Jump to content

Старост васионе: хронологија библијска или природно-научна


Препоручена порука

Je li ovo onaj Marko Dragicevic koji svako malo otvara novi nalog ovde? Ako nije, izvinjavam se, samo me asocirao.

 

Naravno da jeste, vidi se iz orbite...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdrav

Ja sam član Pravoslavne Crkve i istovremeno vjerujem u Boga I prihvatam teoriju evolucije. Za one koji misle da je evolucija protiv religije neka pogledaju: http://www.teorijaevolucije.com/forum/topic_66.html

Pozivam kreacioniste da mi daju argumente da je naša planeta mlada

Поздрав брате, нађи на интернету од Роберта мислим Џентрија   отисци Божијих прстију или срушена теорија еволуцие.

фантастичан чланак.Теорија еволуције је прво идеологија па онда само теорија у коју ни сам Дарвин није веровао,што потврђује његово писмо, пријатељу који је био одушевљен његовом теоријом.Одгвор на писмо не цитирам из сећања.Хвала ти на одушевљености мојом теоријом али то је ипак само теорија .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИМ ТЕ ПРОЧИТАЈ . РОБЕРТ ЏЕНТРИ - ОТИСЦИ БОЖИЈИХ ПРСТИЈУ ИЛИ СРУШЕНА ТЕОРИЈА ЕВОЛУЦИЈЕ

 

 

Научна достигнућа се никада не косе са религијом сем онда када се научна достигнућа, научне теорије користе као идеологија,  доказивања Божјег непостојања.

 

Још једном поздрав.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam baš viješt u Engleskom pa nisam razumio

 

Човек је дао математички доказ да Бог постоји: Ако Библија није тачна, како то да вода испарава тачно на 100°C, а смрзава се на 0°C?

 

Ето ти идеје да отвориш нову тему у "Дијалог са атеистима" и питаш их како то објашњавају...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још једна одлична тема за избјегавање.

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек је дао математички доказ да Бог постоји: Ако Библија није тачна, како то да вода испарава тачно на 100°C, а смрзава се на 0°C?

Ето ти идеје да отвориш нову тему у "Дијалог са атеистима" и питаш их како то објашњавају...

Hvala

Ipak dijalog sa ateistima može da sačeka

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИМ ТЕ ПРОЧИТАЈ . РОБЕРТ ЏЕНТРИ - ОТИСЦИ БОЖИЈИХ ПРСТИЈУ ИЛИ СРУШЕНА ТЕОРИЈА ЕВОЛУЦИЈЕ

Научна достигнућа се никада не косе са религијом сем онда када се научна достигнућа, научне теорије користе као идеологија, доказивања Божјег непостојања.

Још једном поздрав.

Upoznat sam sa Džentrijevim argumentom. Miloš Babić je na svom sajtu jako dobro odgovorio.

"Tvrdnja : “Polonijumske aure (polonijumski oreoli) koje je otkrio Robert Džentri (Robert Gentry) dokazuju da su stene stvorene trenutno, pošto bi se radioaktivni elementi koji uzrokuju takve aure raspali veoma brzo nakon stvaranja stene.”

Odgovor : Aure u stenama se javljaju kada mala količina radioaktivnog elementa bude uključena u kristalnu strukturu kamena. Radioaktivni element oslobađa visokoenergetske čestice (radijaciju) koje razaraju kristal u njegovoj blizini, i stvaraju kružni pojas u kome su boja i struktura kamena promenjene. U slučaju određenih čestica, dolazi do takozvanog “Brag efekta”, u kome se najveći deo oštećenja događa na samom kraju puta čestice, što umesto okrugle fleke stvara prstenasti trag oko centralnog mesta na kome se nalazi radioaktivni materijal.

Džentri je kao dokaz naglog stvaranja Zemlje ni iz čega ukazao na neke od takvih prstenova, tvrdeći da su radioaktivne materije koje su uzrokovale te prstenove u stvari izotopi polonijuma (210Po, 214Po, i 218Po). Pošto ti izotopi imaju kratke periode poluraspada i brzo nestaju, Džentrijev zaključak je da granit nije nastao sporim hlađenjem lave, već odjednom, zajedno sa polonijumom koji je ostavio tragove.

Nekoliko geologa je proverilo Džentrijeve nalaze i našlo je da je situacija znatno drugačija od one koju je Džentri predložio. Naime, polonijumske aure se mogu naći samo i jedino u oblastima u kojima okolne stene sadrže značajne količine uranijuma. Polonijumske aure, pritom, pripadaju samo izotopima polonijuma koji nastaju raspadom urana-238. Aure koje pripadaju izotopima polonijuma koji nastaju raspadom mnogo češćih elemenata kao što su uranijum-235 i torijum-232. Polonijumske aure se takođe mogu naći u nekoliko vrsta kamena iz različitih izvora, uključujući i nevulkanske izvore; drugim rečima, postojanje aura nije određeno vrstom kamena, već njegovim geografskim položajem. Konačno, polonijumske aure se nikada ne pojavljuju u stenama koje nisu bile izložene vodi.

Ukupni zaključak geologa je da se uzrok polonijumskih aura nalazi u rastvorenom radijumu koji nastaje kroz raspadanje uranijuma-238. Kada se ovaj izotop u rastvoru raspadne do polonijuma, nerastvorljive soli polonijuma bivaju apsorbovane u rastućim kristalima biotita i fluorita, gde formiraju mikrogranule koje onda služe kao izvor za polonijumske aure. Sam uranijum nikada ne dolazi do kristala, tako da se ne može detektovati analizom sastava stena neposredno oko same aure."

Link(http://www.teorijaevolucije.com/ca.html)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек је дао математички доказ да Бог постоји: Ако Библија није тачна, како то да вода испарава тачно на 100°C, а смрзава се на 0°C?

 

Ето ти идеје да отвориш нову тему у "Дијалог са атеистима" и питаш их како то објашњавају...

A u Farenhajtima kako stoje stvari?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

теорија у коју ни сам Дарвин није веровао,што потврђује његово писмо, пријатељу који је био одушевљен његовом теоријом.Одгвор на писмо не цитирам из сећања.Хвала ти на одушевљености мојом теоријом али то је ипак само теорија .

Netačno. Darvin to nije rekao u svome pismu.

Preporučujem ti debatu Babića(endonuclease) i Petrovića(linkhttp://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=16&t=938&st=0&sk=t&sd=a&sid=31c281e6fd79bbb0debdb9c15313c7d3&start=15).To je na prvih 10 strana. Babić je pokazao da se Darvin nije odrekao svoje teorije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није се одрекао или  није смео да се одрекне ,питање је сада.

Што се тиче Џентријевог доказа о младој земљи, ја верујем.

Нисам по струци физичар, али бих волела да присуствујем дебати фише научника поводом Џентријевог открића.

За и против.

Не знам  колико се косе теорија еволуције и Божије стварање земње за колико, не знам.али оно што знам да нико никада не може доказати да је човек потао од мајмуна а не од Бога.

Ја верујем да сам творевина Божија а не мајмунска, а ти у шта ти верујеш. :bu:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам колико се косе теорија еволуције и Божије стварање земње за колико, не знам.али оно што знам да нико никада не може доказати да је човек потао од мајмуна а не од Бога.

Ја верујем да сам творевина Божија а не мајмунска, а ти у шта ти верујеш. :bu:

Uopšte se ne kose. Pročitajte ovo:http://vaznesenjeovcarbanja.blogspot.rs/2015/09/blog-post_38.html
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можемо овако до сутра , све је под знаком питања да ли је се одрекао нијели, итд итд., да ли је хтео није ли смео итд ....

Једино што није под знаком питања, то је Богостварање човека а не мајмуностварање.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...