Jump to content

Старост васионе: хронологија библијска или природно-научна


Препоручена порука

OK, ajd malo da se zezamo...opet

 

3. Земљино магнетно поље

 

Da, da je uzrok Zemljinog magnetnog polja električna struja, onda bi u prošlosti ona morala da bude toliko jaka da bi život u jednom trenutku bio nemoguć. Ali je odavno ustanovljeno da uzrok magnetnog polja Zemlje nije struja, već kretanja magme u unutrašnjosti. I magnetno polje Zemlje ne opada eksponencijalno, pa da može da se ekstrapolira njegova vrednost unazad u prošlosti; to nikada niko od naučnika nije tvrdio.

 

4. Атмосферски хелијум

 

Helijum u gornjim slojevim aatmosfere odnosi solarni vetar. Postoje i slike NASA gde se to vidi, samo malo treba da se izgugla. Još pre 50-ak godina je izračunato da je količina helijuma (btw, alfa čestica nije isto što i helijum) koja na takav način napusti našu atmosferu približno jednaka onoj koja nastane radioaktivnim raspadom.

 

У јуну 1982. године у долини ријеке Пелукси....

 

"Stopala" iz Peluksija su prevara, odavno provaljena. Čak i mnogi kreacionisti ne vole da koriste tu priču da se ne bi blamirali.

 

 

Mrzi me dalje 0703_read , ako neko 'oće, može da  preuzme...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nalijem vam malo čistog vina egzaktne kreacionističke nauke,

doživite i vi bar nešto malo od radosti i uzbuđenja kreacionizma:

 

Kad je tačno stvoren svijet?

 

Nadbiskup James Ussher (1581- 1656) je odredio stvorenje svijeta na sumrak prethodeće nedelje datumu 23. 10.4004. prije n.e.  Dr. John Lightfoot, vicekancelar Univerziteta u Kembridžu to precizirao na nedelju 23.10. u 9 časova prijepodne iste godine. Beda Časni je tvrdio da je to bilo 23.3. 3952. prije naše ere. Slavni astronom Kepler tvrdi da se stvorenje svijeta moralo desiti  3760. godine prije n.e. a Martin Luther 4000. prije n.e. Ussherov savremenik Scaligeri insistirao je na datumu 3949. prije n.e. Jevrejska Biblija stavlja stvorenje svijeta 3760. g. prije n.e. a Septuaginta stvorenje svijeta datira na 5200 godinu prije n.e. Ti (prevodioci-sedamdesetorica) međutim mjesec, dani sat ne navode. 

 

090910_EX_19_1_200_karol_sidon.jpg

 

Definitvno je taj problem razriješio vrhovni pražski

rabin Karol Sidon (u razgovoru za časopis Pravo):

Svijet je bio stvoren 17.09. 3761.

godine prije n.e.u 18:55 časova 

časova zona se ne spominje ali valjda

se podrazumijeva ta srednjoevropska.

 

Kraj diskuije!

 

to je samo malo dio tog gore članka kojeg nemam vremena, na žalost sad prevodit.

Čas (kreacionističke) biblijske nauke.li Škola dadaizma i zezancije?
http://www.outsidermedia.cz/Hodiny-biblicke-vyuky-aneb-Skola-srandy-a-dadaismu-1.aspx

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mrzi me dalje , ako neko 'oće, može da  preuzme...

 

Ja sam popio jedno pivo pre dve nedelje, meni je to dosta. (:  

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta sad niko ovdje ništa ne piše, ja sam samo preveo to tamo što je pisalo u članku: Konec diskuse - Kraj diskusije. Tako je to tamo pisalo pod onim rabinom Karolom Sidonom. A vi se razbježali kud koji mili moji, hahahaha. Ima tamo još većih pikanterija od ove, s tim egzaktno utvrđenim tačnim datumom, satom i minutom stvaranja svijeta, prevedem vam to sutra. Možda ste mislili da ništa bizarnije i apsurdnije od tog tačnog datuma, sata i minute stvaranja svijeta nema i ne može biti, ali ima.Toliko je to bizarno i apsurdno, nevjerovatno nešto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tri zanimljivosti: Monah Girolamo Vecchetti, koji je umro u zatvoru, izračunao je da je između stvorenja Adama i rođenja Isusa Hristosa proteklo tačno 1.442.801 dan, baš je imao na to računanje u podrumskoj ćeliji sasvim dosta vremena. Matematičar Johm Napier (+1617) izmislio je logaritme samo iz razloga kako bi lakše i tačno izračunao dan stvorenja i datum konca svijeta i ostale te račune što se tiču zvijeri iz Apokalipse. Nadbiskup James Ussher (1581- 1656) je odredio stvorenje svijeta na sumrak prethodeće nedelje datumu 23.10.4004. prije n.e.  Usscher je bio nadbiskupom anglikanske crkve i nije volio katolike, u novembru 1626 organizovao je u svojoj rezidenciji tajni sastanak irskih anglikanskij biskupa, koje je sastavilo takozvani "Sud nadbiskupa i biskupa Irske" Taj počinje: "Religija papista je praznojerna i idolopoklonička, njihova vjera i doktrina je pogrešna i jeretička, njihova vjera u svakom pogledu otpadnička, pružit im toleranciju i dozvolit praktikovanje njihove religije, ispovijedanja vjere i doktrine je bolesnim grijehom." I bio je najvjerovatnije jednim od tih koji su tada digli ruku i glasali za zakon u engleskom parlamentu prema kojem nagrada za ubistvo katoličkog sveštenika ima biti novčano ista kao i za ubijenog vuka. I takvom čovjeku će sam Duh Sveti otkriti tačan datum stvaranja svijeta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da bi bilo mnogo korisnije kad bi se na ovoj temi vodila debata o tome da li je TE (pod pretpostavkom da je tacna) spojiva sa pravoslavljem ili ne. Drugim recima, mislim da bi bilo jako korisno da se makar na ovoj temi batale rasprave o naucnoj ispravnosti TE, i da se konacno jednom za svagda razjasni sta je pravoslavlje, sta su dogmati, sta je pravoslavni dogmat o stvaranju (a sta ne) itd.

Kazem to, posto je nekima ocigledno nejasno ucenje Crkve i sprecava ih da uopste uzmu u obzir to da mozda postoji mogucnost da TE bude tacna...

 

Став Цркве је да је еволуционистичко учење богохуљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Став Цркве је да је еволуционистичко учење богохуљење.

 

Ne postoji stav Crkve o teoriji evolucije niti o teoriji velikog praska niti o bilo kojoj naucnoj teoriji.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Став Цркве је да је еволуционистичко учење богохуљење.

 

da, istina je samo jedna a ona izgleda ovako po

riječima jedne od najkompetentnijih i najpozvanijih

osoba na svijetu što se tiče takve te problematike: 

 

090910_EX_19_1_200_karol_sidon.jpg

 

Definitvno je taj problem razriješio vrhovni pražski

rabin Karol Sidon (u razgovoru za časopis Pravo):

Svijet je bio stvoren 17.09. 3761.

godine prije n.e.u 18:55 časova

časova zona se ne spominje ali valjda

se podrazumijeva ta srednjoevropska.

Kraj diskuije!

 

000412_mhk_sidon2_V.jpg

 

uni_211542155000075.jpg?verze=1320844590

 

Ovo je dodatno njegovo objašnjenje o tom kad je svijet nastao,

u tom jeziku gluhonijemih, za gluhonijeme osobe, haber išaretom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Став Цркве је да је еволуционистичко учење богохуљење.

 

Masna laz. To je reklo vise veroucitelja ovde, a konkretno jedan na ovoj temi(obi van).

Takodje mozes da nadjes Nishizavinu celu temu o tome itd.

 

I to zastupaju prvenstveno protestanti a u pravoslavlje je doslo kopirajuci protestanate.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prije godinu je na Univerziti Karlovoj u Pragu  održana zanimljiva

konferencija Evolucija versus Stvorenje na katedri teorijske kulture

sa mnogim eminentnim naučnicima, teolozima i drugim učesnicima.

 

Pozvánka: Konference Evoluce versus Stvoření

 

Mons. Dominik Duka OP, nadbiskup pražski
Prof. RNDr. Jaroslav Flegr, CSc., biolog i ekolog, to je baš onaj

poznati češki autor "Frozen evolution" - "Zamrznuta evolucija"

http://www.frozenevolution.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Flegr
http://web.natur.cuni.cz/flegr/

http://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Flegr
Pavel Kabrt
Prof. Stanislav Komárek
Karol Sidon, vrhni rabin pražski
Mgr. Karel Stibral, Ph.D.
Mgr. Marek Vácha, Ph.D.
Mgr. Marina Vančatová, Ph.D.
Doc. RNDr. Václav Vančata, CSc.
Prof. RNDr. Jan Zrzavý, CSc.

 

http://technickespolco.com/2012/05/14/pozvanka-konference-evoluce-versus-stvoreni/

 

Kardinál Duka o postoji katolické církve k evoluci a o stvoření

http://www.apha.cz/kardinal-duka-o-postoji-katolicke-cirkve-k-evoluci-a-stvoreni/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Став Цркве је да је еволуционистичко учење богохуљење.

 

Vidi ovako: da bi bilo sta bilo jasan zvanican stav (cele) Crkve, sto ti ovde u stvari tvrdis, to nesto mora da prodje kroz jedno opste i zajednicko razmatranje te iste (cele) Crkve, odnosno njenih ucitelja i pastira, a to zajednicko razmatranje zove se - jezikom Crkve - ili pomesni (= lokalni) ili vaseljenski (= opsti) Sabor.

 

Nijedan sabor u stvarnosti nikad se nije bavio ovim pitanjem, a kamoli da je doneto neko opste odredjenje cele Crkve.

 

Ovo znaci da sve sto o ovom (ili bilo kom drugom potegnutom a jos uvek do kraja nerazjasnjenom) pitanju cujemo ili procitamo jeste ili pojedinacno misljenje ili misljenje odredjene grupe ljudi (ne ulazeci sad u to da li je ispravno ili nije), ali jos uvek nije stav Crkve (= kao celine).

 

Sa ovakvim stvarima valja da budemo uvek oprezni u tvrdnjama, odnosno korisno je da se, pre nego sto nesto tvrdimo ili prenesemo kao tvrdnju, dobro informisemo o tome iz vise (pouzdanih) izvora, da bismo mogli sto valjanije da donesemo bilo kakav zakljucak...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo jedan kreaciionistički video, možete ga gledati i na engleskom originalu i na srpskom, dijelom je njihove kreacionističke cjelosvjetske world wide nternet propagande, čini mi se da iza toga stoje nekakvi američki protestanti. 

 

A Question of Origins (Full Documentary)

Na srpskom:

http://christiananswers.net/serbian/creation/aqoo/home.html

tamo izaberite  56k 128k 300k 512k

kod mene to 512k ne funkcioniše,

ne znam zašto, najbolji mi je bio na 300k

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Starost Zemlje

Pozdrav

Ja sam član Pravoslavne Crkve i istovremeno vjerujem u Boga I prihvatam teoriju evolucije. Za one koji misle da je evolucija protiv religije neka pogledaju: http://www.teorijaevolucije.com/forum/topic_66.html

Pozivam kreacioniste da mi daju argumente da je naša planeta mlada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...