Jump to content

Свети Василије Острошки

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

Slava mu i milost i slava Velikom Bogu. Ja sam licno videla egzorcizam iz devojke kad sam bila na nedeljnoj liturgiji u gronjem manastiru. Svestenik je samo preso kandilom po narodu, i jedna devojka koju je u tom trenutku okadio je pocela da vristi i da se valja po zemlji i da zapomaze. Bilo je jako potresno, meni su krenule suze na oci. Jos jednom je tokom liturgije isto tako pocela da se bacaka, i posle sam videla da joj je bilo dobro. Inace, sveti Vasilije je poznat po isterivanju demona, samo ja nisam ni slutila da cu ikada biti ocevidac nekog takvog dogadjaja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje cudo pod Ostrogom se desilo 24.septembra 2011.god. Pisala sam vec o tome.

Posle nepunih 6 godina bez dece,lecenja,suza,lekara,klinika,odlucili smo da idemo na vestacku oplodnju.Skupili smo sve papire,analize i trebali smo da predamo da nas prime i uvedu u program.Odlucila sam sama da odem Bogonosnom Svecu da mu se pomolim da uspe vestacka oplodnja. Tako je i bilo 24.septembra otisla sam i pomolila se.Kada sam se vratila pocela sam da idem na posao i radim i cekam da predamo papire.Za 7 dana saznala sam da ne treba vestacka oplodnja i da sam prirodno zatrudnela.Jao srece,slava Bogonosnom Arhijereju!!!! Moj sin se rodio kao najveca beba u Zemunskom porodilistu i najduza beba.

Sada ima devet meseci i ucimo da hodamo.Krstili smo ga u Rakovici.

SLAVA BOGU I SVETOM VASILIJU!

DIVAN JE GOSPOD U SVETIMA SVOJIM.

"Vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Sveti Vasilije Ostroski cudotvorce, oprosti nam i pomozi u osvitu praznika Tvoga.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У фебруару 1942. године, за време бомбардовања манастира Острога, једна граната из брдског топа немачког удари у камени зид изнад Горњег манастира, разби врата на црквици Часног Крста, али за чудо том приликом, не експлодира.  Граната се од пада разбила на двоје, упаљач је пао на једну, а барутно пуњење на другу страну црквеног пода. Стручним испитивањем доцније утврђено је да је граната била сасвим исправна и као таква требала је да експлодира. Очигледно је свима  да Светитељ то није допустио, јер би тиме била нанета велика штета светој цркви и његовој испосници. Ова граната се и данас чува цела у Горњем манастиру.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

ово и није баш ново и вероватно сте сви већ чули ово,

 

Током бомбардовања 1999. на Ниш је бачено 36 контејнера касетних бомби (Википедија) 7. и 12. маја, Том приликом је погинуло 15 људи и много њих повређено тешко и лако. 12. маја нико није погинуо! (Википедија)

 

Нек остане овај текст као запис на још једно чудо св. Василија Острошког Чудотворца

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
  • 1 month later...

Vera J. , mlada devojka iz okoline Bara, po zanimanju sluzbenica, iznenadno se razbolela 1950. godine, od nekog teskog nervnog rastrojstva i kao takva nije bila sposobna ni za kakav posao. Zabrinuti roditelji vodili su je lekarima na sve strane i trazili pomoc od najboljih specijalista- neurologa na klinikama u Beogradu i Zagrebu, ali na zalost, bez uspeha. Njeno zdravstveno stanje se iz dana u dan naglo pogorsavalo. Kada je bila izgubljena vec svaka nada da ce devojka ikad ozdraviti, majka je odlucila da je,krijuci od komsija, dovede u Ostrog i da tamo potraze leka. Na put je krenula pocetkom zime iste godine. Sa velikom mukom su izasli od Donjeg do Gornjeg manastira. Devojku je zahvatila neka iznemoglost i trzala se kao besomucna, u nameri da se vrati nazad. Uz velike napore doveli su je do Gornjeg manastira, gde joj je cuvar kivota procitao molitvu, namenjenu za ozdravljenje ovakvih bolesnika. Tu noc su prenocili u Gornjem manastiru. Sutradan, devojka je osvanula potpuno zdrava, na veliko iznenadjenje i radost svoje majke i svih prisutnih. Vratila se vesela i laka svojoj kuci, i kroz nekoliko dana nastavila je svoj sluzbenicki posao.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исцељење од менингитиса и епилепсије

 

 

 

sveti-Vasilije-Ostroski2.jpg

 

Острошки записивач јерођакон Пантелејмон је 11. августа 2005. године описао исцјељење петогодишње Александре од менингитиса и епилепсије заступништвом Светог Василија и благодаћу Господњом. Запис је учињен по казивању њеног оца Срђана Филиповића из Београда:

 

Александра је имала пет година када се разбољела. Љекари нијесу одмах поставили праву дијагнозу. На ногама је боловала менингитис, тако да убрзо није могла ни да стоји, нити да хода. Болест је већ била у поодмаклој фази свога развоја. Права дијагноза је постављена на Инфективној клиници у Београду.

 

Уз велики труд љекара почело је лијечење изузетно јаким лијековима. У међувремену јој је била дијагностикована и епилепсија.

У Острог је доведена августа 1999. године у веома лошем стању – није могла да хода. Родитељи су је унијели на рукама са температуром и великим лимфним отоцима на врату. Родитељи су, на пола пута, били у великој недоумици да ли уопште да дођу у Острог или да остану у Подгоричкој болници због општег лошег стања болеснице, али, хвала Богу, одлучили  су се да наставе пут у Манастир.

 

Код ћивота је Александри очитана молитва. У току молитве мајка је држала Алесандру и осјетила је утјеху од Светитеља, потврду у духу да ће све бити у реду, да ће њихове молитве бити услишене.

 

Александра је, потом, трчећи стигла до конака, а затим и до Доњег манастира, весела и раздрагана.

 

По повратку у Београд, извршени су прегледи и резултати теста на менингитис су били негативни. Енцефалограмски налази су, такође, показали да су нестали сви знаци епилепсије. То се десило без икакве терапије, а на велико чуђење неуролога из Неуролошке клинике у Палмотићевој улици у Београду.

 

Александра данас има тринаест година, одличан је ученик, пјева у црквеном хору, свира клавир и долази на поклоњење Свецу сваке године у Острог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
 

Исцељење девојчице непокретне од рођења

 

 

Ostrog-nocu-narod-300x225.jpg

 

 

Свештеник из Берана, о. Драган Ристић је са великим узбуђењем и радошћу, испричао како је Свети Василије исцијелио четворогодишњу дјевојчицу Сару која је, од рођења, боловала од потпуне непокретности:

 

9. септембра 2005. године дошла је у Манастир Острог мајка са дјевојчицом од око четири године. Замолила је да ћеркицина пижама преноћи код Ћивота.

 

Дјевојчица се зове Сара и непокретна је од рођења (изгледала је као да нема мишиће), јер болује од парализе.

 

Ујутру после Свете Литургије дошле су код ћивота. Одједном се у цркви осјетио као некакав удар ваздуха, топли и танани. У костима се осјетила тишина.

 

Мајка је држала дијете. Освештано уље је било на ћивоту и као да ми је неко шапнуо да помажем дијете. Сипао сам освештано уље мајци у руке и рекао јој да помаже ноге дјетету.

 

Мајка и дијете су, потом, изашле из цркве и седеле у припрати. Одједном, дијете је устало и дошло до Ћивота и упитало: ”Гдје је моја пижама?”

 

Дао сам им пижаму и дијете је само, скоро трчећи, изашло из цркве, а мајка за њим! Успјела је само да каже: Хвала ти, Боже, хвала ти Свети Василије!”

 

Овом исцјељењу су присуствовали још два манастирска радника и од изненађења нико није стигао да се снађе и да пита мајку и ћерку одакле су.

 

Њих двије су отишле и до данас се нијесу јавиле. Надамо се да ће се послије објављивања записа о овом чуду, јавити како би се сазнало како је сада дјевојчици Сари.

 

Ово чудо Светога Василија је снимљено видео камером.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитвом над моштима Светог Василија, вратила му се моћ говора

 

 

mo_ti_svetog_vasilija.jpg_320_320_0_9223

 

Један од најновијих догађаја исцјељења снагом молитве пред моштима Василија Острошког, забиљежио је протојереј – ставрофор Ранко Билинац, парох у Источном Сарајеву, а испричао је Југослав Вaсковић из Источног Сарајева, који је то и доживио:

 

Рођен сам 22. марта 1979. године у Сарајеву. Дана 08. јула 2013. године почео сам да тешко изговарам ријечи. Након два дана потпуно сам занијемио.  Ишао сам докторима и нису знали рјешење моје болести. Ноћима нисам спавао. Било ми је тешко да ме моја дјеца таквог гледају. Послије 17 дана моје агоније отишао сам, слава му и милост, под Острог, гдје ми је тамошњи свештеник над моштима Светог Василија прочитао молитву. Ту ноћ, када сам се вратио кући, легао сам да спавам са надом да ће ми се говор вратити. Вјеровао сам у помоћ Светитеља. Ујутру, у 06 часова и 55 минута, када сам се пробудио, мени се вратила моћ говора. Слава Светитељу и хвала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sveti Vasilije Ostroški pojavio se u stenama iznad manastira Ostrog, a desetak vernika koji su se u tom trenutku našli ispred ove svetinje posvedočili su ovu neverovatnu prikazu!

 

n74603.jpg
 
Društvene mreže preplavljene su danas ovom vešću, a kako Pravda saznaje od jutros je primetno povećanje broj posetilaca Ostroga koji žele da vide prikazanje Svetog Vasilija.

Prema rečima očevidaca svetac kome je manastir Ostrog posvećen pojavio se na nekoliko sekundi u stenama iznad bogomolje i sve je delovalo kao da je u nekoj izmaglici.

- Bilo je neverovatno! Lik Svetog Vasilija se pojavio niotkuda, ličilo je sve na neki dim ali se jasno video lik sveca u steni. Posle desetak sekundi lik je nestao, ali sasvim sam sigurna da je Sveti Vasilije Ostroški nešto hteo da nam poruči, možda i da nas zaštiti, kaže jedna od vernica koja je videla pojavljivanje Svetog Vasilija iznad Ostroga - piše Pravda.

 

Izvor: Pravda

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sveti Oče Vasilije,moli Boga za nas grešne.

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesu jos vrucine? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...