Jump to content

Која је разлика између галаксија?


Аристарх

Препоручена порука

пре 21 минута, Ђорђе Пожарев рече

Sudario se BMW i Mercedes i nastao Lambordzini.
Ne brate nastala je steta jer delovi od Mercedesa nikada nece moci da budu sastavni delovi BMW a.
To moze samo u Holivudu.
 

ja sam cuo da novosadjanin nastane kad zaba ujede kozu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Аристарх Nisam siguran, ali mislim da na oblik galaksije utiče njen molekularni sastav (ako sam uopšte i dobro rekao, mislim na hemijske elemente). Zavisi šta ima najviše u jednoj galaksiji. Da li je to vodonik, helijum ili druga vrsta gasa, a mislim da najveći deo na oblik galaksije utiče jačina njene gravitacije.

200_OK.jpg

Mornië alantië

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na oblik utice cista fizika: ubrzanje, sopstvena gravitacija, gravitacija susednih galaksija, i tako to...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, WiseMan рече

Mnogo bolji odgovor od mog. Hvala Obi

Pazi, nisam uopste siguran da je to bas samo to, ovo mi deluje onako skroz najlogicnije, ali je verovatno da ima tu jos mnogo nekih manjih faktora koji isto uticu...

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

na oblik jednom rjecju utice gravitracija sa svim svojim efektima, ne samo galaksija vec citavog svemira, gravitacija koju kontrolise kosmoloska konstanta, te dve stvari su odgovorne za ovakav svemir kakav imamo, da je samo malkice kosmoloska konstanta drugacija, ne bi bilo moguce ni postojanje zvijezda, kamo li galaksija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам ушла у клуб да спрдам трола, а онда сам се загледах у фотке по нету. Јесте прелеп Млечни Пут. :sunce:

Гледала сам пре негде, да је наша галаксија прво била лоптастог облика, међутим после се тај облик урушио* и остала је облика диска. Касније су се нове звезде прикључивале и формирала се спирала око диска.

*е сад, како и зашто се променио облик, то нисам запамтила јер појма немам физику.. брзина, момент импулса, неки гасови нешто... да поједноставим, рећи ћу чудо природе. :D

Ево наше кућице:

63375main_image_feature_202_jw4.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Lady Godiva Moraću da te razočaram, ali niko nikada nije video kako izgleda Mlečni Put. Mi možemo da vidimo naš Mlečni Put samo iznutra i to samo centar i deo kraka. To je toliko ogromno, da ja ne znam ni da li će ljudi ikada uspeti da otputuju toliko daleko da vide naš Mlečni Put. Ta slika što si postavila je samo pretpostavka kako Mlečni Put izgleda, jer su to naučnici napravili teoriju na osnovu drugih galaksija :D 

200_OK.jpg

Mornië alantië

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@WiseMan, јој па нисам баш толики болид да мислим да је ово неко фотографисао. Отишао мало изван галаксије, направио фоткице и назад на Земљу. :smeh1:

Знам како заиста изгледа из наше перспективе, само се ту не види каквог је облика, па сам зато поставила ово. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ђорђе Пожарев рече

Ti ljudi koji to istrazuju se nebave naukom nego su uglavnom reziseri,glumci,producenti a ima i po neki psiholog,neuropsihijatar ili konobar.
Niko od njih nikada nije video to o cemu prica.

Lepo reče čovek a mi se izmotavali.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...