Jump to content

Препоручена порука

Šta da Vam kažem, poznata sam kao osoba koja mnooogo voli da piše po tuđim dnevnicima...i baš mi onako više neprijatno. Zato otvaram moj lični i personalni dnevnik.

Ako ste mislili da ćete u njemu peočitati neštešto pametno ili korisno, grdno ste se prevarili... Zato, dragi moji slobodno pišite Vi...

- Danas sam počela da učim da igram šah. Sjajna igra...svašta čovek o sebi nauči.

1. Nisam nikakav taktičar.

2. Ko normalan žrtvuje  sve da bi sačuvao pešadiju!?

3. Ne umem da dam mat...

A možda je bolje da pređem na domine ili ne ljuti se čoveče !?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...мени је шах лично веома досадан.....и немам стрпљења да га играм....ја одмах ''једем'' шта се може.....

 

...домине нису лоше.....а можда је најбоља игра ''човече не љути се''.....кроз игру учиш  да се не љутиш..... :D

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...мени је шах лично веома досадан.....и немам стрпљења да га играм....ја одмах ''једем'' шта се може.....

 

...домине нису лоше.....а можда је најбоља игра ''човече не љути се''.....кроз игру учиш  да се не љутиш..... :D

...ma nije dosadan šah...u stvari , jeste malo, kada igraš protiv nekog tamo zamišljenog lika...sad' ću ja da angažujem čika Deju...

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Žalba 2.

 

Nekoliko biografskih podataka

već se

iza mojih ledja ukrstilo.

 

Moj život više nije razudjen;

on pripada samo meni.

 

Ah, suvišan sam,

i sam sebi na velikoj smetnji.

 

Nema bola

da me na jednake delove preseče.

 

Nema misli

koja bi me potražila u tišini.

 

Nema

lekovitih daljina

u koje bih se zagledao.

 

Novica Tadić

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Moć ljubavi je moć čistoće. Reč ljubav koristi se na mnogo načina, ali čarobnjaku je ona sveta jer njegovo shvatanje ljubavi je “ono što uklanja sve nečistoće, a ostavlja samo ono što je istinito i stvarno.” “Sve dok se bojiš, ne možeš stvarno voleti”, upozoravao je Merlin. “Sve dok se ljutiš, ne možeš stvarno voleti. Sve dok imaš sebični ego, ne možeš stvarno voleti.” “Dakle, mogu li ikad uopšte voleti?” upita Arthur znajući da često oseća strah, ljutnju i sebičnost. “Ah, to je misterija”, odgovorio je Merlin. “Koliko god nečist bio, ljubav će te potražiti i raditi na tebi sve dok ne budeš mogao voleti.” Ljubav traži nečistoće da bi ih spalila. Nema ljudi koji ne poznaju ljubav – postoje samo oni koji ne mogu osetiti moć ljubavi. Budući da je nevidljiva i stalno prisutna, ljubav je više od emocije ili osećanja; više je od uživanja, pačak i od ekstaze. Čarobnjaci smatraju da je ona vazduh koji udišemo, da kruži svakom našom ćelijom. Iz svog univerzalnog izvora, ljubav prožima sve. Ona je konačna moć, jer bez prisile privlači sve i svakog.Čak i u prisutvu patnje, ljubav nastavlja svoj posao daleko od pogleda ega i uma. U poređenju s ljubavlju sve su druge sile slabašne….” Deepak Chopra – Put Čarobnjaka

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U življenju, u trpljenju

srce blijedi,

srce vene,

bivšeg mene,

u trpljenju, u življenju.

 

Izgubih se u traženju

Ja sam bio,

ja sam i sad.

Nisam bio,

nisam ni sad.

Izgubih se u traženju

 

U lutanju, u snovima

noć me rubi,

dan me vraća.

Dan se gubi,

život kraća,

U snovima, u lutanju.

 

U nadanju, u čekanju

život snijem,

a san živim.

Srce krijem,

srce krivum

što ne živim,

što još snijem,

u čekanju, u nadanju.

 

Meša Selimović - Tvrđava

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...