Jump to content

Старост васионе: хронологија библијска или природно-научна


Препоручена порука

Можемо овако до сутра , све је под знаком питања да ли је се одрекао нијели, итд итд., да ли је хтео није ли смео итд ....

Једино што није под знаком питања, то је Богостварање човека а не мајмуностварање.

Pogledajte ovaj link što sam poslao.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро не косе се, онда мајмуна искључујемо из теорије а земља  је стара  молико каже теорија еволуције. :sossos: форумаши.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можемо овако до сутра , све је под знаком питања да ли је се одрекао нијели, итд итд., да ли је хтео није ли смео итд ....

 

 

Možete ali je prilično irelevantno... jer za razliku od Otkrivenja kao metoda spoznaje, kod naučnog metoda se teorija ne prihvata zbog ličnosti onoga ko je izneo, već isključivo u skladu sa tim koliko se teorija dobro uklapa u realnost tj. činjenice... usled toga je potpuno nebitno da li se Darvin odrekao svoje teorije (iako nije)... nije on prorok kojem je istina saopštena sa nebesa, pa da osporavanjem njega osporiš teoriju koju je on prvi formulisao...

 

 

Једино што није под знаком питања, то је Богостварање човека а не мајмуностварање.

 

 

Naravno da je pod znakom pitanja... ne samo zato što postoje ljudi koji ne veruju u Boga, već i sami vernici imaju potpuno drugačije ideje o tome KAKO je Bog stvarao...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро не косе се, онда мајмуна искључујемо из теорије а земља је стара молико каже теорија еволуције. :sossos: форумаши.

Evo citiraću sa onog sajta: А. Каломирос у цитату који сте поменули: „Адам је био еволуцијски узнапредовала животиња, која је у своје најунутарњије битије примила удах Божански, печат Божије иконе (образа), и постала човек….. Када је Господ Бог духнуо у лице Адамово дух животни, тада је еволуцијски узнапредовала животиња постала разумно створење, преображена изнутра и у својим дубинама, али не анатомски већ духовно, благодаћу Духа Светога“.

Znači... Čovjek je po tijelu od životinja a duhovno od Boga. Teorija evolucije nema ništa protiv Boga. Ja vjerujem da je Bog na taj način stvorio svijet. Ja(lično) mislim da je evolucija ljepota Božijeg stvaranja

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све ћу вечерас детаљно прочитати сада немам времена. Брате све најбоље поздрав.

 

 

Уопште није спорна старост земље колико је стара да ли је један дан ПО БИБЛИЈИ УСТВАРИ милион година итд итд

 

него мајмун ми ту смета , он ме буни. 0511_music    одох да слушам ВИВАЛДИЈА - СТОРМ. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све ћу вечерас детаљно прочитати сада немам времена. Брате све најбоље поздрав.

Уопште није спорна старост земље колико је стара да ли је један дан ПО БИБЛИЈИ УСТВАРИ милион година итд итд

него мајмун ми ту смета , он ме буни. 0511_music одох да слушам ВИВАЛДИЈА - СТОРМ.

Ok hvala

Tekst je jako dobar

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesam

Pitao sam da me vrate

Zasto si onda otvorio novi profil?

Sta ti znaci ovo sto radis? Samo bi da se raspravljas, ili sa muslimanima, ili sa ateistima, sad dodjose na red i kreacionisti... Zasto?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto si onda otvorio novi profil?

Sta ti znaci ovo sto radis? Samo bi da se raspravljas, ili sa muslimanima, ili sa ateistima, sad dodjose na red i kreacionisti... Zasto?

Nije samo zbog rasprava. Forum je jako dobar, pa sam naučio dosta novog. Mislim da je ovo jedan od najboljih foruma na kojim sam bio
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja(lično) mislim da je evolucija ljepota Božijeg stvaranja

 

То је исто као да кажеш да је пало стање лепота Божијег стварања. Постоји могућност да је класични Велики прасак - и поменута еволуција - заправо последица Адамовог пада.

 

Проблем религиозног еволуционизма је у томе што они који то подржавају заправо обожавају биолошку еволуцију нашег постојања, до те мере да се створила ,љубав'' према томе. Нешто слично као код људи који до те мере воле сексуалност да је сматрају за вечном категоријом, тј. да ће секс постојати у вечности у есхатону.

 

Међутим, једно је благослов у домостроју стварања - као што је са сексуалношћу -, а друго је есхатолошки аспекат. Неупоредиво другачије у смислу палог стања је поглед на садашње постојање, у односу на оно стање које је било првобитно БИБЛИЈСКО СТВАРАЊЕ, а још неупоредивије у односу на предстојеће -есхатолошко- постојање.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo citiraću sa onog sajta: А. Каломирос у цитату који сте поменули: „Адам је био еволуцијски узнапредовала животиња, која је у своје најунутарњије битије примила удах Божански, печат Божије иконе (образа), и постала човек….. Када је Господ Бог духнуо у лице Адамово дух животни, тада је еволуцијски узнапредовала животиња постала разумно створење, преображена изнутра и у својим дубинама, али не анатомски већ духовно, благодаћу Духа Светога“.

Znači... Čovjek je po tijelu od životinja a duhovno od Boga. Teorija evolucije nema ništa protiv Boga. Ja vjerujem da je Bog na taj način stvorio svijet. Ja(lično) mislim da je evolucija ljepota Božijeg stvaranja

I gde ti vidiš Boga koji je ljubav u stvaranju kroz evoluciju?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je evolucija tačna nema pada.Smrt je sastavni deo prirode koju je stvorio Bog.Takođe nema ni prvorodnog greha.Čovek samo živi po nagonima koje mu je usadio Bog.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Према византијском израчуну који је кориштен некада и код нас Срба сада је 7524. година од стварања света.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Према византијском израчуну који је кориштен некада и код нас Срба сада је 7524. година од стварања света.

 

https://www.pouke.org/forum/topic/27109-старост-васионе-хронологија-библијска-или-при/?p=873194

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...