Jump to content

Који предбрачни односи се називају блудом и због чега?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ne znači da su oni licemerni zato što sam ja rekao nešto drugačije. Oni su rekli svoje, i sigurno se drže toga, ja sam rekao da ne znam i da zavisi.

 

Ne kazem za tebe naravno, nego uopsteno mislim, jer uvijek se postavlja pitanje ako imamo pravila koja se jasno isticu zasto se toliko razvodnjavaju i svode da se svi ponasamo po svojoj savjesti? Na kraju mi i nemamo ta pravila koje se odnose na sve, vec neka individualna prema samome sebi.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Ronald рече

Ne razumijes sta te pitam je li Crkva za drxualne odnose prije braka tekla da su blud? Sama izvodis zakljucke i meni nesto insnuiras ili pokusavas.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Crkva ne poznaje kategorije seksa pre posle braka, to je za nju novotarija. Ona poznaje kategoriju bluda i to osudjuje. Ja te lepo pitam za tvoje misljenje, zasto mislis da bi crkva tako nesto rekla, al se pravis naivan. Ne moras meni da odgovoris, al u tom odgovoru lezi i odgovor na pitanje zasto je nesto greh.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Ronald рече

Ne kazem za tebe naravno, nego uopsteno mislim, jer uvijek se postavlja pitanje ako imamo pravila koja se jasno isticu zasto se toliko razvodnjavaju i svode da se svi ponasamo po svojoj savjesti? Na kraju mi i nemamo ta pravila koje se odnose na sve, vec neka individualna prema samome sebi.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Egoizam je egoizam, bez obzira da li je učinjen iz oholosti ili slabosti. Nije smisao u pravilima, već u nesebičnom odnosu među ljudima, u Duhu. A na tome se radi, ne može odjednom. Ako se i popušta nekome, to nije da zato bi se povlađivalo njegovim greškama, već zato što ne može podneti preveliku promenu.

Blud može biti i u samom braku.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Crkva ne poznaje kategorije seksa pre posle braka, to je za nju novotarija. Ona poznaje kategoriju bluda i to osudjuje. Ja te lepo pitam za tvoje misljenje, zasto mislis da bi crkva tako nesto rekla, al se pravis naivan. Ne moras meni da odgovoris, al u tom odgovoru lezi i odgovor na pitanje zasto je nesto greh.

Ne pravim se naivan nego ne razumijem izgleda tebe. Da li su odnosi prije braka blud, ja mislim da nisu, ali slusam ove svestenike i oni kazu jesu. E sad meni nije jasno sta ti podrazumjevas pod bludom?

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Egoizam je egoizam, bez obzira da li je učinjen iz oholosti ili slabosti. Nije smisao u pravilima, već u nesebičnom odnosu među ljudima, u Duhu. A na tome se radi, ne može odjednom. Ako se i popušta nekome, to nije da zato bi se povlađivalo njegovim greškama, već zato što ne može podneti preveliku promenu.

Blud može biti i u samom braku.

 

Rekao sam ti na kraju se svede na sopstvenu savjest, jer cemo svi ici linijom manjeg otpora.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Ayla рече

Šerovanje požude?

Пре извртање стварности, проглашавање односом нешто што оно није (типа - муж туче жену у "браку", зоофилија, сакрална проституција у Јелинском свету (ако говоримо о менталитету библијских текстова), сада су то секташке оргије и сл). :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када су моју пријатељицу питали зашто јој не пада на памет

да је муж (који је често одуствовао) неће преварити, рекла је:

"Ми смо се венчали после студија и ушли смо у брак невини;

он је научио пре брака да се контролише, не бринем се ја."

Такав другу неће ни погледати,а камоли нешто друго..па није ли то уствари права слобода..само они који се уздржавају имају такво искуство и знају колика је "корист" од уздржања..као кад постимо храном,па су нам слатки обичан хљеб и вода..како то да схвати онај што сваки дан једе торту?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne razumem?

Pravila su tu, ali iz ljubavi prema covjeku i njegovoj slabosti mora se prici svakome individualno.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такав другу неће ни погледати,а камоли нешто друго..па није ли то уствари права слобода..само они који се уздржавају имају такво искуство и знају колика је "корист" од уздржања..као кад постимо храном,па су нам слатки обичан хљеб и вода..како то да схвати онај што сваки дан једе торту?

Cim su ti slatki, tu vec prestaje post[emoji4]

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

24 minutes ago, Ronald рече

Rekao sam ti na kraju se svede na sopstvenu savjest, jer cemo svi ici linijom manjeg otpora.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока

uf ne postizavam al se raspisaste.

A sto Roni mislis da moraju biti krajnosti.Imamo celomudrenost kao cilj a svako se ka cilju krece prema svojoj savesti.Zasto mislis da je savest(ako sam te dobro razumela)linija manjeg otpora.Ne znam mene kad muci savest u opste mi to nije neki manji otpor cak naprotiv tesko breme koje svakim danom sve teze nosim.

 

A evo pitanje za tebe: kako bi ti savetovao da si svestenik,znaci odgovaraces na sudu za svoju propoved,njima je posao da prosvecuju,osvecuju  i osvescuju pastvu,niko im nije obecao da ce ih zbog toga podrzavati i voleti naprotiv da ce biti gonjeni.Kako bi ti savetovao,i generalan stav dao za nesto sto svi znamo je jako tesko i nemoguce generalizovati,ali ti sad moras da das cilj,sta je cilj? :) 

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...