Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 6 минута, Justin Waters рече

ŠTO STRASIŠ LJUDE OVDIJE OŠ DUMRU OD STRAHA? 

Не стигох да поставим текст са револуционарним открићем да 5Г уништава корону ако се користи кинеска Хјуавеи опрема.

Кинези су убацили тајни високофреквентни код у специјални резонирајући квантни сингнал за 5Г који улази у корону кроз ДНК наночестице и уништава вирус док прелисташ вести на 5Г телефону. Американци су забранили Хјуавеи и зато има да надрљају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

(mozda nemas dovoljno informacija ovo za Australiju, ko zna sta se tacno desava i koji je tacan razlog protivljenja, verovatno je zbog ovog problema sa fetusom, ali kakva je dalja prica jos ne znamo tacno da bismo donosili zakljucke, mozda je preuranjeno)

Sve ti u onom tekstu piše, što sam razjasnio...nema razloga sad da smišljamo neke skrivene i nepoznate, i za javnost skrivene stvari. Ako ima nečega trebali su se možda na to pozvati, a ne na besmislice o abrotusu, ako nema šta onda ne treba da se oglašavaju. 

Postoje određene nepznanice u vezi vakcine za koronu, koja se spravlja neviđenom brzinom dosad i o tim potencijalnim uzročnicima nekih komplikacija se može pričati. Međutim puno se buke i dreke diže, a zapravo stvari idu nekim svojim tokom...Evo tenis se vratio američkom turnejom. Prvo Sinsinati, pa onda US open...prije par mjeseci se pričalo da će se svi morati vakcinisati ako će učestvovati, a time i Đoković koji je tad izlanuo par stvari koje nije trebao uopšte....pa evo ništa, jer nema vakcine još. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Starbucks outbreak infects 27 customers but spares mask-wearing employees

 

COVID19DATA.COM

A coronavirus outbreak at a Starbucks in South Korea infected more than two dozen customers but left four mask-wearing...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, nikola a рече
RS.N1INFO.COM

Naučnici u Hongkongu objavili su da su otkrili prvi slučaj ponovne infekcije kovid-19, dok stručnjaci naglašavaju da...

 

RS.N1INFO.COM

Pacijent u Holandiji i još jedan u Belgiji ponovno su zaraženi koronavirusom, izjavila je holandska televizija NOS...

 

 Sasvim je moguce ( i cesto se desava) da ljudi opet budu zarazeni istim virusom gripa. Sasvim je normalno da ce se desiti i nekim ljudima sa koronom - zapravo ocekivano je. Nije neki prirodni fenomen. Neko je pravilo da ako jedan virus gripa prelezis imun si sledece dve godine na mutacije, ali nije obaveza, ljudiam se neretko desva da od istog virusa obole 2 puta za redom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, nikola a рече

Ovo nije nikakvo novo otkrice... clickbait title. Vrsili su obdukciju starih ljudi od 70-90 godina i nasli su da je 3\4 njih (75 %) umrlo od korone a ne komorbiteta. 

A ovde broje 100 % umrlih sa koronom kao umrlih od korone. 

Zapravo ovo je "pozitivna" vest jer je rezultat blazi od onoga sto vidjamo u rezultatima bez obdukcija. Naprimer u Srbiji je brin digao frku jer su 50 % umrlih sa koronom otpisali.. sto znaci da od tih 50 % , 25 % je pravedno optisano a 25 % nepravedno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko ima oci da vidi, neka gleda.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, obi-wan рече

Ko ima oci da vidi, neka gleda.

...

 

Ajme...ali ih je urnisao, napravio ih budalama. 12:smeha:

Ne znam mi smo još i dobri. U odnosu na Španiju kada su stvarno imali poplavu bolesnih na proljeće, pa po doktorovim riječima slabo su pričali u dramatičnom tonu kao sada kada je mnogo manje...kod nas je bilo dramatično u početku kada je bilo manje više nepoznato kako se to sve odvija, a sada kada je poznato manje je dramaturgije gotovo i da nema. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justin Waters 

Bilo bi i ovde mnogo vise dramaturgije, ali se malo stislo od kako je u Bgdu `nomad bilo belaja.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

@Justin Waters 

Bilo bi i ovde mnogo vise dramaturgije, ali se malo stislo od kako je u Bgdu `nomad bilo belaja.

Ma nevjerujem..možda..Kod nas nije bilo protesta, a sve je utihnulo..U početku je bilo 10 slučajeva i uvedeno je vanredno stanje..sad je dnevno, po 100 pa nikom ništa..naravno istrošili su ljude prvi put ako bi ponovili to srušila bi se ekonomija i tek bi onda bili nemiri. A u početku, svaki dan koneferencija za novinare ministra zdravlja, sad ništa nikakve konferencije..U početku svi umrli bilo mlado bilo staro, imali udružena oboljenja sad bio mlad bio star nema takvog pomena, samo izvještaj o preminulim. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Juanito 

Ne da mi da sad citam engleski, zamor, aj` prepricaj ukratko, ako ti nije problem.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, obi-wan рече

@Juanito 

Ne da mi da sad citam engleski, zamor, aj` prepricaj ukratko, ako ti nije problem.

1. Ковид 19 није потпуно нови вирус, него је сличан осталим корона вирисима, како САРС-у и МЕРС-у, тако и оним коронавирусима који изазивају обичну прехладу.

2. Из тога следи да део популације већ има одређен имунитет на Ковид 19. У прилог 1. и 2. иде и то што су тестови за Ковид 19 антитела прављени на основу антитела на друге корона вирусе изоловане из лама. Сама чињеница да ти тестови раде значи да и антитела на претходне корона вирусе морају бити у некој мери ефикасна јер је у питању чист хемијски процес - везивање за одређена специфична места на којекаквим протеинима. Другачије није могуће.

3. С тога су упитни разни епидемиолошки модели који полазе од тога да у популацији нема никаквог имунитета.

4. Вирус је немогуће добити више пута ко што се тврди. Или ако не немогуће, оно бар јако јако ретко, осим у неким специјалним случајевима. Позитиван PCR тест не значи да је неко инфициран, нити да може пренети болести. У тексту детаљно објашњава зашто и шта значи позитиван PCR тест.

5. Асимптоматско преношење је практично немогућа ствар. У тексту детаљно објашњава зашто је то тако и зашто је супротно свему што знамо. 

6. Даље тврди да, кад се све ово горе узме у обзир, свеопште ношење маски и нема неког смисла. Али и те како има смисла заштити осетљиве групе. Такође вели да има смисла да нам постане навика да маске носимо и у сезони грипа, кад имамо симптоме.

Мени делују убедљиво многи аргументи у тексту. Проблем? Текст је написан 10. јуна и тврдио је да корона нестаје и да је практично неће бити преко лета. То се очигледно испоставило погрешним, али и даље нисам чуо ниједан убедљив одговор на 1, 2, 4 и 5 осим бесконачног понављања разних мантри. Или је он у праву или је читава досадашња имунологија погрешна, а то је мало вероватно кад знамо колико се успешно изборила са разним заразним болестима. 

Иначе је лик који је писао ваљда професор имунологије у пензији универзитета у Берну.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je ovo tačno, od ovog nema većeg dokaza da je režim u Vašingtonu trenutno najveće zlo na planeti i prijetnja po ljudsku vrstu. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Justin Waters рече

Ako je ovo tačno, od ovog nema većeg dokaza da je režim u Vašingtonu trenutno najveće zlo na planeti i prijetnja po ljudsku vrstu. 

Realno, ovo bas deluje kao patka. Ali ako kojom zgodom jeste tacno, bar ce da se vidi kako mnogi ubrzano skidaju bele rukavice.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...