Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

6 minutes ago, Juanito said:

Е баш ти хвала на овој слици коју сад треба избацивати из главе. 

Je l’ bese Melanina zadrzala svoje prezime ili bi je mogli nekako ugutati u recenicu pre Borisa? ???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.6.2020. at 4:54, haveaniceday рече

2. Vremenski uslovi. Posto se korona prenosi kapljicama koje bleje u vazduhu, klime gde je vlaznost vazduha visoka - virusi tipa korona imaju znacajno nizu prenosnost za sta postoji gomila naucnih studija. Svaka moguca studija korone i vremenske prognoze je dosla do istog zakljucka: Niska vlaznost vazduha i temperature izmedju 0 i 15 stepeni celizujsa (prosecne) daju korelaciju sa uvecanim stepenom prenosa.

Naprotiv obrnuto je..što se djelomično može vidjeti iz te studije koju si ti postavio, a recimo i iz ove:

PAPERS.SSRN.COM

With the ongoing global pandemic of COVID-19, a question is whether the coming summer in the northern hemisphere will...

Međutim da si pažljivo čitao studiju koju si postavio, vidio bi da su autori stavili jedan veliki uzvičnik upozorenja, da je studija ograničena i da ne uzima društvene okolnosti, mobilnost i statičnost ljudi, gustinu naseljenosti i ostale faktore. 

Ako si mislio reći da su Vijetnam i Tajvan dijelom prošli dobro zbog klime, debelo si omašio, jer trenutno zemlje poput Indije i Bangladeša imaju velik porast zaraženuh, a tamo su trenutno visoke temperature i visoka vlažnost, a više od svega loši zdravstveni uslovi za mnoge, velika gustina naseljenosti i veliki protok ljudi i interakcija. 

A što se tiče povjerenja, pa tome samo pričaju na zapadu...sve zemlje Azije su reagovale ne zato što nešto vjeruju Kini već zato što korona i drugi virusi postoje u regiji, jer ne postoji samo SARS, nego i dengi, malarija, mika, zapadni nil te drugi te su naviknuti i u stanju pripravnosti da reaguju kada im treba. 

On 6.6.2020. at 4:54, haveaniceday рече

Medjutim ti sve pokusavas da iskomentarises kroz tvoju ideologiju koju ja odavno zovem "ADS" (american deragment syndrome) gde se sve gleda kroz ameriku u negativnom kontekstu. Cinjenica je da prenosnost korone ima malo veze sa "resursima" kao i sa ovim glupim politikama lockdowna i ostalih gluposti koje nisu nesto efektivno doprinelem, jer drzave koje nisu imale lockdown nemaju mnogo vise problema od drzava koje jesu. Efekat je minimalan.

Ja samo pokušavam da prikažem brutalno licemjerje klovnova iz ovalnog kabineta. I prije korone započeli su trgovinski rat s Kinom, i rat sankcijama protiv kineskih firmi na prvom mjestu Huawei-a sa optužbama da su prijetnja nacionalnoj sigurnosti, jer im ne vjeruju da imaju dobre namjere, jer hoće da kroz implementiranje 5G tehnologije špijuniraju. Sad kada su sopstvenim nemarom a imali su sve na tacni u vezi virusa i mnogo vremena prije je mečka zakucala na njihova vrata, kalkulisanjem u odnosu na ekonomske posljedice počnili zločin nad sopstvenim narodom pobivši više svojih ljudi nego što ih je poginulo u svim većim ratovima koje su vodile na tuđem tlu od drugog svjetskog rata, sada glume da su vjerovali i oslanjali se na Kinu, ali ih je Kina navodno izradila.  Da ne pominjem da samo naivan čovjek, ili pretjerano kvaran može smatrati da Amerikanci preko tajnih službi i raznih istraživanja koja su sami finansirali (recimo Robert Barič 2015g..) nisu i prije izbijanja same epidemije znali šta je korona, te kakve posljedice može izazvati, te da su stvarno marili za zaštitu sopstvenog stanovništva, nisu morali čekati kineske izvještaje kojima ionako ništa nevjeruju. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters said:

Naprotiv obrnuto je..što se djelomično može vidjeti iz te studije koju si ti postavio, a recimo i iz ove:

PAPERS.SSRN.COM

With the ongoing global pandemic of COVID-19, a question is whether the coming summer in the northern hemisphere will...

Međutim da si pažljivo čitao studiju koju si postavio, vidio bi da su autori stavili jedan veliki uzvičnik upozorenja, da je studija ograničena i da ne uzima društvene okolnosti, mobilnost i statičnost ljudi, gustinu naseljenosti i ostale faktore. 

Ako si mislio reći da su Vijetnam i Tajvan dijelom prošli dobro zbog klime, debelo si omašio, jer trenutno zemlje poput Indije i Bangladeša imaju velik porast zaraženuh, a tamo su trenutno visoke temperature i visoka vlažnost, a više od svega loši zdravstveni uslovi za mnoge, velika gustina naseljenosti i veliki protok ljudi i interakcija. 

 

Cuj, Indija i Banglades imaju PORAST ZARAZENIH, i to nekako znaci da Vietnam i Taiwan ne prolaze dobro zbog klime. Siguran sam da su u pitanju odlicni zdrastveni sistemi, socijalno distanciranje i lockdwon. :))

I prije korone započeli su trgovinski rat s Kinom, i rat sankcijama protiv kineskih firmi na prvom mjestu Huawei-a sa optužbama da su prijetnja nacionalnoj sigurnosti, jer im ne vjeruju da imaju dobre namjere, jer hoće da kroz implementiranje 5G tehnologije špijuniraju.


Pa sta znam, ko bi pomislio da kina oce da spijunira nekog. Suludo...ja mislim da su kineske kompanije totalno od poverenja, treba im dati da instaliraju kompletnu komunikacionu strukturu svuda u svetu. Kad su pa komunisti i diktatori radili nesto lose?

 

te da su stvarno marili za zaštitu sopstvenog stanovništva, nisu morali čekati kineske izvještaje kojima ionako ništa nevjeruju. 



Pa i nisu cekali. Tramp je odmah krenuo da zabrani vazdusni saobracaj sa kinom, al su ga napali kako je rasista, pa nije mogao da uradi nista vise. A on covek za razliku od ovih tvojih Kineza nece da salje vojsku i policiju da vari ljudima vrata kuce da ne mogu da izlaze i da ih otima iz kuca i salje u kampove.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što mi nešto poznat ovaj haven...... A vama? :D

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.FORBES.COM

Norwegian scientist Birger Sørensen has claimed the novel coronavirus SARS-CoV-2 is not natural in origin. The claims by the co-author of the British-Norwegian study—published in the...

Објавили су и други портали. Раније изјаве на ову тему биле су да нема говора да је неко модификовао било шта а сада се овде показује нешто сасвим супротно. Мислите ли да је ово могуће и да је наставак кампање против Кине?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, ИгорМ said:
WWW.FORBES.COM

Norwegian scientist Birger Sørensen has claimed the novel coronavirus SARS-CoV-2 is not natural in origin. The claims by the co-author of the British-Norwegian study—published in the...

Објавили су и други портали. Раније изјаве на ову тему биле су да нема говора да је неко модификовао било шта а сада се овде показује нешто сасвим супротно. Мислите ли да је ово могуће и да је наставак кампање против Кине?

Ne bi me cudilo da su kinezi nesto eksprimentisali pa napravili neku gresku. Kapanja protiv kine je dobra stvar, jer je kineska vlast najgore zlo na ovom svetu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...