Jump to content

Немачки трговински ланац LIDL избрисао православни крст да се купци не увреде!

Оцени ову тему


Danijela

Препоручена порука

128090118059ae70557d3b6060588641_v4_big-

Немачки ланац супермаркета Лидл тренутно се налази на мети критика након што су у фотошопу избрисали православни крст са паковања једног грчког производа. Kако кажу, урадили су то да би били “верски неутрални“.

У понуди Лидла налазе се и грчки производи Ериданоус на којима се налази слика Санторинија и цркве Светог Анастасија. Ипак, на плавом крову православне цркве фали важан детаљ – хришћански крст.

Kупци су буквално напали Фацебоок страницу супермаркета видно разочарани оним што су урадили.

“Јако сам разочаран у вашу компанију која жели да се додвори одређеним људима. Зашто кријете историју? Сви учимо из ње, а брисање крста у фотошопу може учинити да само понављамо грешке из историје“, написао је Британац Данијел Новак.

“Да се на неком производу налазе јеврејски или муслимански симболи, то ме не би спречило да купим тај производ“, гласио је још један од коментара.

 

 

 

Прича је кренула да се шири даље од Велике Британије, па је Лидл почео да добија критике и из Белгије, али и Немачке. Није им преостало ништа друго него да се огласе.

“Ериданоус је Лидлова марка и успешно продајемо ове производе преко 10 година, а паковање и његов дизајн су се мењали током година. Јако нам је жао ако смо некога увредили последњим издањем и уверавамо вас да то нисмо урадили намерно. Узећемо ваше критике у обзир при разматрању наредног дизајна“, написали су у саопштењу, али телевизији РТЛ су дали мало другачије објашњење – “Избегавамо да користимо верске симболе јер не желимо да искључимо ничија религијска уверења. Ми смо компанија која поштује различитост и управо то објашњава наше паковање“.

http://vidovdan.org/2017/09/05/nemacki-trgovinski-lanac-lidl-izbrisao-pravoslavni-krst-da-se-kupci-ne-uvrede/

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У том Лидлу је толико дехуманизована куповина да је то страшно. Марта 2015. на путу за Егину, били смо заноћили у неком туристичком центру на Халкидикију. Ван сезоне све трговине мале су затворене, а ради Лидл. А у Лидлу не можете ништа да пронађете пола сата јер немате кога да питате, нема продаваца. Никада се не свађам са трговцима и келнерима али у том баш "грчком" Лидлу сам баш запјенушао на касирку. Нијесам знао да се толико добро свађам на енглеском :)

Иначе ако хоће вјерску неутралност нека поруше све цркве и изграде шопинг молове. Отац Игнатије Шестаков, уредник православие.ру, је фино писао да су ти шопинг молови знак антилитургијског свијета. У Москви су зато започели изградњу 200 нових цркава у "спалним регионима", насељима из доба комунизма, те цркве су окружене дечјим игралиштима итд. Било је протеста због заштите паркова итд (о чему су Поуке писале), али је до сада изграђено већ више од 40 цркава. Искуство подијељено на посљедњем засиједању Савјета за изградњу тих цркава (воде га патријарх Кирил и градоначелник Москве) показало је да су доста мале за интерес вјерника за присуствовање службама, па је патријарх издао наредбу да цркве које се граде за убудуће буду пројектоване тако да могу да приме најмање 500 вјерника.

А, можда, треба размишљати и другачије.

Код нас у Борчи на мјесту гдје је по урбанистичком плану требало да се зида Саборна црква (Борча је сад насељенија и од Ваљева и Пожаревца, заједно) подигнут је шопинг мол са неизбјежним Лидлом. Каже ми друг, историчар, др Станоје Бојанин, па зашто не изградите цркву код шопинг мола. Његово размишљање је супротно оном од Шестакова. Он каже да први хришћани по добијању слободе нијесу хтјели да користе паганске храмове већ су праавили базилике управо на просторима пијаца-тргова, на којима се скупљало највише народа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Глупост нема границе... као да фотка није могла бити нека друга или бар из другог угла тог препознатљивог места... Сконтаће неко да се неки баш плаше крста :D Да не увреде купце увредили купце...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mladjoni: "masovno migracije muslimana ce praviti politicke, pravne i drustvene probleme"



 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Млађони рече

mladjoni: "masovno migracije muslimana ce praviti politicke, pravne i drustvene probleme"



 

Kapitalizam bato. Njihovo pravo da koriste trgovinsku taktiku koja im donosi najveci profit.

Nego cuti pa se ovo desilo sad... da se desilo pre 5 godina sad bi svi drvlje i kamenje po ateistima... tako da- ua migranti, sve zivo pokvarise!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Kapitalizam bato. Njihovo pravo da koriste trgovinsku taktiku koja im donosi najveci profit.

 

Ma slazem se sa pravom kompanije da radi sta oce, samo me zanima dokle ce da teraju povredjene emocije osecanja. Oce li da promovisu zabranu slobode govora i karikature muhameda? Zanima me koliko ce muslimana na kraju da kaze "ok svako ima pravo da crta sta hoce" koliko njih ce da kaze "ovo moramo da zabranimo zakonom" a koliko njih ce da kaze "treba neko da uzme puske i izreseta te koji nam vredjaju proroka".

Koje su tvoje procene? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Млађони рече

Ma slazem se sa pravom kompanije da radi sta oce, samo me zanima dokle ce da teraju povredjene emocije osecanja. Oce li da promovisu zabranu slobode govora i karikature muhameda? Zanima me koliko ce muslimana na kraju da kaze "ok svako ima pravo da crta sta hoce" koliko njih ce da kaze "ovo moramo da zabranimo zakonom" a koliko njih ce da kaze "treba neko da uzme puske i izreseta te koji nam vredjaju proroka".

Koje su tvoje procene? 

Ma boli lidl uvo za osecanja... videli ljudi da im ide slabije prodaja pa im palo na pamet da ce ide bolje ako sklone verske simbole. Ja nemam nista protiv. A nemam nista protiv ni da budu verski simboli na ambalazi.

Ima na onoj aurorovoj temi jedan mim (nisam hteo da ga stavljam tamo, da ne sirim vec siroku i besmislenu temu) neki isecak iz ankete gde cura ocigledno muslimanka, iz Irana kaze kako joj se svidja Malme jer se ne razlikuje od bilo kog arapskog grada. E sad, branitelji Evrope su odmah skocili da se izjasne kako je to zbog toga sto ima previse migranata i islamske kulture pa zato Malme lici na Teheran... Jer takvi likovi muslmanske zemlje uglavnom zamisljaju kao šatorska plemena po pustinjama...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Ima na onoj aurorovoj temi jedan mim (nisam hteo da ga stavljam tamo, da ne sirim vec siroku i besmislenu temu) neki isecak iz ankete gde cura ocigledno muslimanka, iz Irana kaze kako joj se svidja Malme jer se ne razlikuje od bilo kog arapskog grada. E sad, branitelji Evrope su odmah skocili da se izjasne kako je to zbog toga sto ima previse migranata i islamske kulture pa zato Malme lici na Teheran... Jer takvi likovi muslmanske zemlje uglavnom zamisljaju kao šatorska plemena po pustinjama...

Je l znas da su svi jevreji pobegli iz Malme zbog muslimanskog nasilja nad njima? 
https://www.timesofisrael.com/facing-death-chants-and-hate-crimes-swedens-jews-live-in-a-climate-of-fear/
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/sweden/7278532/Jews-leave-Swedish-city-after-sharp-rise-in-anti-Semitic-hate-crimes.html
http://www.tabletmag.com/jewish-news-and-politics/96146/swedens-damn-jew-problem

E sad, ja mislim da je to zbog migranata

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo jos malo o nekim stvarima koje nisu kapitalizam a koje su jako opasne posledice masovnoh migracija iz arapskih zemalja:

http://www.cbc.ca/news/world/anti-semitism-in-malmö-reveals-flaws-in-swedish-immigration-system-1.3080484

http://www.haaretz.com/opinion/.premium-1.656301

https://www.gatestoneinstitute.org/8695/sweden-jews-islamization

mene samo zanima kada ce to da stane i hoce li uopste da stane? sta je sledece, porez hriscanima? Kaznjavanje za karikaturu muhameda? Sta ce sledece da rade i traze. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Danijela рече

Немачки ланац супермаркета Лидл тренутно се налази на мети критика након што су у фотошопу избрисали православни крст са паковања једног грчког производа. Kако кажу, урадили су то да би били “верски неутрални“.

Politkorektnost je de facto najogavnija metastaza licemerja u istoriji sveta, i guraju je i propagiraju samo najgrdji olosi i beskicmenjaci.

Em sto jos munjevito dovodi do bunila i gubitka najelementarnije razboritosti, tako da od takvog coveka na kraju ostane samo obicna slina.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...