Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 18 минута, Juanito рече

Можда, али 5Г ипак више гађа у дигестивни тракт. Ово што си описала ми више вуче на 4Г.

Ne bih baš rekao...Više studija koje su sprovedene na univerzitetu u Albukerkiju sugerišu da je ipak 3G u pitanju kada su pitanju bolovi u mišićima, malaksalost mučnina itd...dok je prema timu istraživača sa univerziteta Kolumbija iz Houpdejla u Kanadi, 4G odgovoran za procese koji dovode do ćelavosti, osipa po koži i ostalih dermatoliških problema. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Рапсоди рече

Аха, 5Г ипак гађа и погађа  :smeh1: .4Г постоји одавно (ваљда) а проблеми су релативно од скора.

Ја озбиљно питам...читала сам пар стручних опречних мишљења  у вези са  5Г. 

Каже ми исто, исти :smeh1: да на Златибору (постоје сведоци) постављају 5Г стубове  па их маскирају са кором од борова (не види се разлика између правог и 5Г бора :smeh1:) да нико не може да провали (мени било смешно)али ништа ми више не може зачудити и ништа није немогуће.  

  

Можемо да дискутујемо, али ово прво мораш да прођеш:

1) таласи генерално

2) максвелове једначине и електромагнетизам

3) електромагнетни таласа и електромагнетни спектар

4) интеракција електромагнетних таласа са материјом и кваннта електродинамика

Кад то прођеш, пробаћемо да разумемо заједно зашто је због 5Г грана од бора пала крај мора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Justin Waters рече

Ne bih baš rekao...Više studija koje su sprovedene na univerzitetu u Albukerkiju sugerišu da je ipak 3G u pitanju kada su pitanju bolovi u mišićima, malaksalost mučnina itd...dok je prema timu istraživača sa univerziteta Kolumbija iz Houpdejla u Kanadi, 4G odgovoran za procese koji dovode do ćelavosti, osipa po koži i ostalih dermatoliških problema. 

Могуће, колега, али шта ако се ту десила нека мутација 3Г у 5Г?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Juanito рече

ОК, ал моја поента је нешто друго. Ово није болест где 80% мора у болницу, па да лекар буде тужен што није препоручио болницу, него болест где 90% не мора, можда и више. Зато је бесмислено да ово сад раде, а не и за гомилу других болести, где се не плаше тужби, а раде много ризичније ствари и шаљу те кући при неким јаким боловима и слично. Сами себи скачу за врат, сами себи праве посо, сами себи блокирају здравствени систем више него што је потребно. Не мораш да будеш лекар да би ово било јасно. Не знам одакле вам сад толико “нисам лекар” ограђивање, а о гомили других медицинских ствари имате мишљење. Уосталом, то није рађено и не ради се ни у једној европској земљи, нешто не верујем да су ови наши открили најбољи систем. Систем треба се концентрише на стварно болесне, не да се на овај начин бави људима са благим симптомима. Од тога нико нема користи. Само се повећавају сви могући ризици. 

Kao što rekoh, nisam lekar pa ne znam da li možda mogu na snimku da vide probleme u slučajevima u kojima pacijenti ne bi osetili posebne tegobe dok nije prekasno... takođe, eto baš na primeru tog prijatelja, on baš baš mnogo nije hteo u bolnicu... da su ga pitali da opiše tegobe i da zna da od toga zavisi da li će ići kući ili u bolnicu, verovatno bi ih umanjio... takođe, na istom primeru, on je baš odahnuo kad su mu rekli da ide kući tako da možda postoji i taj placebo efekat, da je ljudima lakše kad ih kao pregleda i to ozbiljnom dijagnostikom kao što je rendgen *** i kaže im da je sve ok, možda bi mnogi pizdeli i brinuli se da ih pošalju kući bez ikakvog ozbiljnog pregleda... možda je i prosto "politička" odluka, da se ne desi da nekog pošalju kući, ovaj umre i onda ih razvlače po novinama kako su krivi za smrt... zaista ne znam...

Ne zaboravi da mi i dalje ipak imamo dosta drugačiji tj. manje štedljiv pristup od Holanđana... doduše, svi imaju manje štedljiv pristup od Holanđana... mada opet, bez nekih dodatnih informacija koje mi nedostaju, deluje mi da si u pravu i da je prilično wasteful da se snimaju oni koji nemaju ozbiljne tegobe, samo zbog toga što je test pokazao da su pozitivni...

*** nevezano za diskusiju, pogledaj ovaj klip o placebo efektu medicinskih mašina, zanimljiv je...

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Justin Waters рече

Sa ovim fijaskom Adria Tura..zapadni mediji i pojedinci su dočekali svojih 5 minuta. Nesporno je da je održavanje bilo pogrešno, i da Đoković snosi veliki dio odgovornosti, ali on nije jedini saučesnik nego i sve njegove teniske kolege koji su se odazvali, države koje su dopustile organizaciju teniski savezi i ostali. Međutim ovih 5 minuta "ne prestaje". Zapad je jedva dočekao da krene sa izlivanjem pakosti i zlobe, propisapnju kofa g**** samo i isključivo po Đokoviću. Mediji i pojedinci iz SAD, Njemačke, Britanije, Španije, Francuske, Australije ne prestaju sa čerečenjem, izlivma mržnje i zlobe. Da mogu i da postoji "haški sud" za ovake slučajeve već bi mu spremili optužnicu. 

Ма пусти западне медије, они су одавно изгуили кредибилитет. На пример, Ђоковића ће да поједу и сваки други јавни догађај ће да нападну због короне, али ако случајно споменеш да протести против системског расизма могу да допринесу ширењу короне, онда си расиста. Штавише, први талас короне је у САД престао кад су почели протести. Ти протести су нешто као изборна кампања код нас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

Можемо да дискутујемо, али ово прво мораш да прођеш:

1) таласи генерално

2) максвелове једначине и електромагнетизам

3) електромагнетни таласа и електромагнетни спектар

4) интеракција електромагнетних таласа са материјом и кваннта електродинамика

Кад то прођеш, пробаћемо да разумемо заједно зашто је због 5Г грана од бора пала крај мора.

Видим да зезате, нећете још дуго, одбројавање је почело :smeh1:

Нисам стручна, али када више стручних лица  који добро познају  све  ово што си таксативно навео  и не само то него и  много више а имају " опречна " мишљења, шта онда ја као лаик да мисли  ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Ne zaboravi da mi i dalji ipak imamo dosta drugačiji tj. manje štedljiv pristup od Holanđana... doduše, svi imaju manje štedljiv pristup od Holanđana... mada opet, bez nekih dodatnih informacija koje mi nedostaju, deluje mi da si u pravu i da je prilično wasteful da se snimaju oni koji nemaju ozbiljne tegobe, samo zbog toga što je test pokazao da su pozitivni...

Не само што је траћење ресурса, него што је рентген плућа инвазиван. То се избегава осим кад баш мора, кад постоји озбиљна сумња на нешто. Колко знам, ефекти тог зрачења су акумулативни. Шта ако неко од ових који тренутно имају чиста плућа за седам дана развије упалу? Опет на рентген? Да, рецимо, због нечега хоће све да нам ”поклоне” MRI, не бих се бунио. Осим ако није неки 5Г MRI.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Видим да зезате, нећете још дуго, одбројавање је почело :smeh1:

Нисам стручна, али када више стручних лица  који добро познају  све  ово што си таксативно навео  и не само то него и  много више а имају " опречна " мишљења, шта онда ја као лаик да мисли  ? 

Овде се чак и не зезам. Стварно нема смисла расправљати о 5Г са људима које не знају ни шта је 5Г односно шта су електромагнетни таласи и како реагују с материјом. Мало претерујем са потребним градивом, истина. Не треба квантна електродинамика, довољно је градиво гимназије природно-математичког смера.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Рапсоди рече

који добро познају  све  ово што си таксативно навео

Не могу да познају ово и да тврде било шта слично о 5Г. Или можда познају, ал дефинитивно не разумеју. То су на факултетима основе, пада се на испиту ако кажеш да 5Г телекомуникација може да те спржи или на сличан начин оштети. За болове у мишићима ил је корона (кад нема грипа) ил мањак физичког вежбања. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

Овде се чак и не зезам. Стварно нема смисла расправљати о 5Г са људима које не знају ни шта је 5Г односно шта су електромагнетни таласи и како реагују с материјом. Мало претерујем са потребним градивом, истина. Не треба квантна електродинамика, довољно је градиво гимназије природно-математичког смера.

Добро, слажем се да нема смисла расправљати са мном  јер нисам са природно-математичког смера. 

Ниси ми одговорио одакле опречна мишљења  у вези са 5Г од стручног кадра ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Ниси ми одговорио одакле опречна мишљења  у вези са 5Г од стручног кадра ? 

Одакле попови који говоре глупости о православљу, а попови су?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Avocado рече

*** nevezano za diskusiju, pogledaj ovaj klip o placebo efektu medicinskih mašina, zanimljiv je...

Познат ми је овај ефекат, искусио сам га много пута. Ал са ренгеном је супротан, веруј старом анксиозном лисцу који зна која је фреквенцију Х зрака. :smeh1:

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Одакле попови који говоре глупости о православљу, а попови су?

Није ти поређење баш најбоље...говоримо о егзактним наукама. Православље  није наука (можда наука свише )

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

Добро, слажем се да нема смисла расправљати са мном  јер нисам са природно-математичког смера. 

Ниси ми одговорио одакле опречна мишљења  у вези са 5Г од стручног кадра ? 

Ne talasaj mnogo, izgleda da je i tvoja crkva umesana

image.png

image.png

image.png

image.png

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...