Jump to content

What men don't get about women

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 109
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 53 минута, Milica Bajic рече

Ово све стоји, жива истина.

Али видео говори о нечему другом. О природи жене, која је различита у односу на природу мушкарца.

У смислу да, поред тих, да кажем реалних, страхова од спољне средине  имамо и често неосвешћен исконски страх који баш уме да парализује кад се отворено јави.

То је страх од осећаја немоћи у другом стању. Мушкарац никада неће морати толико да испроба поверење у вољену жену колико ће жена морати при одлучивању да ли може са њим да заснује породицу.

Ово из свог искуства причам, сигурно није правило, али верујем да је разумљиво.

Дакле, никакав специјалан третман, само мало мање драматизовања свакодневних проблема (#исплачисенаортаковомрамену) јер то нама у глави много дуже одјекује.

:)))

Разумем, ал нешто ми у целој тој причи о ”разумевању” не штима. Тачно да ми треба да женама пружимо сигурност, али треба да добијемо и нешто заузврат... поштовање? У ово наше доба смо растурили ”традиционалне” односе и норме, па смо ”савремени” (и то поприлично захваљујући феминизму, тј. женским захтевима). У старо време ”знао се ред” па су сви поштовали нека правила. Данас тих правила углавном више нема, али жене и даље очекују ”џентлментсво”. А шта нуде заузврат? И мушкарци имају ”осећања”. И ми имамо несигурности, страхове, потребе за које данашње друштво апсолутно не даје две паре. Па ми зато ови женски захтеви за ”разумевање” помало иду на живце. Не могу само да се траже привилегије а не нуди ништа назад.

Нпр. ми имамо исконски страх од џангризавих жена... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Grizzly Adams рече

Разумем, ал нешто ми у целој тој причи о ”разумевању” не штима. Тачно да ми треба да женама пружимо сигурност, али треба да добијемо и нешто заузврат... поштовање? У ово наше доба смо растурили ”традиционалне” односе и норме, па смо ”савремени” (и то поприлично захваљујући феминизму, тј. женским захтевима). У старо време ”знао се ред” па су сви поштовали нека правила. Данас тих правила углавном више нема, али жене и даље очекују ”џентлментсво”. А шта нуде заузврат? И мушкарци имају ”осећања”. И ми имамо несигурности, страхове, потребе за које данашње друштво апсолутно не даје две паре. Па ми зато ови женски захтеви за ”разумевање” помало иду на живце. Не могу само да се траже привилегије а не нуди ништа назад.

Нпр. ми имамо исконски страх од џангризавих жена... :smeh1:

Sve je dobro sem poslednje rečenice:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Grizzly Adams рече

Нпр. ми имамо исконски страх од џангризавих жена

nema gore žene od histeričnog muškarca :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Grizzly Adams рече

Па кад би бирале нормалне момке уместо ћелавих истетовираних криминалаца  можда би их било мање...

Nije svaki psiho očigledan. Ne dobija se šamarčina na prvom sastanku, već to ide postepeno.

пре 9 часа, Grizzly Adams рече

 

Screen-Shot-2019-10-26-at-4-10-26-PM.png

Kao kad bih rekla-Nemojte da dižete ruku na sebe i nemojte da se bavite kriminalom, pa će u statistika biti drugačija...a život je malo kompleksniji od toga.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Grizzly Adams рече

Разумем, ал нешто ми у целој тој причи о ”разумевању” не штима. Тачно да ми треба да женама пружимо сигурност, али треба да добијемо и нешто заузврат... поштовање? У ово наше доба смо растурили ”традиционалне” односе и норме, па смо ”савремени” (и то поприлично захваљујући феминизму, тј. женским захтевима). У старо време ”знао се ред” па су сви поштовали нека правила. Данас тих правила углавном више нема, али жене и даље очекују ”џентлментсво”. А шта нуде заузврат? И мушкарци имају ”осећања”. И ми имамо несигурности, страхове, потребе за које данашње друштво апсолутно не даје две паре. Па ми зато ови женски захтеви за ”разумевање” помало иду на живце. Не могу само да се траже привилегије а не нуди ништа назад.

Нпр. ми имамо исконски страх од џангризавих жена... :smeh1:

Vratila sam se još jednom da pročitam ime-do kraja teksta pomislih da je pisao Neša - Trtko :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Grizzly Adams рече

старо време ”знао се ред” па су сви поштовали нека правила. Данас тих правила углавном више нема,

Ovo je ključno. Apsolutno netačno.

Da se znao red-znao se, da su ga poštovali-baš pa i nisu. Inače ne bi došlo do ovoga do čega je došlo, da su se poštovala pravila. 

Vi muški da ste nastavili da zaslužujete poštovanje, vi biste ga i dobijali. 

Mi žene smo veoma zahvalne...1324_womens

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Natasa. рече

Nije svaki psiho očigledan. Ne dobija se šamarčina na prvom sastanku, već to ide postepeno.

Kao kad bih rekla-Nemojte da dižete ruku na sebe i nemojte da se bavite kriminalom, pa će u statistika biti drugačija...a život je malo kompleksniji od toga.

 

Mene bi mogao samo jednom udariti, posle bi imao prazan prostor, sećao bi se da sam nekad tu bila ja.Za udarac nema opravdanja, kupi sebi džak za boks pa tuci kad si besan...

Da li ste primetile na krilcima  uložaka ispisane poruke ženama?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Natasa. рече

Nije svaki psiho očigledan. Ne dobija se šamarčina na prvom sastanku, već to ide postepeno.

 
 

Тачно је то, али ипак се мора рећи и да постоје жене/девојке које једноставно привлаче такви мушкарци. Као што постоје и такви мушкарци. То је чињеница и има пуно примера који их потврђују. 

На, пример, ја знам једну девојку која је била са једним набилдованим и ћелавим манијаком, који је јесте прогонио, био патолошки љубоморан (не знам дал ју је тукао) и она се више пута жалила на то. Е, онда је са њим раскинула. Међутим, уместо да нађе неког другачијег, она се опет спојила са једним истим таквим, који ју је чак јавно ишамарао (био сам присутан томе и покушао, наравно, то да спречим). И може неко да каже ,,ето, па није знала да је он такав", али је фора што се после свега тога (тачније, кад је њему истекла полицијска забрана приласка њој) опет спанђала са њим (дакле, после свега, после шамарања), била опет са њим неко време, да би се растала са њим и на крају опет вратила оном првом. 

Иначе, она као она овако није лоша особа, и она, што оно кажу, има добру душу, али избор партнера јој је катастрофалан. Не знам дал је још са тим првим, јер нисам дуго ни причао са њом о томе јер генерално и не волим баш пуно да забадам нос у туђе ствари. 

Тако да, итекако има девојака/жена којима су привлачни баш такви - силеџије или неки психо, итд. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, ViktorijaV рече

Da li ste primetile na krilcima  uložaka ispisane poruke ženama?

Nisam, ali dobra poruka :dobro:.

Ja i zaboravila na uloške-malo dete i drugo na putu :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Nisam, ali dobra poruka :dobro:.

Ja i zaboravila na uloške-malo dete i drugo na putu :smeh1:.

Ma ne piše to, to sam ja smislila:D, piše nešto mnogo gore.

S.O.S. broj za sigurne kuće ženama u Srbiji..i tipa, možeš se spasiti...nazovi broj...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, ViktorijaV рече

Ma ne piše to, to sam ja smislila:D, piše nešto mnogo gore.

S.O.S. broj za sigurne kuće ženama u Srbiji..i tipa, možeš se spasiti...nazovi broj...

na žalost, kada dođe do sigurne kuće, onda je obično kasno.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Снежана рече

na žalost, kada dođe do sigurne kuće, onda je obično kasno.

Pa zato i kažem, koliko je strašna poruka na ulošcima..zastrašujuće...

Ko zna, koliko žena trpi teror:(...i to je neki začarani krug...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, ViktorijaV рече

začarani krug...

Upravo.

Da bi otišle, treba im podrška okoline i finansijska sigurnost za sebe i decu. Nije Srbija samo Bg i neki veći grad. Koliko je samo manjih sredina gde je njeni tretiraju kao "udala se, otišla i vidimo se po slavama, svadbama i sa'ranama". Čak i ako radi, teško da je dovoljno da sama sa decom opstane. I gde će, šta će...istrpi :(.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...