Jump to content

Свети Грација и Злославни Ава Римски, Зоран Ђуровић

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, Кратос рече

Bog zna budućnost ali ona još nije ostvarena.

joooj Леле, злодух који изађе из Николића уђе у тебе! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

O čemu ti baljezgaš leba ti?Sti pio nešto?

Ti si pio, jer si rekao da eshaton je nešto što još nije stvoreno nego će se tek zbiti na kraju vremena šta god tebi to značilo.

Dakle jasan si eshaton još ne postoji nije stvoren.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

joooj Леле, злодух који изађе из Николића уђе у тебе! 

Evo logosi tvari to dokazuju hahhahhaha

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Vedran рече

И рече оно јагње, од малопре, слону: "не можеш плутати по води јер ја не могу плутати иако сам пуно мањи од тебе а воде има тако мало да ми једво папке покрива". И по логици јагњетовој не може слон пливати у плићаку.

А слон га погледа, сажали се на њега, и заплива

SwimmingElephant.jpg.17dc646b9e6ebd5c5e5de79b9c614c25.jpg

Не подмећи Насине фалсификате!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Велизар рече

Али нисмо говорили о томе да ли је она битна или не него си ти рекао да је та реченица доказ да Златоуст има став да се Други долазак већ збио. А ја сам показао да то није његов став.

Е, лепо ти, Вели..., да пошаљеш сабору писмо, да ми избацимо ту заблуду из литургије, јер си нам ти открио шта је уствари, Златоусти мислио! Добро је да ниси новотарац, јер да јеси, ко зна у шта би нам се служба претворила! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Кратос рече

Što je najgore ja sam avu najbolje shvatio.

Ovo sad već ti meni podmećeš i učitavaš.Al evo pošto ti tvrdiš da si pametna evo ja ću da budem glup pa mi ti onda fino to lepo razjasni.Jedno prosto pitanje za tebe šta je eshaton?

 

Care, ja sam zivela decenijama kao bukvalista, dobri fini bukvalista mali "katolik" :D 

dakle ja tebe potpuno kontam :D 

ja ne da ne tvrdim da sam pametna  samo mi moj bukvalizam naisao na zid i kad sam skontala da to bukvalno o da bidne ne da valja i da je prosto nemoguce.

ja sam tako reagovala kao ti nekada, ali onda sam skotala da je prosto statisticki nemoguce da ljudi misle kako ja mislim da misle, jer bi onda bili ludaci :D a nemoguce je statisticki da su svi ludaci :D pa sam krenula da preispitujem svoj bukvalizam :D

Dokle sam stigla? Pitaj me za jedno tri cetri decenije ako pozivimo :D

Za sada nesto intiutivno natucam, ali ako od mene ocekujes definitivne odgovore tipa definicija pojmova iza kojih mogu da stanem i kazem e to ti je to, malo si se presao. Nisam jos dotle stigla :D

Znam da ne mogu to da saznam, da je moje tumacenje podlozno mojoj istoriji u smislu zivotnog iskustva, da je podlozno mojoj kulturi, uticaju i uslovljenoscu sa milion drugih ljudi i stvari, odnosima koje imam ili nemam i da svako moje "e eshaton je" ili "bilo sta je..." bi bilo prosto rezultat svega toga dzumle, potpuno subjektivno i potpuno uslovljeno mojim poimanjem ove istorijske stvarnosti u kojoj sada zivim. Dakle ne mozes odvojiti tumaca od tumacenja. Ne postoji u ovom nasem istorijskom svetu osoba ni trenutak koji bi mogli da ti daju odgovor na to jer ono sto ti ocekujes je definicija apsolutna, a sada je sve relativno i sve kao u ogledalu. I uporno ocekujes da ti neko da recept i da ti nacrta nesto sto po prirodi ne moze.

пре 11 минута, Кратос рече

Eshaton nije vanvremenski.To vam je osnovna greška u teološkoj postavci.Eshaton je krajnja tačka tvorevine pa i vremena.

Gledaj, ako Kratos ovaj ovde sto kuca po tastaturi govori - onda da, onda ce to biti pre krajnja tacka tvog zivota i tvog vremena. Ali gledajuci iz perspektive kad se vec nadjes u toj tacki i hajde plasticno pokusas da se osvrnes, tada ces shvatiti da je sve to bio samo jedan trenutak koji traje od pocetka onoga sto je istorijski kratos mislio da je vreme i svet. Ta tacka kao da je u sebe kondenzovala svu istoriju i iz pozicije te tacke ne postoji nesto tipa vremenskog i prostornog ogranicenja. Kratos ovaj ovde istorijski "mora" da prodje sav svoj zivot, svaki trenutak, to je priroda vremena i da, iz pozicije ovde i sada tebe istorijskog to su stvari "buduce". Ali iz pozicije vec bivanja u toj tacki, ne radi se o buducnosti ni proslosti ni sadasnjosti nego je jednostavno nesto sustinski drugacije.

Pitala sam te u koje vreme bi smestio recenicu "plasim se da ce me ostaviti", jer eto to je meni blisko. Mi na srpskom imamo ludacku gramatiku, u stranim jezicima je to drugacije, to  "da ce me ostaviti" nije futur nego subjonctiv, prosto nesto "paralelno", jer ne mozes da zabodes u skalu vremena i prostora nigde to tvoje plasim se. I ti glagoski oblici subjonctiva se bas koriste kada su u pitanju forme koje nemaju istorijsko prostornu odredjenost. Plasim se nije dogadjaj, to je stanje, osecanje koje postoji van vremena i prostora iako se oznacava glagolom. Tako je i ovo eshatolosko stanje, koje mi istorijski oznacavamo kako vec ko zna i ume, ali nije trenutak na skali proslost sadasnjost buducnost pa da kazes dana 9.9.3569 nastupice kraj onoga sto mi zovemo istorijom i docice do konacnog suda i sveopsteg vaskrsenja. 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Велизар рече

Ако не можеш показати, то онда значи да не треба да имаш примедбе на јагњећу перспективу. Дакле, ако имаш примедбе, изволи покажи у чему је грешка са које год перспективе хоћеш. А овако се можемо завитлавати колико год хоћеш

Немам ја примедбе, далеко било. Хтео бих само да јагње буде и слон. Само толико. 

Али највише се бојим када јагње почне пуно да блеји, да га слон сурлом не одалами. Ил, не дај Боже, да се удави у тој води за коју вели да је до папака, па набеђује и слона. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ti si pio, jer si rekao da eshaton je nešto što još nije stvoreno nego će se tek zbiti na kraju vremena šta god tebi to značilo.

Dakle jasan si eshaton još ne postoji nije stvoren.

Pa nije još stvoren,postoji u Božijem umu ali nije ostvaren u tvorevini.Razgraniči te dve stvari.Po tvojoj kvaziteologiji svet već postoji i pre nego što je nastao,svet je Bog,nadvremensko stvaranje što je čist panteizam.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Велизар рече

Па ти покажи из слоновске перспективе да Златоусти сматра да се Други долазак већ догодио. 

Талибан, ти ниси поп као ја и да на свакој Златоустовој литургији ово читаш:

СВЕТО УЗНОШЕЊЕ (АНАФОРА) – КАНОН ЕВХАРИСТИЈЕ

Свештеник: Сећајући се дакле ове спасоносне заповести, и свега што се нас ради ЗБИЛО: крста, гроба, тридневнога васкрсења, узласка на небеса, седења са десне стране, и другог и славног доласка, Твоје од твојих Теби приносећи због свега и за све!

Сећамо се оног што се збило, и пише ти црно на бело!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Кратос рече

Pa nije još stvoren,postoji u Božijem umu ali nije ostvaren u tvorevini

Ха??? ne_shvata

Ко? Есхатон? Остварен у ТВОРЕВИНИ? Ко? Шта? Где? Како?

Ха????

Значи има да се вечност (све с Богом) утопи у творевину и време, а не обрнуто. Али након што се створи то што је сада у Божијем уму?

Ха????

:0426_feel:

:0222_shocked:

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vedran рече

Значи има да се вечност (све с Богом) утопи у творевину и време, а не обрнуто.

То је та гордост и таштина која спречава неке да разумеју ствари. Неће да прихвате да су посматрани него да посматрају. Једна од форми иконоборства...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Јелена011 рече

Kratos ovaj ovde istorijski "mora" da prodje sav svoj zivot, svaki trenutak, to je priroda vremena i da, iz pozicije ovde i sada tebe istorijskog to su stvari "buduce". Ali iz pozicije vec bivanja u toj tacki, ne radi se o buducnosti ni proslosti ni sadasnjosti nego je jednostavno nesto sustinski drugacije

Pa šta sam ja pogrešio onda što sam rekao da u suštini postojim ja ovde koji se krećem ka eshatonu i ja tamo koji sam već u toj krajnjoj tački?To isto i ti pričaš.To je sasvim logičan zaključak već ostvarenog spasenja.Pomoliću se eshatološkom sebi a pitaću i za eshatolšku tebe kako si pa ću ti javnem.:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vedran рече

Ха??? ne_shvata

Ко? Есхатон? Остварен у ТВОРЕВИНИ? Ко? Шта? Где? Како?

Ха????

Значи има да се вечност (све с Богом) утопи у творевину и време, а не обрнуто. Али након што се створи то што је сада у Божијем уму?

Ха????

:0426_feel:

:0222_shocked:

 

Znači i ti si panteista?Dobro idemo dalje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Неће да прихвате да су посматрани него да посматрају.

А што нам Бог не даде RSVP с датумом доласка, онда да приредимо све онако, како ваља и требује, да га дочекамо. И уредимо неку прикладну ливаду.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Znači i ti si panteista?Dobro idemo dalje.

12:smeha:

Ајме!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...