Jump to content

Деветогодишњи генијални дечак хоће да докаже да Бог постоји


Препоручена порука

On 01/10/2016 at 8:21, Zayron рече

To je dijete, djeca imaju um ali nemaju razum, na taj moraju pričekat dok ne narastu a neko čeka cijeli život pa ništa, ahahahaha. Um klade valja a razum caruje. Um bez razuma malo vrijedan.

0506_musicbolje neka igra fodbal.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Деветогодишњи генијални дечак хоће да докаже да Бог постоји

 

Па и не требаш бити генијалац  да докажеш постојање Бога, пре бих рекла само они са мањком памети  не виде или  избегавају да виде свакодневно Божије присуство, односно постојање .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za razum nije bitno ni od suštinske i odlučujuće važnosti kako "nadupan, nabijen" informacijama i "programima" um ima već da li doseže pootrebnih rezultata i efektivnosti. U Indiji je poznat slučaj sudije koji je rješavao nekoliko parnica 7, 8 ili  više od deset istovremeno, sinhrono slušao advokate i tužioce i donosio pravedne presude. U muzici su poznati geniji kao Mozart, Bach, Betoven, Šopen itd. koji su dokazali nevjerovatne stvari što se tiče takve upotrebe mozga. Mozart je navodno još kao mladenec po slušanju samo zapisao osmoglasnu ili devetoglasnu Misu u stilu moteta na osnovu samo jednog slušanja u nejkoj crkvi LIVE i sl.  Simultane partije šahista su takodjer poseban fenomen za sebe i globalno možemo reći, ako posječan sudija savlada samo jednu parnicu (a ni tu često kako treba ne savlada) i ako prosječan profesor teologije savlada odgovorati na TV i u radiju samo na pitanja jednog vjernika, tj. nekoliko njih ali lijepo u redu jedan za drugim, svakom posebno i nije im u stanju odgovoriti slušajući ih u telefonskoj konferencijskoj vezi kad govore njih nekoliko istovremeno onda za jedinicu ljudskog razuma možemo uzeti "jedan razum". To je ono što jedan čovjek savlada u jedan čas istovremeno, neko savlada rješavanje samo jednog problema a neko rješavanje njih više istovremeno tj. sinhrono. Kaže se za žene da umiju i dokažu istovremeno mjenjat djetetu pelene,  pisat sms-ke, odgovarat djeci i mužu na pitanja, peglat, kuvat, usisivat i četovat na facebooku, nekad čak dovedu i s mužem obavljat u postelji supružničke dužnosti i telefonirat, taj fenomen ćemo za sada preskočit jer se naprosto ne radi o tom istom kao kod ljudi, žene su žene a ne ljudi, (žena - žene, čovjek - ljudi). Što važi za čovjeka ne mora važit jednako i za žene. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Рапсоди рече

Деветогодишњи генијални дечак хоће да докаже да Бог постоји

 

Па и не требаш бити генијалац  да докажеш постојање Бога, пре бих рекла само они са мањком памети  не виде или  избегавају да виде свакодневно Божије присуство, односно постојање .

Da, ali zato je potrebno Boga poznavat, uvažavat i biti u neprestanom kontaktu s njim tj. komunikovat svakodnevnno  s njim. To ja radim cijeli život. Na primjer danas sam imao pune ruke teških cekera, tačnije kesa iz Kauflanda i tako sam si rekao, ja na taj glavni ulaz nejdem, podjem tim zadnjim, to bude lakše. A bilo. Tamo stajao komšija, vrata imaju veliki prozor, odmah mi otvorio tako nisam morao ni vadit ključeve. Neki ateista bi rekao, banalno, ne? No, to isto mi se dešavalo i po cijeli život dok sam se potucao po Češkoj i to još sa jednom osobom na brizi. Danas smo se probudili na jednom mjestu a nismo znali gdje zanoćimo, na ulici, u parku ili pod mostom.  I šta s nama dalje bude, šta ćemo jestii piti, šta obući na sebe, od čega živjeti itd. A nikad se to nije desilo, kud sam išao tamo vojska andjela pregledala put do zadnjeg kamička, gdje nije bilo noćenja ono se to stvorilo iz ničega ništa, prosto tačno kao što to piše u Bibliji, izravnavali cestu, gdje bila rupa nju zatrpali, gdje bio hrbolek nekakav o koji bi mogao zapet ne samo ja i već i ta druga osoba meni povjerena tada, sve bilo zaravnano da nogom ni o kamičak nikad nismo zapeli ili se spotaknuli. To je taj moj Bog s kojim ja živim od svoje 14 godine i kojeg jedino imam. S Bogom se živi kao što živimo s prijateljima, roditeljima, ženom, djecom, rodjacima i ne treba ga dokazivat. Ne dokazujemo ni njih a živimo s njima svaki dan, što bi onda Boga, samo taj ko to ne umije se trudi Boga "dokazat i prokazat naučno i egzaktno". Više vrijedi jedan dan života s Bogom nego 1000 godina "dokazivanja" Boga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, Рапсоди рече

Деветогодишњи генијални дечак хоће да докаже да Бог постоји

 

Па и не требаш бити генијалац  да докажеш постојање Бога, пре бих рекла само они са мањком памети  не виде или  избегавају да виде свакодневно Божије присуство, односно постојање .

Postojanje Boga nije stvar pameti nego vere.Božije postojanje je nemoguće dokazati s obzirom na atribute Boga kao bića.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9/30/2016 at 23:00, Vladan3 рече

да докаже постојање Бога тј. да је само спољна сила могла да креира универзум.

Зашто би се стављао знак једнакости између спољне силе и Бога? Спољна сила, ма шта то било, може да буде и неки природни феномен. Мишљења сам да ће ово питање заувек остати у домену теорије, односно теорија (теистички дизајн, натуралистички дизајн, мултиверзум). Без могућности да се једна покаже као једино могућа.

За мене лично, творевина сведочи Творца. Зато што је прожета логосношћу. Међутим, то је само мој утисак. Свакако, постоје истомишљеници, али то не искључује легитимитет другачијег схватања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође, пробелме је и појам Бога. Наиме, он није јединствен. Људи свашта подразумевају када кажу "бог". Да бисмо нешто уопште доказивали ваља да прво дођемо до јасног и јединственог појма. Бојим се да је то са "богом" немогуће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чак, и кад би неко доказао постојање бога, тиме не би био доказан Бог откривења у којег хришћани верују. То доказано "бог" не би било нужно идентично са Светом Тројицом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Александар Милојков рече

Чак, и кад би неко доказао постојање бога, тиме не би био доказан Бог откривења у којег хришћани верују. То доказано "бог" не би било нужно идентично са Светом Тројицом. 

Šta bi bio dokaz postojanja Boga kao Svete Trojice?I uopšte šta bi bio dokaz da Bog postoji?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Kratos рече

Šta bi bio dokaz postojanja Boga kao Svete Trojice?I uopšte šta bi bio dokaz da Bog postoji?

Немогуће је доказати Свету Тројицу. Такво богопознање је једино могуће прихватити вером у сведочанство Исуса Христа. Шта би био доказ да бог постоји? Па, прво би морали да дођемо ди јединственог појма бога, па да онда кренемо у евентуално доказивање. Дакле, прво дефинисати ово "бог".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Александар Милојков рече

Немогуће је доказати Свету Тројицу. Такво богопознање је једино могуће прихватити вером у сведочанство Исуса Христа. Шта би био доказ да бог постоји? Па, прво би морали да дођемо ди јединственог појма бога, па да онда кренемо у евентуално доказивање. Дакле, прво дефинисати ово "бог".

 Nije moguće dokazati ni postojanje recimo Bramana.

Будући свепрожимајући, браман није ограничен простором; будући вечан, није ограничен временом, а будући по природи све, није ограничен ни једним објектом. Стога је браман бесконачан у сва три погледа. Браман који је биће (сат), свест (ћит) и блаженство (ананда) јесте стварност. Онај ко зна брамана тако сам постаје браман. Браман је нерођен. Стога се он не рађа поново.    ”
— Шри Видјарања

Uzmimo na primer nekog paganskog Boga recimo Zevsa.Šta bi bio dokaz da Zevs kao Bog postoji?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zayron рече

Da, ali zato je potrebno Boga poznavat, uvažavat i biti u neprestanom kontaktu s njim tj. komunikovat svakodnevnno  s njim.

Kad su čuli moji roditelji da ja "komunikujem s Bogom" poslali me tada još za "komanča, komouša, komunista" odmah ravno k psihologu da se pozabavi s tim mojim "komunikacijama". Šta očekivat drugo od indoktrinovane prosvjetne radnice, apsolventke učiteljske škole za "totača - komunističkog totalitarizma" i republičkog prvaka u boksu, poslije uspješnog Dojčland gastarbajtera i priivatnog autodopravnog preduzetnika, kamiondžije po narodski rečeno, ahahahaha.

Budale Bog oblači i hrani. Živit znači u češkom oblačit i hranit nekoga.

Blázny Živí Bůh  znači Bog hrani i oblači cvoke, ludjake, ćaknute, brine se o njima. :D

A možda baš zato jer oni o Bogu znaju najviše.

I šta ste onda rekli? Která to země že "ateistická"? :ani_biggrin:

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I da neki genijalni ljudi zaista dokazu da postoji Bog , niko im ne bi verovao , Svi bi govorili   ... Dobro , jasno nam je da postoji , evo i dokaza , ali gde je On , mi hocemo da ga vidimo  , dovedite ga , zelimo da ga upoznamo  ... I onda opet sledi objasnjenje da on ne moze da se vidi ... Vec da u Njega moze samo da se veruje ... i opet ne bi svi verovali .

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...