Jump to content

Православље и бизнис

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, Рапсоди рече

Ја никада не бих била приватник, ако радницима не бих могла да обезбедим 13 плату, слободан викенд, топли оброк, превоз, летовање и зимовање  у сопственим одмаралиштима, пакетиће за Нову и Божић и наравно милион бонуса плус . Венчање, крштење деце итд, што у радосним што у тешким ситуацијама. 

Очекујеш да власник трафике у Малој Иванчи то све обезбеди свом запосленом? ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 64
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

On 15.4.2019. at 9:13, Банатски деран рече

Често се са супротне стране налазе људи који газе све пред собом, лажи, варање... Ја као представник своје фирме на доста добром положају морам да браним интересе и представим своју компанију у најбољем светлу и да радим за њене интересе, што повлачи да и ја морам бити понекад сличан њима.

Како ускладити веру и посао.... КОнстатан стрес,притисак,рад по цео дан...  Да ли неко има сличну ситуацију или је размишљао о овоме? 

Uvek je teško uskladiti veru i posao, bez obzira na kojoj poziciji bio, da li preduzetnik ili radio za druge. Ako si preduzetnik onda su iskušenja veća ali bih dodala da su uglavnom veće i benificije, pa samim tim i mogućnost da se pomogne drugima koji nemaju i ne mogu, i to ne samo u novcu.

Ne moraš biti sličan njima, uradi onako kako ti misliš da treba i kako je pravilno, ako nisi u mogućnosti onda od dva zla biraj manje, uvek se moli Gospodu, posti i preispituj se i ispovedaj se, trudi se da živiš vrlinski.
Vladika Porfirije je jednom prilikom rekao da čovek koji živi crkveno, redovno posti i pričešćuje se ma kojim poslom da se bavio u njega će utisnuti pečat Hristov. (naravno ovo se ne odnosi na "zanimanja sa one strane zakona"). Neko ako zaista živi duhovno, to se odražava na sve segmente života, pa samim tim i na zanimanje.

On 15.4.2019. at 11:18, Банатски деран рече

Опет да одем ја, доћи ће неко други... Трудим се да будем хришћанин колико је то могуће према колегама али кад преко тебе

седи друга страна за коју знаш да те лаже и манипулише, не можеш  да окренеш други образ

I ne treba. Budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi. Meni je jedan sveštenik rekao: ti se trudi da budeš fer prema svima, jer je to na tebi, a kakvi će oni biti to je njihovo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče hrane, prosto ne jedem na tim proslavama, ne insistiram na posnoj hrani...po meni to nema nikakvog smisla, sa osobama koje se protive u svakom mogućem smislu. Ako neko od kolega slavi rođendan u vreme posta uvek učestvujem novčano, popijem sok da ispoštujem osobu i to je to.

Negde sam stava da ikonama i duhovnoj muzici nije mesto u radnom okruženju jer spada u domen privatnog i ličnog. Sve zavisi do firme, delatnosti, kolektiva...


Kada vidiš da se neko protivi, da priča loše o pravoslavnima, veri, crkvi itd. sa takvima ne treba pričati o tim temama, ako blisko sarađujete nađite druge teme ako ne samo službeno - dobar dan i doviđenja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Натан рече

Очекујеш да власник трафике у Малој Иванчи то све обезбеди свом запосленом? ?

Ја никада не бих била власник једне  такве трафике . :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...