokada. On ovo sto si mu ovde trazio uoopste nije uradio! 

Naprotiv! Toliko te je izvrnuo na postavu i eksponirao kao prepotnetnu budalu i klinickog subjekta za istrazivanja na temu Dauning- Krugerovog sindroma da ja zelim da ulozim zvanican protest i da apelujem da avokado ubuduce tacnije izvrsava upute koje dobija od tebe... ovo vise stvarno nema smisla sta taj covek vise radi.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

Aha... i programeri im pišu softver koji pomaže naučnicima da odrade naučni rad da bi bio ispravan, kvalitetan i valjan, pa opet ti programeri nisu naučnici...

 

пре 2 часа, Avocado рече

Ne, to samo znači da nije naučnica.

A to što lupeta gluposti u emisiji koja je po produkciji slabija od Tešinih znači da je budaletina koju neko snima u emisiji lošije produciranoj od Tešine...

Наравно да јесте научница.

сам си рекао "Da ti prevedem... ima D.O.O. (Ltd) koji kao konsultant pomaže naučnicima da metodološki osmisle i napišu istraživanje... i"

Дакле бави се тиме да МЕТОД... то јест НАУЧНИ МЕТОД буде исправан, да наука не буде Junk Science него у складу са научним методима.

Мени је то дефиниција научника и то се зове дана 

EN.WIKIPEDIA.ORG

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, GeniusAtWork рече

Елем, била научница или не, ево шта је конкретно спорно у њеним изјавама:

Линк

Линк

Овавкви сајтови ме не занимају исто као што ме не занимају снопес, политифакт и слични. Скоро сваки сајт који тако "оцењује" туђе тврдње се показао необјективним, и стварно немам времена да трошим на још један.

Фект чекери, јасно је... нису фекет чекери него су манипулатори и пропагандне машине. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, haveaniceday рече

Наравно да јесте научница. То што не ради само истраживање директно не значи да није научница.

To bukvalno to znači... :D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

To bukvalno to znači... :D

То би ти волео да значи јер је рекла нешто што вас жуља. Едитовао сам тамо, жена се буквално бави "метаscience" 

EN.WIKIPEDIA.ORG


Буквално је научница. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bilbija Видиш ти на које се гране спуштају ови либералчићи. Човек ће следећи пут да ме убеђује да архитекте система нису програмери јер не пишу директно код, само читају туђи, исправљају и организују. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, haveaniceday рече

Овавкви сајтови ме не занимају исто као што ме не занимају снопес, политифакт и слични. Скоро сваки сајт који тако "оцењује" туђе тврдње се показао необјективним, и стварно немам времена да трошим на још један.

Фект чекери, јасно је... нису фекет чекери него су манипулатори и пропагандне машине. 

 

Skoro svi pobrojani faktchekeri za svoje "chekove" daju i izvore koje su koristili prilikom istrazivanja tako da svako moze da ih i sam pogleda i da vidi metodu koju su koristili da dodju do svojih zakljucaka, iz prve ruke

Lazovi uglavnom mrze faktcekere...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, haveaniceday рече

То би ти волео да значи јер је рекла нешто што вас жуља. Едитовао сам тамо, жена се буквално бави "метаscience" 

EN.WIKIPEDIA.ORG


Буквално је научница. 

 

I kakvo je sad ovo pozivanje na autoritet?

C, c, c sopstvene principe gazis... imas li negde granicu?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

NI meni ni gosn advokatu nisam primetio da je potrebna bilo kakva odbrana... molim te da te tvoje plemensko desnicarske fantazije ne projektujes na sve ljude oko sebe. To sto vi desnjaci volite da se ponasate i razmisljate u tom plemesnko tribalistickom stilu je samo vas problem pa nek tako i ostane


Naravno da jeste.

 

Цитат

A be ko ti je taj Babic sto mi ga vec nekoliko puta stavljas u diskurs iz neke tvoje desnicarske predrasude da ja valjda pripadam nekoj nizoj rasi koja po automatizmu obozava tu osobu? 

Ма још горе.. ти си цитирао ивковића који БУКВАЛНО није научник. Човек ни докторат нема. Седи тамо у усраној болници у нишу, јер га нико други неће и тумачи људима радиолошке снимке. 

А овамо ти смета жена са 140 радова, којој је посао да проверава научну методологију радова.

Цитат

Jer ovo sto si opisao bukvalno zvuci kao lektor u pisanoj umetnosti.... Tipa, napises knjigu, das lektoru da proveri jel sa jezikom sve ok i onda posle taj lektor ide naokolo i prica svima kako je on veliki pisac "deset puta veci od Babica" zato sto piscima proverava tekstove i vodi racuna da budu ispravni, kvalitetni i valjani

Она му више дође као режисер у глуми. Не проверава језик већ научни метод. Та област се зове "meta science" ево и теби један цитат:

EN.WIKIPEDIA.ORG

Другим речима проверава мерења и методе који су научници користили да дођу до својих закључака и да ли ти закључци и те методе ваљају. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...