Jump to content

Јавно писмо умировљеног Владике Атанасија Патријарху Српском: „Сазовите хитно Архи­је­рејски Сабор!“

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Ово није "политичка теологија" него петљање у дневно-политичку каљугу.

Духовна величина као што је вл. Атанасије не треба да се спушта на тај ниво. Свој став о Вучићу и осталим његовим керовима треба да покаже тако што их неће удостојити помена. Исто тако и Патријарх треба да их откачи све и не меша се са њима уопште ни у каквој варијанти. Може лепо да се извади како су "Црква и држава одвојене" и готово.

Још само да те послушају, :smeh1: и вук сит и овце на броју...

Црква и држава одвојене...поента је што држава оће да одвоји КИМ, а Црква наравно то не сме да игноирише, то је више од политике. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, александар живаљев рече

а овим путем се, бојим се, постиже да се и у Цркви посвађамо око Космета.

Управо, што је потпуно непотребно и излишно. Мада ми је овај део најтужнији: 

пре 1 сат, александар живаљев рече

Овај Патри­јарх није мој Патријарх!!!

Жањемо што посијасмо. :((

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, александар живаљев рече

А да владика воли да грди, воли, неки се расплачу, ја имам с њим другу тактику:)

Него, ипак, мислим да је најбитније питање сазивање Сабора (на неки начин већ га је најавио председник 11.09. у обраћању јавности када је рекао да је спреман да иде и на Синод и на Сабор), а овим путем се, бојим се, постиже да се и у Цркви посвађамо око Космета.

Eh... kaze jedno malo dete kad je bio u NY, kaze, samo Vi nas grdite ali nam uvek dodjite... :-) 

Upravo na tome I insistira vladika, zato je sigurno I ovim javnim putem uputio Pismo Patrijarhu. Pitanje je da li je vucic mislio da on kao predsednik (vladar) sazove Sabor, jer njegova najava je upravo pausalna, odnosi se na pokazivanje hrabrosti da on moze da se suoci I sa SPC , jedinim opipljivim, fizickim stozerom , pored duhovnog, na KiM! Samo da se ne uplasimo psa koji laje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

Јадан Нобел , мора да се преврће ко се све  кити његовим наградама . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ђорђе Р рече

Хоћеш да кажеш да питање статуса КиМ није део пастирског посла, него је политичко питање?

Ма јок. То је политика, а осим тога је одавно решено.

пре 4 минута, Ђорђе Р рече

Изглада да црква, па и патриајрх, и владике, осећају потребу да кажу своје ставове о статусу КиМ, и одговоре на Вучићев позив на дијалог о статусу КиМ.

Нема ту никаквог "дијалога". Само је питање времена када ће политичари у Србији оценити да смеју да "признају" независност Косова.

Цела та прича о некаквим "преговорима" и "дијалогу" је само Вучићева фарса да замајава народ. Нема никаквих преговора и дијалога, од њега се очекује да тамо потпише шта му је дато и крај приче. Само што он још увек не сме да то уради. Чека тренутак.

А ми не би требали да се "примамо" на ту причу и без потребе цимамо.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Рапсоди рече

Јадан Нобел , мора да се преврће ко се све  кити његовим наградама . 

On dobio Nobela za dinamit a sad dele za mir zlotvorima poput obame,živote licimuru:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Рапсоди рече

Црква и држава одвојене...поента је што држава оће да одвоји КИМ, а Црква наравно то не сме да игноирише, то је више од политике. 

КиМ је одвојен пре 20 година.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

КиМ је одвојен пре 20 година.

Није, није, док год иједна српска душа доле дише, не , не, није, није....БОг има задњу реч, не заборави то .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

Јадан Нобел , мора да се преврће ко се све  кити његовим наградама . 

Nagrada za mir je bezveze, nju dodeljuje i druga komisija.

Dobili su je Henri Kisindžer, Jaser Arafat, Marti Ahtisari, Barak Obama...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

ma ko je bre on da odlucuje i potpisuje takve stvari??????????

i jos da ga niko ne ometa u tome??????????

Predsednik Srbije valjda ali uopšte nebitno je ko je on već šta Crkva može da učini da mi rešimo taj problem?

To pitam.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Grizzly Adams рече

Нема никаквих преговора и дијалога, од њега се очекује да тамо потпише шта му је дато и крај приче. Само што он још увек не сме да то уради. Чека тренутак.

А ми не би требали да се "примамо" на ту причу и без потребе цимамо.

Hoces reci da nam je predsednik - strasljiv? Cega se boji? Naroda, Crkve? Pa I treba da se boji! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, "Tamo daleko" рече

Hoces reci da nam je predsednik - strasljiv? Cega se boji? Naroda, Crkve? Pa I treba da se boji! 

Ко и сваки политичар - брине се за фотељу. А помало и да не заврши наглавачке ко Мусолини...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Grizzly Adams рече

КиМ је одвојен пре 20 година.

Pa nije baš sve dok ga mi čuvamo u našim dušama kao Jevreji Jerusalim pa ako da Bog doći će i neko drugo vreme kada ćemo biti u stanju i kada okolnoti budu takve da ga vratimo.Uzdam se u brata Kima da napravi neko globalno njesra i da onda uletimo dole i izveemo jedan 5 dnevni blickrig i pošaljmo ih ve preko Prokletija.I brat Bog ako pomogne još s kojim zemljotresom,poplavom ili udarima groma pride ima da ih zbrišemo za jedan dan.:smeh1::D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

šta Crkva može da učini da mi rešimo taj problem?

To pitam.

Zavisi kako Ti dozivljavas I razumevas Crkvu. Ako te zainteresuje malo vise, istrazi dublje crkvenu istoriju I nase predanje pa ce se odgovori sami nizati. Nemojmo podcenjivati nase oce, podviznike na KiM koji neodstupno brane nase svetinje I zivote! Pitanje ja za o.Savu I sve one koji svakodnevno stradaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...