Jump to content

Препоручена порука

Jedina edukacija u Srbiji koja bi trenutno dala rezultate jeste edukacija gradjana da NISU DUZNI ni po ljudskim ni po Bozijim zakonima da trpe nasilje! NISU DUZNI da analiziraju, razumeju, saosecaju sa nasilnikom. NISU DUZNI i NE TREBA TO DA RADE ni zbog sebe, ni zbog dece ni zbog okoline jer time indirektno podrzavaju ZLO!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 220
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

1 minute ago, florenntina рече

Jedina edukacija u Srbiji koja bi trenutno dala rezultate jeste edukacija gradjana da NISU DUZNI ni po ljudskim ni po Bozijim zakonima da trpe nasilje! NISU DUZNI da analiziraju, razumeju, saosecaju sa nasilnikom. NISU DUZNI i NE TREBA TO DA RADE ni zbog sebe, ni zbog dece ni zbog okoline jer time indirektno podrzavaju ZLO!

Amin!

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, Grizzly Adams рече

А то није добро .... ни за децу.

@Дијана., што пре се дете раскачи са те дроге у којој су "мама и тата заједно али се не воле" то ће пре почети да се ослобађа и чисти гомилу срања којим су га затрпали. Па ће тако пре и дођи до своје воље и имати већу шансу да ако једног дана зажели брак и породицу та његова заједница буде срећна. Што дуже остане у том амбијенту формалног брака то теже последице. Уосталом, однос родитеља може бити функционалан и ван брака, односно ако је циљ функционалност, она може бити и неформална. Са насиљем, породица је дисфункционална и ту никакве формалности нису ни од какве помоћи. Само штете.

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, florenntina рече

Jedina edukacija u Srbiji koja bi trenutno dala rezultate jeste edukacija gradjana da NISU DUZNI ni po ljudskim ni po Bozijim zakonima da trpe nasilje! NISU DUZNI da analiziraju, razumeju, saosecaju sa nasilnikom. NISU DUZNI i NE TREBA TO DA RADE ni zbog sebe, ni zbog dece ni zbog okoline jer time indirektno podrzavaju ZLO!

:naklon:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Grizzly Adams рече

ОК, разумем. Само се не слажем са твојим решењима. Твоја врховна вредност је формални брак, моја врховна вредност је особа, појединац. Ја не видим како могу да "стабилизујем" нечију породицу. Ако се људи не воле, ту ми ништа не можемо да "стабилизујемо". Можемо само да их уверимо да трпе неку вештачку заједницу у којој нема љубави још неко време. А то није добро ни за њих ни за децу.

У ствари је основни проблем што се ви - вероватно несвесно - нисте отарасили традиционалног, патријархалног погледа на свет где су неке ствари биле "срамота", "шта ће људи да кажу" и сл. Одатле долази фокус на "породицу", тј. "брак", а занемаривање особе, њене личне среће и живота.

Opa, udaras na tabue direkt u glavu :D

Toooo care :D

i ne samo to, AKO SE NE FOKUSIRAJU NA SEBE PRVO i ne nauce ko su, sta su, sta hoce, sta vole, ne nauce da budu srecni sa sobom nikad im muz, deca, zena, nece doneti ispunjenje "sna, zelje" cega vec. Jer ne shvataju da im muz il dete postaju samo objekti da bi oni sami imali osecaj potpunosti i celovitosti, dakle opet ih gledaju kao na objekte, a ne na licnosti.

Jaoj udacu se bicu srecna cela, jaoj nemam decu nisam potpuna...vaspitanje ubija, nauceni da crpe vrednost iz drugih, a nema autenticnog odnosa sa drugim jer nemaju odnos sa sobom.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

53 minutes ago, Grizzly Adams рече

Видиш какви су то двоструки стандарди. Када мушкарац прича о насиљу над мушкарцима онда је то "закукавање", а не дај Боже да неко женама каже да "закукавају"...

 

Za dvostruke standarde se slažem - ali oni potiču od toga što muškarac 'mora' da bude 'taki i taki' pa onda i 'zakukava' ako govori o nasilju nad muškarcima.

Niko ne treba da trpi nasilje i pre toga niko nema pravo da vrši nasilje nad drugim.

 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Дијана. рече

Prvo i osnovno je ucenje pravilnoj komunikaciji, toleranciji, postovanju, jos u osnovnoj skoli u mladjem uzrastu, ne toliko iz feministicke perspektive jer je to u nasem okruzenju iritantno (vidimo samo reakcije ovde na forumu), nego cisto, sa ciljem da svi ljudi budu sretniji, a narocito djeca. 

Наравно. Говоримо о образовању деце, а ми први не умемо да разговарамо, аргументи су нека страна реч, а поготову када су деца у питању - све се своди на "јер ја (родитељ, учитељ, наставник) тако кажем". -.-

Лепо је Неша написао на некој другој теми - кад је лош темељ...

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Paradoksologija рече

ali oni potiču od toga što muškarac 'mora' da bude 'taki i taki' pa onda i 'zakukava' ako govori o nasilju nad muškarcima.

Па мушкарце је често "срамота" да пријављују такве ствари, јер "није мушки". Друга ствар је изразита пристрасност друштва кад је насиље међу половима у питању. Има случајева да жена нападне мужа ножем, он је удари да се одбрани и заврши у затвору... Изгледа да је опште прихваћена норма да мушкарац не сме да удари жену ни под којим условима, а она може да се понаша како `оће.

Из`ем ти равноправност...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To jedino mož da reši legalizacija meri džejn.:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Па мушкарце је често "срамота" да пријављују такве ствари, јер "није мушки". Друга ствар је изразита пристрасност друштва кад је насиље међу половима у питању. Има случајева да жена нападне мужа ножем, он је удари да се одбрани и заврши у затвору... Изгледа да је опште прихваћена норма да мушкарац не сме да удари жену ни под којим условима, а она може да се понаша како `оће.

Из`ем ти равноправност...

Pa to definitivno nije ravnopravnost. Ali potiče upravo od stereotipa o jadnim slabim nežnim ženama i snažnim moćnim opasnim muškarcima.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 minutes ago, Grizzly Adams рече

Изгледа да је опште прихваћена норма да мушкарац не сме да удари жену ни под којим условима, а она може да се понаша како `оће.

Мене је бивша девојка гађала стварима пар пута, зато што је добро знала да јој не бих урадио ништа зато што је женско. :)

А ја ту линију нпр. не бих прешао никада...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Господин Дареалис рече

Мене је бивша девојка гађала стварима пар пута, зато што је добро знала да јој не бих урадио ништа зато што је женско. :)

А ја ту линију нпр. не бих прешао никада...

A da krene nožem na tebe ili sikirče neko uzme?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Господин Дареалис рече

Мене је бивша девојка гађала стварима пар пута, зато што је добро знала да јој не бих урадио ништа зато што је женско. :)

А ја ту линију нпр. не бих прешао никада...

Spremi joj palacinke koje ne voli pa kad odbije da ih jede, ostavi je. Ispasces faca a i cela Srbija ima da te podrzi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

50 minutes ago, Јелена011 рече

i ne samo to, AKO SE NE FOKUSIRAJU NA SEBE PRVO i ne nauce ko su, sta su, sta hoce, sta vole, ne nauce da budu srecni sa sobom nikad im muz, deca, zena, nece doneti ispunjenje "sna, zelje" cega vec. Jer ne shvataju da im muz il dete postaju samo objekti da bi oni sami imali osecaj potpunosti i celovitosti, dakle opet ih gledaju kao na objekte, a ne na licnosti.

Се сећаш ове теме? https://pouke.org/forum/topic/43468-монахиња-нина-кригина-о-женској-еманципацији/?page=1:)) И то на овом форуму, пази ш'а се трпа у Православље (бдв, наравно, текстове дотичне особе редовно преносе борбазашљам и ппородицаорг)!

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...