Jump to content

Свети Грација и Злославни Ава Римски, Зоран Ђуровић

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Paradoksologija рече

Zanimljivo. Kad crkva postane državna, preti joj istovremeno institucionalizacija i gnostifikacija. Bolje da budemo gonjeni.

Па највећи пример је Руска која се дигла из пепела! Милионске жртве! Ни у раног хришћанства није било толико мученика. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Па највећи пример је Руска која се дигла из пепела! Милионске жртве! Ни у раног хришћанства није било толико мученика. 

Ali su se sad već institucionalizovali... 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Paradoksologija рече

Ali su se sad već institucionalizovali... 

Pa jesu evo patrijarh moskovski i sve Rusije je otišao odmah da proveri da li pingvini pričaju isto što i papa. (posle istorijskog susreta patrijarha i pape)

th?id=OIP.5AJ9dxgyRuude37JHTisZAEsCf&pid=15.1&P=0&w=339&h=181

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Paradoksologija рече

Ali su se sad već institucionalizovali... 

Мало реда ваља, јер овде свака вашка обашка... Мораће да изграде и систем самозаштите, а можда им чак и ја мало помогнем у томе. Почели да ме преводе и пишу о мени... :D расправа, али ништа од ових лудила на које наиђем на срБском простору... Доживео сам да ректор Универзитета напише текст о мени, односно о мом виђењу неких ствари из старине (Александр Александрович Салтыков, К  вопросу о значении  канона 82 Трулльского  собора (в связи   со  статьей  о. Зорана Джуровича), Искусство христианского мира (2013) 412-427). Тврдокорни су у неким стварима (служио сам са њима у Риму, и крсте се на свако Господи помилуј, тако да ми је десница рука отпала:))), али су теолошки најписменија нација данас међу православнима. И то је државни пројекат, да их шаљу по целом свету да се специјализују. Има ту разних фантома, али је та стратегија јако добра.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kad neko kaže Liturgija je samo predukus i senka Carstva.

N0ttspBFWNsRy3Sz1.gif

I, ti izgleda VSB padas u neka specijalna i misticna stanja na liturgiji. Jos kada bi bio tako dobar i da nam preneses sta je to carstvo, :snoozer_11:..... pa da svi zajedno zapevamo. :smil443643319dc3d:


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Bokisd рече

I, ti izgleda VSB padas u neka specijalna i misticna stanja na liturgiji. Jos kada bi bio tako dobar i da nam preneses sta je to carstvo, :snoozer_11:..... pa da svi zajedno zapevamo. :smil443643319dc3d:

Vidiš Boki kako čovek ne mora ništa da te pita, ti sam daješ sebi odgovore. Sad znaš da meni ne treba specijalno i mistično stanje da bi verovao u Carstvo koje osećam u sebi a da je to tebi glavni preduslov da bi Carstvo u sebi živeo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Netruležni odnos sa Hristom nije samo netruležno telo, već je i stradanje,žalost,radost,vaskrsenje,molitva,bol.milost,primanje,davanje....

Ja se radujem što gradim netruležni odnos sa Hristom i ne čekam netruležno telo da bi mogao taj odnos živeti.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Vidiš Boki kako čovek ne mora ništa da te pita, ti sam daješ sebi odgovore. Sad znaš da meni ne treba specijalno i mistično stanje da bi verovao u Carstvo koje osećam u sebi a da je to tebi glavni preduslov da bi Carstvo u sebi živeo.

Nebitno, u smislu , odakle ti pravo da se 'salis' sa necijim osecanjima i verovanjima i praksi koju ima , a tice se  liturgijskih stvari.

O Carstvu koje osecamo u sebi, ne bih pricao, najveci od nas ljudi sveti oci su se podvizavali ceo zivot da bi osetili i videli sta je 'predukus' Carstva, a sad cu ja nesto tu filosofirati o tim stvarima. :0228_hot:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Paradoksologija рече

Ima Večnost u kojoj su Ovaploćenje, Vaskrsenje, Vaznesenje, konstante. Recimo, vertikala

Znači ovaploćenje,Vaskrsenje i Vaznesenje se desilo i pre nego što je nastao svet i čovek kao vrhunac stvaranja na nekom nadvremenskom nivou?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedno prosto pitanje za zastupnike ,,eshatološke jeresi,, da li je Drugo Lice Svete Trojice imalo ljudsko telo i pre  nastanka sveta?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Nebitno, u smislu , odakle ti pravo da se 'salis' sa necijim osecanjima i verovanjima i praksi koju ima , a tice se  liturgijskih stvari.

Otkud sad tebi to?

Boki ja znam da ti nisi loš čovek ali ponekad ti razum zakaže na brzinu.

Da te potsetim, ti si spominjao specijalna i mistična stanja a ne ja.

Moje je verovanje da se netruležni odnos (Carstvo Božje) ima događati sad i ovde, te se vaskrsenjem, koje je dato na zalog večnoj ljubavnoj zajednici ima nastaviti i u netruležnom telu.

Dakle ja pričam jasno i precizno, dok si ti spominjao, pomeranje planina, specijalna i mistična stanja i još neke meni čudne i nepoznate stvari i sada hoćeš da mi kažeš kako se ja šalim sa nečijim osećanjima i verovanjima.

Pobrkao si nešto, ne uzimam ti za zlo ne dajem ti zlo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Кратос рече

Jedno prosto pitanje za zastupnike ,,eshatološke jeresi,, da li je Drugo Lice Svete Trojice imalo ljudsko telo i pre  nastanka sveta?

A što bi mi tebi sada govorili da je Druga Ličnost Bogočovek a ne Drugo Lice?

Inače Druga Ličnost Svete Trojice je onaj isti Logos koji se u vremenu ovaploti, onaj isti Sin Božji Isus Hristos.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

A što bi mi tebi sada govorili da je Druga Ličnost Bogočovek a ne Drugo Lice?

Inače Druga Ličnost Svete Trojice je onaj isti Logos koji se u vremenu ovaploti, onaj isti Sin Božji Isus Hristos.

Odgovori mi precizno.Da li je Sin Božiji imao telo i pre postanja sveta da ili ne?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Otkud sad tebi to?

Boki ja znam da ti nisi loš čovek ali ponekad ti razum zakaže na brzinu.

Da te potsetim, ti si spominjao specijalna i mistična stanja a ne ja.

Moje je verovanje da se netruležni odnos (Carstvo Božje) ima događati sad i ovde, te se vaskrsenjem, koje je dato na zalog večnoj ljubavnoj zajednici ima nastaviti i u netruležnom telu.

Dakle ja pričam jasno i precizno, dok si ti spominjao, pomeranje planina, specijalna i mistična stanja i još neke meni čudne i nepoznate stvari i sada hoćeš da mi kažeš kako se ja šalim sa nečijim osećanjima i verovanjima.

Pobrkao si nešto, ne uzimam ti za zlo ne dajem ti zlo.

Samo sam odreagovao na onaj tvoj 'saljivi' post. Nije bilo u redu sa tvoje strane.

O ostalom mozemo da pricamo.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Odgovori mi precizno.Da li je Sin Božiji imao telo i pre postanja sveta da ili ne?

Ovaplotio se u vremenu, Preobrazio se vanvremenski, Vaskrsao vanvremenski i bio onaj te isti Sin Čovečji ( tako je napisano Sin Čovečji a nije napisano Sin Božji) koji se vazneo na nebo a da je pre toga sišao sa tog istog neba.

Hoćeš li ti sada meni odgovoriti hronološki vremenski kako je to uspeo?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...