Jump to content

Надбискуп Хочевар: Очекујемо долазак папе у Србију; КЦ се није мјешала у канонизацију Николаја Велимировића

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Zayron рече

Koga je to stepinac blagoslovio zato što čini ili je činio zločine i kohga je nagovarao da te zločine čini i kad je to bilko i gdje, to sam vas većc jednom pitao.

Se ti pravš toša? JASNO JE DA JE BLAGOSLOVIO NASTANAK NDH I USTAŠKIH FORMACIJA KAO VOJSKU TE DRŽAVE, TAKO JE BLAGOSLOVIO I POGLAVNIKA TE DRŽAVE, TE JE NA KRAJU POZIVAO VERNIKE DA POMAŽU USTAŠAMA I ANTE PAVELIĆU SVIM SILAMA I BEZPOGOVORNO KOLIKO GOD MOGU I TO SVE U HRISTOVO IME!

Praštajte na velikim slovima zajron naš brat ne vidi dobro.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 926
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

2 hours ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Se ti pravš toša? JASNO JE DA JE BLAGOSLOVIO NASTANAK NDH I USTAŠKIH FORMACIJA KAO VOJSKU TE DRŽAVE, TAKO JE BLAGOSLOVIO I POGLAVNIKA TE DRŽAVE, TE JE NA KRAJU POZIVAO VERNIKE DA POMAŽU USTAŠAMA I ANTE PAVELIĆU SVIM SILAMA I BEZPOGOVORNO KOLIKO GOD MOGU I TO SVE U HRISTOVO IME!

Praštajte na velikim slovima zajron naš brat ne vidi dobro.

Kad je blagoslovio bilo koji zločin i pozvao, učestvovao, nagovorio ili inspirisao bilo koga na to? Kad je bilo kome rekao: kradite, pljačkajte, silujte, mučite, ubijajte bez suda, djecu i civile? I kad je takvo ponašanje blagoslovio? Kada i gdje se to desilo? Gdje i kakvi su dokazi za te optužbe?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Zayron рече

Kad je blagoslovio bilo koji zločin i pozvao, učestvovao, nagovorio ili inspirisao bilo koga na to? Kad je bilo kome rekao: kradite, pljačkajte, silujte, mučite, ubijajte bez suda, djecu i civile? I takvo ponašanje blagoslovio? Kada i gdje se to desilo? Gdje i kavi su dokazi za te optužbe?

Moreeeeeee.........

BLAGOSILJAŠ FAŠISTE I POZIVAŠ DA SE VERNICI PRIKLJUČE FAŠISTIMA A ONDA NISI KAO BLAGOSILJAO ZLOČINE I NISI POZIVAO DA SE ZLOČINI PRAVE???? MA KOGA TI ZAE..ZAŠ?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Zayron рече

Kad je blagoslovio bilo koji zločin i pozvao, učestvovao, nagovorio ili inspirisao bilo koga na to? Kad je bilo kome rekao: kradite, pljačkajte, silujte, mučite, ubijajte bez suda, djecu i civile? I takvo ponašanje blagoslovio? Kada i gdje se to desilo? Gdje i kavi su dokazi za te optužbe?

Blagoslovio je klerofašištičku ustaško genocidnu tvorevinu NDH nazvavši je rajem na zemlji.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

Blagoslovio je klerofašištičku ustaško genocidnu tvorevinu NDH nazvavši je rajem na zemlji.

Ima i dokument gde je pozivao sve vernike da pomognu ante paveliću i novoj fašističkoj tvorevini NDH. Nazvavši fašističku državu rajem na zemlji i nikada se javno ne pokajavši za to, stojaće u dokumentu da je JEDAN SVETITELJ RIMOKATOLIČKE CRKVE IMAO SVOJE PRIVATNO MIŠLJENJE DO KRAJA ŽIVOTA, KAKO JE FAŠISTIČKA TVOREVINA USTVARI RAJ NA ZEMLJI.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, Zayron рече

Smatrat nekog zločincem nije isto što i te zločine mu dokazat. I ja mogu smatrati bilo koga zločincem ali ako želim da me ko shvati ozbiljno onda trebam te zločine dokazat. Razumiješ li razliku izmedju smatrat i pretpostavljat i pravno i činjenično nešto dokazat, pružit "dokazno bremeno"?

Савршено разумем. И дао ти масу доказа, који би били докази пред сваким судом на овој планети, а које ти одбијаш да прихватиш јер се косе са твојом визијом света, и онда ме до бесвести вртиш у круг истим причама, надајући се да ћеш просто да ме измориш. Ако би да видиш доказе, врати се пар страна уназад, и видећеш их поново.

А он је иначе већ осуђен због своје сарадње са геноцидним режимом, и учествовањем у том геноцидном режиму као његов, чак и званични, део. Е сад ајде ти мени реци да све те функције које је он обављао нису биле вредне по теби, јер он лично није пришао неком детету и заклао га, да опет кренеш да ме вртиш у круг.

А и да је лично заклао дете, вероватно би и ту нашао оправдање, само да се целокупна историја сузи и уклопи у твоју бајковиту визију света.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

+!

1 hour ago, RYLAH рече

Види, Заки, капирам да цитираш хрватску Википедију, и да ти можда зато ствари делују како ти делују, али то што цитираш једноставно није истина. А хрватска Википедија на све начине покушава да минимализује злочине у НДХ, или да их представи злочинима групице будала која је ето случајно дошла на власт и прво штетила интересима самих Хрвата, а не свеопштим геноцидним покретом какав је био. 

И опет: овде већина људи не прича о целој Католичној Цркви, него о учешћу у злочинима поглавника Католичке Цркве у Хрватској. Католичка Црква је из политичких разлога увучена у све то деведесетих година, али нема потребе да сада срља додатно у бламажу и прљање руку посвећивањем једног човека какав је био Степинац.

Ne volim analizirati ljude i davati dijagnoze forumašima, jer je bitan tekst, a ne tko piše.
No, 'pravnik' zna kako na sudu osim suca postoje tužitelj i branitelj.
Ne želim nijednu wikipediju veličati.
Žao mi je, što nisi čitao moje tekstove, jer bi shvatio kako je ideja o beatifikaciji nadbiskupa i kardinala Stepinca počela mnogo godina prije "devedesetih".

 

51 minutes ago, Pisum рече

Opet mislim da nekima stvarno nije dobro na Kaptolu i da su se deca malo zaigrala. Slažem se da su jezuiti promenili politiku u skladu sa vremenom, ali sa njima se ne zbija šala ma koliko da su strpljivi i trpljivi.
Živi i bili pa videli. To je moj predosećaj, a on me veoma retko vara.

Može se zbijati šala na račun 'jezuita' kao i na moj, iako nisam postao 'jezuita', jer sam napustio novicijat kao dvadesetogodišnjak.
Čak nisam ni 'katolik'.

 

29 minutes ago, RYLAH рече

Зајроне, опет се вртимо у круг.
...
Теби овде није битна истина, него да одржиш оно у шта верујеш, што негде и разумем, али због других који читају ову тему, нећу да дозволим да изврћеш или фалсификујеш оно што се заиста догодило.

Igranje kola može biti zabavno, ali nekad i mučno.
Moguće je kako drugima, koji nisu 'pravnici' i 'pravoslavci', "nije bitna istina".
Čitači ('vjernici' ili 'nevjernici') bi trebali biti 'suci' u analiziranju tekstova na nekoj temi, gdje osobe pišu svoje viđenje povijesnih podataka.
Naravno, da postoji činjenica oprečnih stavova, jer postoji znanje i pseudoznanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Moreeeeeee.........

BLAGOSILJAŠ FAŠISTE I POZIVAŠ DA SE VERNICI PRIKLJUČE FAŠISTIMA A ONDA NISI KAO BLAGOSILJAO ZLOČINE I NISI POZIVAO DA SE ZLOČINI PRAVE???? MA KOGA TI ZAE..ZAŠ?


Opet se vrtimo u krug. kardinal Stepinac je dakle istovremeno i fašista i rasista i istovremeno protiv fašizma i rasizma kako sam to već napisao o tim propagandnim sistemima, samo u njima je takvo nešto moguće:

„Suvremeni rasizam mrzi Crkvu jer ona se ne želi pokloniti pred njenim idolom, nacijom, i klanjati joj se“.  Alojzije Stepinac, 1938

https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/stepinac-previse-katolik-da-bi-bio-pravednik/

http://voicefromcroatia.com/cuvena-propovijed-kardinala-stepinca-protiv-rasizma/

https://hr.wikipedia.org/wiki/Stepinac_i_Židovi

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Zayron рече


Opet se vrtimo u krug. Stepoinac je dakle istovremeno i fašista i rasista i istovremeno protiv fašizma i rasizma kako sam to već napisao o tim propagandnim sistemima, samo u njima je takvo nešto moguće:

„Suvremeni rasizam mrzi Crkvu jer ona se ne želi pokloniti pred njenim idolom, nacijom, i klanjati joj se“.  Alojzije Stepina

https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/stepinac-previse-katolik-da-bi-bio-pravednik/

http://voicefromcroatia.com/cuvena-propovijed-kardinala-stepinca-protiv-rasizma/

https://hr.wikipedia.org/wiki/Stepinac_i_Židovi

 

Smešno!

GDE JE BRE OVDE JAVNA OSUDA NDH I ZLOČINE KOJE ČINE USTAŠE I DRUGI?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Znaš li šta je još najžalosnije??? Što spominje Židove samo u kontekstu inih Židova koje je on prekrstio u rimokatolike. Jadno i bedno.

Spominje ih svuda i bez razlike, ali kao što je Rylah ispravno napisao ustaške vlasti ga nisu šljivile ni 3%  a kad im je bilo po vollji i po ćefu ispunile su njegova traženja i urgencije a kad nije nisu. Te pokrštene spominje jer se za taj blaži režim (neodvlačenje u logore smrti) zalagao lično sam i često mu nije ni to bilo ispunjeno. Dakle tvoja opaska je manipulativnog karaktera. Više o tome je na linku:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Stepinac_i_Židovi

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Pisum рече

Ovo je sasvim tačna konstatacija.
RKC u Nemačkoj je baš stradala. Dobar deo sveštenstva nije bio za naciste a mnogi su jedva izvukli žive glave samo zato što su ušli u vermaht kao vojni sveštenici.
Oni drčniji su zaglavili konc logore i gasne komore.

Није само у Немачкој. Већ неколико пута само на овој теми сам истицао колико је часниг припадника КЦ свуда патило, а у КЦ у Пољској је скоро звљнична политика била да шверцују Јевреје каоо католике, наравно без икаквог покрштавања. И стално наглашављм да је КЦ једна скроз засебна јединица, која чак и данас бламира често целу КЦ.

Али Зјарон упорно представља као да причам о целој КЦ као о злочиначкој организацији, да ли због појединих других саговорника или неких других разлога, не знам.

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

30 minutes ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

ne nije moralna nego je ANTICRKVENO DELOVAO

Dokazi bi bili? A u čemu? Štto je izdavao fingovane potvrde o neprovedenim krštenjima Židova i to odobravao župnicima na terenu, što im je poručio da od Srba ne traže nikakav katolički vjeronauk, da im napišu potvrdu o prelasku i bez toga da se spase životi ljudi koji su o to tražili?

Kako god, prisilne konverzije su za svaku osudu ma ko da ih provodi ali nekad situacija nije jednoznačno crna ili bijela kako si to predstavljamo u slučaju da su te potvrde zaista spašavale živote kao što jesu. A Katolička Crkva i Hrvatska Biskupska Konferencija se za vrijeme rata ogradila od takvih postupaka odmah na svojoj prvoj sinodi, konferenciji održanoj za vrijeme NDH u jesen, u novembru 1941. godine i proglasila ustaško "pokatoličavanje" cestom ustaških odredbi i naredjenja za mješanje u unutrašnje stvari Crkve  i protivno slobodnom izboru u vjeri bez prinude. Ta sinoda koja je to osudila održana je naravno pod predsjedanjem nadbiskupa zagrebačkog Alojzija Stepinca (koji je danas iz srpskih krugova optuživan za sasvim suprotnu stvar, neinformovanost valjda) i jednom sam već to tu postavljao. Dodam ponovo taj link i taj text kad stignem.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...