Jump to content

Šokantne misli svetih otaca koje su vam se dopale


Препоручена порука

Евагрије... је л имао везе са неком јереси ил се трипујем... чим видим неку мало слободнију изјаву помислим на Оригена а самим тим и на јерес... а онда се питам - да л је ово реко пре или после падања у јерес ЛОЛ

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
  • Одговори 189
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Не могу сад тачно да нађем где је рекао, па ћу парафразирати:
 
"Разбојник са Христове десне стране се покајао на крсту и ушао у Рај. Разбојник са Христове леве стране се покајао следећи дан кад је Христос сишао у ад" - владика Данило Крстић
 
Чуо одавно, а и даље сам шокиран :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eво једне шаљиве ..

Авва Атансије је био на самртном одру. Дош'о лекар, који га је уверавао, да нема никаквих озбиљних проблема са здрављем. А старац каже:

- Каква срећа! Значи умирем потпуно здрав!

 

:jtl2jq: :777bakisin: facenew22222222

  • Волим 1

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

“The Fathers of the fourth century left us certain prophecies, according to which in the last times salvation will be bound up with deep sorrows.”     Elder Sophrony (Sakharov)

Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Εὐσεβὴς οὐχ ὁ πολλοὺς ἐλεῶν, ἀλλ' ὁ μηδένα ἀδικῶν.-Nije blagocestiv onaj koji je prema mnogima milostiv, vec onaj koji nikome ne cini nepravdu.

Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није баш шокантна али је потресна:

Смрт Христова је суд над судом - Св. Максим Исповједник

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није баш шокантна али је потресна:

Смрт Христова је суд над судом - Св. Максим Исповједник

 

izuva

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад је неко имао виђење Св.Царске породице Романов,видео је да се лице Царице нарочито бели,па је питао зашто,а Св.Серафим Саровски му је одговорио да је то зато ШТО ЈЕ ОНА НАЈВИШЕ КЛЕВЕТА ТРПЕЛА.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Нико, баш нико пре мог стварања није се заузимао пред мојим Творцем да ме Он свемогућом наредбом призове у постојање из ништавила; једини мој заступник пред Богом била је Његова благост, савечна Њему. Родио сам се не знајући да постојим - почео сам да постојим као непостојећи. Авај! Родио сам се као већ пали, почео сам да живим као већ умрли: У безакоњима се зачех и у грешној смрти роди ме мати моја. Живот и смрт били су заједно почетак мог постојања. Нисам знао, уопште нисам схватао да живим, да имам живот, а да сам мртав, да постојим, а да сам погинуо".

 

свети Игњатије Брјанчанинов

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док отворене ране код људи доводе до смрти, дотле отворене ране Господа Исуса Христа доводе у вечни живот.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mitropolit Nikola Hadzinikolau na onu narodnu "bolest je Bozija poseta" a sto ne poseti nekog drugog, tako nesto  :)

u njegovoj knjizi "Covek, bice na granicama svetova"

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Авва Јустин једној монахињи: Помените ме у молитви! Сестра одговара: Авво, моје су молитве мале. Он јој рече: Мале молитве нема. Свака је молитва стуб од земље до неба. -Докле год су Срби живели са Богом, дотле је за њих умирање било узвишено."

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene potresla misao ave Justina: "Čovek je Boga osudio na smrt na krstu, Bog je čoveka osudio na večni život."

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Њива срца биће онолико плодоносна колико добро буде узорана молитвом, наводњена сузама и оплевљена од корова помисли.

 

старац Јефрем (Филотејски и Аризонски)

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...