Jump to content

Који предбрачни односи се називају блудом и због чега?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Naravno sve individualno [emoji4] ko sto smo svi razliciti tako i metodi ispravljanja.Ali opet postoji nesto kao cilj sto vazi za sve.Samo hocu da kazem nije lako biti svestenik koji eto mora da propoveda i masovno ne samo pojedinacno,i sta ce nego da uzme nekakv cilj koji vazi za sve a to je celomudrenost sto povlaci cistotu svake vrste.Cisto sumnjam da su i ovi sto su pisali tekstove sa svojim vernicima radili drugacije nego individualno.Al da ne ulazim u to dalje.E a zato je upravo ovo i bitno postaviti cilj,sta je greh sta nije greh ,opsti stav ,putokaz,zastavicu na cilju,zato sto mnogima savest nije dovoljan gonic, da tako kazem [emoji4] 

Mislim niti sam svestenik niti znam kako je to obracati zabludelu pastvu niti sam neko ko moze da savetuje kritikuje,ali eto mislim da ipak ima smisla izneseno u tekstu,sa tim  da je najvaznije kako se to shvata i kako posmatra u praksi.

Ne govorim ja da ne treba postojati nikakva granica, vec da bi se kanoni trebali prosirivati, ali ne na nacin da se dozvoli sve, jer niko ne govori o nekom zaokretu u suprotnom smjeru,vec o evoluciji kanona koja bi ukljucivala i danasnje, savremene, kulturne, politicke i ekonomske uslove. Kako ja to vidim, pa spomenuo sam tinejdzere, neophodno je uzeti u obzir mnogo duzi zivotni vijek, obrazovanje i sve ostalo, odnosno uslove koje je neophodno stvoriti za koliko toliko normalan zivot, i sa druge strane to povezati sa sexualnim nagonom koji se javlja kod vecine ljudi danas u isto vrijeme kao i kod onih koji su zivljeli kada su se kanoni pisali i neophodno ga je kanalisati na ispravan nacin, u ovom slucaju kroz vezu, koja nece naravno ukljucivati nikakvo sexualno exbicionisanje, to se podrazumjeva valjda u hriscanstvu. Mnogo toga se promijenilo, kulturna evolucije je brza i ona diktira uslove zivota za razliku od bioloske koja se i nije mijenjala u zadnjih nekoliko vijekova. Potrebna nam je evolucija unutar Crkve, koja podrazumjeva razumijevanje savremenih kompleksnih uslova i njihovo implementiranje u kanone. Neophodno je govoriti i o homosexualcima kao i svima ostalim ,koji vole i koji takodje nisu u stanju da se uzdrzavaju citav zivot jer ih usamljenost i pozivanje na podvig kakav malo ko moze da podnese moze dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema, depresije i tako dalje.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Ronald рече

Ne govorim ja da ne treba postojati nikakva granica, vec da bi se kanoni trebali prosirivati, ali ne na nacin da se dozvoli sve, jer niko ne govori o nekom zaokretu u suprotnom smjeru,vec o evoluciji kanona koja bi ukljucivala i danasnje, savremene, kulturne, politicke i ekonomske uslove. Kako ja to vidim, pa spomenuo sam tinejdzere, neophodno je uzeti u obzir mnogo duzi zivotni vijek, obrazovanje i sve ostalo, odnosno uslove koje je neophodno stvoriti za koliko toliko normalan zivot, i sa druge strane to povezati sa sexualnim nagonom koji se javlja kod vecine ljudi danas u isto vrijeme kao i kod onih koji su zivljeli kada su se kanoni pisali i neophodno ga je kanalisati na ispravan nacin, u ovom slucaju kroz vezu, koja nece naravno ukljucivati nikakvo sexualno exbicionisanje, to se podrazumjeva valjda u hriscanstvu. Mnogo toga se promijenilo, kulturna evolucije je brza i ona diktira uslove zivota za razliku od bioloske koja se i nije mijenjala u zadnjih nekoliko vijekova. Potrebna nam je evolucija unutar Crkve, koja podrazumjeva razumijevanje savremenih kompleksnih uslova i njihovo implementiranje u kanone. Neophodno je govoriti i o homosexualcima kao i svima ostalim ,koji vole i koji takodje nisu u stanju da se uzdrzavaju citav zivot jer ih usamljenost i pozivanje na podvig kakav malo ko moze da podnese moze dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema, depresije i tako dalje.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Prosirivati na takav nacin da se zavedu i izabrani? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prosirivati na takav nacin da se zavedu i izabrani? 

Ne boj se ti vec izgleda znas da si izabran, pa tako u svemu vidis nekakve opasnosti od promjena. Pozovi neku djevojku u grad, mozda bi to najbolja promjena bila za tebe naravno bez marame osim ako nije modni detalj, posto rece da to volis da vidis kad djevojke obuku.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali Roni paki i paki ko to brani ;)

Mislim da se ne lazemo niko nikog puskom nece terati, mozda su na prste jedne ruke duhovnici koji ce ti lupiti epitimiju za vanbracnu vezu, stvarno ne vidim gde vidis problem?

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali Roni paki i paki ko to brani [emoji6]

Mislim da se ne lazemo niko nikog puskom nece terati, mozda su na prste jedne ruke duhovnici koji ce ti lupiti epitimiju za vanbracnu vezu, stvarno ne vidim gde vidis problem?

Jeco ja govorim o tome da se te stvari u obzir uzmu kada se i javno govori, jer je na individualnom planu druga prica.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

49 minutes ago, Ronald рече

Ne boj se ti vec izgleda znas da si izabran, pa tako u svemu vidis nekakve opasnosti od promjena. Pozovi neku djevojku u grad, mozda bi to najbolja promjena bila za tebe naravno bez marame osim ako nije modni detalj, posto rece da to volis da vidis kad djevojke obuku.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Овакав начин комуникације је, у најмању руку, а гледе чињенице на каквом се Форуму налазимо-ружан!

Паметан си дечко-не морам да ти објашњавам.

Што је за тебе "ненормално", за неког православног кршћанина је нормално!

Можемо да дебатујемо о потреби "уплива и наметања" монашке литературе у "мирјанске редове". О томе, на који се начин те поруке презентују, те да ли су те "поруке" општеобавезујуће за све православне или постоји нека врста "сегрегације"...

Како год, ниво на који си се обратио форумском другару неће више бити толерисан!

Његово је право да ли ће од монашке (и светоотачке) литературе да усвоји део или цело... Његова ствар!

Али, п(р)озивати некога и отворено извргавати "шали" његов појам православности, целомудрености и прочаја, свакако неће бити толерисан! Јасно!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овакав начин комуникације је, у најмању руку, а гледе чињенице на каквом се Форуму налазимо-ружан!

Паметан си дечко-не морам да ти објашњавам.

Што је за тебе "ненормално", за неког православног кршћанина је нормално!

Можемо да дебатујемо о потреби "уплива и наметања" монашке литературе у "мирјанске редове". О томе, на који се начин те поруке презентују, те да ли су те "поруке" општеобавезујуће за све православне или постоји нека врста "сегрегације"...

Како год, ниво на који си се обратио форумском другару неће више бити толерисан!

Његово је право да ли ће од монашке (и светоотачке) литературе да усвоји део или цело... Његова ствар!

Али, п(р)озивати некога и отворено извргавати "шали" његов појам православности, целомудрености и прочаја, свакако неће бити толерисан! Јасно!?

Ok slazem se, ako sam ispao licemjeran to treba i sankcionisati. Izvinjavam se i Saletu mada nisam imao namjeru da ga uvrijedim vec zezam jer i on u mojim porukama stalno vidi nekakve lose namjere po Crkvu, a nema ih.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

Али, п(р)озивати некога и отворено извргавати "шали" његов појам православности, целомудрености и прочаја, свакако неће бити толерисан! Јасно!?

2yn5hjd.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ronald рече

Ne boj se ti vec izgleda znas da si izabran, pa tako u svemu vidis nekakve opasnosti od promjena. Pozovi neku djevojku u grad, mozda bi to najbolja promjena bila za tebe naravno bez marame osim ako nije modni detalj, posto rece da to volis da vidis kad djevojke obuku.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

 

Ne znam odakle ti to da ja sebe smatram izabranim ili nesto boljim od nekoga.Ne znam zasto kad neko pise o grijehu, zasto se odmah shvata kao da on za sebe tvrdi da je bezgresan i da osudjije druge, ne kontam.

A odakle tebi da ja nemam djevojku :) .

 

1 hour ago, Ronald рече

Ok slazem se, ako sam ispao licemjeran to treba i sankcionisati. Izvinjavam se i Saletu mada nisam imao namjeru da ga uvrijedim vec zezam jer i on u mojim porukama stalno vidi nekakve lose namjere po Crkvu, a nema ih.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Ne vidim ja tvoje lose namjere po crkvu, kao sto sam napisao, Isus je rekao da ce ustati lazni proroci i lazne mesije i da ce pokusati zavesti cak i izabrane.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ономад на оној теми у чему уживате скоро свима се провуче кроз писаније у сексу...

а сад на овој теми сви гадљиви, ц, ц, ц...:smeh1:

13312649_975201142601103_3535131034682124084_n.jpg

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne vidim ja tvoje lose namjere po crkvu, kao sto sam napisao, Isus je rekao da ce ustati lazni proroci i lazne mesije i da ce pokusati zavesti cak i izabrane.

Drago mi je da imas djevojku i da si srecan, nadam se da je i ona. Sve najbolje, da se ne raspravljamo vise, imamo totalno drugacije poglede i to je to.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Данче* рече

Ономад на оној теми у чему уживате скоро свима се провуче кроз писаније у сексу...

а сад на овој теми сви гадљиви, ц, ц, ц...:smeh1:

13312649_975201142601103_3535131034682124084_n.jpg

Знаш како каже Маркес...сви имамо три живота јавни, приватни и тајни... тако је од прилике и са мишљењем :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, verum est in beer рече

Блуд је све оно што није природно.

А пошто ми не верујемо у природу, већ у Христа, онда је логично да смо жењени, пошто Адам и Ева нису били жењени, па видите шта се не само њима десило, већ свима нама. Заглибили смо жестоко. Зато се венчавајте и нема блуда, осим брачних свађи, али то је већ нешто друго.

 

Was?

Znači ako je prirodno nije blud?

Ok...hvala :)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...