Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 1 сат, Branka62 рече

Hoćeš reći da je, što se tiče verovatnoće ponovnog zaražavanja, bolje steći prirodni imunitet nego vakcinom?

Svako nek zaključi sam. Prvo je išlo vakcina jedino rešenje da se virus zaustavi. Onda su se svi iznenadili kada su shvatili da ustvari postoje dve doze. Sledeće iznenađenje je bilo da ta druga doza ustvari nije revakcina, ne ona ide kasnije. Sad već uveliko ide priča o bust-u kao trećoj. U međuvremenu se pokazalo da vakcina ustvari ne zaustavlja virus nego štiti od teškog oblika (dok lakše gotovo redovno svi oni kače al nema veze). Onda je krenula histerija na ne vakcinisane kao prenosioce, da bi se utvrdilo da su i vakcinisani (kao potencijalno mogući bolesnici) isto tako potencijalni prenosnici. Onda je krenula priča kako eto asimptomatski prenose što je nonsens kardinalnih razmera ali zato bi neko mene pravog i zdravog da iznabada jer eto ja sam kao prenosilac a da ustvari i neznam. Pošto je to mnogo neosnovana priča, narativ je promenjen da virus mutira zbog ne vakcinisanih, a svakom je jasno da se mutacija koja tera virus da "zaobiđe" vakcinu izaziva upravo tako što virus boravii u vakcinisanom (to je logično, trpi pritisak svog hosta i razvija se u pravcu zaobilaženja). I tako ustvari dolazimo do toga da će posle sve ove gungule sve biti isto, virus će i dalje postojati samo što će ljudi biti pokretni jastučići za špenadle ali sa vrlo bitnim apgrejdom: digitalnim certifikatima i kontrolom kretanja.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Pa nije pitanje da će nešto da se odloži, nego je zabavno to što si kao svoju ostvarenu predikciju, naveo nešto što se još uvek nije ostvarilo...  :)

A po svemu sudeći se neće ostvariti ni u avgustu... jer ni tada neće vakcina biti uslov, nego jedno od tri stvari koje si naveo, pri čemu i pored najava i dalje smem da prognoziram da se to neće odnositi na essential stvari... neće nikom to trebati da ode od kuće do posla i nazad, neće nikom to trebati za posao (osim lekarima i sličnim službama i možda vojsci), neće trebati za supermarkete, apoteke i slično... a za bolnice ako uopšte uvedu - uvešće za nonessential stvari tipa kozmetička plastična hirurgija...

Jednostavno rečeno, neće niko biti na ovaj način primoran da primi vakcinu jer u suprotnom će da umre od gladi ili bolesti, već će se vršiti pritisak tako da ti je bolje i lakše ako se vakcinišeš...

 

Pa da... i to je potpuno u skladu sa mojom prognozom... da te podsetim:

Hahahahaha kakav trol!

Мesecima unazad govorim da ćemo biti zatvoreni u digitalni logor po uzoru na Kinu i da ćemo morati da se legitimišemo elektronskom potvrdom za ulazak u prevoz, prodavnice, bolnice, tržne centre itd itd a ti si uporno govorio da su to fantazije, da se ništa od toga ne ostvaruje bla bla bla.

A sada kažeš "a pa naravno da će to uvedu i treba" , " nisu to strašne zabrane, neće te pustiti baš da umreš od gladi, a moćičeš i na posao da ideš čak"! :))

I sve to da bi bili naterani da ubrizgamo u sebe eksperimentalnu genetsku terapiju zbog virusa koga kontrolisani mediji predstavljaju kao Bubonsku kugu a u pitanju je buljašin.

1626858780290.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, dragisa рече

Prvo je išlo vakcina jedino rešenje da se virus zaustavi.

Ovo nikad nije "islo". Uvek su lekari pricali da vakcina sama po sebi nije dovoljna za zauzdavanje pandemije.

 

пре 8 минута, dragisa рече

Onda su se svi iznenadili kada su shvatili da ustvari postoje dve doze.

Niko se nije inznenadio. Dve doze su normalna stvar kod vakcina. Nista posebnog nema u tome sto i vakcina za kovid ide u cvaj komata.

 

пре 9 минута, dragisa рече

Onda je krenula histerija na ne vakcinisane kao prenosioce, da bi se utvrdilo da su i vakcinisani (kao potencijalno mogući bolesnici) isto tako potencijalni prenosnici.

Ovo nije bas najtacnije. Tacno je da i vakcinisani mogu da budu prenosioci ali u retkim slucajevima. Zbog tih retkih slucajeva lekari moraju da se vakcinisu na primer jer je nedopustivo da odes kod lekara a on  te tamo zarazi zaraznom bolescu. Da ne pricamo o nevackinisanima koji su alfa prenosioci i fabrike virusa... Tako da se ovde radi o laznoj polarizaciji, kao prenose  i jedni i drugi, sto jeste tacno samo sto ovi drugi prenose u ekstremno manjem broju slucajeva.

I onda imas vakcinisane koji i pored toga sto imaju izuetno male sanse da prenesu dalje virus drugome, i dalje insisitiraju na merama, maskama i ostalom a s druge strane imas nevakcinisane koji imaju ogromne sanse da prenesu dalje i u fazonu su "ma to samo umiru stariji, mala je smrtnost, kog ja nevakcinisan ugrozavam, sta vise oce ovi brnjicari, pustite nas da sami odlucimo (da li zelimo da dovodimo druge ljude u potencijalno smrtnu opasnost)..." vidis kako se doslo do zakljucka da su avaksi ektremno neempaticne osobe...

 

пре 16 минута, dragisa рече

Onda je krenula priča kako eto asimptomatski prenose što je nonsens kardinalnih razmera ali zato bi neko mene pravog i zdravog da iznabada jer eto ja sam kao prenosilac a da ustvari i neznam.

Po cemu je to nonsens? Citao si negde ili si sam "skontao"?

Asimptomatski pacijenti MOGu da prenose virus. Ne znaci nuzno da oce, ali svakako mogu. Ali postoji i jos jedna kategorija ato je presimptomski pacijenti, odnosno imas kovid, siris ga okolo iako se osecas potpuno zdrav i onda posle par dana krecu simptomi prave bolesti.

Kao sto vidis to sto se ti osecas zdravo nije nikakva garancija da si bezbedan po druge ljude kad su virusi u pitanju. 

 

пре 22 минута, dragisa рече

I tako ustvari dolazimo do toga da će posle sve ove gungule sve biti isto, virus će i dalje postojati samo što će ljudi biti pokretni jastučići za špenadle ali sa vrlo bitnim apgrejdom: digitalnim certifikatima i kontrolom kretanja.

Kako bese ona najveca izreka teoreticara zavera? "Vreme ce pkazati' jel tako bese :D 

To je mnogo zgodna alatka... sav teret dokaza i argumentacije samo "prebacis" u buducnost i onda si miran da u sadasnjosti iznois svakakve "zakljucke" kao proizvode "smatranja" :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Tabela smrtnosti u Engleskoj je više puta objašnjena na ovoj temi...

hint: Englezi su išli redom, po starosti i vakcinisani su znatno stariji od nevakcinisanih.

pa da.... ja stvarno ne znam šta je tu čudno što ljudi i dalje umiru od virusa i ako su zaštićeni od "teških oblika i hospitalizacije", vakcina je baš odradila svoj posao...

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Tumaralo. рече

I sve to da bi bili naterani da ubrizgamo u sebe eksperimentalnu genetsku terapiju zbog virusa koga kontrolisani mediji predstavljaju kao Bubonsku kugu a u pitanju je buljašin.

Vi ste se tolko usrali od tih vakcina da ja ne znam dal je u istoriji planete postojala masovnija histerije uesled straha i panike? Ko da ce glogovim kocima da vas bodu jbt :D 

 

Ali "eksperimnetalna genska terapija" ko vam smislja ove floskule? Jel imate neki garnizon predskolske dece koji tako sede i po ceo dan smisljaju avaks parole, posto glupi avaksi ni za tolko nemaju obrazovanja :D

 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 3 минута, dragisa рече

Postavila si široko pitanje i dobila širok odgovo

Na  pitanje

пре 2 часа, Branka62 рече

Hoćeš reći da je, što se tiče verovatnoće ponovnog zaražavanja, bolje steći prirodni imunitet nego vakcinom?

se odgovara sa Da ili Ne :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, dragisa рече

obrazlažem kontekst koji je sam po sebi odgovor

Koji nema nikakve veze sa tekstom koji si dao.

пре 1 минут, dragisa рече

na trik pitanja se ne pecam

Ne znam odakle ti pomisao da je trik pitanje. Još sam ti najiskrenije napisala da mi nije jasno šta si :scratch_head:hteo da kažeš, pa da ne bude da pretpostavljam po svom nahodjenju.

No, naravno, tvoje pravo da ne odgovoriš.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Leminzi, nije kasno da izađete sa povorke koja vodi u provaliju.

Nećemo vam nabijati na nos vašu grešnu prošlost.

Sada je vreme da siđete, da zaboravite na sujetu i da kažete "mi više ne pratimo ove psihopate".

WWW.B92.NET

Novi Južni Vels bori se sa najgorim talasom kovida ove godine, a šefica zdravstva te najnaseljenije australijske države, Keri Čant, savetovala je sugrađanima da ne pričaju jedni sa drugima kako bi se...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Tumaralo. рече

Hahahahaha kakav trol!

Boli istina?

 

пре 37 минута, Tumaralo. рече

Мesecima unazad govorim da ćemo biti zatvoreni u digitalni logor po uzoru na Kinu i da ćemo morati da se legitimišemo elektronskom potvrdom za ulazak u prevoz, prodavnice, bolnice, tržne centre itd itd a ti si uporno govorio da su to fantazije, da se ništa od toga ne ostvaruje bla bla bla.

Pa nije se ostvarilo...  i zbog toga uvek kad te neko pita šta se ostvarilo počneš da trokiraš... 

 

пре 37 минута, Tumaralo. рече

A sada kažeš "a pa naravno da će to uvedu i treba" , " nisu to strašne zabrane, neće te pustiti baš da umreš od gladi, a moćičeš i na posao da ideš čak"! :))

Ne kažem da nešto treba da se desi već procenjujem šta će da se desi... ne sad, nego u ranijoj poruci koju si ti sad pogrešno interpretirao, pa te podsećam šta u njoj piše....

 

пре 37 минута, Tumaralo. рече

I sve to da bi bili naterani da ubrizgamo u sebe eksperimentalnu genetsku terapiju zbog virusa koga kontrolisani mediji predstavljaju kao Bubonsku kugu a u pitanju je buljašin.

:)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, dragisa рече

kako nije trik pitanje kada je formulisano kako je formulisano

Ama nisam ja baš toliko prepredena. Nisam ni baš tolika zloća.

Tako sam ga postavili zato što nisam videla, niti i sada vidim, kakve veze tvoj prvi odgovor ima sa tekstom koji si postavio. Pa reko da preciziram.

Al, kada si već pomenuo

пре 16 минута, dragisa рече

to implicira da podržavam razboljevanje

Vakcine, očito, ne podržavaš. Evo, ne podržavaš ni razboljevanje. Stvarno ne razumem šta podržavaš. A svima nam je preko glave i maski i karantina i zatvaranja i...a i ovo malo ekonomije će otići bestraga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...