Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Има много мангупа у Цркви, и превише у мантијама.. (и један у епархији је превише..)

Пола епископа не залази у народ - нема поима ни како људи живе ни шта желе да ураде у Цркви ни како то желе... мислим на Црквујући народ...

Она друга половина извештаје добија од намесника.. што је најчешће још горе јер је све то фризирано...

Богу фала што има Њих неколико на којима се и држи Све..

..само докле тако..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се искрено дивим твојој и игњатовој способности да правдате неоправдано.

Posle ovoga, svi oni najnajtezi slucajevi narkomana bice opet jedino sebi prepusteni, tj. izgubice i onu jednu slamcicu za koju su se neki od njih hvatali.

Неће. Постоји много ефективних метода за одвикавање од наркотика. Сигурно много ефективнијих од батињања у црној реци и филозофије Бранислава.

...

O. Branislav ce da primi zasluzenu kaznu po zakonu, tome se nadam, ne kao da sam zlurad, nego jer znam da je to jedino sto i on sam zeli ovog trenutka, i sto bi jedino i bilo pravo.

Citav slucaj Branislav Peranovic ce da prodje, ali ce problem svakako da ostane neresen.

I to ko zna jos koliko dugo.

1. Откуд ти знаш да је то оно што он жели?

2. Који проблем? Жмурење цркве или проблем наркоманије?

Koliko li ce jos narkomana da umre, a da necemo ni da znamo za njih?

Koliko njih ce da ucini neki zlocin, a da ce sve to da se zavrsi na nekoj naslovnoj strani dnevnog lista, a mozda i bez toga? Zato moram da kazem, sto se tice cele ove teme, da sam veoma razocaran mnogim ljudima odavde: jedan covek je nastradao - Bog da ga prosti i da mu Carstvo Nebesko - i toliko uke i buke, tema od preko 20 strana za manje od 24h?

Препотстављам да мислиш ан проблем наркоманије. Хајде молим те покажи ми колико је тај центар ефикасан у односу ан друге методе лечења? Пошто овде не причамо о религији овде причамо о неким стварима које могу да се провере конкретним доказима. Ја нигде нисам видео проценат успешности нити било коју студију успешности терапије Бранилсавове. А ти причаш као дај е100 % ефикасна и тако си је и бранио у теми пре ове.

И није један човек, ово је било очекивано. Насиље рађа насиље ствара још насиља. Нико ко има срца не може лопатом да удари човека а камо ли да га удари шипком у главу.

A svi oni, mnogo brojniji, koji su umrli i umiru od droge, i oni koji su nastradali na razne najbrutalnije nacine od ruke narkomana, kao gore pomenuta majka (!) - sta sa njima? Jesu li i to ljudi ili ne? Kad smo se ovako oglasili da o tome svemu pricamo na preko 20 strana za manje od jednog celog dana? Kad smo ovoliko energije i snage uneli u pricu o tome zasto se ljudi u ovom drustvu uopste drogiraju u tolikoj meri, a niko ne preduzima skoro nista po tom pitanju?

U pravu je Dragi - jedan je pokusao, kako god traljavo i nepotpuno, ali je za te ljude, koji su prakticno hodajuci mrtvaci, bar nesto malo (a mozda i mnogo, Bog zna) uradio. Makar za jednu leptu.

Јесу људи су. И зато што су људи - не трепа их тући и требамо да их лечимо медицином а не да их дресирамо батином.

Куче па се боље научи системом награде него системом казне.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ti si izvrsila uvidjaj i znas sta je uzrok smrti? Pa cemu onda istraga i sud postoje?

Са обзиром да је ударен металном шипком у главу мислим да му је узрок смрти тровање топлим сендвичом са киоска јуче.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vrlo cesto je uzrok smrti narkomana davljenjr zbog povracanja.

Јесте када се предозира па заспи па се угуши у сну. Ти си баш решио да оправдаш овог бају на сваки могући начин?

Када се дигне адреналин (например када те туку) што се више диже то ти више функција које немају везе са мишићима и брзином престају да раде између осталих престаје ти и варење.

Зато је спортистима непрепоручљиво да једу пред тренинга јер ће да се исповраћају у току тренинга.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da cuvena prica o sest umrlih pacijenata koju niko nikada nije proverio. Plus niti jedan ikada izleceni narkoman, samo u strahu i na suvo skinuti; koji ce se prvom prilikom vratiti drogi

То кажем они оду одатле, али ником не падне на памет да провери колико њих је после годину две доживело relapse... многим методама наркомани се скину са дроге... наставе живот и онда после неког времена доживе релапс....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једна мање битна појава у целој причи ,али која ме итекако иритира јесте брига о томе ,,Шта ће рећи свет после свега овога о Цркви " и то у мери која је више него неприлична у овој ситуацији. ,,Свет" никада није ни имао лепе речи за Цркву,па неће ни овај пут,шта више,радоваће се туђем паду као и увек.Али ми сва та брига о ( дословно ) ,,имиџу " Цркве говори о неким другим стварима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije problem "sta ce narod reci" nego sta cemo mi uraditi da se ovakve stvari ne desavaju opet. Trenutno imamo kaludjera koji rukopolaze i osniva katakombne crkve, imamo drugog koji skida crnu magiju, vladiku koji je na slobodi jer mu je slucaj zastareo i jos mnogo drugih situacija gde smo tacnije nismo reagovali kko treba. Uostalom i ovu zver su mnogi branili cak i kada su svojim ocima videli lopata metodu; sto vise govori na kakvom dnu se nalazimo i kakvi moralni obrasci u nasem narodu vladaju.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I za sve koji brane bajkera evo im reci Vladike Porfirija:

Више пута сам за јавност раздвајао те његове „пројекте” и оно што ми радимо. А разлика је безброј. Између осталог, штићеници у наше кампове долазе својевољно, слободни су да оду кад хоће, док су у Перановићев довођени и на силу. Такође, нас су посећивали и надлежни из Министарства здравља, долазио нам је и министар Ивица Дачић, сарађујемо са лекарима, стручњацима за болести зависности. Сви су се они, дакле, упознали са нашим начином рада и са њима сарађујемо. Једини инструмент који користимо у нашим камповима је љубав и стрпљење – каже владика Порфирије.

Pametnom dosta.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje samo prevedem dio teksta iz tog diplomskog rada iz područja specijalne pedagogije.

Odnosi se na jedan konkretni zatvor u Češkoj u kojem je oko 500 punoljetnih kažnjenika.

Tako možete vidjeti čime se sve zatvorenici tamo bave, kakvim sve raznim aktivnostima.

Fizičko kažnjavanje, tortura ili bilo šta tome slično među tim aktivnostima zaista NIJE!

Inače sad vidim da bi čitav tekst mogao biti i od ogromne pomoći duhovnicima kao orijentir

i mogao bi im pomoći u kontaktima sa zavisnicima, savjetovanju i odlučivanju u svešteničkoj praksi.

Iz područja je specijalne pedagogike pa ga prevedem i postavim hitno ovdje na Forumu kako bi bio

pri ruci teolozima, duhovnicima, vjernicima, članovima Foruma i svim ostalim zainteresovanim

za tu važnu društvenu problematiku. Ja sam u Pragu radio profesionalno kao socijalni radnik

sa maloljetnim beskućnicima, delikventima i prostitutima a među njima je bilo mnogo narkomana.

Također sam radio na pomaganju uhapšenim maloljetnim i punoljetnim teenager delikventima, hodao

za njima u zatvor, posredovao među njima, rodbinom, advokatskim kancelarijama i vodio računa o

njihovim raznim potrebama, pisma, odjeća, hrana, paketi i sl. naročito o tim sasvim samima, bez

ikog svoga tj. bez funkcionalnih porodica, naprosto siromašnim bez išta i sa najnižeg društvenog dna.

Odjeljenje određeno za odsluživanje kazne zatvora osuđenih muškaraca starijih od

18.g. koji su bili sudom kategorisani k odsluženju kazne zatvora sa dozorom, stražom.

Stambeni kapacitet zatvora je planiran za 484 osuđenika, osobe na OKZ

(skraćenica, na "odlsuženju kazne zatvora") su smješteni u zajedničkim sobama,

s prosječnim kapacitetom 10 kreveta, izuzetkom nisu ni sobe za 4 ili za 18 osuđenih.

U arealu zatvora se nalaze dvije glavne zgrade za osuđene, novo-rekonstruovana kuhnja

s trpezarijom, skladišta, zgrada zatvorska sa kriznim odjeljenjem.U arealu su također

prostorije za zapošljavanje zatvorenika i za njihove interesne, obrazovno-vaspitne i

sportske aktivnosti.osuđenici imaju na raspolaganju dvorište za šetnje i sport,

kondicijsku prostoriju za fitness, ambulantu s opštom i zubarskom zdravstvenom zaštitom,

Prostorija za posjete ima kapacitet 23 istovremene posjete. Taj zatvor X ima također i

prostoriju bez optičke i audio kontrole, mogućnost primanja posjeta u toj prostoriji je

isključivo formom nagrade za dobro, primjerno ponašanje.Većina prostora zatvora je opremljena

bezbarijerovim pristupima. Osuđenici u tom konkretnom KPD, zatvoru X imaju mogućnost pohađati

sljedeće vaspitno-obrazovne programe koji su sadržani u individualnim vaspitnim programima:

1. Češki jezik,

2. Njemački jezik,

3. Prerada (konzerviranje) namirnica,

4. Samoopslužne aktivnosti (domaćinstvo, udržba, popravke)

5. Računarska tehnika za napredne, advanced

6. Istorijsko-vjeronaučni kružok

7. Zemljopisni kružok

8. Likovna umjetnost i umjetničke tehnike (vajanje, sliikanje itd.)

9. Prirodnjački kružok, ekologija, biologija itd.

10.Radno vaspitanje

11.Osnovi rada sa PC, kurs za srednje napredne, intermediate

12.Kružok opštih i društvenih nauka, poltika, sociologija itd.

13.Lovačka sekcija

14.Kinološka sekcija

15.Kuvanje

16.Kurs PC za početnike, beginners.

17.Dokumentarno-prirodnjački kružok

(poznavanje gljiva, mikologija, voćarstvo, vinogradarstvo i sl.)

18.Akvaristika

19.Ekonomika (kućna ekonomika, preduzetništvo i sl.)

Specijalne vaspitne aktivnosti protiču individualno ili grupno a vode ih specijalisti

sa odjeljenja za odsluženje kaznei služe kažnjenicima najviše u tome kako bi

se suočili i ispravno vrednovali svoju vlastitu kriminalnu prošlost i kaznena djela.

1. Fizičko vaspitanje

2. Terapeutska grupa

3. Rehabilitacijske vježbe

4. Relaksacija

5. Dramska sekcija, pozorište i gluma

6. Radno vaspitanje

7. Dnevna grupa bezdrogove zone

8. Socijalno-pravno savjetovalište

9. Mjesečna grupa - mladi-odrasli, sastanak

10.Psihološko-terapeutska grupa za mlade, Klub mladih "P"

11. Ljekarska i seksuološka ordinacija, Klub mladih "N"

12. Psihosocijalna obuka "Parole"

(specijalni projekt 3Z tičući se zatvorenika, psihohigijenika, moralka,

preventiva, nešto kao kurs asertivite i samovaspitanja u zatvorskim uslovima)

13.Socijalno-psihološka treniing grupa (psihotrening), Večernji klub

14. Sedmična grupa - redovni sastanak

Tabela 2. Spisak specijalno-vaspitnih aktivnosti zatvora X

Za kažnjenike je u zatvoru uređena biblioteka s više od 4.500 knjiga.

U istom tom zatvoru X osuđeni imaju mogućnost učestvovat u rekvalifikacijskim

kursevima garantovanim i organizovanim stručnim školskim centrima/institucijama.

Iz iskustva specijalnih pedadoga je poznato da o vaspitanje i obrazovne sekcije

i aktivnosti osuđenici ne pokazuju visoko zanimanje. Mnogo veće zanimanjer pokazuju za

free-time aktivnosti, razne zabavne djelatnosti u slobodno vrijeme:

1. Motoristika

2. Muzički klub - folk, country

3. Prirodnjački kružok

4. Sportske aktivnosti

5. Strelice - Darts

6. Šahovski klub

7. Streetball

9. Kondicijske vježbe, trenig, fitness

7. Modelarstvo

8. Atletika

9. Nohejbal (odbojka nogama)

10.Sudoku

11.Stolni tenis

12.Likovna sekcija

13.Muzička sekcija, za muzikante, sviranje, pjevanje uživo

14.Filmska sekcija

15.Stolni tenis

Zaměstnanost odsouzených se dlouhodobě pohybuje kolem 58%. Zaměstnávání

zaposlenost kažnjenika se kreće oko 58 %. zapošljavanje osuđenih je realizovano

u centru gospodarskih djelatnosti, u sopstvenoj organizaciji ili kod privatnih firmi.

Sa zatvorom surađuju na primjer: Čokoládovny Fikar s.r.o., SIMBA-TOYS,

Kovolit nebo MG Slovakia s.r.o. Mogućnost rada bez prava na platu je osuđenicima

pružena glavno zbog sticanja i održavanja radnih navika na manualnim poslaovima ili

u pomoćnim radionicama pri poslovima potrebnim za održavanje svakodnevnog hoda zatvora

(pranje, čišćenje, održavanje, kuhnja itd. slično kao u vojsci).

U zatvoru X su uređena sljedeća specijalizovana odjeljenja:

a) detoksikacijsko, protitoksikomansko

b. psihijatrijsko

c) gamblersko - patološko igranje na automatima i kockanje

d) duševnei pooremećaji i poremećaji ponašanja

e) poremećaji ličnosti prouzrokovani zavisnostima na drogama

f) antialkoholičarsko odjeljenje

U zatvoru je zaposleno 252 radnika, od toga ih je 145 u stalnom radnom odnosu, ostali su honorarni.

Pored pripadnika zatvorske službe na hodu zatvora učestvuju i ljekari, specijalni

pedagozi, psiholozi, vaspitači, terapeuti i tehnički radnici. U cilju produbljavanja

kvalifikacije i stručne spreme radnici zatvora apsolvuju specijalne kurseve u inostranstvu.

Bezdrogova zona

Bezdrogova zona je u zatvoru X bila otvorena u drugoj polovini 2010. godine a bila je

koncipovana kao bezdrogova zona sa terapeutskim tretmanom. Promjena koncepcije

je nastala u suvislosti s novim personalnim pojačanjem i ponovnim uključenjem

socijalnih radnika udruženja "Pružene ruke" koje te terapeutske programe provodi.

Pogledaj poglavlje 4.2. radi se o dramaterapiji, artterapiji, samopoznavajuće grupe

i prevenvcija relapsa. Ciljem je minimalizovat kontakt osuđenih s navikovim materijama,

radi se na stvaranju pozitivnih uslova za održavanje apstinencije tokom OKZ (odsluženja

kazne zatvora),realizacija preventivnog bezdrogovog režima i stvaranje šireg pogleda na

problematiku droga te sticanje novih saznanja. za ispunjenje predviđenih ciljeva potrebno

je zato uspješno apsolvovat terapeutsko-vaspitni program. radi se o ove aktivnosti.

Specijalne vaspitne aktivnosti, pružaju prostor za razvoj ličnosti, rješenje problemmatike

međuljudskih i intimnih odnosa, usvajanje metoda za savlađivanje pritiska i kriza.

Obrazovne aktivnosti: njihovim ciljem je širenje i obogaćivanje društvenih saznanja i stvaranje

takvog društvenog nadgleda u cilju jačanja odnosa k drugim ljudima i primjene u civilnom životu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Олакшавајућа околност једино је у томе што је једино Бог,Праведни Судија.Нека Му је Слава и Хвала на томе.

Кад дођу овакви тренуци,кад се овакви облаци спусте на нас,мени је једина утеха то што знам да ће доћи и тај дан како каже Карамазов,када ћу знати због чега се све тако збило и због чега је свако-свакоме крив као што каже Иван Карамазов.

Читам од јуче вести и обавештења,многи перу руке и ограђују се.Гади ми се све то.

Имам утисак да су одједном форуми,профили и остала интернет места,просто процветала радосном еуфоријом неког збивања а што је повод томе,смрт једног човека и уништен живот другога,то многима није ни важно.

...А Господ на Крсту своме процветалом,каже своме сапатнику у болном и смртном часу,рабојнику,убици и ко зна каквом све зловољнику који је земљом ходао:

"Још данас ћеш бити самном у Рају!"

Е па,нечију висину и нечију мрачну дубину,и сав тај распон може једино Бог да сагледа.

Не пада у овакав мрак,човек у свили и кадифи,него онај који је окусио сав мрак и очај људскога живота.

А ако ћемо поштено,јел Бранислав био агресиван,насилан-ево Божије педагогије за њега али нико од нас није позван да на ово допуштење од Бога дода и свој коментар.

Свака част на одговору Валентина !

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno odma stupaju sekularni dusebriznici u akciju

422268_347168635365487_444486078_n.jpg

Mislite da živite u sekularnoj državi??

Pa, razmislite da li je baš tako?

Zašto nam crkva ne kaže koliko još "koncetracionih logora" za batinanje i ubijanje bolesnika postoji pod njenom upravom?

Koliko je još dželata u mantijama?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неће. Постоји много ефективних метода за одвикавање од наркотика. Сигурно много ефективнијих од батињања у црној реци и филозофије Бранислава.

..................

1. Откуд ти знаш да је то оно што он жели?

2. Који проблем? Жмурење цркве или проблем наркоманије?

..................

Препотстављам да мислиш ан проблем наркоманије. Хајде молим те покажи ми колико је тај центар ефикасан у односу ан друге методе лечења? Пошто овде не причамо о религији овде причамо о неким стварима које могу да се провере конкретним доказима. Ја нигде нисам видео проценат успешности нити било коју студију успешности терапије Бранилсавове. А ти причаш као дај е100 % ефикасна и тако си је и бранио у теми пре ове.

..................

И није један човек, ово је било очекивано. Насиље рађа насиље ствара још насиља. Нико ко има срца не може лопатом да удари човека а камо ли да га удари шипком у главу.

..................

Јесу људи су. И зато што су људи - не трепа их тући и требамо да их лечимо медицином а не да их дресирамо батином.

Куче па се боље научи системом награде него системом казне.

1) Koje to metode i gde su rezultati? Zasto roditelji potpisuju Peranovicu, kad imaju bolje?

2) Upoznao sam Peranovica jednom, na kratko, i verujem da kao hriscanin zeli da primi ono sto mu sleduje.

3) Nigde nisam rekao da je 100 % efikasno, zato bih te zamolio da usporis sa srdzbom i ne podmeces. Rekao sam da znam za ne mali broj svedocanstava koja pokazuju da je dole primenjen nacin, iako grub i gnusan na gledanje, ipak dao neke konkretne rezultate, i to kod ljudi koji su prakticno najteza kategorija narkomana.

4) Sad je nastradao jedan covek, i ovde ste digli galamu kao najgori puritanci, a kad njih vise umre ili kad jedan takav majci odsece glavu bez pardona, onda nigde nema nikog, samo tisina.

Licemerje, na n-ti stepen...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јуче је била метална шипка, а данас је дрвена мотка, сутра ће то бити комад стиропора.

Најодговорнија је држава. Она већ упорно, десет година из неких њој препознатљивих интереса, СПЦ чини државном институцијом, мада она то није ни уставно, ни стварно.

Неефикасност државе и корупција у институцијама не оправдавају систем "узмимо правду у своје руке" јер је то извор још већег зла.

Управо на примеру "лечења" алтернативним методама види се како свештеник постаје у исто време лекар, полицајац, судија и ЏЕЛАТ.

Претјерујете, заиста! Одговараће онај који је крив!И пред судом земаљским и пред оним небеским! Једва дочекате овакав догађај да блатите Цркву! Многе "душе" су се нахраниле овим злом! Када сам видјела Христову икону са пајсером све ми је било јасно. Форуми, фејсбук, све кипти од зла. И они који осуђују о.Бранислава говоре како га треба убити, псују. Гнушам се више и форума, расправа и свега! Браћо, сестре, престаните више! Ко хоће да помогне, ко вјерује нека очита молитву од 30сец. за страдалог, за оца Бранислава, за то да правда буде задовољена!Молимо се да престану и глупарије на интернету! Нећу више да читам ову тему! Доста!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!И ово до сада је превише!Господе помилуј чега се све нагледах и наслушах!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...