Jump to content

Ateizam kao problem

Оцени ову тему


Препоручена порука

Одличан документарац. У тако кратком времену је дотакнуто скоро све о чему смо говорили на безброј тема. Заиста вреди одгледати ово :

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 255
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

У тако кратком времену је дотакнуто скоро све о чему смо говорили на безброј тема

 

И зашто си отворио још једну??? :) 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И зашто си отворио још једну??? :)

To mu je taktika,hoće da razvuče ateiste,a i moderatore o istom trošku,na više frontova i da ih zbuni ovakvim manevrom i onda opkoli i izoluje od glavnine snaga i uništi jednom zauvek.U fazonu admiral Horacio Nelson 0102_laugh

Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И зашто си отворио још једну???  
 

 

Зато што је емисија изванредна. Барем мени. Једна од ретких са преводом а да није креационистичка. Саговорници су сам врх, као и водитељ. Објективност и непристрасност се ретко виђају када су обрађују ти проблеми и тематика.

 

To mu je taktika,hoće da razvuče ateiste,a i moderatore o istom trošku,na više frontova i da ih zbuni ovakvim manevrom i onda opkoli i izoluje od glavnine snaga i uništi jednom zauvek.U fazonu admiral Horacio Nelnson

 

Ма дај. Како да не. Објаснио сам Биљани разлог. Ко хоће да гледа нека гледа и неће се покајати, ко неће не мора, нека прати дијалог Београда и Приштине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ма дај. Како да не. Објаснио сам Биљани разлог. Ко хоће да гледа нека гледа и неће се покајати, ко неће не мора, нека прати дијалог Београда и Приштине.

 

Šalim se Igi,nemoj odmah da skačeš! Evo ti Aminčić od mene .smesko.

Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма дај. Како да не.

 

Јеси брате понекад, како б` реко "накриво насађен"... :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини Игњатије! Није ми била зла намјера!

Него превише је тих тема "дијалога са атеистима", одакле увијек изађе неко "повријеђен"! 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

... ко неће не мора, нека прати дијалог Београда и Приштине.

 

 

Divim se tvojim komentarima!! Do sada si od mene dobio bar 20ak amina! Sve najbolje i ne obaziri se.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси брате понекад, како б` реко "накриво насађен"...  

 

Јесам. Не поричем. Пре неколико недеља сам једну јабуку накриво насадио. Највероватније сам је мерио према себи :)

 

Шта да се ради. Свестан сам ја тих својих недостатака и мана (барем мислим да јесам). Позитивна критика је увек добродошла и пожељна.  :drugarstvo:

 

Извини Игњатије! Није ми била зла намјера! Него превише је тих тема "дијалога са атеистима", одакле увијек изађе неко "повријеђен"! 

 

Нема потреба за извињавањем. То јесте истина. И сам сам планирао да батилим са тим стварима, али ово ми се допало. Ко одгледа схватиће зашто то причам. 

 

Све је ок  :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci, prevod je ocajan... 

 

Conditioned = ogranicen? treba uslovljen (Pavlovljev refleks?!).

tool = model? treba alat.

holes = kontradikcija? treba rupa, nedostatak.

ethical = ateisticki? treba eticki.

 

nije isto :) 

 

I prosecnom gledaocu onda bude prezentirana pogresna informacija. 

 

Point made at 33:33 :) Svako ko promasi ovu tacku, nije naucnik i pojma nema o nauci.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан документарац. У тако кратком времену је дотакнуто скоро све о чему смо говорили на безброј тема.

 

Dokumentarac pravi pogrešne generalizacije, baš kao i kao pojedini ateisti koji se pojavljuju u dokumentarcu... na obe strane postoje bolidi... ali je glupo poistovećivati sve ateiste ili sve hrišćane sa bolidima među njima...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dokumentarac pravi pogrešne generalizacije, baš kao i kao pojedini ateisti koji se pojavljuju u dokumentarcu... na obe strane postoje bolidi... ali je glupo poistovećivati sve ateiste ili sve hrišćane sa bolidima među njima...

 

Крај приче. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dokumentarac pravi pogrešne generalizacije, baš kao i kao pojedini ateisti koji se pojavljuju u dokumentarcu... na obe strane postoje bolidi... ali je glupo poistovećivati sve ateiste ili sve hrišćane sa bolidima među njima...

 

 

Слажем се. Али је показано да нису сви верници глупи и без веза са науком, приказани су научници који су верници и који нису ништа мање научници од оних који су атеисти. Такође је показано да и атеизам (антитеизам) и секуларизам могу бити опасни исто као и верски фанатизам. 

 

Лепо се види одакле вуку корене атеистичка удружења широм света, па и ово "наше" српско. Симболика, лидери и идеје су исти. Неки, као онај са мајцом осликаном крстом који пада у корпу што протестује и што је променио име у Дарвин, имају све карактеристике вере а да нису тога свесни.

 

Не знам. Енглески слабо познајем и ово је најбољи документарац са преводом који сам погледао а да се бави односом атеизма и религије. На енглеском сигурно постоје много боље ствари тако да ме не чуди ако вам се овај није много свидео.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...