Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

Какве батине, присила, терапије ништа то не пролази док човек сам не одлучи да престане да се дрогира. Исто као кад престане да пије алкохол или да пуши дуван.

Кажу да у СФРЈ није било шансе да се дрога унесе у затвор и онда су наркомани кад допадну робије морали да се скину на суво, али опет кад би одслужили казну почињали су поново да узимају дрогу.

Или је можда неко схватио да се може живети и без дроге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Da, to sam i mislio da tako gledas na sve ovo... nece da se leci - baci ga onda.

Jedino ne vidim gde je tu ono elementarno covekoljublje.

...

U ovom pitanju se, kako vidim, sa mnogima ovde potpuno razilazim u shvatanju...

Не, него ћемо људима да човекољубље утерујемо у главу штанглама и лопатама док не цркну...

Нисам очекивао шпанску инквизицију - овога пута најозбиљније...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хм...нешто приметих...

артемићани и остали "браниоци вере" ни једном једином речју нису поменули ову трагедију, као да се ништа није десило...

како је то дволичњаштво... не могу да верујем. Али зато им је веома стало да објављују потпуно небитне информације, наравно миксујући их како њима одговара.

Било је, али када су видели колико је позитивних реакција и колико подршке Перановићу изазвала та вест, обрисали су је са странице...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozda je tebi smesno...

Kako da ne bude...

Dozvoli da parafraziram staru izreku: Ko o cemu, vernik o licemerju...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je takvo postupanje stvarno legitiman nacin borbe protiv narkomanije, ajd onda da to lepo institucijalizujemo.

Sto da hriscanu prljaju ruke, kad postoji vec prljava drzava i neizivljenih pandura kolko hoces, pa lepo narkomane i alkoholicare u zatvor na tabanje dok se ne izlece.

I da bude sve cisto i po zakonu, a ne ovako zabaceno i polu-legalno i da se svi pravimo ludi i slepi.

I naravno da vidimo koji jos problemi postoje u drustvu koje nismo resili standardnim metodama...

PS. I cemu to napusavanje bajkera??

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Saslušanje pred istražnim sudijom je, prema rečima sudije Velisavljevića, trajalo tri i po sata i optuženi je izneo svoje viđenje slučaja i rada Centra za odvikavanje od droge – Sretenje.

"On je detaljno odgovarao na pitanja o slučaju i samom radu Centra za odvikavanje od droge. Osumnjičen je za ubistvo izazvano velikim brojem udaraca drvenim štapom i pesnicama usled čega je Zarupac pao u nesvest i udavio se zeludačnim sokom, što je zvaničan izveštaj patologa", izjavio je istražni sudija Slobodan Velisavljević.

Sudija je naveo da će konačnu kvalifikaciju dela biti potrebno dodatno veštačenje. Predviđena kazna za ubistvo, za koje je optužen sveštenik Peranović, je od pet do 15 godina.

Prema navodima istražnog sudije Velisavljevića, telo Nebojše Zarupca (39) pronađeno je u ponedeljak oko 20.30 časova, u pomoćnoj kući sveštenika Branislava Peranovića udaljenoj dva kilometra od Centra za odvikavanje.

Episkop šabački Lavrentije je "privremeno zabranio sveštenodejstvo" svešteniku Peranoviću.

"Zbog osnovane sumnje da je sveštenik Branislav Peranović počinio ubistvo, episkop šabački ga stavlja pod privremenu zabranu sveštenodejstva do okončanja krivičnog postupka", saopštila je Eparhija.

Peranović je nekadašnji upravnik "Rehabilitacionog centra Crna Reka", gde je lopatom prebijao štićenike.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=08&nav_category=16&nav_id=633305

....

"привремено забранио свештенодејство" свештенику Перановићу." Колико људи треба да пребије и убије да му трајно забране?

Може ли као грк у манастир, он је убио само једног човека а овај два?

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овом нашем поремећеном друшту добар проценат њих се слаже да је Перановић исправно поступио. Кажу да и треба тако са наркоманима.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овом нашем поремећеном друшту добар проценат њих се слаже да је Перановић исправно поступио. Кажу да и треба тако са наркоманима.

" Batina je iz raja izašla teologija", koja na žalost ima duboko usađeno korenje u pravoslavlju i mnogi je zastupaju.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

to sa batinom je vec bila rasprava i zakljucak nema veze sa ovom pricom

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde su konkretni rezultati? Ljudi nemajuci kud beze kod Peranovica, nema drugih razloga za njihov odlazak tamo.

...

I znas kako, da bi uopste pricao sa nekim na forumu zaista je potrebno da citas ono sto taj pise, a ne da zamisljas neku svoju sliku.

Не знам што ми говориш о читању када сам ти ја ископирао линкове на којима између осталог постоје и конкретни резултати и онда ме питаш где су?

А волео бих да те питам откуд ти знаш који су мотиви људи који беже код перуновића?

Сигурно има оних који су пробали много али многи и пробају јер имају поверења у Цркву и мисле да је он Црква.....

Medjutim, nakon ovakve reci, zaista gubim svaku volju za dalji raazgovor...

Можеш ти да губиш вољу колико хоћеш, ако хоћеш да базираш студије о лечењу на сведочењима која си ти чуо астрологија би одавно била доказана ствар.

Иди на било којиастролошки форум тамо има преко 300-400 људи који ће да ти сведоче да астрологија ради.

Што наравно није тачно...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овом нашем поремећеном друшту добар проценат њих се слаже да је Перановић исправно поступио. Кажу да и треба тако са наркоманима.

Моле се паметни да више не ћуте - ситуација постаје неподношљива.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, него ћемо људима да човекољубље утерујемо у главу штанглама и лопатама док не цркну...

Нисам очекивао шпанску инквизицију - овога пута најозбиљније...

Potpuno si naopako razumeo, kao i mnogo puta do sad... sta se tu moze...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда бих им и поверовао да синоћ нисам гледао вести на Б92 на којима је директорка клинике за лечење болести зависности у Драјзеровој похвалила рад других црквених центара за одвикавање...

  • Волим 1

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...