Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

Овај догађај је право време да се сетимо речи ап. Павла, и да промислимо о томе где смо ми и да се кроз те речи и овај догађај суочимо са сами собом, те једном у животу се сетити да наша хришћанска учења могу имати везе са нашим животом. Све остало је безвезе. Дакле, ево тих речи за размишљање и повлачење у себе, а ко њих не разуме и не покушава да живи, бојим се да нема право ишта да коментарише:

Сада пак, многи су удови, а једно тијело.

А око не може рећи руци: Не требаш ми; или опет глава ногама: Не требате ми.

Него, шта више, који се удови тијела чине да су слабији, неопходни су;

И који нам се чине мање часни на тијелу, њима придајемо већу част;

И неугледни наши удови имају већи углед, док оним угледним то не треба. Али Бог тако сложи тијело давши слабом уду већу част,

Да не буде раздора у тијелу него да се удови подједнако брину један за другога.

И ако страда један уд, с њим страдају сви удови; а ако ли се један уд прославља, с њим се радују сви удови.

А ви сте тијело Христово, и удови понаособ.

(1 Кор, 12, 20-27)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Бранислав Перановић је лудак којем не би требало дати две нацртане овце да их чува, а ко је до сада имао икакву дилему по питању тога да ли су његове методе болесне или нису, сада би требало да му је јасно - осим ако и сам није болестан.

Срамота епских размера за Цркву је то што је тај човек уопште икад рукоположен, брука је што му је дозвољено да Цркву злоупотребљава као покриће за своја иживљавања, а то што му је и после свега дозвољено да се и даље иживљава, и што га још увек људи из Цркве у томе подржавају је, у најмању руку, саучесништво у убиству.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре ће бити да има различитих коментара а не "само осуђивања"... а видим да ниси ни једном поменуо човека кога више нема међу живима...

Грешиш, оче, не читаш пажљиво.

Зар нисам написао: "Нека би се Господ смиловао обојици...."?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тужно тешко прихватљиво и ружно.

Ето доказа да је некда добра намера у не знању погубна.

"Добрим намерама поплочан је пут до пакла"

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да, опрости...

Лично не осуђујем Перановића јер је он сада сам себе осудио овим непромишљеним поступком, али не желим ни да будем саучесник у убиству. Изгледа да се баш и не разуме најбоље да је овде почињено убиство. Зашто и како... рекох да је добро да се сачека истрага. ЗНАМ да је у таквим центрима строго забрањен унос дроге а како ствари стоје овај несрећник је то унео... или можда није...

у томе је ствар. Сачекајмо још информација.

У сваком случају, молимо се за насрећног убијеног и за Бранислава...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"А који саблазни једног од ових малих који верују мене, боље би му било да се обеси камен воденични о врату његовом, и да потоне у дубину морску."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesi li ti nekada cuo za ubistvo iz nehata

Овде нема места нехату. Не када употребиш оруђе за које знаш да може да изазове тешко оштећење или смрт. Чак не знам ни да ли би могло да оквалификује као тешки нехат.

Нека се Бог смилује јадном несрећнику који је изгубио живот, а ми сви да се замислимо и да извучемо поуке, пошто, на жалост, изгледа да у овом времену отупелости свих нас мора да се деси нешто овако стравично да бисмо се пресабрали око многих ствари.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve veze ima to sto je "brat u hristu"? Jel ga to sto je hriscanin magicno cini otpornim na grehove i gresnost ili na nenormalno ponasanje?

Dal bi ovako pozivao na smirenje u donosenju suda, ako je vest da je neki ateista udario popu samar...

Има везе.

Ако овако осуђујемо брата у Христу, како ли би тек осуђивали атеисту, како ти кажеш!

То што је неко хришћанин, не чини га отпорним на грехе, већ само више изложеним истима.

А осуђивање је осуђивање, без обзира да ли је неко теиста или не,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овде нема места нехату. Не када употребиш оруђе за које знаш да може да изазове тешко оштећење или смрт. Чак не знам ни да ли би могло да оквалификује као тешки нехат.

Mislis da ga je namerno ubio ?

Нека се Бог смилује јадном несрећнику који је изгубио живот, а ми сви да се замислимо и да извучемо поуке, пошто, на жалост, изгледа да у овом времену отупелости свих нас мора да се деси нешто овако стравично да бисмо се пресабрали око многих ствари.

138999

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само да напоменем да су ти дечаци трансформишу у праве звери, убице, када им се ускрати приступ дрогама.

Огромна већина оних који оду из центра не издрже годину дана на улици. о Бранко је прихватао и радио са већ мртвим људима, којима је дрога узела живот.

Нека му Бог подари рајско наслеђе, а о Бранку сузе покајања...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislis da ga je namerno ubio ?

Не, не мислим да га је намерно убио, заиста то не мислим. Али је олако држао да последица, то јест смрт неће наступити, а користио је оруђе подобно да ту последицу, то јест смрт, изазове. У том случају нехат не постоји, евентуално би се некоме могао признати груби, односно тешки нехат, али ту су последице тек мало мање од убиства када нема предумишљаја.

Само кажем да ово не може бити нехат са правне тачке гледишта, без улажења у намере и психологију некога, чак и без улажења у конкретне околности случаја.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je strašno što ga je većina ipak podržala (jadan on, pogledajte kakva se hajka podigla na njega, ja njega razumem, drago mi je što radi, svaka mu čast, ovi ljuckopravaši ovo - ono...) i nakon što su oni snimci objavljeni. I ne pričam samo o Obrazovcima.

A mnogi su i kritikovali B92(?).

pogledajte starije teme:

https://www.pouke.org...hl__ crna reka

https://www.pouke.org...hl__ crna reka

I da ovom prilikom pohvalim ovo:

После оне срамоте из Црне Реке, да је било памети, Перановићу је требало забранити да приђе било ком наркоману на ближе од 30 метара...

Аутогол за аутоголом...

Šta reći, užas od priče...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али је олако држао да последица, то јест смрт неће наступити, а користио је оруђе подобно да ту последицу, то јест смрт, изазове.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...