Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

Није требало дозволити да отац Бранислав и његове методе буду ДЕО ЦРКВЕ... а кад је избило на површину морао - МОРАО је, одмах престати да то на било који начин не БУДЕ ПОВЕЗАНО СА ЦРКВОМ ...

Метод - као метод, погрешан или мање погрешан, потпуно је друго питање..

само такав метод на било који начин није смео ни бити - ни ОСТАТИ, у окриљу Цркве .. ..поготову што су и Епископи и Синод на то указивали.. а управо се то нама СВИМА десило!

Овоо је ''само'' ЛОГИЧАН ЗАВРШЕТАК таквог стања и деловања..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Znam, samo sam hteo da se vidi koliko su ovozemaljske kazne nepouzdane i nerealne. Ko ima vise para prodje bolje od onog ko nema za isto zlo, a ko ima bas mnogo i ne biva kaznjen, a ko ima najvise kontrolise drzave i druge kaznjava.

Zato cekamo Boziji Sud ( sto ne znaci da se sada ne treba suditi ) koji ce presuditi svima nama ukljucujuci i Peranovica. Kada svacija dela i nedela izadju na videlo.

Божији суд не кажањава. Бог није осветник и судија. Божији суд ти или прашта или те једноставно остави да трунеш у сопственом блату које сам себи направиш.

О овим казнама не причам зарад тога да се Перановић казни већ да се отклони из друштва не би ли учинио неко веће злодело.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само мали број је добијао батине (тортуру). Скроз је погрешно читав његов рад са људима свести на тортуру.

Да ли си добијао батине од родитеља? Ја јесам. И замисли да сад неко читаво одрастање и живот у некој нормалној породици, заједници, сведе на то што си рецимо 2-3 пута добио велике батине, и да каже да су твоји (моји) родитељи садисти.

И те како им је он давао вредности духовног живота, колико сам ја упознат. А слушао сам многа његова предавања: био је гост и код Веље у Духовницима, а долазио је са својим штићеницима и код проте Дејана на трибине, где је причао о раду духовно рехабилитационог центра.

Присуствовао сам и ја неколико пута Перановићевим предавањима, и код проте Дејана на трибини на Бановом брду. Моје је мишљење да Перановић има сензационалистички приступ помагању наркоманима.

Што се тиче духовне сфере Перановића, а повезано са теолошким искуством, сматрам да је ту кључ проблема. Рад са наркоманима не може се заснивати на шаблонима, па били то и основи катихизиса.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Божији суд не кажањава. Бог није осветник и судија. Божији суд ти или прашта или те једноставно остави да трунеш у сопственом блату које сам себи направиш.

О овим казнама не причам зарад тога да се Перановић казни већ да се отклони из друштва не би ли учинио неко веће злодело.

Ima li vece kazne nego upoznati Boga pa biti odvojen od Njega za vecnost .

Ta je kazna gora od krckanja u kazanu.

Hteo sam samo da kazem da Boziji Sud moze biti potpuno drugaciji od zemaljskog, " Ali će mnogi prvi biti poslednji, i poslednji prvi. "

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima li vece kazne nego upoznati Boga pa biti odvojen od Njega za vecnost .

Ta je kazna gora od krckanja u kazanu.

Hteo sam samo da kazem da Boziji Sud moze biti potpuno drugaciji od zemaljskog, " Ali će mnogi prvi biti poslednji, i poslednji prvi. "

Нема те казне али тиме кажњаваш сам себе.

Не одбаца те он ти сам одлазиш...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај Игњате прекини да се бламираш.

Убиство из нехата је када апсолутно ниси одговоран за убиство када ниси имао намеру да нанесеш икакву штету али се због твоје неодговорности или неког другог фактора за који си директно одговоран десило кд убиства.

Kako bi ti kvalifikovao ovo ubistvo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako bi ti kvalifikovao ovo ubistvo?

Тешко убиство.

Конкретно убиство

Zatvorom najmanje deset godina ili zatvorom od od trideset do četrdeset godina kazniće se:

1) ko drugog liši života na svirep ili podmukao način;

2) ko drugog liši života pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju;

3) ko drugog liši života i pri tom sa umišljajem dovede u opasnost život još nekog lica;

4) ko drugog liši života pri izvršenju krivičnog dela razbojništva ili razbojničke krađe;

5) ko drugog liši života iz koristoljublja, radi izvršenja ili prikrivanja drugog krivičnog dela, iz bezobzirne osvete ili iz drugih niskih pobuda;

6) ko liši života službeno ili vojno lice pri vršenju službene dužnosti;

7) ko liši života sudiju, javnog tužioca, zamenika javnog tužioca ili policijskog službenika u vezi sa vršenjem službene dužnosti;

8) ko liši života lice koje obavlja poslove od javnog značaja u vezi sa poslovima koje to lice obavlja;

9) ko liši života dete ili bremenitu ženu;

10) ko liši života člana svoje porodice kojeg je prethodno zlostavljao;

11) ko sa umišljajem liši života više lica, a ne radi se o ubistvu na mah, ubistvu deteta pri porođaju ili lišenju života iz samilosti.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Citam negde saopstenje gde se spominje "rascinjeni svestenik B.Peranovic",

da li re rascinjen ili nije?

Čisto sumnjam da je do sada zvanično raščinjen ali će sigurno biti .

Voleo bi da mogu da imam neki pozitivan sud o sveukupnom radu tog rehabilitacionog centra.

Jedna od takođe otežavajućih okolnosti je ta što su oni te rehabilitovane mladadiće monašili,pa sad imamo oko bivšeg episkopa Artemija tako velik broj mladih monaha.

To su ljudi sa ,evidentno,još uvek poremećenom ličnošću,a stavili su ih u ulogu koja im ne pripada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvek sam se pitao kako to da crkva nema neku izvrsnu vlast,

da posle presude Crkvenog suda i eventualnog rascinjenja,

zabrani pojedincima da nose mantiju i okolo da se predstavljaju kao svestenici.

Sada po Srbiji i svetu imamo svega i svacega sto seta u mantijama i glumi nekakve duhovnike!

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da su ovakve teme propast. Šta tu ima da se piše? Čak i da neko ovde lično poznaje Branislava Peranovića ili nastradalog momka, šta može o tome da piše na forumu?! Crnu hroniku treba zabraniti, ili se braniti od crne hronike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Uvek sam se pitao kako to da crkva nema neku izvrsnu vlast,

da posle presude Crkvenog suda i eventualnog rascinjenja,

zabrani pojedincima da nose mantiju i okolo da se predstavljaju kao svestenici.

Sada po Srbiji i svetu imamo svega i svacega sto seta u mantijama i glumi nekakve duhovnike!

Prošao je srednji vek, tako da danas samo država ima pravo fizičke prinude.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Mislim da su ovakve teme propast. Šta tu ima da se piše? Čak i da neko ovde lično poznaje Branislava Peranovića ili nastradalog momka, šta može o tome da piše na forumu?! Crnu hroniku treba zabraniti, ili se braniti od crne hronike.

Dobra ideja. Ajmo da idealizujemo ovaj svet sve dok ne budemo u stanju da se suočimo sa stvarnošću.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...