Jump to content

(Не)испуњена молитва - Бог није дух из „Аладинове лампе“ за наше себичне жеље


Препоручена порука

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 92
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Svi trebaju jako puno moliti tokom novembra i decembra, jer su to po svakoga  veoma kriticni meseci u godini.

Tada se svode racuni i posmatra (ne)uspeh tokom godine, i gleda se u godinu prepunu neizvesnosti,

a plus na sve utice i manjak svetlosti, hladnoća i sl. Još ako se tokom novembra i decembra dozivi neki veliki stres

ili gubotak ili tome sl. dusa može doživeti velika iskušenja.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znači u januaru može da se pusti mozak na pašu LOL veljo, jesi ozbiljan za ova 2 meseca

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja lično mislim da među ljudima postoje neke nevidljive veze; i jesmo odgovorni na neki način jedni za druge... Ali i ja, kao i Moci, mislim da o tome ne treba mnogo kontemplirati; na ovom svetu ima mnogo nesreće, i da zbilja osećamo potpunu odgovornost za sva zla na svetu, ne bismo prestajali da plaćemo. Takvo osećanje se može podneti samo uz veliku Božju pomoć... No, treba da se trudimo da pomognemo prema svojim mogućnostima i da budemo dobri onima kojima možemo... 

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u svakom slučaju ljubav i odgovornost su u direktnoj i vrlo tajnovitoj (za racio) vezi

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви смо криви за све. Ово је чувена мисао старца Зосиме из Карамазова.

 

Трудио сам се да разумем ту мисао и повремено сам осећао њену величину и истинитост. Међутим, данас сам осетио конкретну одговорност за туђу несрећу.

 

Наиме, малочас сам сазнао да се мој комшија обесио. Познавао сам га, јављали смо се једно другом у пролазу али у задње време нешто се чудно десило.

 

Једном ми овај човек није одговорио на поздрав кад смо се срели на улици. То је пробудило у мени гордост, тако да сам га после тога неколико пута потпуно игнорисао.

 

Сада чујем да се њему много тога лоше дешавало. И уместо да будем од помоћи, био сам само на саблазан.

 

Ne da nisi odgovoran nego bi mozda izazvao i neku nasilnu rekaciju pa bi taj komsija ubio jos nekoga pored sebe da si insistirao da mu pomognes. Moras da budes svestan da se zdrvai ljudi ne ubijaju jer zdrav covek ima nagon za samoodrzanjem koji je izuzetno jak i strah od smrti , povreda ... Dakle , zdrav covek se nece ubiti . Bolestan covek sa druge strane , usled prirode svoje bolesti gubi nagon za samoodrzanjem i gubi volju za zivotom . Takvim ljudima mogu da pomognu strucnjaci , psihijatri i psiholozi . Nestrucna pomoc moze da izazove vise stete nego koristi . Nema potrebe da krivis sebe za bilo sta jer sem ako nisi psihijatar ili psiholog nisi mogao da mu pomognes nikako a mogao si sebe da upletes u tu pricu koja bi verovatno imala isti ishod pa bi jos vise krivio sebe . Zahvali se Bogu sto te je sacuvao toga a za komsiju se moli .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I nezaboravite: Ko sebi uzme život, ima večno, večno, večno, večno, večno da gori u paklu! Ovo je fakt, činjenica, svejedno šta drugi govorio..

 

 

 

Postoje ljudi koji su rodjeni sa depresijom . Jedan u 1000 lli 10 000 ljudi ima ovaj poremecaj , neka disfunkcija hemije mozga ne secam se bas tacno ocemu se radi . Dakle , ovi ljudi su izuzetno skloni samoubistvu i ovaj vid depresije se ne moze izleciti vec samo drzati koliko toliko pod kontrolom. Ako se covek sa ovim poremecajem ubije mislis li da ce goreti u paklu ? On je takav rodjen, nema izbora  i ako se ne leci a cesto i ako se leci jdnostavno ne mogu da se odupru porivu da oduzmu sebi zivot. Depresija je bolest , nekad toliko teska da nema leka . I kako ono bese " ne sudite ..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Старац Зосима'' о самоубицама:

 

Тешко онима који сами себе униште на земљи, тешко самоубицама! Мислим да од тих нико не може бити несрећнији. Грех је, рећи ће нам се, за такве се Богу молити, и црква њих на изглед одбацује, али ја мислим у тајности душе своје да би се могло помолити Богу и за њих. Та неће се Христос на љубав разљутити. За такве сам се ја у себи целог свог живота молио, то вам исповедам, оци и учитељи, а и сад се сваког дана молим.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Та неће се Христос на љубав разљутити.
апсолутно, а онда се помолиш и за све који су још у животу али којима је идеја самоубиства блиска. То би, рецимо, био пример те опште одговорности.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви смо криви за све. Ово је чувена мисао старца Зосиме из Карамазова.

 

Трудио сам се да разумем ту мисао и повремено сам осећао њену величину и истинитост. Међутим, данас сам осетио конкретну одговорност за туђу несрећу.

 

Наиме, малочас сам сазнао да се мој комшија обесио. Познавао сам га, јављали смо се једно другом у пролазу али у задње време нешто се чудно десило.

 

Једном ми овај човек није одговорио на поздрав кад смо се срели на улици. То је пробудило у мени гордост, тако да сам га после тога неколико пута потпуно игнорисао.

 

Сада чујем да се њему много тога лоше дешавало. И уместо да будем од помоћи, био сам само на саблазан.

 

Ništa me ne iznenadjuje...U ovim danima sebičnost je prevelika a o sujeti i da ne pišem.Naravno da pišem o sebi,o kome bi drugom inače?Kriv sam,eto prostije se od ovog ne može.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje ljudi koji su rodjeni sa depresijom . Jedan u 1000 lli 10 000 ljudi ima ovaj poremecaj , neka disfunkcija hemije mozga ne secam se bas tacno ocemu se radi . Dakle , ovi ljudi su izuzetno skloni samoubistvu i ovaj vid depresije se ne moze izleciti vec samo drzati koliko toliko pod kontrolom. Ako se covek sa ovim poremecajem ubije mislis li da ce goreti u paklu ? On je takav rodjen, nema izbora  i ako se ne leci a cesto i ako se leci jdnostavno ne mogu da se odupru porivu da oduzmu sebi zivot. Depresija je bolest , nekad toliko teska da nema leka . I kako ono bese " ne sudite ..."

 

Nije tacno. Za depresiju IMA leka samo treba dobra volja i vreme :excl:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovakve teme izbjegavam u širokom luku, jer me pogađaju do srži! Ali sa nekim stvarima se čovjek jednostavno, kad-tad, mora suočiti!

U mojoj porodici je bio slučaj samoubistva! To su tako teške i komplikovane stvari, da čovjeku dođe da poludi! Postavljaš sebi nebrojeno mnogo pitanja! Šta, zašto, zbog čega, kako.......i ono najbitnije; da li sam mogao bilo šta da učinim pa da to spriječim??? I svaki odgovor koji pronađeš postavlja još milion drugih pitanja! Mučiš sam sebe! Izjeda te grižnja savjesti; "E, mogao sam napraviti to i to"! Ovakava pitanja te samo mogu odvojiti od Boga! Ne, nisi mogao ništa napraviti! Bilo šta da si napravio, to bi se opet desilo! Samo je čovjeku potrebno mnogo vremena da to shvati i da prihvati tu činjenicu!  

Sve da si i znao za njegovu namjeru da će izvršiti  samoubistvo, sve da si i razgovarao sa njim i "čuvao" ga da to ne napravi..........on bi prvi sekund tvoje "nepažnje" iskoristio da to (bez obzira na tvoj trud) napravi i opet bi ti imao tu vrstu grižnje savjesti; nisam ga trebao ostaviti ni na sekundu! 

 

Nama ostaje samo da se molimo za duše tih ljudi, da i njih Gospod primi u Crastvo Nebesko i da se molimo jedni za druge! 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...