Jump to content

Како помоћи себи да се превазиђу тешке животне ситуације


Препоручена порука

Не волим популарну психологију. Кад ми треба мотивација и инспирација, волим да читам или слушам речи стварних људи који су нешто постигли. А највише не волим мотивацију типа ”Ник Вујичић” (коме лично свака част). Моје мишљење,  па нек ме каменују. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 272
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Па човек треба да зна шта `оће и шта чему служи. Ако ти треба озбиљна помоћ онда идеш код некога ко је стручњак за те ствари. Не може нека тупава књижица да излечи хроничну депресију...

 

Ако си само мало уморан и изгубиш вољу, онда пустиш AC/DC да те мало разбуди. :)

 

Али из те тупаве књижице, а богуми и од стручњака који се не научише критичком размишљању може се покупити разног шута и то само тако, зато се прво укључи мозак. :)

 

И Зосима је у праву, Христос је увек прави избор, остали су у односу на њега n-та лига, где n∞.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добар текст. Не бих да се хвалим, али знам да опрашта другима и често се кајем. Проблем је што често и грешим или мислим да пуно грешим, не знам компликован сам.

Занима ме нешто друго. Шта ако друга особа неће да нам опрости? Повредили смо неку особу и јако се кајемо пред њом због тога, али она то не прихвата већ те што даље тера од себе.

Зашто мислиш да неће да ти опрости ? Можда је та особа изгубила поверење у тебе , а теби делује као да неће да ти опрости. Ти се кајеш због себе , а не због других . Лепо си написао да си неког повредио , како да ти верује да нећеш поново то да урадиш ?

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не мислите да сам дошао да разрешим закон и пророке; нисам дошао да разрешим него да испуним. Јер заиста вам кажем, док не прође небо и земља, неће ни једно иота или једна цртица од закона нестати, док се све не збуде. Ко дакле разреши једну од ових најмањих заповести и научи тако људе, најмањи ће се назвати у царству небеском; а ко изврши и научи, тај ће се велик назвати и царству небеском.

Матеј 5:17-19

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali i Hristos kaze "neka svakom bude prema veri njegovoj" i "trazi i nacices, kucaj i otvorice ti se" .....to je isto kao New Age koncept Zakona privlacnosti....koji je obradjen u "The Secret".

 

Ako ja svojim pozitivnim mislima ne mogu da prizovem pozitivne okolnosti u zivotu onda znaci da moja volja ne igra nikakvu ulogu....mogu da razmisljam pozitivno a da sve ispadne negativno,...mogu da mislim lose a da sve ispadne dobro....u prevodu- nije ni od kakvog znaca ono sto ja mislim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali i Hristos kaze "neka svakom bude prema veri njegovoj" i "trazi i nacices, kucaj i otvorice ti se" .....to je isto kao New Age koncept Zakona privlacnosti....koji je obradjen u "The Secret".

 

Ako ja svojim pozitivnim mislima ne mogu da prizovem pozitivne okolnosti u zivotu onda znaci da moja volja ne igra nikakvu ulogu....mogu da razmisljam pozitivno a da sve ispadne negativno,...mogu da mislim lose a da sve ispadne dobro....u prevodu- nije ni od kakvog znaca ono sto ja mislim.

Generalno se svi verujuci slazemo da se zaista menja Zivot sa Hristom u odnosu na onaj deo zivota koji nije bio sa nama.

Sve moze covek u sebi resiti ako se preda Njegovoj volji koja je u samom coveku.

Otuda i to da Carstvo Божје починје у нама.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako se preda Njegovoj volji koja je u samom coveku??...znaci u meni je Hristova volja?....kako da se preustim toj volji? ...zasto moram da citam Jevandjelja, idem u crkvu  i da se trudim stalno kada je ta volja vec u meni samome?

зато што мораш да је Задобијеш!

Не знам сто ме питаш око Јеванђеља и Цркве па тамо се Христос и налази.

Ми смо призвани Њему.Не ѕнам нисам написао да је то приликом рођења ?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

зато што мораш да је Задобијеш!

Не знам сто ме питаш око Јеванђеља и Цркве па тамо се Христос и налази.

Ми смо призвани Њему.Не ѕнам нисам написао да је то приликом рођења ?

Pa rekao si da je Hristova volja u meni znaci da se nalazi u meni zasto bih onda morao u crkvu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто мислиш да неће да ти опрости ? Можда је та особа изгубила поверење у тебе , а теби делује као да неће да ти опрости. Ти се кајеш због себе , а не због других . Лепо си написао да си неког повредио , како да ти верује да нећеш поново то да урадиш ?

 

Зато што сам пар пута се извињавао и кајао и опраштала ми, ал сад неће. Мада сад кад неће чини би се да је не бих више повредио.  

Компликован сам доста. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Компликован сам доста.
а ко није....?      :)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а ко није....?      :)

 

Ја мислим да сам баш компликован и чудан.  :unsure: Некако сам затегнут, не могу да се опустим, повучен, пред другима изгледам мирно, не свађам се, ал са онима које волим понашам се скроз супротно. Ових дана сам јој чак говорио да је мрзим, вређао сам је баш, говорио да је к*рва јер сам био љут због свега, а после ми буде жао, ипак је волим, извињавам јој се, ал' она ништа. Другарица ме њена напада: Какав си то био? Ти њу не занимаш, не жели да зна за тебе. То ме баш боли. Много се кајем, надам се да ће ми једном опростити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наше је да се извинимо, замолимо опроштај, а дал ћемо га добити то није до нас

 

То је већ на тој особи да одлучи и то је "њен проблем" 

 

Е сад, ако ти се понавља да погрешиш и ако ти излети то што ти излети и ако си затегнут, онда мораш да радиш на себи

 

А то не траје дан ,два, већ то се ради месецима, годинама, читав живот

 

Да цитирам једног необичног свештеника "мора човек да ради на себи"

 

 

То је дуг пут, а плодови су му веома драгоцени

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i treba da se kaješ !

па добро, човек се каје, не треба да га "прихефтамо" за под :) зар не Тања? (или ћеш сад да ме ..........згромиш :D )

 

свако има своје покајање, 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...