Jump to content

Који предбрачни односи се називају блудом и због чега?

Оцени ову тему


Препоручена порука

3 minutes ago, Дејан рече

10344812_836371589724909_368657366325812

Pa to je frka oko nadzene kupe se dokonjaci gizdavci raspikuce, krivo im sto ne mogu i oni :smeh1:

 

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
On 29/05/2016 at 23:52, drvce рече

– Блуд нису само необавезне везе било ким, већ је то и допуштање интимних односа пре брака. То је исто као кад би човек дошао на нечији ручак и одмах почео да једе, не чекајући друге, руководећи се само тиме што је гладан. То је окушање пре времена онога што је умесно само у своје време и на свом месту. Уосталом, ово је врло тешко објаснити ако су људи навикли да живе тако.

Управо то је и Јуда урадио јер се први машио за Чашу. 

Блуд је лутање. Од теме на тему (помислима) исто као и од особе до особе (блуд у пуном смислу речи).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 hours ago, PredragVId рече

Блуд је лутање.

"Not all those who wander are lost", J. R. R. Tolkien

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10344812_836371589724909_368657366325812

Ovaj tekst je 100% istina,ovo sto kazu da zena ne trazi da je postuju kao majku... dokaz tome je preko 250000 srba manje u zadnjih dvadesetak godina.

Negiranjem onoga sto su apostoli govorili, odnosno govoreci da su oni govorili pod nekakvim uticajima, cini se jedan od najtezih, neoprostivih grijeha a to je hula na svetog duha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 hours ago, billy2014 рече

dokaz tome je preko 250000 srba manje u zadnjih dvadesetak godina.

Можда би могли да покренемо акцију узгајања жена које би живеле за то да рађају Србље. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 hours ago, billy2014 рече

10344812_836371589724909_368657366325812

Ovaj tekst je 100% istina,ovo sto kazu da zena ne trazi da je postuju kao majku... dokaz tome je preko 250000 srba manje u zadnjih dvadesetak godina.

 

Znači ti smatras da žene trebaju da rađaju jer je to jedini način da budu poštovane? Odnosno ako se ne ostvari kao majka? Ovaj tekst je glupost nad glupostima jer u njemu nema ni zrnceta istine. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ponekad se ponadam da smo izasli iz srednjeg veka, ali izgleda da se jos uvek brojimo na komad, pa koliko "komada" rodis toliko vredis. Deca se ne radjaju zbog nacije, nataliteta i ostalog, deca se radjaju iz ljubavi, stabilnih veza, imanja osnovnih uslova za zivot, stabilnog drustva...a ne da bi prirodadi broju.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da je ta norma vise bila obicajnog-prakticnog karaktera.

Nekad je dete bilo jako tesko izdrzavat, zato su morali da imaju socijalni mehanizam sramljenja zene koja bi ulazila u seksualne odnose u 15tom veku i zatrudnela. 
Time su obehrabrivali vanbracnu decu koju bi verovatno porodica zene morala da izdrzava. 

A kontrecepcije nisu bili bas prisutni. :)

Sem tog moralno-obicajnog prakticnog karatera, ne verujem da ima neke druge duhovne faktore. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

34 minutes ago, Paradoksologija рече

Ja sam cula argument da se zene moraju naterati da sede kod kuce i samo radjaju, jer ce inace da nas pokori islam, i onda ce zene... morati da sede kod kuce i samo radjaju? Tako nekako mi rekli, svega mi. 

Pa zene bi mogle malo vise da razmisle o svom ponasanju u porodicno bracnim odnosima. 

Posto nekih 80 % razvoda podnose zene i 80 % od tih 80 % kazu da je razlog "nisam srecna" (dakle ne postoji nasilje cak ni u onom sirem smislu svadje dranja) 

Mislim da su pocele da beze iz braka na prvi znak problema. 

Uz to zenski glasovi su oni koji glasaju demokrate-socijaliste (posebno neudate zene) koji su obicno liberalni prema imigracije (previse) i podrzavaju wellfare(state) previse sto su politicko ekonomski uzroci ovolikog broja neintegrisanih muslimana na zapadu.

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

48 minutes ago, Paradoksologija рече

Ja sam cula argument da se zene moraju naterati da sede kod kuce i samo radjaju, jer ce inace da nas pokori islam, i onda ce zene... morati da sede kod kuce i samo radjaju? Tako nekako mi rekli, svega mi. 

Још само да се дозовеш памети и с'ватиш. :dedica:

@Млађони, одличне вести; напред жене!

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Џуманџи рече

Још само да се дозовеш памети и с'ватиш. :dedica:

@Млађони, одличне вести; напред жене!

Sa obzirom da je nekih  70 % zatvorenika iz porodica samohranih majki.. ne znam koliko je dobro :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...