Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 8/4/2017 at 14:15, Џуманџи рече

Који вам је омиљени лик у серији и зашто Варис? :D

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Natasa. рече

Je l ovo tvoje delo?

Ma jok sa stranice Vesteros je srce Srbije

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се извињавам, али ако би могао неко од вас што гледају ову серију, да ми кажу да ли ова серија има неку симболику или неку посебну поуку ? Ако има, да ми наведе коју. Хвала :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ГрешниСлуга рече

Ја се извињавам, али ако би могао неко од вас што гледају ову серију, да ми кажу да ли ова серија има неку симболику или неку посебну поуку ? Ако има, да ми наведе коју. Хвала :) 

Много симболике и много посебних порука, само ако знаш да гледаш. Ако ти пажња не скрене на друге ствари. Било би превише да се набраја сад, стварно, аил узми да гледаш ако имаш времена. Кад прођеш прве три епизоде и похваташ нит радње, видећеш и сам.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, RYLAH рече

Много симболике и много посебних порука, само ако знаш да гледаш. Ако ти пажња не скрене на друге ствари. Било би превише да се набраја сад, стварно, аил узми да гледаш ако имаш времена. Кад прођеш прве три епизоде и похваташ нит радње, видећеш и сам.

Хвала лепо на одговору :) 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, ГрешниСлуга рече

Хвала лепо на одговору :) 

Ево, да не буде да сам ускратио:

Видиш како су код моћних идеје добра и зла релативан појам, видиш шта од човека уради борба за моћ, шта су све људи у стању да ураде, и како зли и покваренији често надвлада у тим борбама зато што је једноставно тако. Али онда видиш да је њихов живот пакао већ овде у овом свету, да тло има своју границу докле може да иде, као и да се против Божије воље једноставно не може. Додуше, у том свету су натрпиродни елементи убачени тако да осликавају неки прехришћански свет (мада култ Господара Светлости је први монотеистички култ у тој земљи, и Господар Светлости је као једини Бог веома битан за целу причу), али се уклапају у наше поимање интервенције више силе да заштити неког за кога има више планове, обично је у питању борба против архизла, што су Бели Ходачи.

Кажем ти, врло комплексно и реалистично постављена серија. Има непотребних момената за сам заплет, као што је понекад и претерана голотиња, али није то у толикој мери да би се неко саблазнио довољно да не гледа серију уопште.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, ГрешниСлуга рече

Ја се извињавам, али ако би могао неко од вас што гледају ову серију, да ми кажу да ли ова серија има неку симболику или неку посебну поуку ? Ако има, да ми наведе коју. Хвала :) 

Рајлах је објаснио, а ја бих само да додам да има много секса и насиља (неки су замерали...). 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Џуманџи рече

Рајлах је објаснио, а ја бих само да додам да има много секса и насиља (неки су замерали...). 

Ono kao:

Ima to nešto što Rile tupi ali svi gledamo zbog seksa i nasilja!

:)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Ono kao:

Ima to nešto što Rile tupi ali svi gledamo zbog seksa i nasilja!

:)

 

Кад смо већ код тога, што ме сви зовете Риле?

Мислим, смислио сам овај дојајни акроним којим свима поручујем да могу да померам и планине, а ви ме свели на некаквог Рилета... :(

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ono kao:

Ima to nešto što Rile tupi ali svi gledamo zbog seksa i nasilja!

:)

Па то су најегзистенцијалистичкије сцене! 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...