Jump to content

Зоран Ђуровић: Свети Јустин Поповић — саучесник у талибанизацији Срба

Оцени ову тему


Препоручена порука

6 minutes ago, Саласије рече

Кад заврши Ава казание своје о топлој води*, хор запева "Алилуја". А мало затим се заћу сасвим друга мелодија: хор закликта

"Нико, Аво Велики, да оспори Тебе и Твоје Учение" пауза - па само тенор (Ава) "Речи моје су оштрице које секу сваког одступника науке моје,

није ми потребна помоћ ваша, али свака похвала крепи десницу моју", Хор: "Амин" (велико).

 

(Често тамо где се хвали критика, нема самокритике, где се напада фундаментализам, постоји изкључив поглед, где се тражи отвореност од других, ускоумно схватање. Тиме лако објаснити нехришћански конфликт хришћана. Сетих се професора теологије, који се упорно борио против идеалног схватања Светитеља (као непогрешивих), а на најмању критику екуменизма или његове личности као да се нечастиви усели у њега и поред вербалног обрачуна само што шамаре није делио)

 

*нпр. неисправно учење Григорија Ниског (великог Богослова и Светитеља) је познато. Нит је умањило славу његову нит су људи каменовани ако су споменули то одступање.

Слободно ти је да имаш такав дојам и да се смејеш. Непријатно би се изненадио када би могао да прочиташ моје приватне преписке са артемитима, католицима и "традиционалним" православцима којима вероватно ти гравитираш. Ја сам пастир и зато јавно излажем само православну науку а не моја домишљања. Акривија мора да буде наш језик. Ти си пак слободан да ми мислиш како ти драго, а ја не намеравам да те убеђујем у супротно. Само, није лепо ругати се и омаловажавати људе. 

Бавите се аргументима, не мојом личношћу или авиним "идолопоклоницима". Није аргумент, кад ја на основу текста покажем да је св. Марко Ефески узимао благослов од Папе, да се одговори, како чине артемити, да сам ја усташки фратар-језуита. Такође вређају интелигенцију и аргументи који не стоје ни на небу ни на земљи. Кажу нешто тек да би испало да има нешто да кажу... То, пријатељу, нису ствари достојне човека. Тако су јајаре нервирале и Исуса па им је одговарао: Рећи ћу вам, али и ви мени да одговорите најпре... Јер их је он логичким дискурсом сатеривао уза зид, а они мушки трпели и ћутали. Па, не може тако! Кад ти неко изнесе аргумент, онда мораш да одговараш.

Реци ми да ли Јустинова интерпретација проблема крштења пије воду? - Колико је бесмислена нисам се ни задржао на њеном оповргавању. Али, ти ниси узео да размишљаш зашто је Јустин прибегао таквој махинацији. 

Зашто, једнако, Атанасије мора да квари трулски канон? Зато што неће себе да прилагоди мишљењу цркве него своје цркви да наметне. И то никакве везе нема да ли је Атанасије светац или не. Као што ни моје демонстрирање православног учења не гарантује моју светост. 

Међутим, овде није питање ничије светости него шта црква заиста каже. А кад вам је одговор цркве непријатан, онда се диже џева и прашина... Не, друштво, овде треба да учимо веру, а не да подгревамо демагогију. Зашто не пресавијеш табак и оповргнеш званични став Руског патријархата поводом овог проблема, а кога вам ја овде износим?      

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 430
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Dal Borhes reče, prva umetnost i istinska umetnost je onda kad ti je lepo, kad ti budi osećaj lepote.

Razmišljam onda šta je pravo i istinsko Hrišćanstvo? Pa upravo to.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22 minutes ago, Zoran Đurović рече

Слободно ти је да имаш такав дојам и да се смејеш. Непријатно би се изненадио када би могао да прочиташ моје приватне преписке са артемитима, католицима и "традиционалним" православцима којима вероватно ти гравитираш. Ја сам пастир и зато јавно излажем само православну науку а не моја домишљања. Акривија мора да буде наш језик. Ти си пак слободан да ми мислиш како ти драго, а ја не намеравам да те убеђујем у супротно. Само, није лепо ругати се и омаловажавати људе. 

Бавите се аргументима, не мојом личношћу или авиним "идолопоклоницима". Није аргумент, кад ја на основу текста покажем да је св. Марко Ефески узимао благослов од Папе, да се одговори, како чине артемити, да сам ја усташки фратар-језуита. Такође вређају интелигенцију и аргументи који не стоје ни на небу ни на земљи. Кажу нешто тек да би испало да има нешто да кажу... То, пријатељу, нису ствари достојне човека. Тако су јајаре нервирале и Исуса па им је одговарао: Рећи ћу вам, али и ви мени да одговорите најпре... Јер их је он логичким дискурсом сатеривао уза зид, а они мушки трпели и ћутали. Па, не може тако! Кад ти неко изнесе аргумент, онда мораш да одговараш.

Реци ми да ли Јустинова интерпретација проблема крштења пије воду? - Колико је бесмислена нисам се ни задржао на њеном оповргавању. Али, ти ниси узео да размишљаш зашто је Јустин прибегао таквој махинацији. 

Зашто, једнако, Атанасије мора да квари трулски канон? Зато што неће себе да прилагоди мишљењу цркве него своје цркви да наметне. И то никакве везе нема да ли је Атанасије светац или не. Као што ни моје демонстрирање православног учења не гарантује моју светост. 

Међутим, овде није питање ничије светости него шта црква заиста каже. А кад вам је одговор цркве непријатан, онда се диже џева и прашина... Не, друштво, овде треба да учимо веру, а не да подгревамо демагогију. Зашто не пресавијеш табак и оповргнеш званични став Руског патријархата поводом овог проблема, а кога вам ја овде износим?      

Извинјавам се ако сам увредио. Нисао хтео да нападнем, него само да убацим један поглед са стране (објективно колико је то могуће).

Не гравитирам ни према једној странци или правцу међу православним, већ се (свом снагом) држим од идеолошког приступа и осуђујем поделу "Хришћана", дал то било екуменисти-антиекуменисти, московска патријаршија-васељенска патр. или про институција-анти институцја СПЦ (или шизма збок календара - који апсурд). Зна се где (или у коме) је корен ових подела.

Како видим у вашем одговору, ви размишљате у тим категоријама. Шта није чудо, јер у овом форуму "дијалог" је пун предрасуда, углавном полемичан и једни против других. "Ко не мисли као је, је мој непријатељ". А то да смо једни у Христу је апстрактна теорија.

А пошто вам је провокација (по мом мишљењу претерани) метод, мислио сам да ћете разумети хумор у мом одговору.

 

Шта сам хтео да кажем: Људи критикује друге често баш за своје минусе, не видећи себе. Није узалуд написано у новом завету "Видиш трн у оку брата свога..." а велики Исак Сирин: Ко себе види, удостојио се више него гледање анђела (отприлике тако).

Да завршим и да видите да није лично против вас: Скоро сам чуо проповед архијереја, који говори народу о томе како се одрекао света и постао монах, а испред врата цркве му је паркиран нови луксузни ђип. Куповина тог аута му је била једна од првих радњи у епархији. И он сигурно не говори лицемерно, него није свестан да је оно што говори супротно оном што чини. Тако ће велики број народа изићи из цркве са речима проповеди својег владике и да угледају ауто, без да се упитају дал се то слаже.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Саласије рече

Нит је умањило славу његову нит су људи каменовани ако су споменули то одступање.

Tako sam ja shvatio i o.Zorana u vezi svetoga Justina.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Саласије рече

Извинјавам се ако сам увредио. Нисао хтео да нападнем, него само да убацим један поглед са стране (објективно колико је то могуће).

Не гравитирам ни према једној странци или правцу међу православним, већ се (свом снагом) држим од идеолошког приступа и осуђујем поделу "Хришћана", дал то било екуменисти-антиекуменисти, московска патријаршија-васељенска патр. или про институција-анти институцја СПЦ (или шизма збок календара - који апсурд). Зна се где (или у коме) је корен ових подела.

Како видим у вашем одговору, ви размишљате у тим категоријама. Шта није чудо, јер у овом форуму "дијалог" је пун предрасуда, углавном полемичан и једни против других. "Ко не мисли као је, је мој непријатељ". А то да смо једни у Христу је апстрактна теорија.

А пошто вам је провокација (по мом мишљењу претерани) метод, мислио сам да ћете разумети хумор у мом одговору.

 

Шта сам хтео да кажем: Људи критикује друге често баш за своје минусе, не видећи себе. Није узалуд написано у новом завету "Видиш трн у оку брата свога..." а велики Исак Сирин: Ко себе види, удостојио се више него гледање анђела (отприлике тако).

Да завршим и да видите да није лично против вас: Скоро сам чуо проповед архијереја, који говори народу о томе како се одрекао света и постао монах, а испред врата цркве му је паркиран нови луксузни ђип. Куповина тог аута му је била једна од првих радњи у епархији. И он сигурно не говори лицемерно, него није свестан да је оно што говори супротно оном што чини. Тако ће велики број народа изићи из цркве са речима проповеди својег владике и да угледају ауто, без да се упитају дал се то слаже.

Ја се извињавам на неразумевању. И зачудила ме је опаска од тебе овог типа. Но, кога су лептири уједали, тај се и змија плаши!:)) Имам доста ликова који се упреподобе па ме на фејсу стартују са разним питањима не би ли после то скрининговали и злоупотребили. Видесмо и у Игњатијевом коментару да је он мој верни пратилац на фб, па је цитирао моју рекламу за овај пост. Имао сам и једног лика који је направио профил са супер женском и онда ме барио преко фејса. Међутим, испоставило се да ја не спадам у највеће бачије града Рима12:smeha:. Ава воли да се шали, али није манијак. Овај се надао да ћу пасти, али Аву чува милост Божија. После је сиктао као из егзорцисте, али шта да му радим... 

Зато понекад изгубим смисао за хумор, поготово ако неко помиње моје другаре као идолопоклонике. Јер знам где такви опадачи после заврше. 

Драго ми је да смо се објаснили...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 hours ago, Zoran Đurović рече

Око извитоперености и "хришћанског" које би се могло схватити као "исправно". Лоше је клати људе. Али, неке религије то имају у својој бази. Нпр. Маје и Астеци. Но, они то нису радили из задовољства да кољу људе, да их муче. Ово је било ритуално, религијско жртвовање које је требало да обезбеди опстанак света у коме су они живели. Конквистадори су се ухватили за то спољашње у ритуалу и прогласили их за синове сатане. Нису имали грижу савести док су их истребљивали. И свете текстове су им попалили. Испада да су хришћани направили супер дело? Не бих рекао.

То су радили римокатолици, немој да нас стављаш у исти кош. Колико знам, ниједан Ацтек или Маја није страдао од руке правослваца, бар не у то доба. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Zoran Đurović рече

Зато понекад изгубим смисао за хумор, поготово ако неко помиње моје другаре као идолопоклонике. Јер знам где такви опадачи после заврше.

Tvoji drugari i jesu drugari, braća koja imaju svoje mišljenje, inače niti su drugari nit imaš sa njima šta da razgovaraš.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 minutes ago, -Владимир- рече

То су радили римокатолици, немој да нас стављаш у исти кош. Колико знам, ниједан Ацтек или Маја није страдао од руке правослваца, бар не у то доба. 

Да, ми смо златни. Зато прочитај из житија Првовенчаног како се Немања обрачунавао са Мајама и Астецима:D

1) Богомили. 

Као некада пророк Илија, који је устао на бестидне јереје, и он изобличи безбоштво њихово,и једне попали, друге разним казнама казни, треће прогна из државе своје а домове њихове, и све имање сакупив, разда прокаженим и убогим. Учитељу и начелнику њихову језик уреза у грлу његову, што не исповеда Христа, сина божјег. Књиге његове нечастиве спали, и изагна га, запретив да се никако не исповеда нити помиње триклето име. И сасвим искорени ту проклету веру, да се и не помиње никако у држави његовој, него да се слави једнобитна и нераздељива и животворна Тројица: Отац и Син и свети Дух, свагда и сад и увек на веке векова.


2) Православни Грци.

Остале градове пообара, и поруши, и претвори славу њихову у пустош, истреби грчко име, да се никако не помиње име њихово у тој области.

Мањи грех је изрокати Маје и Истеке од православних Грка? :))

Овај Стефанов документ је сигурно Ватикан са Цијом фалсификовао, јер не бисмо ми неког секирали... ми смо фина господа...12:smeha: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

23 minutes ago, Zoran Đurović рече

Да, ми смо златни. Зато прочитај из житија Првовенчаног како се Немања обрачунавао са Мајама и Астецима:D

1) Богомили. 

Као некада пророк Илија, који је устао на бестидне јереје, и он изобличи безбоштво њихово,и једне попали, друге разним казнама казни, треће прогна из државе своје а домове њихове, и све имање сакупив, разда прокаженим и убогим. Учитељу и начелнику њихову језик уреза у грлу његову, што не исповеда Христа, сина божјег. Књиге његове нечастиве спали, и изагна га, запретив да се никако не исповеда нити помиње триклето име. И сасвим искорени ту проклету веру, да се и не помиње никако у држави његовој, него да се слави једнобитна и нераздељива и животворна Тројица: Отац и Син и свети Дух, свагда и сад и увек на веке векова.


2) Православни Грци.

Остале градове пообара, и поруши, и претвори славу њихову у пустош, истреби грчко име, да се никако не помиње име њихово у тој области.

Мањи грех је изрокати Маје и Истеке од православних Грка? :))

Овај Стефанов документ је сигурно Ватикан са Цијом фалсификовао, јер не бисмо ми неког секирали... ми смо фина господа...12:smeha: 

Не може да се упореди. Али стварно, ни близу. Од просечног владара средњег века до истребљења милиона. Мада, истини за вољу, краљица Изабела јесте дала наредбу да се Шпанци према домороцима понашају праведно и да не наносе штету њиховој личности  и имовини, али је далеко уносније било третирати их као робу и бесплатну радну снагу, тако да је кривица у похлепи а не посвећености вери. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, -Владимир- рече

Не може да се упореди. Али стварно, ни близу. Од просечног владара средњег века до истребљења милиона. Мада, истини за вољу, краљица Изабела јесте дала наредбу да се Шпанци према домороцима понашају праведно и да не наносе штету њиховој личности  и имовини, али је далеко уносније било третирати их као робу и бесплатну радну снагу, тако да је кривица у похлепи а не посвећености вери. 

Bolje jedno vruće pivo nego četiri ‘ladna
bolje stara baba, nego djeva mlada…  

Rambo Amadeus

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko sam upoznat, bogumilsvo je zahvatilo veliki broj upravitelja i vladara lokalnih gradova i naselja u staroj Srbiji, pa je Stefan Nemanja usled sirenja jeresi i bezakonja po drzavi, morao vojskom da ratuje protiv tih neposlusnih vladara i da opseda gradove i vodi surove borbe. Tako je i nastao ovaj opis u zitiju od Prvovencanog:

 "Kао некада пророк Илија, који је устао на бестидне јереје, и он изобличи безбоштво њихово,и једне попали, друге разним казнама казни, треће прогна из државе своје а домове њихове, и све имање сакупив, разда прокаженим и убогим"

Znaci, kao sto se sto puta naglasavalo, da kod citanja raznih otackih tekstova, treba gledati vreme i mesto kada su pisani tekstovi, i u kom kontekstu. Tako i ovde, mora malo da se sagleda cela istorijska situacija koja je bila u to vreme, da bi se razumelo zbog cega je tako sve ispalo. I o.Zoran zna, da zitija svetih nisu istorijska gradja i da ne mozemo izvoditi precizne zakljucke iz tih tekstova.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.10.2016. at 11:16, Zoran Đurović рече

И да изговарају Вјерују без филиокве. Крштење им се признаје, као и свештенство. Зато се само миропомазују.

U vezi sa ovim imam 2 pitanja:

1. Filioque u pravoslavnom istočnom predanju nikada naravno nije bilo prihvaćeno kao učenje i deo Simvola vere, ali neko vreme nije smatrano ni za neki problem (npr. Maksim Ispovednik), onda je za vreme Fotija postalo veliki problem, pa opet nakratko prestalo da bude problem itd. Šta je po vama merilo za to da li je učenje o Svetoj Trojici dovoljno različito od našeg da članove zajednice koja ga ispoveda treba ponovo krštavati, miropomazivati ili primati bez ponovnog miropomazanja. 

Moguće je da neka zajednica ima manje odstupanje po pitanju trijadologije, a  druga da ima pravoslavnu trijadologiju,  a veća odstupanja po svim ostalim pitanjima. Gde su onda granice Crkve, odnosno koja je bliža Crkvi? Čini mi se da se u pomenutom slučaju insistira na kršenju "u ime Oca i Sina i Svetog Duha", a ne na poklapanju preciznih trijadoloških formulacija. 

Koliko mi je poznato Filioque se u činu krštenja RKC ne spominje, što nije beznačajno. 

Dakle, treba li rimokatolike koji prelaze u pravoslavnu Crkvu miropomazivati? 

2. Kako je moguće prihvatati sveštenstvo, a ne prihvatiti miropomazanje? 

Da li je miropomazanje postavljenje u službu laika? Ako jeste, što se ono ne priznaje, a postavljenje u klir priznaje? Ako nije, šta je? Blagodatni katalizator obavljenih sv.tajni? Ne bih rekao. Miropomazanje je u svakom slučaju deo uvođenja u Crkvu, jer prethodi evharistiji, a sveštenstvo podrazumeva članstvo u Crkvi. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, porod apsidin рече

U vezi sa ovim imam 2 pitanja:

1. Filioque u pravoslavnom istočnom predanju nikada naravno nije bilo prihvaćeno kao učenje i deo Simvola vere, ali neko vreme nije smatrano ni za neki problem (npr. Maksim Ispovednik), onda je za vreme Fotija postalo veliki problem, pa opet nakratko prestalo da bude problem itd. Šta je po vama merilo za to da li je učenje o Svetoj Trojici dovoljno različito od našeg da članove zajednice koja ga ispoveda treba ponovo krštavati, miropomazivati ili primati bez ponovnog miropomazanja. 

Moguće je da neka zajednica ima manje odstupanje po pitanju trijadologije, a  druga da ima pravoslavnu trijadologiju,  a veća odstupanja po svim ostalim pitanjima. Gde su onda granice Crkve, odnosno koja je bliža Crkvi? Čini mi se da se u pomenutom slučaju insistira na kršenju "u ime Oca i Sina i Svetog Duha", a ne na poklapanju preciznih trijadoloških formulacija. 

Koliko mi je poznato Filioque se u činu krštenja RKC ne spominje, što nije beznačajno. 

Dakle, treba li rimokatolike koji prelaze u pravoslavnu Crkvu miropomazivati? 

2. Kako je moguće prihvatati sveštenstvo, a ne prihvatiti miropomazanje? 

Da li je miropomazanje postavljenje u službu laika? Ako jeste, što se ono ne priznaje, a postavljenje u klir priznaje? Ako nije, šta je? Blagodatni katalizator obavljenih sv.tajni? Ne bih rekao. Miropomazanje je u svakom slučaju deo uvođenja u Crkvu, jer prethodi evharistiji, a sveštenstvo podrazumeva članstvo u Crkvi. 

 

1. Учење које не препознаје три лица или три ипостаси. Дакле, све врсте монархијанства. Такви се крштавају. Да би се разумело, треба знати Порфирија који је на основу Плотина први увео учење о ипостасима (3) и проблем оригенизма који се залагао за те 3 ипостаси, али где је дошло до пуцања ума код кападокијаца да би се избистрила терминологија. Главни непријатељ је био монархијанизам, јер је аријанизам нпр. био екстремизовани оригенизам. Код Оригена се јасно разликују 3 ипостаси и оне су укључене у божанској сфери (Отац по себи, ови по партиципацији, и то отвара врата за неку аријанску интерпретацију; св. Дионисије Велики ће још увек и за Сина имати име створење - пима). Неисповедање 3 стварности, 3 имена (идите и крстите у име...) значи да се не врши крштење по Писмима. Зато га црква одбацује и крштава такве особе. Тријадолошке суптилности се неће разјаснити ни до 8. века., а и данас ће остате подложне различитим приступима. Зато филиокве има своју легитимност, али не и право, према канонима да буде у Креду - мада је тај сабор, који је донео забрану о мењању, убацивању или избацивању, био чисто источни.

Католике не треба миропомазивати.

2. Кад прихваташ нечије свештенство, прихватио си и миропомазање.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, Zoran Đurović рече

1. Учење које не препознаје три лица или три ипостаси. Дакле, све врсте монархијанства. Такви се крштавају. Да би се разумело, треба знати Порфирија који је на основу Плотина први увео учење о ипостасима (3) и проблем оригенизма који се залагао за те 3 ипостаси, али где је дошло до пуцања ума код кападокијаца да би се избистрила терминологија. Главни непријатељ је био монархијанизам, јер је аријанизам нпр. био екстремизовани оригенизам. Код Оригена се јасно разликују 3 ипостаси и оне су укључене у божанској сфери (Отац по себи, ови по партиципацији, и то отвара врата за неку аријанску интерпретацију; св. Дионисије Велики ће још увек и за Сина имати име створење - пима). Неисповедање 3 стварности, 3 имена (идите и крстите у име...) значи да се не врши крштење по Писмима. Зато га црква одбацује и крштава такве особе. Тријадолошке суптилности се неће разјаснити ни до 8. века., а и данас ће остате подложне различитим приступима. Зато филиокве има своју легитимност, али не и право, према канонима да буде у Креду - мада је тај сабор, који је донео забрану о мењању, убацивању или избацивању, био чисто источни.

Католике не треба миропомазивати.

2. Кад прихваташ нечије свештенство, прихватио си и миропомазање.

Nacitan covjek kad cita ove misaone vratolomije, o ipostasi, pima, ishodjenje od ovog ili od onog, ova volja on volja trebalo bi da ga zaboli glava, a tek da se kaze da 99,99% obicnog laosa nema pojma o cemu se tu radi. Pa ipak zbog tako nekih sitnicavih razlika (halkidonski spor mi je najubjedljiviji) vodili su se takvi neki dugotrajni sporovi, anatemisali i izopstavali da to prosto covjek ne moze da vjeruje da to rade neki ljudi koji se predstavljaju sljedbenicima Boga. Vijekovi i vijekovi su bili potrebni da bi se izbrusili stavovi oko toga ko je i sta je Bog. To je za nepovjerovati. A onda te harambase u ime 99% ovog laosa koji pojma nema i kaze e vidite sad ovi tamo su bogohulnici i vi necete imati s njima nista vise zato sto smo mi to tako rekli i tacka. Ja mislim da otkad se Hristos vazneo sa desne strane Ocu da mu je osnovni gest koji je sve ove vijekove posmatrajuci s neba sta mu ljudi rade jedan veliki facepalm. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

42 minutes ago, Justin Waters рече

Nacitan covjek kad cita ove misaone vratolomije, o ipostasi, pima, ishodjenje od ovog ili od onog, ova volja on volja trebalo bi da ga zaboli glava, a tek da se kaze da 99,99% obicnog laosa nema pojma o cemu se tu radi. Pa ipak zbog tako nekih sitnicavih razlika (halkidonski spor mi je najubjedljiviji) vodili su se takvi neki dugotrajni sporovi, anatemisali i izopstavali da to prosto covjek ne moze da vjeruje da to rade neki ljudi koji se predstavljaju sljedbenicima Boga. Vijekovi i vijekovi su bili potrebni da bi se izbrusili stavovi oko toga ko je i sta je Bog. To je za nepovjerovati. A onda te harambase u ime 99% ovog laosa koji pojma nema i kaze e vidite sad ovi tamo su bogohulnici i vi necete imati s njima nista vise zato sto smo mi to tako rekli i tacka. Ja mislim da otkad se Hristos vazneo sa desne strane Ocu da mu je osnovni gest koji je sve ove vijekove posmatrajuci s neba sta mu ljudi rade jedan veliki facepalm. 

Амин! :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...