Jump to content

Препоручена порука

Иако је новински текст који следи из 2017. године, у животу госпође Раде се није ништа променило - макар не на боље. На пролеће ове године је сломила ногу, што је везало за кревет на дужи период. Ни до дан данас није проходала. Када погледамо њен профил на Твитеру - https://twitter.com/rada_simic, видимо колико тешко подноси све што је јој се већ годинама дешава.

Ми не можемо да јој вратимо здравље, али верујем да бисмо ми са форума, који хвала Богу има све више чланова што посетилаца, могли да се организујемо да јој макар мало помогнемо. Звучи можда излизано, али заиста је тако - ако би само 100 људи издвојило 1.000 динара, то би била сума која би Ради сигурно значила (дајем цифре као баналан пример наравно, ако свако помогне колико може, по 100-200 динара, и то и те како значи). Још важније, осетила би се да није сама и да ипак има људи који са њом саосећају, колико толико. У време интернета и мобилних апликација, никад није било лакше помоћи, не мора се буквално устати из фотеље, што би се рекло, да би се новац уплатио. 

***

https://www.telegraf.rs/vesti/humano-vesti/2900732-rada-iz-sapca-je-najtuznija-penzionerka-u-zemlji-napali-su-je-bolest-nemastina-i-dug

3. oktobar 2017 | 12:06
7

Rada iz Šapca je najtužnija penzionerka u zemlji: Napali su je bolest, nemaština i dug

  • 29shares
  •  
  •  
  •  

– Ne mogu više ni fizički ni psihički da izdržim. Ne znam kako da se snađem, nemam koga da molim da mi pomogne - kaže nesrećna žena

 
Foto: vesti-online/V.Sekulic

Rada Simić (51) iz Šapca, nema nikog svog, te je osuđena da se potpuno sama bori protiv svega što je snašlo: bolesti, nemaštine i dugovanja.

 

Sindrom Zlatokose, opasna bolest koje se zove po bajci - a moze da vas košta života

Kada je pre desetak godina obolela od karcinoma bešike, ona je zajedno sa reproduktivnim organima odstranjena, a na stomaku joj je izvedena stoma na koju je prikačena kesa u koju može da obavlja fiziološku potrebu.

Međutim, karcinom se u međuvremenu ponovo vratio, a Rada se sada pribojava i trećeg pogoršanja stanja, koje dodatmno komplikuju prateće bolesti: astma i diskurs hernija.

A kako to obično biva, nesreća nikada ne ide sama. Pored toga što je narušenog zdravlja, prema pisanju Vesti-online.com Rada živi životom kojim ne bi smela da živi nijedna osoba.

Dočekala je penziju i umesto da uživa u penzionerskim danima, ona živi u potpunoj nemaštini od koje čovek zanemi. Dane provodi u socijalnom stanu koji je dobila od grada, za koji stanarina iznosi 3.600 dinara (oko 30 evra).

– Već neko vreme ne plaćam kiriju, jer nemam odakle niti od čega. Još me nisu izbacili, a ako me izbace, onda ne znam gde bih – kaže Rada.

Njena penzija koju je zaradila radeći u fudbalskom klubu Mačva iznosi svega 13.800 dinara (oko 110 evra). Kada joj odbiju od te, ionako male penzije, dugovanja za grejanje i vodu, preostaje joj svega 2.500 dinara (20 evra) mesečno. Sa tim novcem, kako kaže, ne može baš ništa.

medications-pill-2-830x0.jpg

Foto: Pixabay

– Imam i dug za grejanje od 60.000 dinara (500 evra). Nisam plaćala, jer nemam novac. Sada mi to odbijaju od penzije. Nažalost, još jedno dugovanje nasledila sam od pokojnog oca. On je ovde živeo sa mnom. Imao je dug od 41.000 dinara (350 evra) za dozvoljeni minus za koji sada terete mene. I to moram da platim, a ne znam kako – priča u suzama ova nesrećna žena.

Lekove koje dobija na recept ne koristi, jer joj je i participacija od nekoliko stotina dinara trošak koji ona ne može da priušti. Pije lekove koji su joj dostupni, dane provodi u krevetu i čeka neku bolju sudbinu. Nije gladna jedino zahvaljujući narodnoj kuhinji. To joj je jedina hrana.

– Frižider je pokvaren, ne radi, ne znam ni čemu bi služio, kad u njega ne mogu da stavim ništa. Nemam ni šporet, tako da nemam na čemu ni da podgrejem to jelo koje dobijem. To vam je sva istina – rekla je Rada.

Nedostaje joj svega. Nedostaje joj trenerka, patike, jakna, osnovne životne potrepštine.

 Ne mogu više ni fizički ni psihički da izdržim. Ne znam kako da se snađem, nemam koga da molim da mi pomogne. Više ne znam šta ću. Jedina nada su mi dobri ljudi, bar nečije saosećanje i razumevanje. Svaka podrška i pomoć su mi dobrodošli, jer ovo više nije život, samo puko bitisanje, jer na onaj svet ne mogu – kaže ova nesrećna žena.

Sve humane građane koji mogu da joj pomognu, Radu mogu kontaktirati na broj telefona +381 64 26 86 135, a na njeno ime je otvoren i žiro račun u Poštanskoj štedionici: 200-37445746-36.

  • Волим 1

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само мало да освежим тему. Судећи по твитовима на њеном профилу, нога и даље није добро...

https://twitter.com/rada_simic/status/1161598161946841088

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.8.2019. at 11:56, Срђан Шијакињић рече

Само мало да освежим тему. Судећи по твитовима на њеном профилу, нога и даље није добро...

https://twitter.com/rada_simic/status/1161598161946841088

Страшно је читати...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Само да подигнем тему. Ако неко може да помогне Ради, на било који начин, сигурно би јој пуно значило.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Само да мало подигнем тему.

Рада је и даље у тешкој ситуацији. Захваљујући помоћи успела је да обезбеди помоћ, па сада бар има неко да је окупа, пресвуче и донесе јој лекове. Тешко је само замислити како је без те неге провела цело лето, са ногом у гипсу до кука, и стомом на стомаку... 

Сада међутим долази зима, а Рада има укупно око 40.000 дуга за струју и воду. Молим ове путем све људе који су у прилици да помогну уплатом на њен рачун. Ако је некоме потребно више информација, слободно може да пише Ради СМС-ом или путем Вибера, могу да се добију сликани рачуни итд. Ко се одлучи да уплати, молим само да њој или мени на ПП напомене колико је уплатио, чисто да знамо колико новца се скупило, а колико је још потребно да се нађе... Ко није у прилици, заиста свака молитва, позитивна мисао и слично је више него добродошла.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Добро, хајде да подигнемо ову тему. 

Да пренесем оно што је Срђан рекао на другој актуелној теми, а са чиме се, (не само када је Рада у питању, јер има таквих Рада колико хоћеш, тј. нећеш) слажем 153%.

"...верујем да би јој редовна месечна помоћ од 10.000 - 20.000 била довољна, за оно најосновније наравно. Зар Епархија не би могла то да обезбеди? Зар не би могла, у крајњој линији, ако је "каса" празна, да нађе 20 људи који ће плаћати 1.000 динара месчно? Није проблем, сви ћемо се обавезати и укључити као и до сада, али хајде да видимо неку иницијативу од Радине матичне Епархије и парохије. Није био никакав проблем док се за њен случај није знало, сад кад је на њега указано, никаквог оправдања за пасивност нема. Причам о Епархији..."

С обзиром на то да је чланак из 2017. године, да лиу су ови подаци још увек актуелни: 

Sve humane građane koji mogu da joj pomognu, Radu mogu kontaktirati na broj telefona +381 64 26 86 135, a na njeno ime je otvoren i žiro račun u Poštanskoj štedionici: 200-37445746-36.

Мислим, то је тај телефон и тај рачун за уплату новца?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

С обзиром на то да је чланак из 2017. године, да лиу су ови подаци још увек актуелни: 

Sve humane građane koji mogu da joj pomognu, Radu mogu kontaktirati na broj telefona +381 64 26 86 135, a na njeno ime je otvoren i žiro račun u Poštanskoj štedionici: 200-37445746-36.

Мислим, то је тај телефон и тај рачун за уплату новца?

Јесу актуелни.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Citam dosta o slicnim zalosnim slucajevima u Blic Fondaciji, mozda moze forum ili neko ko zna kako to ide, da se obrati Fondaciji da ode na lice mesta i napise nesto o nesrecnoj zeni i da se to medijski pokrije u Blic Fondaciji :

https://www.blic.rs/blic-fondacija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bokisd рече

Citam dosta o slicnim zalosnim slucajevima u Blic Fondaciji, mozda moze forum ili neko ko zna kako to ide, da se obrati Fondaciji da ode na lice mesta i napise nesto o nesrecnoj zeni i da se to medijski pokrije u Blic Fondaciji :

https://www.blic.rs/blic-fondacija

Само напред Боки. Састави им једно лепо (не километарско) писмо и да видимо шта ће да кажу.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само да подигнем тему. Чуо сам се са Радом, јавила је да нема новца више за храну. Ја ћу јој уплатити колико могу, апелујем и на све који су у могућности да јој помогне ко колико и како може.

ЕДИТ: За овај месец мислим да ћемо прегурати. Битно је и за време које долази да буде помоћи...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Срђан Шијакињић рече

Само да подигнем тему. Чуо сам се са Радом, јавила је да нема новца више за храну. Ја ћу јој уплатити колико могу, апелујем и на све који су у могућности да јој помогне ко колико и како може.

ЕДИТ: За овај месец мислим да ћемо прегурати. Битно је и за време које долази да буде помоћи...

ovih dana stize uplata, pogledaj racun 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Срђан Шијакињић рече

Само да подигнем тему. Чуо сам се са Радом, јавила је да нема новца више за храну. Ја ћу јој уплатити колико могу, апелујем и на све који су у могућности да јој помогне ко колико и како може.

ЕДИТ: За овај месец мислим да ћемо прегурати. Битно је и за време које долази да буде помоћи...

Je l' postoji u Šapcu neka narodna kuhinja? I to bi delimično bilo od pomoći, barem za jedan obrok dnevno. 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Desiderius Erasmus рече

Je l' postoji u Šapcu neka narodna kuhinja? I to bi delimično bilo od pomoći, barem za jedan obrok dnevno. 

Не бих знао. И ако има, Рада још неко време неће бити у могућности да иде било куда даље до испрад зграде... Једва се креће уз помоћ штака.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...