Jump to content

Владика Атанасије (Јевтић): Срби се не враћају, Косовом управљају Вучићеви мафијаши! (ВИДЕО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Бранко Авдагић рече

Тако се о великанима прича? Срам те било! Драго ми је да си поменула Весну Пешић. Заборавио сам поменути и покојног адвоката Срђа Поповића. Свака им част на борби.

Ti stvarno nisi citav. Par puta si ovde oklevetao dvojicu vladika bez ikakvih argumenata i jos velicas jednu od najvecih pokvarenjaka u zemlji Srbiji. Definitivno , neznam da li tebi i psihijatrija moze pomoci! Klevetanje je gadna stvar! 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Trifke рече

Ti stvarno nisi citav. Par puta si ovde oklevetao dvojicu vladika bez ikakvih argumenata i jos velicas jednu od najvecih pokvarenjaka u zemlji Srbiji. Definitivno , neznam da li tebi i psihijatrija moze pomoci! Klevetanje je gadna stvar! 

Какво клеветање? Чињенице су да поменута господа епископи нису чисти када су у питању ратови 90-их у бившим југословенским републикама. Боље би било овакквог говорника послати тамо где би ти мене:

"Ima ljudi s neprijatnim znojem, šta da radite, jadni muslimani pošto jedu loj. Znate šta se desilo u selu Brdarici, čovek bio dobar, svraćao ljude kući, putnike, jedno jutro svratio dvojicu, žena čista, posluženje, ali uzrujala se, jao oprostite, čistila sam, oprostite što mi smrdi, i tako nekoliko puta, jao oprostite što mi smrdi, otišli oni i čovek će, ludo jedna, oni smrde, a ne soba, bili muslimani, ona jadna nije znala. Jedan je musliman rekao u Bosni, lako je vama, vi se jednom okupate."

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=375301

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Бранко Авдагић рече

Какво клеветање? Чињенице су да поменута господа епископи нису чисти када су у питању ратови 90-их у бившим југословенским републикама. Боље би било овакквог говорника послати тамо где би ти мене:

"Ima ljudi s neprijatnim znojem, šta da radite, jadni muslimani pošto jedu loj. Znate šta se desilo u selu Brdarici, čovek bio dobar, svraćao ljude kući, putnike, jedno jutro svratio dvojicu, žena čista, posluženje, ali uzrujala se, jao oprostite, čistila sam, oprostite što mi smrdi, i tako nekoliko puta, jao oprostite što mi smrdi, otišli oni i čovek će, ludo jedna, oni smrde, a ne soba, bili muslimani, ona jadna nije znala. Jedan je musliman rekao u Bosni, lako je vama, vi se jednom okupate."

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=375301

Koliko mi je poznato on to uopste nije rekao ali ludacima kao ti nemozes objasniti da postoje novine u Srbiji koje su placene da prave gluposti. A da je i rekao ovo sta je tu dno dna? Jedino dno dna si ti i ti ne smrdis  na loj vec na nesto mnogo gore. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Катастрофа, шта рећи! Какав уличарски речник, слање на психијатрију... Превазишли сте најборбеније комунисте-атеисте у жаргону, ма они су још били умерени. Да је вама таквима дати власт, гори би били од нациста!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Бранко Авдагић рече

А ово? Бављење политиком на квадрат? Скандал!!!

Jedini skandal si ti. Dobro bi bilo stvarno da uzmes malo vremena da i da pogledas tu svoju jadnu dusu jer neznam kako bih to drugacije opisao.  Ovde nema nikakvog dna dna osim tebe. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Бранко Авдагић рече

Катастрофа, шта рећи! Какав уличарски речник, слање на психијатрију... Превазишли сте најборбеније комунисте-атеисте у жаргону, ма они су још били умерени. Да је вама таквима дати власт, гори би били од нациста!

Nacisti su upravo nastali od takvih kao ti i Kandicka. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атанасије епископ: "U mom kraju, u mom selu, Srbin je čovek, komunisti nisu Srbi govorili smo, to su Turci, ne može samo krv i meso da bude karakteristika Srba. Otac Justin je za nebesku Srbiju bio, jer, braćo i sestre, nema krv i meso, da je Marko Kraljević, da je od Dušana Silnog, ništa samo je hrana crvima, ako nema veze s nebom, ako nemate u telu telo i krv Hristovu." http://www.vreme.com/cms/view.php?id=375301

Само су православни Срби а ови други нису. Таквом геноцидном политиком према нашим муслиманима коју је започео Карађорђе а и данас имамо настављаче смо изгубили милионе Срба који јадни морају себи измишљати име кад их наши геноцидаши попут Јевтића не желе! Каква нетолеранција и према комунистима, према свима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Бранко Авдагић рече

У чему је проблем? Они су се далеко људскије показали у задњем рату према свима од нпр. Римокатоличе цркве у Хрватској и других традиционалних верских заједница. Што је истина - истина. Сви поменути ставови ме не спречавају да чувам свето православље или да будем српски патриота.

Problem je u tome sto veoma povrsno I kontradiktorno gledas na stvari. Predstavljas se kao neko ko ima visoku /vislju svest o nesrecnom ratu, tj posledicama koje nas kostaju glave, pausalno iznoseci kritike na racun decenijskih stozera Istine, koji su sastradavali sa svojim narodom, rame uz rame. O kakvom srpskom patriotizmu ti govoris, sta zapravo zastupas ako uopste znas, kada si u stanju da kleveces brata svog na pravdi Boga!? Protestanata ne bi ni bilo kod nas, da ih zapad nije ususkao na perfidan, prozelitisticki nacin. Na osnovu cega tvrdis ko se "ljudskije" pokazao tada, a pre svega kako ti definises ljudskost....? Da nije ovih nasih stubova Pravoslavlja, mitropolita Amfilohija I vladike Atanasija, kao postojanih glasova savesti, koji ne dozvoljavaju da se stradalni narod obmanjuje, vec podsticu na dostojanstveno cuvanje Istine I neodstupanje od Jevandjelskih vrlina, za koju su nasi preci ginuli! 

Ponovicu pitanje, da ne bi mislio da je bilo retoricko: na koji nacin ti cuvas sveto Pravoslavlje I po cemu smatras da si srpski patriota? Sta si ti konkretno doprineo pa da dozvoljavas sebi takvu slobodu da kritikujes one koji su sahranjivali nase ljude na KiM kada niko nije smeo ni da pridje ratnom podrucju!? Branko, kada se iskreno zastidis pred sobom I Bogom za nebulozne gluposti koje si ovde izrazio, mozda ces tada postati pravoslavac. Nije tesko shvatiti kada vidis da svi koji ti odgovorise na ovom forumu ne podrzavaju tvoje misljenje, da bi trebao da preispitas svoje stavove zar ne? Smernost je jedna od vrlina koju ne bismo smeli prenebregnuti. Neka ti je sa srecom promisljanje I rasudjivanje u buducnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Говорим, понављам упорно да се попови не требају бавити политиком. А шта су владике него свештеници који се од презвитера разликују само правом рукополагања. А ови наши умишљају да су богомдани за све. Ако оно што цитирам овде није говор мржње наших попова према другима, онда не знам шта вам треба још - нацртати да би сте разумели.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Trifke 

ево теби палица,

па му отпиши ка' и он теби.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Protestanata ne bi ni bilo kod nas, da ih zapad nije ususkao na perfidan, prozelitisticki nacin.

"Тамо далеко", у чему је проблем? Хвала Богу, слободно смо друштво, вера је ствар избора. Нема државне вере, нема чија власт тога и вера као што је било некада у Немачким државицама Cujus regio, ejus religio.

Ако су наши попови лени или неспособни па им ведни протестанти отимају вернике, то је проблем наших попова а не протестаната!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, МилошБГ рече

Ако је политика заштита народа, заштита цркве, заштита земље, онда је дужност сваког човека у цркви и сваког епископа да се бави политиком.

To sto ti govoris I ponavljas, je samo tvoje subjektivno misljenje koje ne ide dalje od povrsine, od efemernog, sekularnog parolizma. Procitaj vise puta, istrazi malo dublje ovo sto je MilosBg lepo I jednostavno rekao! Udubi se malo vise I to sa hriscanskom ljubavlju u napisano, mozda ti bude jasnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Жељко рече

У већини се слажем с Авдагићем

Да ти ниси Авдагић ( дупли налог ) ?

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...