Jump to content

Посланство Константинопољске Патријаршије у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј примио је 25. октобра 2019. године у Патријаршијској резиденцији у Београду посланство Константинопољске Патријаршије које је предводио Високопреосвећени Митрополит пергамски г. Јован.

Посланство Константинопољске Патријаршије чинили су и Митрополити галски г. Емануил, адријанопољски г. Амфилохије и силивријски г. Максим, као и јерођакон Григорије, секретар Цариградске Патријаршије. У разговору су учествовали чланови Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве: Митрополит дабробосански г. Хризостом, Епископи бачки г. Иринеј, шумадијски г. Јован и крушевачки г. Давид; као и Митрополити црногорско-приморски г. Амфилохије и загребачко-љубљански г. Порфирије.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Да их упознају са томосом Охридске Архиепископије Констанинополског патријархата.

Имаш мало ниже тему Трла баба лан... Боље ти је да си тај коментар написао на тој теми. Више приличи тој теми, него овој...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...