Jump to content

Иницијатива за штампање књиге Архимандрита Саве Јањића са одговорима са форума ЖРУ

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

Већ дуже време размишљам да би било одлично да се одштампа књига са одговорима оца Саве Јањића на нашем форуму ЖРУ.

 

Видим да су и други чланови то предложили, те сам због тога отворио ову тему.

 

Мислим да би без проблема могла да се одштампа књига у два тома са око 500-600 страница текста.

 

Ако сте за ову иницијативу, хајдемо да овде сви заједно разрадимо методу како да се то одради.

 

Колико знам, Поуке су члан Мисионарског одељења те самим тим може да се та идеја подржи на тим састанцима.

 

Одговори о. Саве су овде: https://www.pouke.org/forum/forum/147-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%98%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%82%D1%83%D1%98%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BC-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0/

 

 

Одговори су толико садржајни, да би била штета не одштампати књигу. Да се избрши рецензија, да се лепо графички опреми и да се приход од продаје књиге, ако се о. Сава сложи, да као помоћ народу на Косову, тј. где Владика Теодосије нађе за сходно.

 

 

Шта мислите о овоме?

 

boris-tadic-hapsenje-sava-janjic-visoki-

Link to comment
Подели на овим сајтовима

идеја је сјајна.... 8086.gif  :good2:ја сам зааааа...... :D 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С обзиром на незавидан положај наше Цркве на КиМ, мислим да би та књига (или брошура) требало да буде у издању манастира Високи Дечани, или епархије рашко-призренске, не знам како се воде те издавачке активности, како би приход одмах директно ишао тамо. То јест, да га не штампа уредништво портала Поуке или неко други.

 

Нека посебна припрема не треба, јер је веома згодно што је сав текст већ откуцан. Дакле, само да се копи-пејстује у неки од програма за прелом текста, среди фонт и сл., прегледају штампарске грешке, текст лектурише (око чега неће бити пуно посла јер су текстови оца Саве већ са те стране беспрекорни) и спремно је за штампарију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

књига (
то би била јако добра књига ....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да би 1000 примерка "плануло"
слажем се...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЗААА наравно

 

Зато што смо питали о.Саву све и свашта, нисмо се базирали на неком одређеном сегменту живота.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@R2D2,

 

 

 

Почео сам баш данас да радим на електронском ПДФ формату са његововим одговорима. Обрадио сам 10 страница форума за сада у ворду који планирам да конвертујем у ПДФ формату када, ако Бог да, завршим посао.

 

Ево како изгледа: https://www.scribd.com/doc/278448677/Odgovori-Oca-Save-Janjica

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Ignjatije,

 

 

Треба нам бољи наслов, и добар предговор.

Друго, мислим да су наша имена сувишна.

 

п.с. ово су само предлози :D

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bi pre odštampao knjigu eshatološka pitanja,sudar titana o.Sava vs o.Zoran  :D

Dobra ideja u svakom slučaju jer o.Sava daje baš opširne i detaljne odgovore na konkretna pitanja.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба нам бољи наслов, и добар предговор. Друго, мислим да су наша имена сувишна.
добри коментари....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Ignjatije,

 

 

Треба нам бољи наслов, и добар предговор.

Друго, мислим да су наша имена сувишна.

 

п.с. ово су само предлози :D

 

Свака примедба је добродошла :)

 

Ма тек сам данас почео. Стигао само до десете стране теме. Ово је пробна верзија. Тек кад завршим, а имаћу доста других обавезе наредних дана, почећу да сређујем наслов, убацим увод, можда променим фонт, боју текста...

 

Али нека, боље сада на почетку да кажете своје мишљење него да касније сређујем десет пута обимнији текст.

 

Мислим да имена чланова треба да стоје. Осећа се тако форумски дух у самој књизи, лакше се уочавају одговори који се надовезују на претходна питања и одговоре.

 

Не постављам баш сваки одговор. Неке сам прескочио. Оне чисто политичке и друге(по мени) мање битне.

 

Слободно кажите шта мислите и давајте предлози :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нека посебна припрема не треба, јер је веома згодно што је сав текст већ откуцан. Дакле, само да се копи-пејстује у неки од програма за прелом текста, среди фонт и сл., прегледају штампарске грешке, текст лектурише (око чега неће бити пуно посла јер су текстови оца Саве већ са те стране беспрекорни) и спремно је за штампарију.

 

Једино што би било фино да неко групише текстове по темама уместо да се само стрпају у књигу без икаквог реда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...