Jump to content

Владика Атанасије (Јевтић): Срби се не враћају, Косовом управљају Вучићеви мафијаши! (ВИДЕО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Мој одговор је кратки цитат из текста историчарке Латинке Перовић: "duh palanke doživeo svoj pravi trijumf u Srbiji, a država je u velikoj meri "varvarizovana i zapuštena". Сам начин изражавања који даме и господо, браћо и сестре, упражњавате је поменути дух паланке, и још ниже од тога - језик навијачких група, језик хулигана!

А моје бановање би вам бил бановање другачијег начина размишљања, бановање конструктивне критике! И онда се уљуљкајте у својој малограђанској, хулиганској аланфордовској теологији и роза темама из мејнстрим медија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Бранко Авдагић рече

Мој одговор је кратки цитат из текста историчарке Латинке Перовић: "duh palanke doživeo svoj pravi trijumf u Srbiji, a država je u velikoj meri "varvarizovana i zapuštena". Сам начин изражавања који даме и господо, браћо и сестре, упражњавате је поменути дух паланке, и још ниже од тога - језик навијачких група, језик хулигана!

...odgovor, ti to zoves - odgovor? Uobicajeno je da kada sagovorniku nedostaju argumenti, da tada krece bolesna analiza kao u jevandjelskoj prici o fariseju I porezniku.... ali slaba vajda I tebi I Perovicki , geni su cudo....

Nego kad vec imas vremena, hajde odgovori na postavljena pitanja iz ranijih postova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, "Tamo daleko" рече

...odgovor, ti to zoves - odgovor? Uobicajeno je da kada sagovorniku nedostaju argumenti, da tada krece bolesna analiza kao u jevandjelskoj prici o fariseju I porezniku.... ali slaba vajda I tebi I Perovicki , geni su cudo....

Nego kad vec imas vremena, hajde odgovori na postavljena pitanja iz ranijih postova.

На шта да одговорим? На увреде? Ево једна одлична анализа покојног адвоката Срђе Поповића:

 

Ко је почео са растурањем Југославије, за коју епископ Атанасије Јевтић каже да сваку Југославију треба у мутну Марицу! Треба почети постављати права питања? Како су се многи са различитих страна нашли координирано укључени у растурање Југославије, коју је итекако требало сачувати!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој савет је бити уљуднији тј. културнији у комуникацији и постављати пуно пуно питања, почети размишљати својом главом о свему и свачему, читати различите интерпретације, стајалишта... И постављати пуно пуно питања када је историја, али и свакодневица у питању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Жичанин рече

Ну.... зашто подмећеш лоше и наопако исправљене преводе Псалтира? Шта хоћеш с тим да постигнеш? 

Желим обогатити нашу српску културу још којим преводом Псалтира са старојеврејског језика који је шкрт речима, али су речи богате значењима па отуда поменуте разлике. А и које год да изабереш значење увек испадне поучна реченица. Фасцинантно!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, "Tamo daleko" рече

...odgovor, ti to zoves - odgovor? Uobicajeno je da kada sagovorniku nedostaju argumenti, da tada krece bolesna analiza kao u jevandjelskoj prici o fariseju I porezniku.... ali slaba vajda I tebi I Perovicki , geni su cudo....

Nego kad vec imas vremena, hajde odgovori na postavljena pitanja iz ranijih postova.

Odgovor na šta? iz koje knjige, koja strana? Samo ste autora naveli.

Nema ništa pogrešno i loše imati drugačiji stav, ali treba dati valjan argument, ovdje ga nema.

Napadati proizvoljno oca Zorana Đurovića, Vladike Atanasija i Amfilohija, a da vam neko povjeruje na rječ...to ne ide tako...

Nisam vas ničim uvrijedio a niste se udostojili da mi odgovorite, već izigravate žrtvu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Бранко Авдагић рече

Мој одговор је кратки цитат из текста историчарке Латинке Перовић: "duh palanke doživeo svoj pravi trijumf u Srbiji, a država je u velikoj meri "varvarizovana i zapuštena". Сам начин изражавања који даме и господо, браћо и сестре, упражњавате је поменути дух паланке, и још ниже од тога - језик навијачких група, језик хулигана!

Cim ti podrzavas samo jedan oblik kao oblik "kulture", odma` se vidi da u tebi spava neki "-izam". Da li komu- ili neki drugi, pitanje je sad.

A to sto Latinka prica moze da se okaci macki o rep, toliko njena rec ovde ima tezinu. I `fala velikome Bogu da je tako.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

Cim ti podrzavas samo jedan oblik kao oblik kulture, odma` se vidi da u tebi spava neki "izam". Da li komu- ili neki drugi, pitanje je sad.

A to sto Latinka prica moze da se okaci macki o rep, toliko njena rec ovde ima tezinu. I `fala velikome Bogu da je tako.

Наравно да подржавам само један облик културе, а то је пристојност пре свега, пристојност у свему!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Бранко Авдагић рече

То је једна стара госпођа од 84 године а некаква "напупела омладинка". Ко вас научи тако разговарати и не поштовати старије? Јевтић, Ђуровић...

Posto kao istoricar znas istoriju, trebalo bi da znas da je bila jedan od glavnih Titovih saradnika i jako puno pomagala u komunistickom cerecenju Srbije. To kao prva lekcija.

Kao druga lekcija, komunista nemoze biti ni jedne nacije jer kao i religiju, tako i naciju komunizam prepoznaje kao sredstvo izrabljivanja sirokih radnickih masa koja ce postepeno izumirati dok potpuno ne nestanu u komunistickm drustvu. Da si malo citao znao bi sta je komunizam a ne da ovako lupas kao maksim po diviziji. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Бранко Авдагић рече

Желим обогатити нашу српску културу још којим преводом Псалтира са старојеврејског језика који је шкрт речима, али су речи богате значењима па отуда поменуте разлике.

Prilicno pretenciozno nema sta. Hvala ti na lepoj zelji, ali treba sacekati da te zajednica, Crkva blagoslovi da obogacujes nasu kulturu svojim prevodom. Nama je autoritet po tom pitanju prevod I komentari vl.Atanasija koji iza sebe nosi decenije rada I truda na tom polju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, "Tamo daleko" рече

Prilicno pretenciozno nema sta. Hvala ti na lepoj zelji, ali treba sacekati da te zajednica, Crkva blagoslovi da obogacujes nasu kulturu svojim prevodom. Nama je autoritet po tom pitanju prevod I komentari vl.Atanasija koji iza sebe nosi decenije rada I truda na tom polju.

Српска православна црква нема право на монопол када су у питању преводи Светог писма, а за који ће превод дати благослов или неће то је њена интерна ствар. Али сама чињеница да 150 година користи превод Старог завета од Ђуре Даничића а да није дала благослов том преводу је некултура, непоштовање, незахвалност! Мој први превод Псалтира који сам читао је био Даничићев а прва љубав заборава нема, али како при читању не получује благодат попут других превода јер је удаљен од изворника или пак зато што нема црквени благослов је разлог да читам за молитвене потребе Ђаковићев превод. Кад прочитам који псалам у његовом преводу а нарочито 91/90. псалам боље "упали" од Даничићевог превода! А у нашим храмовима се још продаје Псалтир са Даничићевим преводом а са друге стране се пљује по истом преводу, не даје благослов, шта рећи, типично јевтићевски...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Бранко Авдагић рече

Српска православна црква нема право на монопол када су у питању преводи Светог писма, а за који ће превод дати благослов или неће то је њена интерна ствар. Али сама чињеница да 150 година користи превод Старог завета од Ђуре Даничића а да није дала благослов том преводу је некултура, непоштовање, незахвалност! Мој први превод Псалтира који сам читао је био Даничићев а прва љубав заборава нема, али како при читању не получује благодат попут других превода јер је удаљен од изворника или пак зато што нема црквени благослов је разлог да читам за молитвене потребе Ђаковићев превод. Кад прочитам који псалам у његовом преводу а нарочито 91/90. псалам боље "упали" од Даничићевог превода! А у нашим храмовима се још продаје Псалтир са Даничићевим преводом а са друге стране се пљује по истом преводу, не даје благослов, шта рећи, типично јевтићевски...

Nemoras nista drugo nego tek da bih smirio neke sumnje samo nam reci ko ti je Episkop? Ili jos bolje kome je posvecen hram u koji ides na liturgiju? Znaci ne pitam te ni za mesto ni za grad jer me to ne interesuje vec samo za imes sveca i vladike. To cisto radi toga sto i neki neoprotestnti u zadnje vreme koriste naziv pravoslavni hriscanin isto ovako kao ti.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Trifke рече

Nemoras nista drugo nego tek da bih smirio neke sumnje samo nam reci ko ti je Episkop? Ili jos bolje kome je posvecen hram u koji ides na liturgiju? Znaci ne pitam te ni za mesto ni za grad jer me to ne interesuje vec samo za imes sveca i vladike. To cisto radi toga sto i neki neoprotestnti u zadnje vreme koriste naziv pravoslavni hriscanin isto ovako kao ti.

Nanjušio sam ja to odavno, nema episkopa, pitao sam ga već.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фасцинанто је колико идолопоклонички се клањате разним "ауторитетима". Као слободни мислилац, не желим никоме робовати, свагде нађем нешто паметно, па тако и код Кандићке, Пешићеве, Поповића, Перовићке, али не значи да се у свему слажем с поменутима, као и они једни с другима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...