Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Isusovo magare рече

Sad on opet kroz vrata..sad opet 80 strana dok prođemo kroz vrata..a jest vala gori od magareta.

Tooooo Magare!  :navijanje:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

1 hour ago, Ведран* рече

Убачићи и теби вирус као магарету. Само не вирус грипа. Теби ћу у компјутер. :))

Vidiš ti vražjeg popa :pop: od kugle do bacanja čarki..sramota.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

На то нас кроз Писма позива, јер су и она његово тело

Максим, не калифорнијски :))), негде вели да су три откровења, прво је сама торевина, друо Писма, треће Богочовек. А сва три, ако су откровења, онда не откривају никога и ништа друго него Њега Творца и Сведржитеља. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Zoran Đurović рече

Фали ти пророчки моменат. И то те коље. Зато велиш: kada posebno govori o dagadjaju vaskrsenja naseg, covecanskog tela, а ја ти рекох да теологија није само разум. Сам Дамаскин, следећи овде Писмо, суочава се са нечим што му руши логику и то прихвата као такво. После покушава да направи систем. А системи су опасна ствар. То је оно што и тебе разара, а ја ко неки професионалац ти велим да ти ниси у вери Отаца, него у ономе што ти замишљаш да је вера Отаца.  Јер ти не можеш да интегришеш ове текстове од Дамаскина са његовим другим, као ни Атанасија који сасвим јасно вели да је Исус био у телу кад је стварао овај свет, и то ствара пичвајз у твојој глави. А све то можеш да помириш кад се смириш пред оним о чему ми причамо. До тада нећеш разумети Оце.    

U svakom slucaju, ne govori samo Damaskin o vaskrsenju tela. Naravno, da ne zasnivam svoje stavove samo jednom tekstu ili svetitelju.

Taj neki sistem, vidim i kod drugih otaca.

Ne znam, sta dalje da kazem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ne znam, sta dalje da kazem.

Ништа, него да одговориш на питање како су Мојсије и Илија могли да васкрсну пре Исуса?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović

Било је користи од теме, Бокисд је потписао док су се други повукли. Једно је ако се не слажеш са ставом неког светитеља, али ако је он нешто написао не можеш рећи да није написао. Добро је да је потписао није побегао као Сарагуда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жика рече

@Zoran Đurović

Било је користи од теме, Бокисд је потписао док су се други повукли. Једно је ако се не слажеш са ставом неког светитеља, али ако је он нешто написао не можеш рећи да није написао. Добро је да је потписао није побегао као Сарагуда.

А неки су најзад заспали. :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Ништа, него да одговориш на питање како су Мојсије и Илија могли да васкрсну пре Исуса?

Ne znam. U smislu, mozda kako je i Lazar vaskrsao ?

Opet, ako je to takav slucaj u vezi Mojsija i Ilije, kako to mozemo povezati sa nasim vaskrsenjem ? Damaskin, koji je i napisao takav citat, opet je, na drugom mestu, na drugi nacin najavio nase vaskrsenje. 

Ne vidim nista sporno u tome. Oni, onako, mi, ovako. ( vaskrsavamo ).

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Ништа, него да одговориш на питање како су Мојсије и Илија могли да васкрсну пре Исуса?

Боки, буди поучен од Максима, овај пут калифорнијског, :) кад га питаше како може Бог да се оваплоти лепо рече "не знам". 

А ја му само једну ствар држим за "грех"  то је што не избачи онај несрећни термин "богословска тројица" из оне дисертације коју менторује. Јер нам ође породи аждаху у гаћама. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad je Hristos pitao Lazarevu sestru, da li veruje da ce Lazar ustati, ona mu reče da veruje kako ce Lazar vaskrsnuti na kraju vremena. A Isus joj kaze: Ja sam Vaskrsenje i Život večni, te pridje Lazarovom grobu i gromkim glasom mu reče da izadje.

Kontekst boki a?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kad je Hristos pitao Lazarevu sestru, da li veruje da ce Lazar ustati, ona mu reče da veruje kako ce Lazar vaskrsnuti na kraju vremena. A Isus joj kaze: Ja sam Vaskrsenje i Život večni, te pridje Lazarovom grobu i gromkim glasom mu reče da izadje.

Kontekst boki a?

Он је и крај времена, јер је алфа и омега....

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

Боки, буди поучен од Максима, овај пут калифорнијског, :) кад га питаше како може Бог да се оваплоти лепо рече "не знам". 

А ја му само једну ствар држим за "грех"  то је што не избачи онај несрећни термин "богословска тројица" из оне дисертације коју менторује. Јер нам ође породи аждаху у гаћама. 

Мислим да сам читао код Зизија, није Милојков измислио. Али мислим да је Зизи написао вечна, а не богословска ако се добро сећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Жика рече

Мислим да сам читао код Зизија, није Милојков измислио. Али мислим да је Зизи написао вечна, а не богословска ако се добро сећам.

Нисам ја ни помисло да га је Милојкови измислио, а још мање Милан. :))

Али ко год да га је измислио, термин је будаласт. 

Има у тријадологији више тих термина, али све су то, како бих рекао, авински, тлапње. Јер једино када је апсолутно неопходно они се користе (али не и овај будаласти). Међутим, неки савремени богословчићи воле мало више да философирају...

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ведран* рече

Он је и крај времена, јер је алфа и омега....

Da to sam mu i napisao.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...