Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 17 минута, Tumaralo. рече

Znači sada se slažeš da su IQ i mental disorders urođeni? :D

Ne, ja sam i prije tebi napisao da se slazem da je omnigenic fenomen, sa jakim environment uticajem kao kod mental disorders gdje su spoljni okidaci cesto vidljivi, mada razliciti od pojedinaca do pojedinaca i ima ih desetine, ali vjerujem takodje da se IQ moze mijenjati tokom zivota, sto su studije i pokazale. Takodje imamo individualnih slucajeva mnostvo gdje su ljudi sa 10,12, 14 i 16 godina mjerili IQ i bio je izuzetno nizak a onda kasnije postali izuzetni naucnici, doktori nauka. IQ je i teze mjeriti, slazem se sa Talebom precizno bi bili da FQ funkcionalna inteligencija ili inteligencija koja je fluidna tokom zivota, mozemo da uticemo na nju. Kvalitetno okruzenje od djetinjstva moze da promijeni IQ kasnije. Kod homosexualne orijentacije, narocito kod ovih najfiksnijih na krajevima skala homo i terero male homosexuality vidimo stabilnost, fiksaciju, ne mogu reci nikad u 100% slucajeva ali mogu visoko 99%, jer uvijek ostavljas prostor za sumnje jer ne postoji savrsen uzorak i savrseno postavljena i replikabilna studija kad je u pitanju homosexualnost, kao ni drugi kompleksni fenomeni. Ali bice sve boljih i boljih studija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ronald

Inače, prema tvojim saznanjima, koliko učestali dopamine surge-evi tokom razvojnog perioda utiču na forminranje frontalnog korteksa?

Koliko ja znam, dopamin, deluje antagonistički prema prefrontal cortex funkcijama.

A deca nowdays stimulišu dopaminski aparat abnormalno putem telefona, video igara i pornografije.

To je kao neki destilat, visoka koncentracija čistog stimulusa... ako uporedimo te stimulacije sa stimulacijama kojima su naši preci bili izloženi to je nešto sasvim drugačije, bez presedana. Kao kada bismo uporeditili konzumiranje kokaina sa žvakanjem lista koke ili jedenje sladoleda sa jedenjem jabuke.

Dakle, mišljenja sam da kao što rafinisani slatkiši proizvode gojaznost i dijabetes kod dece tako i ove spravice proizvode oštećene mozgove.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ronald рече

Ja nisam tekao da si isao u katakombe kod Artemija, to nisam napisao, mozda jesi a mozda nisi. Ali onaj apel koji ste pisali sa kolegama za povratak se iskljucivo odnosio na ustav i kanone sto u mnogim slucajevima moze da se prekrsi jer na Saboru se obicno iznese i zna mnogo vise, a zasto je do toga doslo i krsenja Artemije je sam pokazao, nepokajanje, nedostatak razumijevanja i put ka izlasku iz Crkve, tako da je idluka  kako se ispostavili bila ispravna i podrska Artemiju je bila pogresna, po meni podrska da krene u raskol. Kasnije su ga mnogi i podrzali a vidimo sad i finansijski. Ja sam zato napisao atremijevski obojena pisanja, nisam rekao da si ti bio glavna perjanica u njegov daljem raskolnickom putu.

Ti si prvo govorio o raskol ičkom metodu, a pošto to realno ne znači ništa, to je praktično bila diskvalifikacija sa insinuiranjem na raskolničko delovanje. Što ne stoji, jer je raskol nastupio kasnijim razvojem događaja u čemu nisam imao nikakvog učešća, niti ga želeo, ali ga ti učitavavaš u moje prethodno delovanje.

A čitavo potezanje navodnog "raskolništva" na ovoj temi nema apsolutno nikakvu drugu funkciju osim ad hominem diskvalifikovanja. Onako, običan niski udarac. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Tumaralo. рече

@Ronald

Inače, prema tvojim saznanjima, koliko učestali dopamine surge-evi tokom razvojnog perioda utiču na forminranje frontalnog korteksa?

Koliko ja znam, dopamin, deluje antagonistički prema prefrontal cortex funkcijama.

A deca nowdays stimulišu dopaminski aparat abnormalno putem telefona, video igara i pornografije.

To je kao neki destilat, visoka koncentracija čistog stimulusa... ako uporedimo te stimulacije sa stimulacijama kojima su naši preci bili izloženi to je nešto sasvim drugačije, bez presedana. Kao kada bismo uporeditili konzumiranje kokaina sa žvakanjem lista koke ili jedenje sladoleda sa jedenjem jabuke.

Dakle, mišljenja sam da kao što rafinisani slatkiši proizvode gojaznost i dijabetes kod dece tako i ove spravice proizvode oštećene mozgove.

Slazem se sa ovim sto si napisao, ima studija koje dosta dobto potvrdjuju ulogu dopamina u fenomenima koje si iznio ovde. Pigledaj ovu studiju na primer:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/19944514&ved=2ahUKEwjSk7L_pYDlAhU0ysQBHXS7CPUQFjAAegQICRAC&usg=AOvVaw0UwIlzUH0xXT5NW5Z1ddNa

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Родољуб Лазић рече

Ti si prvo govorio o raskol ičkom metodu, a pošto to realno ne znači ništa, to je praktično bila diskvalifikacija sa insinuiranjem na raskolničko delovanje. Što ne stoji, jer je raskol nastupio kasnijim razvojem događaja u čemu nisam imao nikakvog učešća, niti ga želeo, ali ga ti učitavavaš u moje prethodno delovanje.

A čitavo potezanje navodnog "raskolništva" na ovoj temi nema apsolutno nikakvu drugu funkciju osim ad hominem diskvalifikovanja. Onako, običan niski udarac. 

Jeste pogresno sto sam to naveo na ovoj temi ali mi to nije bilo u funkciji diskvalifikacije nego u smislu zatvaranja teme, malo podrska raskolu, malo totalitarnim metodama. Ja mislim da je svaki vid podrske dao vjetar u ledja Artemiju za raskol kasnije pa tako i onaj vas apel za povratak. Narocito je podrska vas intelektualaca i pravnika bila bitna sa jedne strane i narocito potencijalnih finansijera sa druge. To je za mene indirektna raskolnicka metoda jer se podrzava neko ko je napravio mnogo pogresnih koraka i prije raskola. Za mene su svi koji su podrzali Kacavendu ili Pahomija raskolnici jer ubjedjuju ljude da im vjeruju dok oni cine zlo a mnoge su zbog toga indirektno udaljili iz Crkve jer nisu svi jaki vjerom. Ne kazem da si ti direktno ili kasnije ucestvovao u bilo cemu vezanom za Artemija. Mislim samo da ste bili prebrzi a trebali ste sacekati da vrijeme pokaze sto je u Crkvi uvijek bitno.

A sto se tice teme i biologije homosexualnosti, tu se necemo sloziti i ne vidim uopste smisao rasprave kad cemo samo ispisati komentare i na kraju sloziti da se ne slazemo. Mislim da se i ti slazes?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ronald рече

Slazem se sa ovim sto si napisao, ima studija koje dosta dobto potvrdjuju ulogu dopamina u fenomenima koje si iznio ovde. Pigledaj ovu studiju na primer:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/19944514&ved=2ahUKEwjSk7L_pYDlAhU0ysQBHXS7CPUQFjAAegQICRAC&usg=AOvVaw0UwIlzUH0xXT5NW5Z1ddNa

 


Ovde je još preciznije. Samo što govori o uticaju droge ali isti je princip sa video igrama, pornografijom, feedovima na društvenim mrežama itd.

Eventualno možemo praviti razliku u intenzitetu negativnog uticaja....

Bukvalno ti pregore žice, dođe do kratkog spoja u mozgu.

pmc-logo-share.png
WWW.NCBI.NLM.NIH.GOV

The prefrontal cortex (PFC) is divided into subregions, including the medial and orbital prefrontal cortices. Dopamine...

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Tumaralo. рече


Ovde je još preciznije. Samo što govori o uticaju droge ali isti je princip sa video igrama, pornografijom, feedovima na društvenim mrežama itd.

Eventualno možemo praviti razliku u intenzitetu negativnog uticaja....

Bukvalno ti pregore žice, dođe do kratkog spoja u mozgu.

pmc-logo-share.png
WWW.NCBI.NLM.NIH.GOV

The prefrontal cortex (PFC) is divided into subregions, including the medial and orbital prefrontal cortices. Dopamine...

 

Hvala , procitacu ovaj rad:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovde, dakle, imamo dva problema. Sa jedne strane imamo tvrdu crkvenu struju (što bi rekao Kalistos Ver - jastrebove), koja je protiv bilo kakve ikonomije prema "pederima". Sa druge strane, homoseksualci uopšte i neće ikonomiju, već izjednačavanje svog statusa sa heteroseksualnim brakovima. Crkva tu, po meni, treba da ide zlatnim uskim putem: da zadrži svoj tradicionalni pogled na ljudsku seksualnost, a da sa druge strane monogamne homoseksualce, koji su bezuspešno pokušali celibat, uključi u svoj život. Eto, tako ja mislim.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ronald рече

To je za mene indirektna raskolnicka metoda jer se podrzava neko ko je napravio mnogo pogresnih koraka i prije raskola.

Još jednom i završavam ovo spamovanje. Ti možeš to da okarakterišeš kako god hoćeš, ali se radi o učitavanju. Odluka Sinoda, po mom pravničkom viđenju, nije bila validna u svetlu kanona i ustava SPC i to je bio razlog mog reagovanja a kasnije i potpisivanja apela. Da sam imao bilo kakvu raskolničku nameru ili primisao, ništa me nije sprečavalo da i kasnije delujem u smislu podrške raskolu. Činjenica da nisam ni na koji način bio deo kasnijeg razvoja događaja govori o tome šta je bila moja namera. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ronald рече

Ne razumijes, na primer monoamniotic  blizanci dijele isto hormonalno okruzenje na prenatalnom nivoa ali moze da se desi twin to twin transfusion syndrome od kojih jedan dobija vise krvi a drugi gubi, sto utice posledicno i na brain. Ne posttoji jedan vec vise epigenetskih uroka, medjutim oni su prenatalni,  innate. Gringas i Chen su u ovom radu takodje objasnili da postoji mnostvo uzroka koji mogu voditi do razlika kod jednojajcanih blizanaca:

https://doi.org/10.1016%2FS0378-3782(01)00171-2

А који је сад по твом научном мишљењу геј, онај који је добио мање крви у мозак или онај са више крви?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Desiderius Erasmus рече

Ovde, dakle, imamo dva problema. Sa jedne strane imamo tvrdu crkvenu struju (što bi rekao Kalistos Ver - jastrebove), koja je protiv bilo kakve ikonomije prema "pederima". Sa druge strane, homoseksualci uopšte i neće ikonomiju, već izjednačavanje svog statusa sa heteroseksualnim brakovima. Crkva tu, po meni, treba da ide zlatnim uskim putem: da zadrži svoj tradicionalni pogled na ljudsku seksualnost, a da sa druge strane mnogamne homoseksualce, koji su bezuspešno pokušali celibat, uključi u svoj život. Eto, tako ja mislim.

Za mene odlican predlog, samo mislim da ni Panaret ni ja nismo izjednacavali homo zajednice sahetero brakom( ni na koji nacin nismo ukazali da trebaju dobiti podjednak epitet) vec smo upravo mislili na mogucnost ukljucivanja u Crkveni zivot, sto si ti lijepo na kraju rekao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Za mene odlican predlog, samo mislim da ni Panaret ni ja nismo izjednacavali homo zajednice sahetero brakom( ni na koji nacin nismo ukazali da trebaju dobiti podjednak epitet) vec smo upravo mislili na mogucnost ukljucivanja u Crkveni zivot, sto si ti lijepo na kraju rekao.

Nisam mislio na tebe, ali učinilo mi se da Panaret baš to hoće. Možda grešim.

  • Волим 1

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...