Jump to content

Za vreme Hirotonije u Novom Sadu nepropisni parkiran vozni park SPC od sigurno milion evra

Оцени ову тему


Препоручена порука

Сећам се лепих искустава са студентских екскурзија на Крит,где смо били гости између осталог и Митропита Иринеја из Хање,садашњег Архиепископа критског,који је оставио прелеп утисак.Примио је студенте у згради митрополије,лично их послуживао,што је поновио и другог дана када смо ручали вани.Водио нас у обилазак града,пешке,неколико пута застајао је поред кућа и срдачно се обраћао људима,чија је имена знао.Седео је  са нама до касно у ноћ и разговарао.Вероватно и он када негде путује  користи већи и снажнији ауто,међутим од свих ових лепих гестова ауто се није видео,ма колико да је био.Да не помињем колико је пута долазио у пратњи шлепера у Србију и Р.Српску,довозећи помоћ.Не кажем да код нас нема оваквих примера,али овај наводим као прелепо искуство.Ево и  фотографија као лепа илустрација

ir.jpg

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, "Tamo daleko" рече

Razumem. To sto ljudi nejednako ocenjuju/sablaznjuju po ovom pitanju, izmedju ostalog, govori I o tome da nas je nacela gordost, jer mi ionako imamo problem sa autoritetom, bilo duhovnim ili bilo kojim drugim.

Ја не оправдавам, ја само констатујем. И то је масовна појава која ме брине. Јер не знам у каквим колективима радите и у каквој средини се крећете, али у мојој средини постоји константан тренд раста помињања СПЦ у негативном контексту и са резигнацијом и то ми се никако не допада. Чак и у мојој ужој породици. Да ли је гордост или шта је, али реалност је да је већина наших људи религиозна, али да не желе да имају претеране везе са СПЦ мимо крштења и сахрана, а и све остало славе и обележавају у приватној режији (Божић, Ускрс, слава итд.). Ја могу у комуникацији "један-на-један" да неког не треба да саблажњава ако свештеник има скуп ауто, јер је свештеник приватно лице које има право на својину као и сви ми, али не могу да убедим 1000 људи нити могу до њих да допрем (нити их занима моје мишљење о томе). Али не могу никога да убедим да је у реду да владике живе и понашају се раскошно, то је нешто у шта нећу ни да гледам и о чему нећу ни да размишљам, али други људи то виде. И не треба их потцењивати, сматрати глупима, испраног мозга комунизмом и сл., то је кобна грешка. Људи не воле лицемере и не занимају их претерана објашњења. Нека каже ко шта хоће, али и смећарске новине типа "Блица" никада ниједну злу реч нису објављивали о патријарху Павлу, него су га чак и они помињали у позитивном контексту. И то не због неке њихове доброте, него што патријарх Павле својим понашањем није давао повода да се икада о њему пише другачије и то људи поштују.

Немојте ни заборавити да "Блиц" живи од кликова и да пише оно за шта зна да ће људи отварати или коментарисати са одобравањем, тако да је ситуација много сложенија него што некима делује из "аудија" и неке грешке већ није могуће поправити, али ајде да се не праве нове.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, kordun рече

nema od toga nista, vojvodina je danas srpska vise neg je ikad bila, jes da je to posrbljavanje jako skupo izaslo, al nije lako srbin biti.

Све може да се преокрене и ја сам по овом питању 100% уз Жељка, ма како то можда деловало параноично ако се гледа са стране. Нек нема ништа, али хајде да се ми свеједно обезбедимо и да зло сасецамо у корену.

Ја Хрватима ништа не верујем, а они конкретно, заједно са тим "другосрбијанским" круговима из Београда које не могу још увек идеолошки да идентификујем, активно и марљиво раде, као кртице и Војводина им је стратешки циљ. И побеђују, јер задају себи микро-циљеве, схватају и они да су преслаби за било шта крупније, али се стратешки веома активно позиционирају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, kordun рече

nema od toga nista, vojvodina je danas srpska vise neg je ikad bila, jes da je to posrbljavanje jako skupo izaslo, al nije lako srbin biti.

И да ти објасним не би схватио, јер ти мислиш да је ствар у бројкама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је кључна реч отуђење,свих од свих.Чини нам се само да би јефтинији ауто радикално променио ствари.Неретко,људи своју склоност ка комфору пројектује на друге,па је ту препознају као негативну.Или им то дође као оправдање за слабљење вере,само да је ауто мањи,све би процветало.Можда би ово било боље решење:flying-helicopter-smiley-emoticon:

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Жељко рече

И да ти објасним не би схватио, јер ти мислиш да је ствар у бројкама

mislim da pretjerujes, nisu jaci liberalni srbi beogradjani iz kruga dvojke i slicni iluzionisti  koji sebe smatraju gradjanima cijelog svijeta, samo ne srbije od normalne srpske mase, pogotovo kad toj masi malo dodje do guse, onda se sve preko noci promjeni, nije se jednom desilo. ja koliko znam seselj je godinama nosio izbore u vojvodini, autonomasi nisu ni blizu bili, cak ne smiju nesto mnogo ni glavu da dignu, to je realnost, u manjim sredinama kako kojoj ja ne znam sta je, ali to su samo lokaliteti, nije u pitanju sira slika i ta njihova ideologija je jaka onoliko koliko i njihova zrtva koju ulazu u nju, znaci corak. drzava se ne moze rusiti samo zavjerom, trebaju malo jace sile za to

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, obi-wan рече

Ne samo mi ali i mi. Nisu samo klirici Crkva. Bez naseg "amin" nijedna njihova svestenoradnja nije validna, nijedan kanon se nikad nije usvojio bez opsteg "amin" citave Crkve. I utoliko pre - kad neko zastrani i gresi - zar nije najvece covekoljublje da se ukaze na gresku tome koji gresi? A sta dobijes prirkivanjem i saglasavanjem sa ovakvim stvarima? Samo veci otpor ljudi van Crkve, pri cemu je sasvim izvesno da jedan broj njih koji su na pola koraka da budu Crkva to ne postaju zbog ovakvih i drugih sablazni - nece da budu deo zajednice koja u sebi prikriva ono sto je lose, koja umesto da blista u bistrini postaje sve vise zamucena.

Mislim da se Nismo sasvim razumeli; naravno da je "covekoljublje" ukazati na gresku onom koji gresi; Evandjelje nas poziva tj. uci kako da to cinimo. Premda sam ranije napomenula, sta bi sa pokrivanjem brata/sestre svoga, nisam uopste mislila da se prikrivaju stvari I lose pojave u Crkvi, tako sto ce sve da se stavi ispod tepiha. Ja licno nisam za javno svadjanje, osudjivanje I neprilicno nadimanje medju nama Hriscanima, vec ako imamo nesto protiv brata svoga, recimo mu nasamo par puta, pa ako ne ide, neka Zajednica s ljubavlju ispravlja krive drine. Ne ide brate da se svadjamo medjusobno, polarizujemo itd, a na zadovoljstvo nepomjanika. 

A sto se tice one slabasnije brace koji su na pola koraka do Crkve, nisu samo sablazni krive za njihov ne ulazak u Dom Gospodnji I nas, jer uvek ce nam neko ili nesto biti krivo za sopstvene dileme I (ne)odgovornost. Svi mi zelimo da nam Crkva "blista u bistrini", ali to su nade buducega veka, a sada u istoriji, svako od nas, po meri rasta u Hristu je na putu ka Carstvu, koje ce biti I vec jeste. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, "Tamo daleko" рече

Ja licno nisam za javno svadjanje, osudjivanje I neprilicno nadimanje medju nama Hriscanima, vec ako imamo nesto protiv brata svoga, recimo mu nasamo par puta

Kad problem vec dodje do "novina", onda je kasno za nasamo par puta.

пре 7 минута, "Tamo daleko" рече

A sto se tice one slabasnije brace koji su na pola koraka do Crkve, nisu samo sablazni krive za njihov ne ulazak u Dom Gospodnji I nas, jer uvek ce nam neko ili nesto biti krivo za sopstvene dileme I (ne)odgovornost.

To vec uopste nema veze sa ovom pricom koju trenutno pricamo.

Sta nekog licno "sprecava" nije nase da brinemo, nase je da se mi ne nadjemo na putu izmedju Boga i tih ljudi, tj. da ne stvaramo nikavu sablazan.

...

"Tesko vama koji zatvarate Carstvo Bozije pred ljudima - sami ne ulazite, niti dajete drugim da udju".

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Gita_1969 

Samo stavi link ispod slike odakle si je uzeo, to je opste pravilo sajta za sve slike, a zbog postovanja autorskih prava.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Gita_1969

I dobro dosao na forum, nije bas neka prilika a ni tema, ali red je da se ipak covek doceka sa osnovnim pozdravom... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Gita_1969 рече

Шта мислите да су за време Тита џаба поповима чупали браде и бркове и јашили их као коње?

 

То само малоумници могу да раде, без обзира на повод и околности  :) 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...