Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 2 минута, Ćiriličar рече

Па, мислим, да ја теби објашњавам. Не мислим ја на теорије завере...имате методе као Троцкисти, исте, опрости. Једно сте успешнији од њега у ширењу идеологије, да идеологија је то преузела...ено и држава Калифорнија то зове идеологијом. Исе "иконе" у Бг као у Пољској. па бре, ја сам живео 20 година у протестанској земљи...немој мени. Како? На све могуће начие: кроз медије, форуме, школе, литературу, уџбенике...од колевке па до гроба, од обданишта до парламената и до епископата. Чуј како.

Сада имате и теологе хомо....али е разумете да је то баш "са бодилом праћати се"....што се Православља тиче. Пази, ја верујем најдубље, да ће пре есхатона, Дтугог доласка, хомосексуалци бити ударна песница против Цркве (оне малобројне и хришћана). Али верујем да ће се многи од њих, од хомосексуалаца спасти. Да не будем да нападам у "пакету", не. Ви сте наопако поставили проблематику, и вама ће се обити о главу. Умасто да учење Цркве користите да детектујете проблем, и мењате себе, ви мењате Цркву да је прилагодили себи. То је много, за вас, опасан пут. Пази, за свакога...да будем јасан.

У тешкој си прелести због својих личних греха. Нападаш ме да ширим идеологију и војујем против Цркве а не знаш моју жртву. Помолићу се за тебе.

  • Свиђа ми се 1

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Панарет рече

У тешкој си прелести због својих личних греха. Нападаш ме да ширим идеологију и војујем против Цркве а не знаш моју жртву. Помолићу се за тебе.

Oprosti, brate, ja ne videh cime te je licno uvredio... Samo je naveo stanje u Srbiji i ssvetu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Панарет рече

У тешкој си прелести због својих личних греха. Нападаш ме да ширим идеологију и војујем против Цркве а не знаш моју жртву. Помолићу се за тебе.

Сад си постао и исповедник? Каква прогресија да не кажем на српском напредак, да се не увреди неко.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Сад си постао и исповедник? Каква прогресија да не кажем на српском напредак, да се не увреди неко.

Да као крштено и миропомазано чедо Свете Саборне и Апостолске Цркве Православне отворен сам за добијање мноштва дарове и неке ми је недостојном Господ даровао...Имам јако изоштрена морална чувства.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Панарет рече

Мужеложништво да, али урођена хомосексуалност практикована у оквиру моногамне везе - не.

А ха...врат није исто што и шија.

Ово постаје пресмешно а нажалост је преозбиљно. 

У праву је  @Ćiriličar , овакву агресивност и убеђивање да је црно бело и да су сви незналице осим хомосексуалаца је невиђено. Сад је лгбт идеолози  да  уче људе шта је црквено учење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

А ха...врат није исто што и шија.

Ово постаје пресмешно а нажалост је преозбиљно. 

У праву је  @Ćiriličar , овакву агресивност и убеђивање да је црно бело и да су сви незналице осим хомосексуалаца је невиђено. Сад је лгбт идеолози  да  уче људе шта је црквено учење.

Па немој пратити тему, можеш и нас "идеологе" да ставиш на блок као и свако други и више нећеш видети садржај који ће те одвући с твог исправног пута.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Панарет рече

У тешкој си прелести због својих личних греха. Нападаш ме да ширим идеологију и војујем против Цркве а не знаш моју жртву. Помолићу се за тебе.

Опрости, ово је ућасно ниско! Спустио си ствар на ЛИЧНИ (не вичем, него да се пробудиш) ниво. Бре ја не причам о теби, него причамо о проблематици у глобалу. Можда си ти теолог са ПБФа, уредник радиа бивши, или поп, шта ј азнам, и клечиш ноћу и метанишеш...сад ти не знаш да ј апричам начелно. Па што ниси коментарисао горе први мој коментар...опрсоти, јести ти лицемер или логика није а месту....шта да причамо ако ћемо тако. Ја да причам о теби? Не пада ми напамет, ј апричам о МОЈОЈ Цркви човече, ја сам прегрешан да тебе толико волим или мрзим (не дај Боће). Ко си ти у мом животу, нисам ни ка деци довољно пажљив, да глумим свеца како си ти моја преокупација.

Греха, слажем се, имам и превише....кава дрска подметачина. Хвала, моли се, искрено хвала...али ако жеш ми на Цркву ударати оскрнављујући ми Иконе Свете, цртајући карикатуре мојих Епископа - онда куш од мене са "молитвом"! рекао сам "ако"...а ти види сам где си и са ким си....Апостол каже: не упрећите се у исти јарам са безбоћницима, јер шта има светслост са тамом. Са ким си ти? Ја осуђујем ућану друштвену појаву, а имаш први коментар, тада нисам знао да си теолошки поткован па сам просто писао.

Је ли ти доцртвање по Иконама и карикатурисање Епископа друћина - онда од мене куш. То јест, ја ћу куш од таквих. А нисам "куш", причамо. Ти види са ким си.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Опрости, ово је ућасно ниско! Спустио си ствар на ЛИЧНИ (не вичем, него да се пробудиш) ниво. Бре ја не причам о теби, него причамо о проблематици у глобалу. Можда си ти теолог са ПБФа, уредник радиа бивши, или поп, шта ј азнам, и клечиш ноћу и метанишеш...сад ти не знаш да ј апричам начелно. Па што ниси коментарисао горе први мој коментар...опрсоти, јести ти лицемер или логика није а месту....шта да причамо ако ћемо тако. Ја да причам о теби? Не пада ми напамет, ј апричам о МОЈОЈ Цркви човече, ја сам прегрешан да тебе толико волим или мрзим (не дај Боће). Ко си ти у мом животу, нисам ни ка деци довољно пажљив, да глумим свеца како си ти моја преокупација.

Греха, слажем се, имам и превише....кава дрска подметачина. Хвала, моли се, искрено хвала...али ако жеш ми на Цркву ударати оскрнављујући ми Иконе Свете, цртајући карикатуре мојих Епископа - онда куш од мене са "молитвом"! рекао сам "ако"...а ти види сам где си и са ким си....Апостол каже: не упрећите се у исти јарам са безбоћницима, јер шта има светслост са тамом. Са ким си ти? Ја осуђујем ућану друштвену појаву, а имаш први коментар, тада нисам знао да си теолошки поткован па сам просто писао.

Је ли ти доцртвање по Иконама и карикатурисање Епископа друћина - онда од мене куш. То јест, ја ћу куш од таквих. А нисам "куш", причамо. Ти види са ким си.

Обраћао си се "нама"

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Панарет рече

Да као крштено и миропомазано чедо Свете Саборне и Апостолске Цркве Православне отворен сам за добијање мноштва дарове и неке ми је недостојном Господ даровао...Имам јако изоштрена морална чувства.

Ма ти си бре на седмом небу већ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Панарет рече

Па немој пратити тему, можеш и нас "идеологе" да ставиш на блок као и свако други и више нећеш видети садржај који ће те одвући с твог исправног пута.

Баш ћу да пратим тему. Де ово да пропустим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Hristu predlazem vama, koji imate sodomska iskusenja i zivite u sodosmskom grehu:" molite se Svetom Nifontu! I sam je upao u sodomski greh, a toliko se ocistio da je kasnio bio Episkop i imao je dar da kraj svakog covek vidi andjela cuvara i demosnke vojske, koje ga vuku u smrt... Evo vam primera istisnkog podviga... Sveti Nifont...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Панарет рече

Обраћао си се "нама"

Па ти сад као секташ цеди комарца, цедиш и Писмо Свето и Посланице Апостолове - гдее мене нећеш, је ли? :)

 

Види, секташки тумачиш Писмо, Посланице, секташки причу начелну сводипш на себе...а сатанистички удараш на савест...да ти кажем овако: нека ми Бог суди по срцу...ето сам себе клетем сад. Па ако си у праву, леле мене.

теби свако добро од Доброга, Творца и мене и тебе и свега видљивог и невидљивог, да ти подари све не што ти желиш, него све корисно за спасење...из дубине срца.

И да ми дукатима плажаш, са људима - везе нема са сесуалножчу - тог резона, нема шта да причам - то је резон секте. Жив био/била.

Хулити на Иконе, цртати Епископат као неке сатанисте, и мењати учења цркве - па иди роде, устај на те тамо који нису ти, устај на њих! брани Цркву. Што чиниш као и они...они фармају Иконе, префарбавају, ти мењаш учење Цркве...шта је горе? ја теби несудим нити твојој скусуалности, него што ми Цркву дираш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Срђан К. Не би признали да робују страст па то ти је. Као кад алкохоличару кажеш да је пијан, он се љути мисли да га вређаш и не волиш...Исти случај овде. 

Само што има људи који су и алкохоличари и блудници, можеложници и криминалци па кад схвате где су покају се. Али ово убеђивање да је зло добро, то је хула на живот и на Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...