Jump to content

Оријенталне Православне Цркве (Копти, Јермени, Етиопљани..)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ја сам учио из византијске ово: Монофиситизам двије природе, али људска ,,поклопљена,, божанском.  Монотелизам двије природе али једна воља. А оно антрополошки минимализам је кованица мог професора антропологије и византијске философије  0110_hahaha Тако да ја нисам крив 0110_hahaha

Ма, знам братац. 1000000001010 И ја сам наилазио на ту кованицу.

Али читајући од самих дохалкидонаца нисам стекао утисак да је она применљива на њих.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене су они стварно фасцинантни, јесте да имају неких грешкица, али у тако тешким условима, успели су сачуват апостолско прејемство, иконопис, монаштво... Е а знате да је код њих месо од голуба посно 1000000001010 0110_hahaha 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене су они стварно фасцинантни, јесте да имају неких грешкица, али у тако тешким условима, успели су сачуват апостолско прејемство, иконопис, монаштво... Е а знате да је код њих месо од голуба посно 0110_hahaha 0110_hahaha klapklap

Занимљиво. 1000000001010

А знаш ли да Копти не посте на води (тако ми рекла пријатељица Копткиња), него у посту одлажу узимање хране што је могуће даље током дана?  0110_hahaha

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево једне сјајне вести. dada

Превод текста Православна Христологија Севира Антиохијског објављен је у Теолошким погледима.

Aутор текста је о.Петер Фарингтон

Father_Peter_OED.jpg

Father+Peter+Farrington.jpg

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па они сами за себе кажу да су мијафизити...

Velika je razlika izmedju "mia" i "mono", narocito u Hristologiji...

"mia" znaci jedno kao jedinstvo necega sto cega ima vise (u Hristologiji to je jedinstvo dveju priroda)

"mono" znaci jedno i samo jedno. Logos je Monogenis=Jedinorodni Sin

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево једне сјајне вести. 0304_smile4

Превод текста Православна Христологија Севира Антиохијског објављен је у Теолошким погледима.

Aутор текста је о.Петер Фарингтон

Father_Peter_OED.jpg

Father+Peter+Farrington.jpg

0110_hahaha

teoloskipogledi2008.jpg

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који су ови?

Рекао бих да су то индијски јаковити...

Ако сам у праву, онда је званичан назив заједнице којој припадају: Јаковитска Cиријска Xришћанска Црква.

Она је аутономни део Сиријске Православне Цркве (дохалкидонска Антиохијска патријаршија)

Поглавар тог индијског аутономног дела је католикос Моr Baselios Thomas I

Catholica_Bava_3.jpg

Поглавар Сиријске Православне Цркве којој припадају индијски јаковити је патријарх Моr Ignatius Zakka I Iwas

H.H.%20Moran%20Mor%20Ignatius%20Zakka%20I%20Iwas.jpg

Рекао бих да су то они Индијци који имају аутономију у оквиру сиријског антиохијског патријархата...

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене су они стварно фасцинантни, јесте да имају неких грешкица, али у тако тешким условима, успели су сачуват апостолско прејемство, иконопис, монаштво... Е а знате да је код њих месо од голуба посно 319.gif 4chsmu1 4chsmu1

Занимљиво. greengrin

А знаш ли да Копти не посте на води (тако ми рекла пријатељица Копткиња), него у посту одлажу узимање хране што је могуће даље током дана?  greengrin

да, до 3 поподне и тек онда узимају храну.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене су они стварно фасцинантни, јесте да имају неких грешкица, али у тако тешким условима, успели су сачуват апостолско прејемство, иконопис, монаштво... Е а знате да је код њих месо од голуба посно leteti 0102_laugh victory78

Занимљиво. greengrin

А знаш ли да Копти не посте на води (тако ми рекла пријатељица Копткиња), него у посту одлажу узимање хране што је могуће даље током дана?  4chsmu1

да, до 3 поподне и тек онда узимају храну.

Да,да, баш то...  greengrin

@Александар Богдановић

Баш је занимљив снимак.  319.gifА и остали који му следе

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који су ови?

Иначе, Литургију са снимка служи епископ Mor Theophilos Kyriakose. Биографија

Тако да је заиста реч о индијским јаковитима.

theophtirumeni.jpg

CONSECRATION OF MOR THEOPHILOS KURIAKOSE  (29 September 2003)

Catholicos Mor Baselios Thomas I presiding the consecration ceremony

TheophilosConsecration_1.jpg

TheophilosConsecration_2.jpg

Metropolitan H.G. Kuriakose Mor Theophilose with the Catholicos Aboon Mor Baselios Thomas I

Theophilos_Bava.jpg

Metropolitan H.G. Kuriakose Mor Theophilose submitting 'salmoosa' to the supreme Pontiff of the Syrian Church, the Patriarch

Theophilos_Bava2.jpg

Metropolitan H.G. Kuriakose Mor Theophilose receiving Holy Qurbono from H.H. Patriarch Moran Mor Ignatius Zakka I Iwas

Theophilos_Bava3.jpg

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Гледам текст јерменске Литургије и видим да и они имају онај део "Двери, двери...". И онда иде јасна напомена да се то односи на улазна врата цркве. Након "Двери..." нема померања у цркви, јер иде најсветији део Литургије, врата се затварају, тако да они који су каснили не могу ући све док се најсветији део Литургије не оконча...

Занимљиво...  :)

И на крају, отпуст:

Be ye blessed by the grace of the Holy Spirit. Depart in peace and the Lord be with you all. :229229229:.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...