Jump to content

NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!


Препоручена порука

пре 3 минута, florenntina рече

Pa sve i da je kompleks (mada ne vidim zasto bi uspesan mladic bio nuzno primer kompleksasa) i sve da nije u pravu, to i dalje ne umanjuje njegovo pravo da preispituje da li je donesena pravedna odluka.

I cemu taj podrugljivi izraz "mali"? Sta, mlad covek ne sme imati svoje misljenje samo zato sto je mlad? Ili je u Srbiji podnosenje nepravdi bez reakcije i preispituvanja znak zrelosti i odraslosti?

I btw. kompleksi nisu izbor vec odbrambeni mehanizmi koji imaju svoju funkciju i pomazu coveku koliko god nam se ne svidjali.

Nije na vreme ukapirao kolika je to glupost :smeh1:. Koga bre briga za Vukovu diplomu :bu:???

Čuj ovo-nikad neću ući u gimnaziju jer mi se nije svideo izbor đaka generacije, kme kme.

Ima pravo naravno, nek' se duri mali baksuz oko pišljive Vukove diplome koja nema nikakav značaj.

Kmeee kmeee, 18 godina ponaša se kao balavac od 3.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 230
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ни ја сад не разумем...овамо проблем, Србика навикла да ћуту...

Сад кад неко проговори...чврга по глави и нешто у фазону: видиш да    сви ћуте, шта се сад па ти јављаш ...joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Nije na vreme ukapirao kolika je to glupost :smeh1:. Koga bre briga za Vukovu diplomu :bu:???

Čuj ovo-nikad neću ući u gimnaziju jer mi se nije svideo izbor đaka generacije, kme kme.

Ima pravo naravno, nek' se duri mali baksuz oko pišljive Vukove diplome koja nema nikakav značaj.

Kmeee kmeee, 18 godina ponaša se kao balavac od 3.

Njemu ocigledno nije glupost a nije ni tvorcu same diplome jer nije zamisljens kao glupost vec nagrada za vredan i posten rad. I koliko sam razumela, razlog pobune nije sto mu se nije svideo izbor vec zato sto smatra da je izbor bio neposten.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, florenntina рече

Zasto bre dete koje je toliko vredno i radno nazivas tako ruznim imenima? I sta ima veze sto se buni ako ima zakonsko pravo da to radi cak i da nije u pravu?

Zato sto sam xyz takvih susreo radeci po skolama?... Vidjao sam pun kofer takvih nasviranih "talenata", prepunih sebe, pravih egomanijaka, kojima roditelji i neki nedotupavi nastavnici (radi svojih poencica) jos dodatno nakljukavaju to pomahnitalo JA. Ukratko - nepodnosljivi ljudi.

Najvaznije je da covek ostane covek, i da nauci da bude deo tima/zajednice, a radne navike moze da stekne uvek, i ono sto postigne uceci (tj. znanje) niko i nikad nece moci da mu/joj oduzme. Znanje je jedino pravo imanje, i s njim covek moze da prokrstari svet i stekne sebi i imetak i ugled.

Jos jednom - "NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!" - ovako ne prica niko ko je normalan i ima osecaj za druge, nego pobesneli egoista kome je neko stao na senku. Dobro je da covek bude vredan i radan, ali je mnogo bolje da bude Covek. Ostalo, kako veli Hristos, "dodace nam se".

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Сања Т. рече

Ни ја сад не разумем...овамо проблем, Србика навикла да ћуту...

Сад кад неко проговори...чврга по глави и нешто у фазону: видиш да    сви ћуте, шта се сад па ти јављаш ...joooj

A dobro, jel ovako treba da se javlja? Ajde, meni nije dosadno, mogu da kopiram naslov dok nam ne zadje na trepavice...

"NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!"

...

Ne mogu da verujem da vi ljudi toliko brkate babe i zabe. Znanje jeste korisno, ali nikad ne moze da prevashodi covecnost. Tu-tu, bi-bip, vi ste hriscani, sta je vama?

Em si ti Sanja, ako se ne varam, i neki predavac ili defektolog. Ako jeste tako, pa bar bi ti trebala da odmah prepoznas gde je suplje...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Zato sto sam xyz takvih susreo radeci po skolama?... Vidjao sam pun kofer takvih nasviranih "talenata", prepunih sebe, pravih egomanijaka, kojima roditelji i neki nedotupavi nastavnici (radi svojih poencica) jos dodatno nakljukavaju to pomahnitalo JA. Ukratko - nepodnosljivi ljudi.

Najvaznije je da covek ostane covek, i da nauci da bude deo tima/zajednice, a radne navike moze da stekne uvek, i ono sto postigne uceci (tj. znanje) niko i nikad nece moci da mu/joj oduzme. Znanje je jedino pravo imanje, i s njim covek moze da prokrstari svet i stekne sebi i imetak i ugled.

Jos jednom - "NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!" - ovako ne prica niko ko je normalan i ima osecaj za druge, nego pobesneli egoista kome je neko stao na senku. Dobro je da covek bude vredan i radan, ali je mnogo bolje da bude Covek. Ostalo, kako veli Hristos, "dodace nam se".

Ako je egomanijak, to je njegov licni problem i nema nikakve veze s tim da li je odluka donesena posteno ili nije.

Drugo, ako ta nagrada vec postoji, ili je ukidajte ili je postujte. Nije ucenik sada kriv sto trazi da se postuje nesto sto ste vi (naucni kadar) sami izabrali da bude merilo nekakve vrednosti

I pobogu brate, je li moguce da si ti radio u skoli a imas toliko nerazumevanja prema mladom svetu i toj buntovnickoj energiji koju prirodno nosi mladost u tim godinama?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

A dobro, jel ovako treba da se javlja? Ajde, meni nije dosadno, mogu da kopiram naslov dok nam ne zadje na trepavice...

"NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!"

...

Ne mogu da verujem da vi ljudi toliko brkate babe i zabe. Znanje jeste korisno, ali nikad ne moze da prevashodi covecnost. Tu-tu, bi-bip, vi ste hriscani, sta je vama?

Em si ti Sanja, ako se ne varam, i neki predavac ili defektolog. Ako jeste tako, pa bar bi ti trebala da odmah prepoznas gde je suplje...

Драги и предраги, и добри мој Оби...ја сам обична, најобичнија домаћица ,са неком средњом школицом...

1. Да ли је наслов надуван?

2. Мало се " потресем " када због " свих осталих" , стрпамо " све " у исти кош ... :)

3. Могуће је да је дечко надувенко...а можда и није ;)

4. Да ли је нешто слагао?

5.

6.

.

.

.

П.С. Ово потписујем: Znanje jeste korisno, ali nikad ne moze da prevashodi covecnost. !!!!!  :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

A dobro, jel ovako treba da se javlja? Ajde, meni nije dosadno, mogu da kopiram naslov dok nam ne zadje na trepavice...

"NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!"

...

Ne mogu da verujem da vi ljudi toliko brkate babe i zabe. Znanje jeste korisno, ali nikad ne moze da prevashodi covecnost. Tu-tu, bi-bip, vi ste hriscani, sta je vama?

Em si ti Sanja, ako se ne varam, i neki predavac ili defektolog. Ako jeste tako, pa bar bi ti trebala da odmah prepoznas gde je suplje...

A sta je tebi hriscanine da toliko nacrnis dete koje nije ucinilo nista protivuzakonito? Em "mali", em "kompleksas", em "egomanijak", em "placljivko"... 

Ako to nije buling, ja ne znam sta je!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, florenntina рече

Ako je egomanijak, to je njegov licni problem i nema nikakve veze s tim da li je odluka donesena posteno ili nije.

Drugo, ako ta nagrada vec postoji, ili je ukidajte ili je postujte. Nije ucenik sada kriv sto trazi da se postuje nesto sto ste vi (naucni kadar) sami izabrali da bude merilo nekakve vrednosti

I pobogu brate, je li moguce da si ti radio u skoli a imas toliko nerazumevanja prema mladom svetu i toj buntovnickoj energiji koju prirodno nosi mladost u tim godinama?

1) Vec sam napisao da nam je sistem kao pregazena kruska.

2) Nismo je mi izabrali, to prvo, a da je ukinu - to bi bilo odlicno. Nikakva "vukova nagrada" ne moze da bude merilo nikakve vrednosti, samo povod za naduvenost.

3) Kakvo bre razumevanje? Sa mojim djacima sam ucio na casu zajedno kad im nesto skripi da odgovaraju, imali su preda mnom slobodu da o svemu pricaju, bez skrivanja, a time je moglo da se pohvali jos cca 8% nastavnika. A L I ..., vecina njih je tako napucana samim sobom da jos malo nece moci da udju na vrata od ucionice. Nemam ni vremena ni zivaca da potanko opisujem sta sam sve video, prosto moras da mi/nam verujes. Niti ja imam, niti Natasa ima ikakav interes da sad izmislja bilo sta ovde.

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, florenntina рече

A sta je tebi hriscanine da toliko nacrnis dete koje nije ucinilo nista protivuzakonito? Em "mali", em "kompleksas", em "egomanijak", em "placljivko"... 

Ako to nije buling, ja ne znam sta je!

It is capitalism cicking... bez brige, izbroj do deset, napravi dva kruga, pa polako... :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Сања Т. рече

Драги и предраги, и добри мој Оби...ја сам обична, најобичнија домаћица ,са неком средњом школицом...

...

П.С. Ово потписујем: Znanje jeste korisno, ali nikad ne moze da prevashodi covecnost. !!!!!  :)))

Pa ti imas najcestitije zanimanje od svih nas ovde...

Evo kratko da te pitam: da neki tvoj sin ovako pocne da se ponasa, bi li mu odobrila takvo ponasanje?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

1) Vec sam napisao da nam je sistem kao pregazena kruska.

2) Nismo je mi izabrali, to prvo, a da je ukinu - to bi bilo odlicno. Nikakva "vukova nagrada" ne moze da bude merilo nikakve vrednosti, samo povod za naduvenost.

3) Kakvo bre razumevanje? Sa mojim djacima sam ucio na casu zajedno kad im nesto skripi da odgovaraju, imali su preda mnom slobodu da o svemu pricaju, bez skrivanja, a time je moglo da se pohvali jos cca 8% nastavnika. A L I ..., vecina njih je tako napucana samim sobom da jos malo nece moci da udju na vrata od ucionice. Nemam ni vremena ni zivaca da potanko opisujem sta sam sve video, prosto moras da mi/nam verujes. Niti ja imam, niti Natasa ima ikakav interes da sad izmislja bilo sta ovde.

Shvatas li ti da covek ima pravo da bude "naduvenko" i da je to njegova licna stvar?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, florenntina рече

Shvatas li ti da covek ima pravo da bude "naduvenko" i da je to njegova licna stvar?

Naravno, samo onda takvog nemoj da branis kao da je svetac.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Naravno, samo onda takvog nemoj da branis kao da je svetac.

Ne branim njega nego njegovo pravo da preispituje odluke koje ga se ticu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, florenntina рече

Ne branim njega nego njegovo pravo da preispituje odluke koje ga se ticu. 

NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!

Ako je u skoli naucio samo da buba za petice, a ovo citirano ne - onda je omasio sve, i da ostvari sva prava koja god moze u zivotu, ostace duhovni bogalj.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...